Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem zmiennym
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 24 lipca 2019 (eliminacje i finał) | ||
Liczba ekip | 40 | ||
Liczba sportowców | 173 | ||
Złoty medal | Australia | ||
Srebrny medal | Stany Zjednoczone | ||
Brązowy medal | Wielka Brytania |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
4 × 100 m |
|
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
Sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem zmiennym – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i finał miały miejsce 24 lipca.
Mistrzami świata zostali reprezentanci Australii. Sztafeta w składzie: Mitch Larkin, Matthew Wilson, Emma McKeon i Cate Campbell uzyskała czas 3:39,08 i 0,02 s wyprzedziła Amerykanów (3:39,10). Brązowy medal wywalczyli zawodnicy z Wielkiej Brytanii (3:40,68).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Reprezentacja | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Stany Zjednoczone | 3:38,56 | Budapeszt | 26 lipca 2017 |
Rekord mistrzostw świata | Stany Zjednoczone | 3:38,56 | Budapeszt | 26 lipca 2017 |
Rekord świata juniorów | Rosja | 3:45,85 | Singapur | 26 sierpnia 2015 |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 24 lipca o 11:29 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Państwo | Zawodnik / Zawodniczka | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | 3 | Stany Zjednoczone | Matt Grevers (52,75) Andrew Wilson (58,35) Kelsi Dahlia (57,35) Mallory Comerford (52,78) | 3:41,23 | Q |
2. | 5 | 4 | Australia | Minna Atherton (59,65) Matthew Wilson (58,84) Matthew Temple (51,41) Bronte Campbell (52,32) | 3:42,22 | Q |
3. | 4 | 3 | Rosja | Darja Waskina (59,92) Kiriłł Prigoda (58,62) Andriej Minakow (50,93) Marija Kamieniewa (53,83) | 3:43,30 | Q |
4. | 4 | 4 | Wielka Brytania | Georgia Davies (1:00,51) James Wilby (58,16) James Guy (50,97) Freya Anderson (53,73) | 3:43,37 | Q |
5. | 4 | 2 | Kanada | Kylie Masse (58,96) Richard Funk (59,80) Margaret MacNeil (57,33) Yuri Kisil (47,94) | 3:44,03 | Q |
6. | 5 | 6 | Włochy | Margherita Panziera (1:00,19) Nicolò Martinenghi (59,50) Elena Di Liddo (56,83) Manuel Frigo (47,86) | 3:44,38 | Q, |
7. | 4 | 6 | Holandia | Kira Toussaint (59,85) Arno Kamminga (59,51) Mathys Goosen (52,69) Femke Heemskerk (52,62) | 3:44,67 | Q |
8. | 5 | 2 | Niemcy | Laura Riedemann (59,95) Fabian Schwingenschlögl (59,62) Marius Kusch (51,86) Jessica Steiger (53,77) | 3:45,20 | Q |
9. | 5 | 1 | Białoruś | Mikita Cmyh (54,30) Ilja Szymanowicz (58,20) Anastasija Szkurdaj (57,62) Aksana Dziamidawa (55,76) | 3:45,88 | |
10. | 4 | 8 | Izrael | Anastasia Gorbenko (1:00,79) Itay Goldfaden (1:01,13) Tomer Frankel (52,26) Andrea Murez (53,88) | 3:48,06 | |
11. | 5 | 7 | Polska | Alicja Tchórz (1:00,61) Jan Kałusowski (1:01,52) Konrad Czerniak (52,17) Katarzyna Wasick (53,91) | 3:48,21 | |
12. | 4 | 0 | Węgry | Richárd Bohus (54,33) Anna Sztankovics (1:08,92) Szebasztián Szabó (50,98) Katinka Hosszú (54,21) | 3:48,44 | |
13. | 4 | 7 | Szwajcaria | Roman Mityukov (54,07) Yannick Käser (1:00,30) Maria Ugolkova (58,85) Noémi Girardet (55,76) | 3:48,98 | |
14. | 1 | 4 | Dania | Mie Nielsen (1:01,13) Tobias Bjerg (59,56) Viktor Bromer (53,23) Signe Bro (55,18) | 3:49,10 | |
15. | 4 | 9 | Południowa Afryka | Christopher Reid (54,73) Tatjana Schoenmaker (1:06,96) Ryan Coetzee (53,59) Erin Gallagher (54,62) | 3:49,90 | |
16. | 3 | 4 | Turcja | Ekaterina Avramova (1:02,53) Berkay Öğretir (1:00,39) Umitcan Gures (52,47) Selen Özbilen (55,10) | 3:50,49 | |
17. | 4 | 1 | Korea Południowa | Lee Ju-ho (54,61) Moon Jae-kwon (1:00,97) Park Ye-rin (59,73) Jeong So-eun (55,58) | 3:50,89 | |
18. | 5 | 0 | Litwa | Ugnė Mažutaitytė (1:02,73) Kotryna Teterevkova (1:08,73) Deividas Margevičius (52,22) Tadas Duškinas (49,70) | 3:53,38 | |
19. | 3 | 3 | Irlandia | Conor Ferguson (54,61) Niamh Coyne (1:08,41) Ellen Walshe (1:00,89) Robert Powell (49,78) | 3:53,69 | |
20. | 3 | 6 | Singapur | Quah Zheng Wen (54,58) Christie May Chue (1:09,96) Jonathan Tan Eu Jin (54,49) Cherlyn Yeoh (54,87) | 3:53,90 | |
21. | 5 | 9 | Estonia | Karl Johann Luht (55,86) Maria Romanjuk (1:09,50) Kregor Zirk (52,76) Aleksa Gold (56,05) | 3:54,17 | |
22. | 3 | 7 | Mołdawia | Tatiana Salcuțan (1:01,76) Tatiana Chișca (1:10,15) Alexei Sancov (52,74) Constantin Malachi (50,50) | 3:55,15 | |
23. | 5 | 8 | Hongkong | Wong Toto Kwan To (1:02,49) Michael Ng Yu Hin (1:03,84) Nicholas Lim (54,31) Tam Hoi Lam (56,43) | 3:57,07 | |
24. | 3 | 5 | Chińskie Tajpej | Chuang Mu-lun (56,18) Lin Pei-wun (1:11,96) Chu Chen-ping (53,61) Huang Mei-chien (57,38) | 3:59,13 | |
25. | 1 | 3 | Jordania | Leedia Alsafadi (1:10,10) Amro Al-Wir (1:02,74) Khader Baqlah (55,45) Talita Baqlah (1:00,25) | 4:08,54 | |
26. | 3 | 0 | Kenia | Issa Abdulla Hemed Mohamed (1:02,91) Maria Brunlehner (1:16,42) Emily Muteti (1:04,13) Danilo Rosafio (53,37) | 4:16,83 | |
27. | 3 | 8 | Angola | Salvador Gordo (1:02,96) Daniel Francisco (1:09,76) Lia Lima (1:05,35) Catarina Sousa (59,31) | 4:17,38 | |
28. | 2 | 6 | Madagaskar | Idealy Tendrinavalona (1:07,85) Jonathan Raharvel (1:08,03) Heriniavo Rasolonjatovo (1:01,81) Tiana Rabarijaona (1:00,65) | 4:18,34 | |
29. | 2 | 4 | Papua-Nowa Gwinea | Samuel Seghers (1:02,38) Ryan Maskelyne (1:04,22) Georgia-Leigh Vele (1:09,50) Judith Meauri (1:02,89) | 4:18,99 | |
30. | 2 | 0 | Armenia | Ani Poghosyan (1:13,23) Varsenik Manucharyan (1:17,48) Artur Barseghyan (56,35) Vahan Mkhitaryan (52,74) | 4:19,80 | |
31. | 2 | 2 | Ghana | Jason Arthur (56,52) Kaya Forson (1:24,22) Abeiku Jackson (55,69) Zaira Forson (1:04,97) | 4:21,40 | |
32. | 2 | 8 | Mikronezja | Kaleo Kihleng (1:06,84) Tasi Limtiaco (1:04,70) Margie Winter (1:10,68) Taeyanna Adams (1:07,94) | 4:30,16 | |
33. | 2 | 9 | Nigeria | Ifeakachuku Nmor (1:12,25) Chinelo Iyadi (1:21,39) Abiola Ogunbanwo (58,26) Yellow Yeiyah (1:03,69) | 4:35,59 | |
34. | 2 | 7 | Tonga | Finau Ohuafi (1:04,93) Amini Fonua (1:08,23) Charissa Panuve (1:19,82) Noelani Day (1:06,93) | 4:39,91 | |
35. | 1 | 5 | Mariany Północne | Juhn Tenorio (1:04,40) Lennosuke Suzuki (1:22,52) Aika Watanabe (1:18,18) Jin Ju Thompson (1:11,10) | 4:56,20 | |
36. | 2 | 3 | Malediwy | Aishath Sausan (1:18,66) Sajina Aishath (1:28,34) Mubal Azzam Ibrahim (1:10,44) Imaan Ali (59,35) | 4:56,79 | |
37. ! | 3 | 2 | Meksyk | Miriam Guevara (1:05,50) Miguel Chavez María Jiménez Horus Briseño | 9:99,98 ! | DSQ |
3 | 9 | Senegal | Sophia Diagne (1:09,71) Abdoul Niane Steven Aimable Jeanne Boutbien | 9:99,98 ! | DSQ | |
4 | 5 | Japonia | Natsumi Sakai (1:00,08) Yasuhiro Koseki (59,50) Naoki Mizunuma (51,85) Rika Omoto | 9:99,98 ! | DSQ | |
5 | 5 | Chiny | Li Guangyuan (53,78) Wang Lizhuo Wang Yichun Zhu Menghui | 9:99,98 ! | DSQ | |
1 | 2 | Filipiny | 9:99,99 ! | DNS | ||
1 | 6 | Panama | 9:99,99 ! | DNS | ||
2 | 1 | Malezja | 9:99,99 ! | DNS | ||
2 | 5 | Uganda | 9:99,99 ! | DNS | ||
3 | 1 | Islandia | 9:99,99 ! | DNS |
Finał
Finał rozpoczął się 24 lipca o 21:50 czasu lokalnego[2].
Miejsce | Tor | Państwo | Zawodnik / Zawodniczka | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 5 | Australia | Mitch Larkin (53,47) Matthew Wilson (58,37) Emma McKeon (56,14) Cate Campbell (51,10) | 3:39,08 | |
2. ! | 4 | Stany Zjednoczone | Ryan Murphy (52,46) Lilly King (1:04,94) Caeleb Dressel (49,33) Simone Manuel (52,37) | 3:39,10 | |
3. ! | 6 | Wielka Brytania | Georgia Davies (59,25) Adam Peaty (57,73) James Guy (50,72) Freya Anderson (52,98) | 3:40,68 | |
4. | 3 | Rosja | Jewgienij Ryłow (51,97) Kiriłł Prigoda (58,22) Swietłana Czimrowa (57,79) Marija Kamieniewa (52,80) | 3:40,78 | |
5. | 2 | Kanada | Kylie Masse (58,97) Richard Funk (59,51) Margaret MacNeil (56,74) Yuri Kisil (47,84) | 3:43,06 | |
6. | 7 | Włochy | Simone Sabbioni (53,50) Fabio Scozzoli (59,70) Elena Di Liddo (57,31) Federica Pellegrini (52,76) | 3:43,27 | |
7. | 8 | Niemcy | Laura Riedemann (1:00,01) Fabian Schwingenschlögl (59,12) Marius Kusch (51,37) Jessica Steiger (54,57) | 3:45,07 | |
8. ! | 1 | Holandia | Kira Toussaint Arno Kamminga Mathys Goosen Femke Heemskerk | 9:99,99 ! | DSQ |