Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce 1999
15. Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19, które odbyły się w stolicy Łotwy – Rydze, w dniach 5 – 8 sierpnia 1999 roku.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Fabrice Calligny | 10,19 | Mark Lewis-Francis | 10,37 | Kostyantyn Vasyukov | 10,41 |
Bieg na 200 m | Alessandro Cavallaro | 20,46 | Timothy Benjamin | 20,60 | Chris Lambert | 20,67 |
Bieg na 400 m | Ruwen Faller | 46,38 | Filip Walotka | 46,42 | Georgios Doupis | 47,03 |
Bieg na 800 m | Jurij Borzakowski | 1:50,38 | Nick Andrews | 1:50,92 | Bram Som | 1:50,96 |
Bieg na 1500 m | Franek Haschke | 3:44,17 | Bert Leenaerts | 3:44,47 | Stefan Beumer | 3:45,13 |
Bieg na 5000 m | Wolfram Muller | 14:05,98 | Radu Stroia | 14:11,05 | Mattia Maccagnan | 14:12,51 |
Bieg na 10000 m | Hans Janssens | 29:49,59 | Radu Stroia | 29:55,18 | Oliver Bodor | 30:00,91 |
Bieg na 110 m przez płotki | Felipe Vivancos Chris Baillie | 13,92 | Thomas Blaschek | 13,93 | ||
Bieg na 400 m przez płotki | Dmitrij Żukow | 51,46 | Richard McDonald | 51,62 | Luca Bortolaso | 51,80 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Jakub Czaja | 8:41,91 | Vadim Slobodenyuk | 8:44,48 | Kevin Paulsen | 8:45,69 |
Chód na 10000 m | Māris Putenis | 40:27,37 | Władimir Potiemin | 40:28,46 | José Dominguez | 40:34,82 |
Sztafeta 4 x 100 m | Francja Damien Degroote Fabrice Calligny Julien Arame Leslie Djhone | 39,49 | Polska Mariusz Latkowski Łukasz Chyła Marcin Jędrusiński Przemysław Rogowski | 39,67 | Włochy Simone Mare Pantaleo Spina Marco Cuneo Alessandro Cavallaro | 39,78 |
Sztafeta 4 x 400 m | Niemcy Stefan Giessler Benjamin Mielke Ralf Riester Ruwen Faller | 3:07,42 | Polska Tomasz Smolarczyk Bartosz Ozdarski Rafał Wieruszewski Filip Walotka | 3:08,15 | Wielka Brytania Ian Lowthian Chris Bennett Adam Buckley Kris Stewart | 3:08,97 |
Skok wzwyż | Christian Olsson | 2,21 | Gregory Gabella | 2,19 | Jarosław Rybakow | 2,16 |
Skok o tyczce | Sébastien Homo | 5,35 | Fabrice Fortin | 5,35 | Thilo Kraus | 5,20 |
Skok w dal | Leslie Djhone | 7,88 | Krasimir Argirov | 7,74 | Tomasz Mateusiak | 7,60 |
Trójskok | Tosin Oke | 16,57 | Christian Olsson | 16,18 | Marian Oprea | 15,98 |
Pchnięcie kulą | Rutger Smith | 18,27 | Tomasz Chrzanowski | 18,19 | Teijo Koopikka | 18,01 |
Rzut dyskiem | Rutger Smith | 52,89 | Pawieł Łyżyn | 52,15 | Heinrich Seitz | 50,76 |
Rzut młotem | Olli-Pekka Karjalainen | 75,80 | Wojciech Kondratowicz | 74,12 | Markus Esser | 66,68 |
Rzut oszczepem | Tomas Intas | 77,88 | David Parker | 77,26 | Tim Werner | 76,31 |
Dziesięciobój | Aki Heikkinen | 7881 pkt | Jaakko Ojaniemi | 7763 pkt | Roland Schwarzl | 7447 pkt |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Sina Schielke | 11,39 | Johanna Manninen | 11,47 | Adrianna Lamalle | 11,51 |
Bieg na 200 m | Sina Schielke | 23,08 | Johanna Manninen | 23,26 | Ciara Sheehy | 23,49 |
Bieg na 400 m | Olesia Zykina | 52,00 | Natalya Lavshuk | 53,44 | Justyna Karolkiewicz | 53,78 |
Bieg na 800 m | Irîna Latve | 2:03,45 | Julija Hurtowenko | 2:03,81 | Sibel Ozyurt | 2:03,82 |
Bieg na 1500 m | Sibel Ozyurt | 4:15,62 | Natalya Sydorenko | 4:15,91 | Yekaterina Noskova | 4:16,56 |
Bieg na 3000 m | Olga Rosseyeva | 9:07,79 | Nuray Surekli | 9:08,09 | Sonja Stolic | 9:10,01 |
Bieg na 5000 m | Nuray Surekli | 16:01,32 | Elvan Can | 16:06,40 | Melena Tolstygina | 16:17,04 |
Bieg na 100 m przez płotki | Reina-Flor Okori | 13,16 | Fanny Gerance | 13,27 | Manuela Bosco | 13,34 |
Bieg na 400 m przez płotki | Alena Rucklova | 58,55 | Benedetta Ceccarelli | 59,10 | Nicola Sanders | 59,21 |
Chód na 5000 m | Larisa Safronova | 21:40,77 | Daniela Cirlan | 21:46,15 | Margaryta Turova | 21:48,11 |
Sztafeta 4 x 100 m | Niemcy Miriam Wallner Sina Schielke Kerstin Grötzinger Anne Dietrich | 44,04 | Finlandia Manuela Bosco Katja Salivaara Johanna Manninen Heidi Hannula | 44,40 | Francja Fanny Gérance Adriana Lamalle Gwladys Belliard Nadia Raymond | 44,69 |
Sztafeta 4 x 400 m | Rosja Jana Wieczerkiewicz Olga Golenduchina Natalja Ławszuk Olesia Zykina | 3:34,06 | Niemcy Claudia Hempel Daniela Mark Claudia Hoffmann Karoline Hagen | 3:34,84 | Polska Justyna Karolkiewicz Aneta Lemiesz Ilona Szymerska Żaneta Tomczyk | 3:35,24 |
Skok wzwyż | Viktoriya Slivka | 1,90 | Christelle Preau | 1,88 | Marina Kupcowa | 1,88 |
Skok o tyczce | Yvonne Buschbaum | 4,25 | Annika Becker | 4,20 | Amandine Homo | 4,15 |
Skok w dal | Maria Chiara Baccini | 6,39 | Concepción Montaner | 6,39 | Silvia Favre | 6,25 |
Trójskok | Mariana Bogatie | 13,57 | Marina Salomon | 13,39 | Anna Piatych | 13,36 |
Pchnięcie kulą | Nadzieja Astapczuk | 18,20 | Oksana Gromowa | 16,31 | Bianca Grosser | 16,24 |
Rzut dyskiem | Wioletta Potępa | 53,93 | Adina Mocanu | 53,89 | Ilona Rutjes | 53,19 |
Rzut młotem | Bianca Achilles | 66,81 | Sini Poyry | 63,60 | Merja Korpela | 59,51 |
Rzut oszczepem | Nikolett Szabó | 61,52 | Carolin Soboll | 56,86 | Xénia Frajka | 54,29 |
Siedmiobój | Maren Freisen | 5909 pkt | Michaela Hejnova | 5786 pkt | Antonia Schulze-Borges | 5543 pkt |
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Kraj | ||||
1 | Niemcy | 10 | 3 | 7 | 20 |
2 | Rosja | 7 | 3 | 4 | 14 |
3 | Francja | 4 | 4 | 4 | 12 |
4 | Finlandia | 2 | 5 | 3 | 10 |
Polska | 2 | 5 | 3 | 10 | |
6 | Wielka Brytania | 2 | 5 | 2 | 9 |
7 | Turcja | 2 | 2 | 1 | 5 |
8 | Włochy | 2 | 1 | 5 | 8 |
9 | Holandia | 2 | 0 | 3 | 5 |
10 | Łotwa | 2 | 0 | 0 | 2 |
11 | Rumunia | 1 | 5 | 1 | 7 |
12 | Białoruś | 1 | 1 | 2 | 4 |
13 | Hiszpania | 1 | 1 | 1 | 3 |
Węgry | 1 | 1 | 1 | 3 | |
15 | Belgia | 1 | 1 | 0 | 2 |
Czechy | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Litwa | 1 | 1 | 0 | 2 | |
18 | Ukraina | 0 | 3 | 1 | 4 |
19 | Austria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Grecja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Irlandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- GBRAthletics: European Junior Championships (Men). [dostęp 2010-04-22]. (ang.).
- GBRAthletics: European Junior Championships (Women). [dostęp 2010-04-22]. (ang.).
- European Junior Championships 1999. wjah.co.uk. [dostęp 2016-03-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-31)]. (ang.).
- p
- d
- e
Europejskie igrzyska juniorów | |
---|---|
Mistrzostwa Europy juniorów |
|