Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce 1995
13. Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19, które odbywały się w węgierskim mieście Nyíregyháza od 27 do 30 lipca 1995 roku.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
100 m | Dwain Chambers | 10,41 | James Henthorn | 10,41 | Angelos Pavlakakis | 10,47 |
200 m | Marlon Devonish | 21,04 | Alessio Comparini | 21,21 | Dan Money | 21,29 |
400 m | Mark Hylton | 45,97 | Jacek Bocian | 46,59 | Cwetomir Marinow | 46,66 |
800 m | Roberto Parra | 1:45,90 | André Bucher | 1:46,73 | Wojciech Kałdowski | 1:47,67 |
1500 m | Reyes Estévez | 3:45,74 | José Redolat | 3:46,70 | Gert-Jan Liefers | 3:47,17 |
5000 m | Benoît Zwierzchlewski | 13:55,75 | Juan José Gomez | 14:15,65 | Iván Pérez | 14:17,83 |
10000 m | Benoît Zwierzchlewski | 29:46,42 | Iván Pérez | 30:06,69 | Damiano Polti | 30:06,91 |
110 m przez płotki | Sven Pieters | 14,06 | Robert Kronberg | 14,16 | Tomasz Ścigaczewski | 14,18 |
400 m przez płotki | Daniel Hechler | 50,42 | Marcel Schelbert | 50,44 | Matthew Douglas | 51,73 |
3000 m z przeszkodami | Antonio Alvarez | 8:50,75 | Christian Knoblich | 8:50,85 | Jerome Cochet | 8:52,92 |
Chód na 10000 m | Andreas Erm | 40:51,38 | Francisco Fernández | 41:02,34 | David Abellan | 41:57,84 |
4 × 100 | Wielka Brytania Dwain Chambers Marlon Devonish James Henthorn Dan Money | 39,43 | Włochy Marco Alaimo Aldo Giulio Ibba Michele Paggi Alessio Comparini | 39,61 | Niemcy Alexander Kosenkow Eduard Martin Anthony Viel Thorsten Schulz | 40,29 |
4 × 400 | Wielka Brytania Geoff Dearman Steven McHardy Tom Lerwill Mark Hylton | 3:07,09 | Francja Philippe Bouche Ruddy Zami Jean-Jacques Letzelter-Ebe Robert Loubli | 3:07,72 | Polska Jacek Bocian Piotr Haczek Jacek Lewandowski Marcin Trelka | 3:09,65 |
Skok wzwyż | Oskari Frösén | 2,19 | Martin Buß | 2,19 | James Brierley | 2,17 |
Skok o tyczce | Jewgienij Smiriagin | 5,50 | Timo Makkonen | 5,45 | Nicolas Jolivet | 5,40 |
Skok w dal | Roman Szczurenko | 7,78 | Andriej Kisłych | 7,76 | Dmitrij Miszka | 7,74 |
Trójskok | Ronald Servius | 16,71 | Dmitrij Wasiljew | 16,14 | Paweł Zdrajkowski | 15,96 |
Pchnięcie kulą | Repa Reinikainen | 17,20 | René Sack | 16,89 | Iker Sukia | 16,74 |
Rzut dyskiem | Andrzej Krawczyk | 58,22 | Mike Van Der Bilt | 55,40 | Tolga Koseoglu | 52,06 |
Rzut młotem | Szymon Ziółkowski | 75,42 | Nikołaj Awłasewicz | 68,80 | Wasyl Szewczenko | 68,64 |
Rzut oszczepem | Christian Nicolay | 76,88 | Harri Haatainen | 74,28 | Daniel Gustafsson | 72,38 |
Dziesięciobój | Glenn Lindqvist | 7363 pkt | Rick Wassenaar | 7299 pkt | Jiří Ryba | 7271 pkt |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
100 m | Frédérique Bangué | 11,48 | Nora Iwanowa | 11,58 | Wjara Georgiewa | 11,59 |
200 m | Nora Iwanowa | 23,44 | Fabé Dia | 23,68 | Sylviane Felix | 23,81 |
400 m | Olga Kotlarowa | 52,03 | Andrea Burlacu | 53,53 | Jitka Burianová | 53,9 |
800 m | Mioara Cosulianu | 2:04,15 | Płamena Aleksandrowa | 2:04,50 | Anca Safta | 2:04,55 |
1500 m | Lidia Chojecka | 4:17,29 | Lavinia Miroiu | 4:19,11 | Jolanda Čeplak | 4:20,22 |
3000 m | Denisa Costescu | 9:13,44 | Anita Weyermann | 9:15,45 | Olivera Jevtić | 9:15,61 |
10000 m | Nadia Singeorzan | 33:23,94 | Olivera Jevtić | 33:48,61 | Sadica Mihalache | 34:10,22 |
100 m przez płotki | Ołena Owczarowa | 13,09 | Natasha Danvers | 13,46 | Linda Ferga | 13,61 |
400 m przez płotki | Ionela Tîrlea | 56,04 | Ulrike Urbansky | 57,21 | Rikke Rønholt | 57,71 |
Chód na 5000 m | Sofia Avoila | 22:13,23 | Olga Panfiorowa | 22:24,95 | Jana Weidemann | 22:30,90 |
4 × 100 | Niemcy Caroline Elmers Esther Möller Carmen Bertmaring Marion Wagner | 44,77 | Włochy Elena Sordelli Manuela Grillo Fabiana Cosolo Manuela Levorato | 45,37 | Polska Magdalena Kamińska Justyna Dybowska Anna Głowacka Aurelia Trywiańska | 45,56 |
4 × 400 | Francja Sandrine Thiébaud Cindy Ega Pierre-Marie Marival Sylviane Félix | 3:32,79 | Rosja Marina Kozłowa Irina Mistiukiewicz Natalia Misiakowa Olga Kotlarowa | 3:36,10 | Wielka Brytania Liz Williams Joanne Sloane Allison Curbishley Louretta Thorne | 3:38,23 |
Skok wzwyż | Wiktorija Stiopina | 1,91 | Kajsa Bergqvist Julija Lachowa | 1,89 | ||
Skok w dal | Linda Ferga | 6,56 | Cristina Nicolau | 6,35 | Iliana Iliewa | 6,25 |
Trójskok | Tereza Marinowa | 13,90 | Tatiana Lebiediewa | 13,88 | Melinda Marton | 13,71 |
Pchnięcie kulą | Corrie De Bruin | 17,76 | Janina Korolczik | 16,95 | Olga Riabinkina | 16,55 |
Rzut dyskiem | Corrie De Bruin | 57,46 | Wolga Candar | 54,66 | Lieja Koeman | 53,24 |
Rzut oszczepem | Taina Uppa | 60,72 | Miréla Manjani | 59,36 | Angeliki Tsiolakoudi | 54,76 |
Siedmiobój | Annu Montell | 5546 pkt | Jelizawieta Szałygina | 5476 pkt | Katja Ripatti | 5394 pkt |
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Kraj | ||||
1 | Francja | 6 | 2 | 4 | 12 |
2 | Wielka Brytania | 5 | 2 | 4 | 11 |
3 | Finlandia | 5 | 2 | 1 | 8 |
4 | Niemcy | 4 | 4 | 3 | 11 |
5 | Rumunia | 4 | 3 | 3 | 10 |
6 | Hiszpania | 3 | 4 | 3 | 10 |
7 | Polska | 3 | 1 | 5 | 8 |
8 | Ukraina | 3 | 0 | 1 | 4 |
9 | Rosja | 2 | 6 | 0 | 8 |
10 | Holandia | 2 | 2 | 2 | 6 |
11 | Portugalia | 1 | 0 | 0 | 1 |
12 | Białoruś | 0 | 4 | 0 | 4 |
13 | Włochy | 0 | 3 | 1 | 4 |
14 | Szwajcaria | 0 | 3 | 0 | 3 |
15 | Szwecja | 0 | 2 | 1 | 3 |
16 | Albania | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Grecja | 0 | 0 | 2 | 2 |
Czechy | 0 | 0 | 2 | 2 | |
19 | Dania | 0 | 0 | 1 | 1 |
Jugosławia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- GBRAthletics: European Junior Championships (Men). [dostęp 2009-12-14]. (ang.).
- GBRAthletics: European Junior Championships (Women). [dostęp 2009-12-14]. (ang.).
- p
- d
- e
Europejskie igrzyska juniorów | |
---|---|
Mistrzostwa Europy juniorów |
|