Reprezentacja Norwegii na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2005
Kod MKOl | NOR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Kod FIS | NOR | |||||
Mistrzostwa Świata 2005 Oberstdorf | ||||||
Liczba zawodników | 30 w 17 konkurencjach | |||||
|
Reprezentacja Norwegii na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2005 w Oberstdorfie liczyła 30 sportowców, w tym 8 kobiet i 22 mężczyzn. W reprezentacji znalazło się 20 biegaczy narciarskich, 5 kombinatorów norweskich i 5 skoczków narciarskich. Norwescy zawodnicy wystartowali we wszystkich 17 konkurencjach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, w których zdobyli 17 medali - 5 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych.
Medale
Złote medale
- Biegi narciarskie - sztafeta 4x10 km mężczyzn: Odd-Bjørn Hjelmeset, Frode Estil, Lars Berger, Tore Ruud Hofstad
- Biegi narciarskie - 50 km stylem klasycznym mężczyzn: Frode Estil
- Biegi narciarskie - sztafeta 4x5 km kobiet: Vibeke Skofterud, Hilde Gjermundshaug Pedersen, Kristin Størmer Steira, Marit Bjørgen
- Biegi narciarskie - 30 km stylem klasycznym kobiet: Marit Bjørgen
- Kombinacja norweska - konkurs drużynowy (HS137 + 4x5 km): Petter Tande, Håvard Klemetsen, Magnus Moan, Kristian Hammer
Srebrne medale
- Biegi narciarskie - sprint mężczyzn: Tor Arne Hetland
- Biegi narciarskie - 50 km stylem klasycznym mężczyzn: Anders Aukland
- Biegi narciarskie - bieg pościgowy kobiet: Marit Bjørgen
- Kombinacja norweska - sprint + skoki na HS 137: Magnus Moan
- Skoki narciarskie - konkurs indywidualny na HS 137: Roar Ljøkelsøy
Brązowe medale
- Biegi narciarskie - 15 km stylem dowolnym mężczyzn: Tore Ruud Hofstad
- Biegi narciarskie - bieg pościgowy mężczyzn: Frode Estil
- Biegi narciarskie - 50 km stylem klasycznym mężczyzn: Odd-Bjørn Hjelmeset
- Biegi narciarskie - 10 km stylem dowolnym kobiet: Marit Bjørgen
- Biegi narciarskie - bieg pościgowy kobiet: Kristin Størmer Steira
- Kombinacja norweska - sprint + skoki na HS 137: Kristian Hammer
- Skoki narciarskie - konkurs drużynowy na HS 137: Bjørn Einar Romøren, Sigurd Pettersen, Lars Bystøl, Roar Ljøkelsøy
Wyniki
Mężczyźni
Sprint[1]
- Tor Arne Hetland - 2. miejsce
- Odd-Bjørn Hjelmeset - 5. miejsce
- Trond Iversen - 9. miejsce
- Eldar Rønning - 11. miejsce
15 km stylem dowolnym[2]
- Tore Ruud Hofstad - 3. miejsce
- Lars Berger - 4. miejsce
- Ole Einar Bjørndalen - 11. miejsce
- Jan Egil Andresen - 29. miejsce
Bieg pościgowy 2x15 km[3]
- Frode Estil - 3. miejsce
- Kristen Skjeldal - 7. miejsce
- Espen Harald Bjerke - 25. miejsce
- Odd-Bjørn Hjelmeset - nie ukończył
Sztafeta 4x10 km[4]
- Odd-Bjørn Hjelmeset, Frode Estil, Lars Berger, Tore Ruud Hofstad - 1. miejsce
50 km stylem klasycznym[5]
- Frode Estil - 1. miejsce
- Anders Aukland - 2. miejsce
- Odd-Bjørn Hjelmeset - 3. miejsce
- Kristen Skjeldal - 7. miejsce
Kobiety
Sprint[6]
- Ella Gjømle - 9. miejsce
- Guro Strøm Solli - 10. miejsce
- Marit Bjørgen - 16. miejsce
- Kine Beate Bjørnaas - 27. miejsce
- Vibeke Skofterud - 37. miejsce
10 km stylem dowolnym[7]
- Marit Bjørgen - 3. miejsce
- Kristin Størmer Steira - 9. miejsce
- Kristin Mürer Stemland - 22. miejsce
- Kine Beate Bjørnaas - 25. miejsce
Bieg pościgowy 2x7,5 km[8]
- Marit Bjørgen - 2. miejsce
- Kristin Størmer Steira - 3. miejsce
- Hilde Gjermundshaug Pedersen - 11. miejsce
- Vibeke Skofterud - 15. miejsce
Sztafeta 4x5 km[9]
30 km stylem klasycznym[10]
- Marit Bjørgen - 1. miejsce
- Kristin Mürer Stemland - 26. miejsce
- Kine Beate Bjørnaas - 30. miejsce
- Ella Gjømle - 36. miejsce
Gundersen HS 100 / 15 km[11]
- Magnus Moan - 4. miejsce
- Petter Tande - 7. miejsce
- Kristian Hammer - 15. miejsce
- Håvard Klemetsen - 20. miejsce
Konkurs drużynowy (HS 137 + 4 x 5 km)[12]
- Petter Tande, Håvard Klemetsen, Magnus Moan, Kristian Hammer - 1. miejsce
Sprint (7,5 km + HS 137)[13]
- Magnus Moan - 2. miejsce
- Kristian Hammer - 3. miejsce
- Petter Tande - 9. miejsce
- Kenneth Braaten - 24. miejsce
Konkurs indywidualny na skoczni HS 100[14]
- Bjørn Einar Romøren - 4. miejsce
- Roar Ljøkelsøy - 9. miejsce
- Lars Bystøl - 9. miejsce
- Sigurd Pettersen - 14. miejsce
Konkurs indywidualny na skoczni HS 137[15]
- Roar Ljøkelsøy - 2. miejsce
- Lars Bystøl - 4. miejsce
- Sigurd Pettersen - 10. miejsce
- Bjørn Einar Romøren - 12. miejsce
Konkurs drużynowy na skoczni HS 100[16]
- Lars Bystøl, Sigurd Pettersen, Bjørn Einar Romøren, Roar Ljøkelsøy - 12. miejsce
Konkurs drużynowy na skoczni HS 137[17]
- Bjørn Einar Romøren, Sigurd Pettersen, Lars Bystøl, Roar Ljøkelsøy - 3. miejsce
W składzie znalazł się także Daniel Forfang[18], jednak nie wystartował w żadnym z konkursów.
Przypisy
- ↑ Oberstdorf (GER), SP 1.2 km C Final. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), 15 km F. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), 2x15 km M Pursuit. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), Rel 4x10 km M. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), 50 km C Mst. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), SP 0.9 km C Final. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), 10 km F. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), 2x7.5 km M Pursuit. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), Rel 4x5 km M. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), 30 km C Mst. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), Gundersen HS100/15.0 Km. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), Team HS137/4x5 Km. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), Sprint HS137/7.5 Km. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), HS100. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), HS137. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), Team HS100. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ Oberstdorf (GER), Team HS137. fis-ski.com. [dostęp 2011-08-13]. (ang.).
- ↑ FIS Nordic World Ski Championships 2005, Oberstdorf * Allgäu / GER, Ski-Jumping, Normal Hill Individual, Start List Training 1. fis-ski.com, 17 lutego 2005. [dostęp 2011-08-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2005-02-23)]. (ang.).
- p
- d
- e
|