Junior World Rugby Trophy 2011
| |||
Dyscyplina | rugby union | ||
---|---|---|---|
Organizator | IRB | ||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Tbilisi, Gruzja | ||
Otwarcie | 24 maja 2011 | ||
Zamknięcie (finał) | 5 czerwca 2011 | ||
Liczba drużyn | 8 | ||
Liczba aren | 2 (w 1 mieście) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 16 | ||
Najwięcej punktów | Bachwa Kobachidze (52) | ||
Najwięcej przyłożeń | Robert Lilomaiava (9) | ||
Strona internetowa |
Junior World Rugby Trophy 2011 – czwarty turniej z cyklu Junior World Rugby Trophy rozegrany w dniach 24 maja – 5 czerwca 2010 w stolicy Gruzji, Tbilisi. Były to międzynarodowe zawody narodowych drużyn rugby union organizowane pod auspicjami IRB dla zawodników do 20 roku życia niższe rangą od rozegranych w tym samym roku IRB Junior World Championship.
Gruzja otrzymała prawa do organizacji turnieju w grudniu 2010 roku[1]. W lutym 2011 roku opublikowano natomiast składy grup, rozkład gier oraz dziesięcioosobowy panel arbitrów[2][3][4][5].
Transmitowane przez gruzińską telewizję państwową mecze[6] były rozgrywane na dwóch stadionach w Tbilisi. W rozgrywkach wzięło udział osiem reprezentacji, podzielonych na dwie grupy po cztery drużyny. W grupie A zagrały spadkowicz z mistrzostw świata juniorów 2010 – Samoa[7] – oraz kwalifikanci: Urugwaj (CONSUR)[8], Rosja (FIRA-AER)[9] i USA. W grupie B natomiast wystąpiła Gruzja (jako gospodarz imprezy)[10] oraz zespoły z kwalifikacji: Japonia (ARFU)[11][12], Zimbabwe (CAR)[13] i Kanada.
Zawody wygrała reprezentacja Samoa uzyskując prawo występu na mistrzostwach świata juniorów w roku następnym[14]. Najwięcej punktów zdobył przedstawiciel gospodarzy, Bachwa Kobachidze, w klasyfikacji przyłożeń z dziewięcioma zwyciężył zaś Samoańczyk Robert Lilomaiava[15].
Faza grupowa
Grupa A
Poz. | Zespół | Mecze | Punkty | Przyłożenia | Pkt bonus | Pkt | Status | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | + | − | |||||
1. | Samoa U-20 | 3 | 3 | 0 | 0 | 135 | 31 | +104 | 21 | 3 | 3 | 15 | Gra o 1 miejsce |
2. | Urugwaj U-20 | 3 | 2 | 1 | 0 | 72 | 47 | +25 | 7 | 8 | 1 | 9 | Gra o 3 miejsce |
3. | Rosja U-20 | 3 | 1 | 2 | 0 | 61 | 119 | −58 | 8 | 15 | 1 | 5 | Gra o 5 miejsce |
4. | Stany Zjednoczone U-20 | 3 | 0 | 3 | 0 | 52 | 123 | −71 | 7 | 17 | 2 | 2 | Gra o 7 miejsce |
24 maja 2011 14:00 | Samoa U-20 | 48:11 | Stany Zjednoczone U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Radu Petrescu |
Punkty: Vaiomanu 5 (P) Faʻapale 6 (3pd) Tuiletufuga 10 (2P) Lilomaiava 15 (3P) Alofipo 5 (P) Faʻavae 7 (P pd) Faʻavae | Relacja | Punkty: Magie 6 (dg K) Hughes 5 (P) Black |
24 maja 2011 16:00 | Rosja U-20 | 5:33 | Urugwaj U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Taizō Hirabayashi |
Punkty: Simplikiewicz 5 (P) | Relacja | Punkty: Favaro 5 (P) Ormaechea 15 (3pd 3K) Duran 5 (P) Berchesi 8 (P dg) |
28 maja 2011 14:00 | Samoa U-20 | 37:6 | Urugwaj U-20 | Stadion Szewardeni, Tbilisi Sędzia: Taizō Hirabayashi |
Punkty: Faʻapale 12 (P 2pd K) Faʻavae 10 (2P) Taufua 5 (P) Vaiomanu 5 (P) Lilomaiava 5 (P) Faʻavae | Relacja | Punkty: Ormaechea 3 (K) Berchesi 3 (dg) |
28 maja 2011 16:00 | Rosja U-20 | 42:36 | Stany Zjednoczone U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Tui Komiti |
Punkty: Godluk 17 (4pd 3K) Simplikiewicz 15 (3P) Poczeczujew 5 (P) Wasilijew 5 (P) Skobiola | Relacja | Punkty: Oliver 5 (P) Cowley 16 (P 4pd K) Jones 5 (P) Hughes 5 (P) Magie 5 (P) |
1 czerwca 2011 14:00 | Urugwaj U-20 | 33:5 | Stany Zjednoczone U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Tui Komiti |
Punkty: Cerro 5 (P) Berchesi 13 (2pd 3K) Prada 5 (P) Lammana 5 (P) Benhayon 5 (P) | Relacja | Punkty: Magie 5 (P) |
1 czerwca 2011 16:00 | Samoa U-20 | 50:14 | Rosja U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Radu Petrescu |
Punkty: Lilomaiava 20 (4P) Faʻapale 11 (pd 3K) Iosua 5 (P) Faʻavae 2 (pd) Sua 5 (P) Faʻafou 5 (P) Poliko 2 (pd) Sua, Skelton | Relacja | Punkty: Tołmaczow 5 (P) Godluk 4 (2pd) Simplikiewicz 5 (P) Wasilijew |
Grupa B
Poz. | Zespół | Mecze | Punkty | Przyłożenia | Pkt bonus | Pkt | Status | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | + | − | |||||
1. | Japonia U-20 | 3 | 3 | 0 | 0 | 96 | 53 | +43 | 13 | 7 | 2 | 14 | Gra o 1 miejsce |
2. | Gruzja U-20 | 3 | 2 | 1 | 0 | 102 | 57 | +45 | 12 | 5 | 2 | 10 | Gra o 3 miejsce |
3. | Kanada U-20 | 3 | 1 | 2 | 0 | 73 | 91 | −18 | 10 | 12 | 1 | 5 | Gra o 5 miejsce |
4. | Zimbabwe U-20 | 3 | 0 | 3 | 0 | 66 | 136 | −70 | 8 | 19 | 0 | 0 | Gra o 7 miejsce |
24 maja 2011 14:00 | Japonia U-20 | 37:24 | Zimbabwe U-20 | Stadion Szewardeni, Tbilisi Sędzia: Tim Luscombe |
Punkty: Murakawa 5 (P) Nakamura 12 (3pd 2K) Uchida 5 (P) Hano 5 (P) Vaifu 5 (P) Kim 5 (P) | Relacja | Punkty: Nelson 9 (3pd K) Tela 5 (P) Chiwanza 5 (P) Coetzee 5 (P) |
24 maja 2011 18:10 | Gruzja U-20 | 38:9 | Kanada U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Tui Komiti |
Punkty: Kobachidze 18 (3pd 4K) Cziliczawa 5 (P) Tchilaiszwili 5 (P) Mikautadze 5 (P) Żwania 5 (P) | Relacja | Punkty: Underwood 9 (3K) |
28 maja 2011 14:00 | Japonia U-20 | 30:15 | Kanada U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Tim Luscombe |
Punkty: Enoki 5 (P) Nakamura 5 (pd K) M. Hikosaka 10 (2P) Kurosawa 5 (P) Noda 5 (P) | Relacja | Punkty: Hassler 10 (2P) Ardron 5 (P) |
28 maja 2011 18:00 | Gruzja U-20 | 50:19 | Zimbabwe U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Joaquin Montes |
Punkty: Losaberidze 5 (P) Kobachidze 15 (6pd K) Cziliczawa 10 (2P) Bicadze 5 (P) Dzneladze 5 (P) Ceszeliadze 10 (2P) | Relacja | Punkty: Nelson 9 (dg 2K) Coles 5 (P) Chiwanza 5 (P) |
1 czerwca 2011 14:00 | Kanada U-20 | 49:23 | Zimbabwe U-20 | Stadion Szewardeni, Tbilisi Sędzia: Taizō Hirabayashi |
Punkty: Hassler 10 (2P) Ferguson 4 (2pd) Fuailefau 5 (P) Hamstra 10 (5pd) Pierce 5 (P) Ardron 5 (P) Nel 5 (P) Tennant 5 (P) | Relacja | Punkty: Linfield 6 (2K) Coles 5 (P) Jiji 10 (2P) Nelson 2 (pd) |
1 czerwca 2011 18:00 | Gruzja U-20 | 14:29 | Japonia U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Joaquin Montes |
Punkty: Kobachidze 9 (3K) Nawrozaszwili 5 (P) | Relacja | Punkty: Nakamura 14 (pd 4K) M. Hikosaka 5 (P) Hano 5 (P) Y. Hikosaka 5 (P) Enoki |
Faza pucharowa
Mecz o 7 miejsce
5 czerwca 2011 13:30 | Stany Zjednoczone U-20 | 30:29 | Zimbabwe U-20 | Stadion Szewardeni, Tbilisi Sędzia: Radu Petrescu |
Punkty: Cowley 10 (2pd 2K) Metcalf 5 (P) Jones 5 (P) Soʻoalo 5 (P) Mullen 5 (P) | Relacja | Punkty: Linfield 9 (P 2pd) Chikaka 5 (P) Coles 5 (P) Jiji 5 (pd K) Mandiwanza 5 (P) |
Mecz o 5 miejsce
5 czerwca 2011 13:30 | Rosja U-20 | 24:49 | Kanada U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Tim Luscombe |
Punkty: Poczeczujew 5 (P) Kukiszew 2 (pd) Tołmaczow 5 (P) Godluk 7 (P pd) Sielski 5 (P) Wasilijew, Kosoboczkin | Relacja | Punkty: Hamstra 10 (2P) Underwood 14 (4pd 2K) Ardron 5 (P) Pierce 5 (P) Hassler 15 (3P) Tennant |
Mecz o 3 miejsce
5 czerwca 2011 15:45 | Urugwaj U-20 | 15:20 | Gruzja U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Taizō Hirabayashi |
Punkty: Berchesi 12 (4K) Silva 3 (dg) | Relacja | Punkty: Kobachidze 10 (2pd 2K) Cziliczawa 5 (P) Mczedliszwili 5 (P) Gagoszwili |
Finał
5 czerwca 2011 18:00 | Samoa U-20 | 31:24 | Japonia U-20 | Stadion Awczala, Tbilisi Sędzia: Joaquin Montes |
Punkty: Taufua 5 (P) Faʻapale 6 (3pd) Lilomaiava 5 (P) Faʻavae 5 (P) Alauni 5 (P) Schuster 5 (P) Skelton | Relacja | Punkty: M. Hikosaka 5 (P) Nakamura 9 (3pd K) Y. Hikosaka 5 (P) Enoki 5 (P) M. Hikosaka |
Przypisy
- ↑ Georgia to host Junior World Rugby Trophy. irb.com. [dostęp 2011-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-12-19)]. (ang.).
- ↑ Pools, schedule and officials named for JWRT. irb.com. [dostęp 2011-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-05-19)]. (ang.).
- ↑ MATCH SCHEDULE. irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-25)]. (ang.).
- ↑ JUNIOR WORLD RUGBY TROPHY MATCH OFFICIAL PANEL 2011. irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-25)]. (ang.).
- ↑ International flavour to JWRT match officials. irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-09-25)]. (ang.).
- ↑ JWRT 2011 secures network host broadcaster. irb.com. [dostęp 2011-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-11-04)]. (ang.).
- ↑ JWC 2010: Final Statistics. irb.com. [dostęp 2011-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-11-10)]. (ang.).
- ↑ Uruguay qualify for Junior World Trophy 2011. irb.com. [dostęp 2011-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-11-19)]. (ang.).
- ↑ Georgia and Russia qualify for Junior Trophy. irb.com. [dostęp 2011-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-11-01)]. (ang.).
- ↑ Georgia crowned Euro U19 champions. irb.com. [dostęp 2011-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-11-03)]. (ang.).
- ↑ Japan win Asian Junior crown. irb.com. [dostęp 2011-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-11-01)]. (ang.).
- ↑ Japan U20 Squad: IRB Junior World Rugby Trophy 2011. jrfu.org. [dostęp 2011-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-16)]. (ang.).
- ↑ Zimbabwe qualify for JWRT 2011. irb.com. [dostęp 2011-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-08-02)]. (ang.).
- ↑ Samoa claim JWRT crown. irb.com. [dostęp 2011-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-08-25)]. (ang.).
- ↑ Statistics. irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-06)]. (ang.).
Zobacz też
Linki zewnętrzne
- 2011 IRB Junior World Rugby Trophy. irb.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-06-24)]. (ang.).
- Podsumowanie JWRT 2011. jrfu.org. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-19)]. (ang.).