Kolonia Przylądkowa Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Kod MKOl | RSA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908 Londyn | ||||||
Chorąży | Doug Stupart | |||||
Liczba zawodników | 14 w 4 dyscyplinach | |||||
|
Kolonię Przylądkową na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 14 zawodników (sami mężczyźni), startujących w czterech dyscyplinach. Był to drugi występ reprezentacji Kolonii Przylądkowej na igrzyskach olimpijskich. Reprezentanci tego kraju zdobyli pierwsze dwa medale: złoty i srebrny.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Reggie Walker | Lekkoatletyka | bieg na 100 m mężczyzn | 10,8[1] |
Srebro | Charles Hefferon | Lekkoatletyka | maraton mężczyzn | 2:56:06 |
Skład kadry
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | |||
660 jardów | Philip Freylinck | Albert Denny André Auffray | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||
Floris Venter | Bruno Götze Georges Perrin | 1:03,2 | 1. | Clarence Kingsbury William Bailey Émile Demangel | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
Thomas Passmore | Paul Texier | b.d | 2. | Nie awansował | |||||||
Frank Shore | Maurice Schilles | Nie ukończył wyścigu | 2. | Nie awansował | |||||||
5000 m | Thomas Passmore | André Poulain Gerard Bosch van Drakestein Willie Magee Paul Texier | b.d | 4. | Nie awansował | ||||||
Philip Freylinck | André Auffray Hermann Martens William Morton Bruno Götze | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||
Floris Venter | Maurice Schilles Charles Clark William Anderson Guillaume Coeckelberg Richard Katzer Georges Perrin | b.d | 4-7. | Nie awansował | |||||||
Frank Shore | Benjamin Jones Karl Neumer Cesare Zanzottera Georgius Damen Max Götze Gaston Delaplane Richard Villepontoux Joe Lavery | b.d | 4-9. | Nie awansował | |||||||
20 km | Thomas Passmore | Benjamin Jones George Cameron Octave Lapize Henri Baumler Johannes van Spengen Pierre Hostein Alwin Boldt William Lower | 32,39:4 | 3. | Nie awansował | ||||||
Floris Venter | Clarence Kingsbury Charles Brooks Walter Andrews Georges Lutz Gerard Bosch van Drakestein Jean van Benthem Paul Schulze | 32:34,4 | 3. | Nie awansował | |||||||
Frank Shore | Louis Weintz Harry Young Herbert Bouffler Max Triebsch Henri Cunault Dorus Nijland Frederick Hamlin | 33:40,0 | 2. | Nie awansował | |||||||
100 km | Thomas Passmore | Leon Meredith Charles Bartlett Gustaf Westerberg Octave Lapize Walter Andrews William Pett Charles Denny Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Bruno Götze Pierre Hostein Robert Jolly Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Hermann Martens Guillaume Coeckelberg Dorus Nijland David Noon Battista Parini William Morton Paul Schulze Max Triebsch Louis Weintz | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | |||||||
tandemy | Frederick McCarthy William Morton | John Matthews Leon Meredith, Gaston Dreyfus André Poulain | b.d | 3. | Nie awansowali |
- Reggie Walker - bieg na 100 m - 1. miejsce,
- Eddie Duffy - bieg na 100m - odpadł w eliminacjach; bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
- Bertie Phillips - bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
- Charles Hefferon - bieg na 5 mil - 4. miejsce; maraton - 2. miejsce,
- James Mitchell Baker - maraton - nie ukończył biegu,
- Doug Stupart - bieg na 110 m przez płotki - odpadł w eliminacjach, trójskok - 10. miejsce
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
szpada | Walter Gates | Vlastimil Lada-Sázavský Charles Collignon Pietro Speciale Johan van Schreven Fritz Jack Herbert Sander | P P W P P P | Nie awansował | 6. | |||||
szabla | Walter Gates | Marcello Bertinetti Bertrand Marie de Lesseps Robert Krünert Charles Wilson Béla Zulawszky | P P P P P | Nie awansował | 6. |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | John P. Richardson | Roelof van Lennep W 3:0 (6:2,6:4.6:3) | James Foulkes W 3:0 (6:2,6:4,6:3) | Charles Brown W 3:0 (6:3,6:1,6:0) | Otto Froitzheim P 1:3 (6:2,1:6,4:6,4:6) | Nie awansował | 4. | |
Victor Gauntlett | Josiah Ritchie P 0:3 (1:6,4:6,1:6) | Nie awansował | 16. | |||||
Harold Kitson | wolny los | George Caridia P 0:3 (1:6,3:6,1:6) | Nie awansował | 16. | ||||
debel (m) | Harold Kitson Victor Gauntlett | Bohuslav Hykš Karel Robetín W 3:0 (6:0,6:4,6:3) | Otto Froitzheim Heinrich Schomburgk W 3:1 (3:6,6:2,7:5,6:3) | Charles Dixon Clement Cazalet P 2:3 (2:6,7:5,6:2,3:6,3:6) | Nie awansowali | 4. |
Przypisy
- ↑ Rekord Olimpijski
Bibliografia
- South Africa at the 1908 London Summer Games. Sports-reference.com. [dostęp 2012-03-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (7 stycznia 2012)]. (ang.).
- p
- d
- e
Afryka |
|
---|---|
Ameryka | |
Europa | |
Australia i Oceania |