Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2001
| |||
Data | 16 - 24 lutego 2001 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Lahti |
Zawody w kombinacji norweskiej na XXX Mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w dniach 16 lutego - 24 lutego 2001 w fińskim Lahti.
Wyniki
Sprint K 116/7,5 km
- Data 24 lutego 2001
Medal | Zawodnik | Narodowość | Wynik |
---|---|---|---|
Marko Baacke | Niemcy | 19:40,3 | |
Samppa Lajunen | Finlandia | 19:46,5 | |
Ronny Ackermann | Niemcy | 19:50,3 | |
4 | Jaakko Tallus | Finlandia | 20:15,4 |
5 | Kenji Ogiwara | Japonia | 20:22,9 |
6 | Hannu Manninen | Finlandia | 20:30,2 |
7 | Kristian Hammer | Norwegia | 20:31,2 |
8 | Felix Gottwald | Austria | 20:37,9 |
9 | Bjarte Engen Vik | Norwegia | 20:55,3 |
10 | David Kreiner | Austria | 20:56,1 |
... | |||
40 | Kazimierz Bafia | Polska | 24:01,9 |
45 | Daniel Bachleda | Polska | 24:26,3 |
Gundersen K 90/15 km
Medal | Zawodnik | Narodowość | Wynik |
---|---|---|---|
Bjarte Engen Vik | Norwegia | 39:26,7 | |
Samppa Lajunen | Finlandia | 40:31,3 | |
Felix Gottwald | Austria | 40:37,0 | |
4 | Hannu Manninen | Finlandia | 41:21,7 |
5 | Kristian Hammer | Norwegia | 41:57,1 |
6 | Ladislav Rygl | Czechy | 41:58,1 |
7 | Kenji Ogiwara | Japonia | 42:02,5 |
8 | Marko Baacke | Niemcy | 42:11,5 |
9 | David Kreiner | Austria | 42:12,4 |
10 | Jaakko Tallus | Finlandia | 42:29,3 |
... | |||
51 | Kazimierz Bafia | Polska | 49:53,0 |
53 | Daniel Bachleda | Polska | 50:44,8 |
Sztafeta 4 x 5 km
Medal | Zawodnik | Narodowość | Wynik |
---|---|---|---|
Kenneth Braaten Sverre Rotevatn Bjarte Engen Vik Kristian Hammer | Norwegia | 48:54,1 | |
Christoph Eugen Mario Stecher David Kreiner Felix Gottwald | Austria | 49:05,0 | |
Jari Mantila Hannu Manninen Jaakko Tallus Samppa Lajunen | Finlandia | 49:13,5 | |
4 | Marko Baacke Jens Deimel Ronny Ackermann Sebastian Haseney | Niemcy | 49:47,6 |
5 | Satoshi Mori Daito Takahashi Gen Tomii Kenji Ogiwara | Japonia | 49:58,9 |
6 | Aleksiej Fadiejew Aleksiej Barannikow Walerij Stolarow Denis Tiszagin | Rosja | 51:46,1 |
7 | Milan Kučera Ladislav Rygl Vladimir Smid Pavel Churavý | Czechy | 51:46,5 |
8 | Todd Lodwick Matt Dayton Johnny Spillane Bill Demong | Stany Zjednoczone | 52:05,5 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Norwegia | 2 | 0 | 0 | 2 |
2. | Niemcy | 1 | 0 | 1 | 2 |
3. | Finlandia | 0 | 2 | 1 | 3 |
4. | Austria | 0 | 1 | 1 | 2 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronie FIS (ang.)
- p
- d
- e