Pływanie na Letniej Uniwersjadzie 2007
Pływanie na Letniej Uniwersjadzie 2007 odbyło się w dniach 9 - 14 sierpnia na pływalni Aquatic Center da Thammasat University w Bangkoku.
Do rozdania było 40 kompletów medali. Po 20 w konkurencjach męskich jak i żeńskich.
Zawodnicy rywalizowali w 5 stylach: dowolnym, motylkowym, klasycznym, grzbietowym oraz zmiennym
Polska
- Osobny artykuł: Polska na Letniej Uniwersjadzie 2007.
Obiekty
Obiekt | Miasto | Funkcja |
Aquatic Center da Thammasat University | Bangkok | Zawody i treningi |
Konkurencje
Mężczyźni
Styl dowolny
| Styl motylkowy
| Styl grzbietowy
| Styl klasyczny
| Styl zmienny
|
Kobiety
Styl dowolny
| Styl motylkowy
| Styl grzbietowy
| Styl klasyczny
| Styl zmienny
|
Medale
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
Mężczyźni | |||
50 metrów stylem dowolnym szczegóły | Nicholas Santos Brazylia | Jonathon Newton Australia | Donald Scott Goodrich Stany Zjednoczone |
100 metrów stylem dowolnym szczegóły | Andriej Greczin Rosja | Adam James Ritter Stany Zjednoczone | Fernando Souza da Silva Brazylia |
200 metrów stylem dowolnym szczegóły | Adam James Ritter Stany Zjednoczone | Andrew Hunter Wielka Brytania | Brian Johns Kanada |
400 metrów stylem dowolnym szczegóły | Dragoș Coman Rumunia | Michael Klueh Stany Zjednoczone | Jurij Priłukow Rosja |
800 metrów stylem dowolnym szczegóły | Chad Eric Latourette Stany Zjednoczone | Jurij Priłukow Rosja | Serhij Fesenko Ukraina |
1500 metrów stylem dowolnym szczegóły | Chad Eric Latourette Stany Zjednoczone | Serhij Fesenko Ukraina | Michael Klueh Stany Zjednoczone |
50 metrów stylem motylkowym szczegóły | Serhij Breus Ukraina | Nicholas Santos Brazylia | Jewgienij Korotyszkin Rosja |
100 metrów stylem motylkowym szczegóły | Darryl Rudolf Kanada | Takashi Tomiyama Japonia | Serhij Breus Ukraina |
200 metrów stylem motylkowym szczegóły | Ryusuke Sakata Japonia | Chen Yin Chiny | Daniel Kirschner Madwed Stany Zjednoczone |
50 metrów stylem grzbietowym szczegóły | Helge Meeuw Niemcy | Junya Koga Japonia | Matthew Clay Wielka Brytania |
100 metrów stylem grzbietowym szczegóły | Helge Meeuw Niemcy | Markus Rogan Austria | Nicholas Brewer Thoman Stany Zjednoczone |
200 metrów stylem grzbietowym szczegóły | Markus Rogan Austria | Takashi Nakano Japonia | Nicholas Brewer Thoman Stany Zjednoczone |
50 metrów stylem klasycznym szczegóły | Ołeh Lisohor Ukraina | Felipe Lima Brazylia | Darren Mew Wielka Brytania Walerij Dymo Ukraina |
100 metrów stylem klasycznym szczegóły | Ołeh Lisohor Ukraina | Grigorij Falko Rosja | Scott Dickens Kanada |
200 metrów stylem klasycznym szczegóły | Grigorij Falko Rosja | Ryan Patrick Hurley Stany Zjednoczone | Władysław Polakow Kazachstan |
200 metrów stylem zmiennym szczegóły | Brian Johns Kanada | Ken Takakuwa Japonia | Łukasz Wójt Polska |
400 metrów stylem zmiennym szczegóły | Patrick Watson Mellors Stany Zjednoczone | Alex Richard Vanderkaay Stany Zjednoczone | Federico Turrini Włochy |
sztafeta 4 × 100 metrów stylem dowolnym szczegóły | Joseph Gordon Doyle Bryan Jackson Lundquist Adam James Ritter Matthew Grevers Michael Patrick Grevers Mathew McGinnis Stany Zjednoczone | Brian Johns Chad Hankewich Richard Hortness Darryl Rudolf Kanada | Jurij Priłukow Siergiej Pierunin Andriej Greczin Dmitrij Smirnow Jewgienij Łagunow Rosja |
sztafeta 4 × 200 metrów stylem dowolnym szczegóły | Douglas Paul Van Wie Adam James Ritter Michael Patrick Klueh Mathew McGinnis Stany Zjednoczone | Nikita Łobincew Jurij Priłukow Siergiej Pierunin Jewgienij Łagunow Rosja | Nicola Cassio Andrea Busato Michele Cosentino Andrea Giavi Włochy |
sztafeta 4 × 100 metrów stylem zmiennym szczegóły | Maksim Ganikin Siergiej Makow Siergiej Geybel Andriej Greczin Grigorij Falko Jewgienij Korotyszkin Dmitrij Smirnow Jewgienij Łagunow Rosja | Douglas Paul Van Wie Adam James Ritter Mathew Thomas Lowe Daniel Kirschner Madwed Matthew Grevers Nicholas Brewer Thoman Ryan Patrick Hurley Mathew McGinnis Stany Zjednoczone | Serhij Breus Artem Proń Jurij Jehoszyn Walerij Dymo Ihor Borysyk Andrij Olijnyk Ukraina |
Kobiety | |||
50 metrów stylem dowolnym szczegóły | Britta Steffen Niemcy | Alaksandra Hierasimienia Białoruś | Rebeca Gusmão Brazylia |
100 metrów stylem dowolnym szczegóły | Britta Steffen Niemcy | Andrea Caroline Hupman Stany Zjednoczone | Alice Mills Australia |
200 metrów stylem dowolnym szczegóły | Federica Pellegrini Włochy | Sara Isakovič Słowenia | Kate Elizabeth Dwelley Stany Zjednoczone |
400 metrów stylem dowolnym szczegóły | Federica Pellegrini Włochy | Coralie Balmy Francja | Jordis Steinegger Austria |
800 metrów stylem dowolnym szczegóły | Flavia Rigamonti Szwajcaria | Federica Pellegrini Włochy | Kelsey Elizabeth Ditto Stany Zjednoczone |
1500 metrów stylem dowolnym szczegóły | Flavia Rigamonti Szwajcaria | Chika Yonenaga Japonia | Kelsey Elizabeth Ditto Stany Zjednoczone |
50 metrów stylem motylkowym szczegóły | Fabienne Nadarajah Austria | Yuka Kato Japonia Masae Oshimi Japonia | |
100 metrów stylem motylkowym szczegóły | Mackenzie Downing Kanada | Irina Biespałowa Rosja | Xu Yanwei Chiny |
200 metrów stylem motylkowym szczegóły | Audrey Lacroix Kanada | MacKenzie Downing Kanada | Sara Isakovič Słowenia |
50 metrów stylem grzbietowym szczegóły | Aya Terakawa Japonia | Alaksandra Hierasimienia Białoruś | Swiatłana Chachłowa Białoruś |
100 metrów stylem grzbietowym szczegóły | Aya Terakawa Japonia | Kateryna Zubkowa Ukraina | Chen Yanyan Chiny |
200 metrów stylem grzbietowym szczegóły | Kelly Marie Harrigan Stany Zjednoczone | Melissa Ingram Nowa Zelandia | Takami Igarashi Japonia |
50 metrów stylem klasycznym szczegóły | Janne Schäfer Niemcy | Sarah Katsoulis Australia | Nanaka Tamura Japonia |
100 metrów stylem klasycznym szczegóły | Nanaka Tamura Japonia | Sarah Katsoulis Australia | Mirna Jukić Austria |
200 metrów stylem klasycznym szczegóły | Jung Seul Ki Korea Południowa | Rie Kaneto Japonia | Annamay Pierse Kanada |
200 metrów stylem zmiennym szczegóły | Kaitlin Sandeno Stany Zjednoczone | Jana Kłoczkowa Ukraina | Swietłana Karpiejena Rosja |
400 metrów stylem zmiennym szczegóły | Jana Kłoczkowa Ukraina | Kaitlin Sandeno Stany Zjednoczone | Zhang Xin Chiny |
sztafeta 4 × 100 metrów stylem dowolnym szczegóły | Courtney Cashion Andrea Caroline Hupman Kara Janelle Denby Emily Susan Silver Stany Zjednoczone | Xu Yanwei Zhu Yingwen Pang Jiaying Chen Yanyan Chiny | Sonja Schober Britta Steffen Dorothea Brandt Annika Mareike Lurz Katharina Schiller Niemcy |
sztafeta 4 × 200 metrów stylem dowolnym szczegóły | Kelly Marie Harrigan Kaitlin Sandeno Erin Percell Reilly Kate Elizabeth Dwelley Andrea Caroline Hupman Lindsey Byrum Smith Stany Zjednoczone | Xu Yanwei Zhu Yingwen Pang Jiaying Tan Miao Chiny | Alice Carpanese Roberta Ioppi Federica Pellegrini Francesca Segat Flavia Zoccari Włochy |
sztafeta 4 × 100 metrów stylem zmiennym szczegóły | Yu Iwasaki Norie Urabe Aya Terakawa Nanaka Tamura Yuka Kato Masae Oshimi Japonia | Erin Percell Reilly Elaian Breeden Brooke Ann Bishop Jessica Siao Mei Embick Eleanor Jean Weberg Emily Susan Silver Lauren English Stany Zjednoczone | MacKenzie Downing Caitlin Meredith Seanna Mitchell Annamay Pierse Kelly Stefanyshyn Kanada |
Czołówka tabeli medalowej
Rk | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Stany Zjednoczone | 10 | 10 | 8 | 28 |
2. | Japonia | 5 | 8 | 2 | 15 |
3. | Ukraina | 4 | 3 | 4 | 11 |
4. | Kanada | 4 | 2 | 4 | 10 |
5. | Niemcy | 4 | 2 | 6 | |
6. | Rosja | 3 | 4 | 4 | 11 |
7. | Włochy | 2 | 1 | 3 | 6 |
8. | Austria | 2 | 1 | 2 | 5 |
9. | Szwajcaria | 2 | 2 | ||
10. | Brazylia | 1 | 2 | 2 | 5 |
20 | Polska | 1 | 1 |
Linki zewnętrzne
Strona FISU
- p
- d
- e
Pływanie na letnich uniwersjadach
|