Reprezentacja Czech na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2005
Kod MKOl | CZE | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Kod FIS | CZE | |||||
Mistrzostwa Świata 2005 Oberstdorf | ||||||
Liczba zawodników | 20 w 17 konkurencjach | |||||
|
Reprezentacja Czech na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2005 w Oberstdorfie liczyła 20 sportowców - 11 biegaczy narciarskich, 4 kombinatorów norweskich i 5 skoczków narciarskich. Czescy zawodnicy wystartowali we wszystkich 17 konkurencjach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Reprezentacja zdobyła trzy medale, po jednym z każdego koloru.
Medale
Złote medale
- Biegi narciarskie - bieg kobiet na 10 km stylem dowolnym: Kateřina Neumannová
Srebrne medale
- Skoki narciarskie - konkurs indywidualny na skoczni HS 100: Jakub Janda
Brązowe medale
- Skoki narciarskie - konkurs indywidualny na skoczni HS 137: Jakub Janda
Wyniki
Mężczyźni
Sprint[1]
- Dušan Kožíšek - 38. miejsce
15 km stylem dowolnym[2]
- Lukáš Bauer - 5. miejsce
- Jiří Magál - 18. miejsce
- Petr Michl - 41. miejsce
- Martin Koukal - 52. miejsce
Bieg pościgowy 2x15 km[3]
- Jiří Magál - 18. miejsce
- Martin Koukal - 27. miejsce
- Lukáš Bauer - 34. miejsce
- Milan Šperl - 59. miejsce
Sztafeta 4x10 km[4]
- Jiří Magál, Lukáš Bauer, Martin Koukal, Petr Michl - 8. miejsce
50 km stylem klasycznym[5]
- Milan Šperl - 6. miejsce
- Lukáš Bauer - 11. miejsce
- Jiří Magál - 27. miejsce
- Petr Michl - nie ukończył
Kobiety
Sprint[6]
- Helena Balatková-Erbenová - 40. miejsce
10 km stylem dowolnym[7]
- Kateřina Neumannová - 1. miejsce
- Ivana Janečková - 33. miejsce
- Helena Balatková-Erbenová - 54. miejsce
- Eva Nývltová - 56. miejsce
Bieg pościgowy 2x7,5 km[8]
- Kateřina Neumannová - 7. miejsce
- Kamila Rajdlová - 40. miejsce
- Eva Nývltová - 51. miejsce
- Ivana Janečková - nie wystartowała
Sztafeta 4x5 km[9]
- Helena Balatková-Erbenová, Kamila Rajdlová, Kateřina Neumannová, Ivana Janečková - 6. miejsce
30 km stylem klasycznym[10]
- Kateřina Neumannová - 7. miejsce
- Kamila Rajdlová - 24. miejsce
- Helena Balatková-Erbenová - 31. miejsce
Gundersen HS 100 / 15 km[11]
- Ladislav Rygl - 10. miejsce
- Pavel Churavý - 16. miejsce
- Tomáš Slavík - 27. miejsce
- Aleš Vodseďálek - 34. miejsce
Konkurs drużynowy (HS 137 + 4 x 5 km)[12]
- Pavel Churavý, Tomáš Slavík, Aleš Vodseďálek, Ladislav Rygl - 8. miejsce
Sprint (7,5 km + HS 137)[13]
- Ladislav Rygl - 16. miejsce
- Tomáš Slavík - 29. miejsce
- Pavel Churavý - 35. miejsce
- Aleš Vodseďálek - 37. miejsce
Konkurs indywidualny na skoczni HS 100[14]
- Jakub Janda - 2. miejsce
- Jan Matura - 23. miejsce
- Jan Mazoch - 28. miejsce
- Lukáš Hlava - odpadł w kwalifikacjach (38. miejsce[15])
Konkurs indywidualny na skoczni HS 137[16]
- Jakub Janda - 3. miejsce
- Jan Matura - 23. miejsce
- Antonín Hájek - 30. miejsce
- Jan Mazoch - odpadł w kwalifikacjach (43. miejsce[17])
Konkurs drużynowy na skoczni HS 100[18]
- Jan Mazoch, Lukáš Hlava, Jan Matura, Jakub Janda - 7. miejsce
Konkurs drużynowy na skoczni HS 137[19]
- Lukáš Hlava, Jan Mazoch, Jan Matura, Jakub Janda - 8. miejsce
Przypisy
- ↑ Oberstdorf (GER), SP 1.2 km C Final (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), 15 km F (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), 2x15 km M Pursuit (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), Rel 4x10 km M (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), 50 km C Mst (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), SP 0.9 km C Final (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), 10 km F (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), 2x7.5 km M Pursuit (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), Rel 4x5 km M (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), 30 km C Mst (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), Gundersen HS100/15.0 Km (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), Team HS137/4x5 Km (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), Sprint HS137/7.5 Km (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), HS100 (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ FIS Nordic World Ski Championships 2005, Oberstdorf * Allgäu / GER, Ski-Jumping, Normal Hill Individual, Results Qualification. fis-ski.com, 18 lutego 2005. [dostęp 2011-08-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2005-02-23)].
- ↑ Oberstdorf (GER), HS137 (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ FIS Nordic World Ski Championships 2005, Oberstdorf * Allgäu / GER, Ski-Jumping, Large Hill Individual, Results Qualification. fis-ski.com, 24 lutego 2005. [dostęp 2011-08-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2005-05-15)].
- ↑ Oberstdorf (GER), Team HS100 (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- ↑ Oberstdorf (GER), Team HS137 (ang.), fis-ski.com. [dostęp 2011-08-03]
- p
- d
- e
|