Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Kod MKOl | RSA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924 Paryż | ||||||
Liczba zawodników | 30 w 25 konkurencjach w 7 dyscyplinach | |||||
|
Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924, reprezentowany był przez 30 mężczyzn. Zdobył 3 medale – złoty, srebrny i brązowy. Zawodnicy startowali w 7 konkurencjach: lekkoatletyce, boksie, kolarstwie, tenisie, żeglarstwie oraz zapasach.
Zdobyte medale
Złoto
- William Smith — Boks mężczyzn (waga kogucia)
Srebro
- Sidney Atkinson — Lekkoatletyka, bieg przez płotki mężczyzn na 110 m
Brąz
- Cecil McMaster — Lekkoatletyka, chód na 10 km mężczyzn
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
William Smith | waga kogucia | wolny los | Harry Wolff W | Jacques Lemouton W | Jean Ces W | Salvatore Tripoli W | |
Ernest Eustice | waga piórkowa | Marcel Depont P | Nie awansował | 17. | |||
Dick Beland | waga lekka | Kristoffer Nilsen W | Vicente Valdero W | Arnold Tholey P | Nie awansował | 5. | |
Roy Ingram | waga półśrednia | Joseph Rémy W | Jan Dam W | Jean Delarge P | Nie awansował | 5. |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Henry Kaltenbrunn | jazda indywidualna na czas | 6:41:34,4 | 11. |
Kolarstwo torowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Henry Kaltenbrunn | 50 km | Nie ukończył wyścigu |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | George Dunston | 11,2 | 2. | b.d | 4. | Nie awansował | |||
Lawrence Betts | b.d | 5. | Nie awansował | ||||||
200 m | Howard Kinsman | 21,8 | 1. | b.d | 2. | 22,3 | 5. | Nie awansował | |
George Dunston | b.d | 2. | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
400 m | Toby Betts | 49,8 | 1. | 49,0 | 1. | 48,4 | 5. | Nie awansował | |
Clarence Oldfield | 49,6 | 1. | 49,0 | 1. | b.d | 5. | Nie awansował | ||
800 m | Clifford Davis | b.d | 4. | Nie awansował | |||||
Clarence Oldfield | 1:58,0 | 1. | b.d | 6. | Nie awansował | ||||
1500 m | Clifford Davis | b.d | 5. | Nie awansował | |||||
3000 m z przeszkodami | Leonard Richardson | b.d | 6. | Nie awansował | |||||
110 m przez płotki | Sidney Atkinson | 15,2 | 1. | 15,2 | 2. | 15,0 | |||
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | George Dunston Toby Betts Howard Kinsman Christiaan Steyn | 42,8 | 1. | b.d | 4. | Nie awansowali | |||
maraton | Henry Phillips | 3:07:13,0 | 19. | ||||||
chód na 10 km | Cecil McMaster | b.d | 2. | 49:08,0 | |||||
bieg przełajowy | Leonard Richardson | 37:46,0 | 9. |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
skok wzwyż | Lawrence Roberts | 1,83 | 1. | 1,83 | 8. |
Zawodnik | Konkurencje | Wyniki | Punkty | Miejsce | |
---|---|---|---|---|---|
Ernest Sutherland | dziesięciobój | bieg 100 m | 11,6 | 762,0 | 8. |
skok w dal | 6,670 | 772,150 | 4. | ||
pchnięcie kulą | 10,865 | 552,5 | 15. | ||
skok wzwyż | 1,80 | 818 | 4. | ||
bieg 400 m | 56,0 | 706,72 | 29. | ||
rzut dyskiem | 30,830 | 453,56 | 17. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 16,6 | 848 | 2. | ||
skok o tyczce | 3,30 | 649,0 | 6. | ||
rzut oszczepem | 51,015 | 725,4125 | 5. | ||
bieg na 1500 m | 5:19,0 | 506,8 | 19. | ||
Finał | 6794,1425 | 5. |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
karabin dowolny leżąc 600 m | Eric Halley | 84 | 14. |
John Stiray | 74 | 48. | |
James Trembath | 73 | 51. | |
David Smith | 67 | 59. | |
karabin dowolny drużynowo | Leslie Laing Eric Halley David Smith George Church Melville Wallace | 590 | 9. |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | 4 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Patrick Spence | Hanns Syz W 3:0 (6:3,6:2,7:5) | Max Woosnam W 3:2 (4:6,10:8,6:3,3:6,6:3) | René Lacoste P 0:3 (2:6,0:6,1:6) | Nie awansował | 9. | |||
Ivie Richardson | Francisco Sindreu W 3:0 (6:4,6:4,6:3) | Henri Cochet P 0:3 (3:6,4:6,4:6) | Nie awansował | 17. | |||||
Louis Raymond | James Willard P 2:3 (6:2,4:6,4:6,6:2,4:6) | Nie awansował | 61. | ||||||
Jack Condon | Maurice Cousin P 1:3 (6:4,3:6,2:6,4:6) | Nie awansował | 61. | ||||||
debel (m) | Jack Condon Ivie Richardson | Wolny los | Domingo Torralva Luis Torralva W 3:1 (6:2,6:1,4:6,6:2) | Eduardo Flaquer Ricardo Saprissa W 3:0 (6:2,6:3,6:1) | Richard N. Williams Watson Washburn W 3:2 (4:6,11:9,4:6,6:4,6:4) | Jacques Brugnon Henri Cochet P 1:3 (7:5,3:6,5:7,2:6) | Jean Borotra René Lacoste P 0:3 (3:6,8:10,3:6)[1] | 4. |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finałowa pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Seria I | Seria II | |||||
Miejsce | Miejsce | Wyścig I miejsce | Wyścig II miejsce | |||
Rupert Ellis-Brown | monotyp olimpijski | 3. | 5. | Nie awansował |
Przypisy
- ↑ Mecz o brązowy medal.
Bibliografia
- South Africa at the 1924 Paris Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2016-06-30] [zarchiwizowane z adresu 2012-01-28] (ang.).
- p
- d
- e
Afryka |
|
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |