Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 200 m stylem zmiennym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 21 lipca 2019 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 30 | ||
Liczba sportowców | 36 | ||
Złoty medal | Katinka Hosszú | ||
Srebrny medal | Ye Shiwen | ||
Brązowy medal | Sydney Pickrem |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
200 m stylem zmiennym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i półfinały miały miejsce 21 lipca, a finał 22 lipca.
Mistrzynią świata po raz czwarty z rzędu została reprezentantka Węgier Katinka Hosszú, która w finale uzyskała czas 2:07,53. Srebrny medal zdobyła mistrzyni globu sprzed ośmiu lat, Chinka Ye Shiwen (2:08,60). Brąz wywalczyła Sydney Pickrem z Kanady (2:08,70).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Katinka Hosszú | 2:06,12 | Kazań | 3 sierpnia 2015 |
Rekord mistrzostw świata | Katinka Hosszú | 2:06,12 | Kazań | 3 sierpnia 2015 |
Rekord świata juniorek | Rikako Ikee | 2:09,98 | Tokio | 29 stycznia 2017 |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Hosszú, KatinkaKatinka Hosszú | Węgry | 2:08,28 | Rzym | 06-23 !23 czerwca |
2. | Pickrem, SydneySydney Pickrem | Kanada | 2:08,61 | Indianapolis | 06-01 !1 czerwca |
3. | Omoto, RikaRika Omoto | Japonia | 2:08,64 | Sydney | 05-12 !12 maja |
4. | Ōhashi, YuiYui Ōhashi | Japonia | 2:09,14 | Shizuoka | 01-26 !26 stycznia |
5. | Ye Shiwen | Chiny | 2:09,24 | Qingdao | 03-24 !24 marca |
6. | McKeown, KayleeKaylee McKeown | Australia | 2:09,94 | Brisbane | 06-09 !9 czerwca |
7. | Kim Seo-yeong | Korea Południowa | 2:09,97 | Budapeszt | 05-12 !12 maja |
8. | Cox, MadisynMadisyn Cox | Stany Zjednoczone | 2:10,18 | Monako | 06-09 !9 czerwca |
9. | O’Connor, Siobhan-MarieSiobhan-Marie O’Connor | Wielka Brytania | 2:10,34 | Glasgow | 04-20 !20 kwietnia |
10. | Margalis, MelanieMelanie Margalis | Stany Zjednoczone | 2:10,41 | Indianapolis | 06-01 !1 czerwca |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 21 lipca o 10:00 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 4 | Katinka Hosszú | Węgry | 2:07,02 | Q |
2. | 3 | 5 | Ye Shiwen | Chiny | 2:09,45 | Q |
3. | 2 | 5 | Melanie Margalis | Stany Zjednoczone | 2:09,69 | Q |
4. | 4 | 5 | Sydney Pickrem | Kanada | 2:10,34 | Q |
5. | 2 | 3 | Rika Omoto | Japonia | 2:10,50 | Q |
6. | 3 | 6 | Kelsey Wog | Kanada | 2:10,54 | Q |
7. | 4 | 3 | Siobhan-Marie O'Connor | Wielka Brytania | 2:10,99 | Q |
8. | 3 | 3 | Ella Eastin | Stany Zjednoczone | 2:11,06 | Q |
9. | 4 | 4 | Yui Ōhashi | Japonia | 2:11,09 | Q |
10. | 2 | 4 | Kim Seo-yeong | Korea Południowa | 2:11,45 | Q |
11. | 4 | 7 | Anastasia Gorbenko | Izrael | 2:11,92 | Q |
12. | 4 | 6 | Ilaria Cusinato | Włochy | 2:12,16 | Q |
13. | 3 | 2 | Fantine Lesaffre | Francja | 2:12,34 | Q |
14. | 2 | 6 | Maria Ugolkova | Szwajcaria | 2:12,35 | Q |
15. | 4 | 1 | Wiktorija Zeynep Güneş | Turcja | 2:12,42 | Q |
16. | 2 | 2 | Yu Yiting | Chiny | 2:12,98 | Q |
17. | 3 | 1 | Zsuzsanna Jakabos | Węgry | 2:13,29 | |
18. | 3 | 7 | Aimee Willmott | Wielka Brytania | 2:13,90 | |
19. | 3 | 8 | Victoria Kaminskaya | Portugalia | 2:13,97 | |
20. | 2 | 7 | Wiktorija Bielakowa | Rosja | 2:14,65 | |
21. | 4 | 2 | Mireia Belmonte | Hiszpania | 2:17,93 | |
22. | 4 | 8 | Rebecca Meder | Południowa Afryka | 2:15,96 | |
23. | 4 | 9 | Jenna Laukkanen | Finlandia | 2:16,28 | |
24. | 2 | 8 | Neža Klančar | Słowenia | 2:16,53 | |
25. | 3 | 0 | McKenna DeBever | Peru | 2:16,97 | |
26. | 4 | 0 | Nguyễn Thị Ánh Viên | Wietnam | 2:17,79 | |
27. | 2 | 1 | Barbora Závadová | Czechy | 2:18,34 | |
28. | 3 | 9 | Claudia Gadea | Rumunia | 2:19,03 | |
29. | 2 | 9 | Aleksandra Knop | Polska | 2:20,18 | |
30. | 1 | 4 | Alexandra Schegoleva | Cypr | 2:20,66 | |
31. | 1 | 3 | Julimar Avila | Honduras | 2:20,93 | |
32. | 1 | 5 | Mya Azzopardi | Malta | 2:25,24 | |
33. | 1 | 6 | Nicole Frank | Urugwaj | 2:26,49 | |
34. | 2 | 0 | Kristen Romano | Portoryko | 2:26,55 | |
35. | 1 | 2 | Claudia Verdino | Monako | 2:30,68 | |
36. | 1 | 7 | Kaya Forson | Ghana | 2:34,59 |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 21 lipca o 21:02 czasu lokalnego[3].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | Sydney Pickrem | Kanada | 2:08,83 | Q |
2. | 4 | Ye Shiwen | Chiny | 2:09,58 | Q |
3. | 2 | Kim Seo-yeong | Korea Południowa | 2:10,21 | Q |
4. | 1 | Maria Ugolkova | Szwajcaria | 2:10,72 | |
5. | 6 | Ella Eastin | Stany Zjednoczone | 2:10,72 | |
6. | 8 | Yu Yiting | Chiny | 2:11,60 | |
7. | 7 | Ilaria Cusinato | Włochy | 2:12,12 | |
8. | 3 | Kelsey Wog | Kanada | 2:12,96 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Katinka Hosszú | Węgry | 2:07,17 | Q |
2. | 5 | Melanie Margalis | Stany Zjednoczone | 2:09,14 | Q |
3. | 3 | Rika Omoto | Japonia | 2:09,68 | Q |
4. | 2 | Yui Ōhashi | Japonia | 2:10,04 | Q |
5. | 6 | Siobhan-Marie O'Connor | Wielka Brytania | 2:10,49 | Q |
6. | 1 | Fantine Lesaffre | Francja | 2:12,18 | |
7. | 8 | Wiktorija Zeynep Güneş | Turcja | 2:12,40 | |
8. | 7 | Anastasia Gorbenko | Izrael | 2:13,90 |
Finał
Finał rozpoczął się 22 lipca o 21:25 czasu lokalnego[4].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Katinka Hosszú | Węgry | 2:07,53 | |
2. ! | 6 | Ye Shiwen | Chiny | 2:08,60 | |
3. ! | 5 | Sydney Pickrem | Kanada | 2:08,70 | |
4. | 3 | Melanie Margalis | Stany Zjednoczone | 2:08,91 | |
5. | 2 | Rika Omoto | Japonia | 2:09,32 | |
6. | 1 | Kim Seo-yeong | Korea Południowa | 2:10,12 | |
7. | 8 | Siobhan-Marie O'Connor | Wielka Brytania | 2:10,43 | |
8. ! | 7 | Yui Ōhashi | Japonia | 9:99,99 ! | DSQ |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2019-07-21]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-22)]. (ang.).