Pływanie na Letniej Uniwersjadzie 2003
Pływanie na Letniej Uniwersjadzie 2003 zostało rozegrane w dniach 24 - 30 sierpnia 2003. Do rozdania było 40 kompletów medali.
Tabela medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
Pozycja | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1 | Ukraina | 9 | 5 | 6 | 20 |
2 | Chiny | 7 | 7 | 2 | 16 |
3 | Rosja | 6 | 3 | 4 | 13 |
4 | Wielka Brytania | 6 | 2 | 3 | 11 |
5 | Japonia | 5 | 5 | 8 | 18 |
6 | Stany Zjednoczone | 3 | 10 | 8 | 21 |
7 | Czechy | 2 | 0 | 0 | 2 |
8 | Francja | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Niemcy | 1 | 0 | 1 | 2 |
10 | Australia | 0 | 4 | 2 | 6 |
11 | Słowenia | 0 | 2 | 0 | 2 |
12 | Włochy | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Bahamy | 0 | 0 | 1 | 1 |
13 | Węgry | 0 | 0 | 1 | 1 |
13 | Irlandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
13 | Rumunia | 0 | 0 | 1 | 1 |
13 | Izrael | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 40 | 40 | 40 | 120 |
---|
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
Styl dowolny | ||||||
50 metrów | Wiaczesław Szyrszow | 22.59 | Peter Mankoc | 22.77 | Andriej Kaprałow | 22.81 |
100 metrów | Andriej Kaprałow | 49.36 | Chris Cozens | 49.94 | Jurij Jegoszin | 50.02 |
200 metrów | Yoshihiro Okumura | 1:49.82 | Peter Mankoc | 1:50.10 | Ross Davenport | 1:50.51 |
400 metrów | Jurij Priłukow | 3:52.27 | Justin Mortimer | 3:52.73 | Dragos Coman | 3:53.26 |
800 metrów | Jurij Priłukow | 7:54.18 UR | Igor Czerwinskij | 7:57.21 | Peter Vanderkaay | 7:59.22 |
1500 metrów | Jurij Priłukow | 15:12.13 | Igor Czerwinskij | 15:14.46 | Peter Vanderkaay | 15:19.44 |
Styl grzbietowy | ||||||
50 metrów | James Westcott | 25.80 | Ouyang Kunpeng | 25.82 | Wiaczesław Szyrszow | 25.88 |
100 metrów | Ouyang Kunpeng | 54.99 | James Westcott | 55.35 | Wołodymyr Nikołajczuk | 55.70 |
200 metrów | Ouyang Kunpeng | 1:59.17 UR | Takashi Nakano | 2:01.60 | Chris DeJong | 2:01.63 |
Styl klasyczny | ||||||
50 metrów | James Gibson | 27.92 UR | Oleg Lisogor | 27.94 | Mihály Flaskay | 28.05 |
100 metrów | James Gibson | 1:00.71 UR | Chris Cook | 1:01.28 | Oleg Lisogor | 1:01.69 |
200 metrów | Siergiej Gierasimow | 2:13.78 UR | Daisuke Kimura | 2:14.00 | Michael Williamson | 2:15.52 |
Styl motylkowy | ||||||
50 metrów | Andrij Serdinow | 23.93 UR | Serhij Breus | 24.04 | Jewgienij Korotyszkin | 24.11 |
100 metrów | Andrij Serdinow | 51.99 UR | Jewgienij Korotyszkin | 52.94 | Ryo Takayasu | 53.42 |
200 metrów | Takeshi Matsuda | 1:57.44 UR | Serhij Adwena | 1:58.74 | Jeremy Knowles | 1:59.21 |
Styl zmienny | ||||||
200 metrów | Takahiro Mori | 2:00.59 UR | Joe Bruckart | 2:01.57 | Adam Lucas | 2:03.06 |
400 metrów | Takahiro Mori | 4:17.23 UR | Eric Shanteau | 4:19.82 | Michael Halika | 4:20.52 |
Sztafety | ||||||
4 × 100 metrów dowolnym | Wielka Brytania
| 3:20.59 | Australia
| 3:20.90 | Ukraina
| 3:21.11 |
4 × 200 metrów dowolnym | Rosja
| 7:19.63 | Stany Zjednoczone
| 7:20.67 | Włochy
| 7:20.92 |
4 × 100 metrów zmiennym | Ukraina
| 3:37.46 UR | Rosja
| 3:39.05 | Stany Zjednoczone
| 3:40.18 |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
Styl dowolny | ||||||
50 metrów | Olga Mukomoł | 25.57 | Michelle Engelsman | 25.89 | Petra Dallmann | 25.93 |
100 metrów | Petra Dallmann | 55.51 | Xu Yanwei | 55.88 | Tomoko Nagai | 56.11 |
200 metrów | Jana Kłoczkowa | 1:59.03 UR | Solenne Figuès | 1:59.66 | Pang Jiaying | 2:00.76 |
400 metrów | Rebecca Cooke | 4:11.23 | Chen Hua | 4:11.94 | Magdalena Dyszkiewicz | 4:12.52 |
800 metrów | Rebecca Cooke | 8:33.84 UR | Chen Hua | 8:35.70 | Olga Bieriesniewa | 8:36.66 |
1500 metrów | Rebecca Cooke | 16:14.70 UR | Adrienne Binder | 16:19.32 | Lauren Costella | 16:24.43 |
Styl grzbietowy | ||||||
50 metrów | Ilona Hlaváčková | 29.04 | Beth Botsford | 29.27 | Aya Terakawa | 29.43 |
100 metrów | Ilona Hlaváčková | 1:01.74 | Reiko Nakamura | 1:02.18 | Aya Terakawa | 1:02.43 |
200 metrów | Reiko Nakamura | 2:12.17 | Aya Terakawa | 2:13.21 | Erin Volcán | 2:13.82 |
Styl klasyczny | ||||||
50 metrów | Luo Xuejuan | 31.39 | Jade Edmistone | 31.74 | Ashley Roby | 31.92 |
100 metrów | Luo Xuejuan | 1:07.45 UR | Qi Hui | 1:08.76 | Rachel Genner | 1:09.72 |
200 metrów | Qi Hui | 2:26.25 UR | Luo Xuejuan | 2:26.99 | Fumiko Kawanabe | 2:31.06 |
Styl motylkowy | ||||||
50 metrów | Shannon Catalano | 27.56 | Irina Biespałowa | 27.75 | Kate Corkran | 27.76 |
100 metrów | Demerae Christianson | 1:00.42 | Kate Corkran | 1:00.59 | Irina Biespałowa | 1:00.66 |
200 metrów | Jana Kłoczkowa | 2:09.52 | Paola Cavallino | 2:11.52 | Yukiko Osada | 2:12.59 |
Styl zmienny | ||||||
200 metrów | Jana Kłoczkowa | 2:13.32 UR | Qi Hui | 2:15.86 | Maiko Fujino | 2:17.41 |
400 metrów | Jana Kłoczkowa | 4:45.01 | Maiko Fujino | 4:48.44 | Rebecca Cooke | 4:48.59 |
Sztafety | ||||||
4 × 100 metrów dowolnym | Francja
| 3:45.50 | Stany Zjednoczone
| 3:47.50 | Chiny
| 3:47.50 |
4 × 200 metrów dowolnym | Chiny
| 8:05.86 | Stany Zjednoczone
| 8:08.84 | Rosja
| 8:13.99 |
4 × 100 metrów zmiennym | Chiny
| 4:06.22 UR | Stany Zjednoczone
| 4:07.63 | Japonia
| 4:08.89 |
Linki zewnętrzne
- Pływanie na Letniej Uniwersjadzie 2003
- p
- d
- e
Pływanie na letnich uniwersjadach
|