Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn
- Główny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Złoty medal | |
---|---|
Srebrny medal | Wielka Brytania |
Brązowy medal | Dania |
Czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn to jedna z konkurencji wioślarskich rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, która odbyła się między 28 lipca a 2 sierpnia na obiekcie Dorney Lake. Tytuł mistrzów olimpijskich na poprzednich igrzyskach w Pekinie wywalczyła duńska czwórka, w składzie: Thomas Ebert, Morten Jørgensen, Eskild Ebbesen oraz Mads Andersen.
Terminarz
Data[1] | Godzina | |
---|---|---|
28 lipca 2012 | 11:00 | Eliminacje |
29 lipca 2012 | 9:40 | Repasaż |
31 lipca 2012 | 12:40 | Półfinały |
2 sierpnia 2012 | 10:00 | Finał B |
12:10 | Finał |
Wyniki
Eliminacje
Trzy najlepsze osady z każdego biegu awansują do półfinałów. Pozostałe osady automatycznie zostają zakwalifikowane do repasażu.
Wyniki:[2]
- Bieg 1
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Simon Schürch Lucas Tramer Simon Niepmann Mario Gyr | Szwajcaria | 5:53.56 | Q |
2 | 1 | James Thompson Matthew Brittain John Smith Sizwe Ndlovu | Południowa Afryka | 5:54.62 | Q |
3 | 2 | Kasper Winther Morten Jørgensen Jacob Barsøe Eskild Ebbesen | Dania | 5:55.64 | Q |
4 | 5 | Daniele Danesin Andrea Caianiello Marcello Miani Martino Goretti | Włochy | 5:56.71 | |
5 | 1 | Anthony Fahden William Newell Nicholas la Cava Robin Prendes | Stany Zjednoczone | 6:02.42 |
- Bieg 2
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Peter Chambers Rob Williams Richard Chambers Chris Bartley | Wielka Brytania | 5:49.29 | Q |
2 | 3 | Anthony Edwards Samuel Beltz Benjamin Cureton Todd Skipworth | Australia | 5:51.18 | Q |
3 | 4 | Bastian Seibt Lars Wichert Jochen Kühner Martin Kühner | Niemcy | 5:52.05 | Q |
4 | 2 | Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil | Czechy | 5:52.69 |
- Bieg 3
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Nicolas Moutton Franck Solforosi Thomas Baroukh Fabrice Moreau | Francja | 5:50.79 | Q |
2 | 3 | Roeland Lievens Timothee Heijbrock Vincent Muda Tycho Muda | Holandia | 5:52.47 | Q |
3 | 4 | Yu Chenggang Huang Zhe Zhang Guolin Wang Tiexin | Chiny | 5:52.58 | Q |
4 | 1 | Łukasz Pawłowski Łukasz Siemion Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda | Polska | 5:53.52 |
Repasaż
Trzy najlepsze osady awansują do półfinałów.
Wyniki:[3]
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Anthony Fahden William Newell Nicholas la Cava Robin Prendes | Stany Zjednoczone | 6:00.83 | Q |
2 | 3 | Daniele Danesin Andrea Caianiello Marcello Miani Martino Goretti | Włochy | 6:01.66 | Q |
3 | 4 | Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil | Czechy | 6:02.23 | Q |
4 | 2 | Łukasz Pawłowski Łukasz Siemion Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda | Polska | 6:04.46 |
Półfinały
Trzy najlepsze osady awansują do finału, pozostałe osady wezmą udział finale B.
Wyniki:[4]
- Półfinał 1
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Peter Chambers Rob Williams Richard Chambers Chris Bartley | Wielka Brytania | 5:59.68 | Q |
2 | 3 | Simon Schürch Lucas Tramer Simon Niepmann Mario Gyr | Szwajcaria | 6:00.97 | Q |
3 | 2 | Roeland Lievens Timothee Heijbrock Vincent Muda Tycho Muda | Holandia | 6:01.37 | Q |
4 | 5 | Bastian Seibt Lars Wichert Jochen Kühner Martin Kühner | Niemcy | 6:02.10 | |
5 | 1 | Anthony Fahden William Newell Nicholas la Cava Robin Prendes | Stany Zjednoczone | 6:05.06 | |
6 | 6 | Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil | Czechy | 6:06.85 |
- Półfinał 2
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | Kasper Winther Morten Jørgensen Jacob Barsøe Eskild Ebbesen | Dania | 6:03.53 | Q |
2 | 3 | James Thompson Matthew Brittain John Smith Sizwe Ndlovu | Południowa Afryka | 6:04.21 | Q |
3 | 5 | Anthony Edwards Samuel Beltz Benjamin Cureton Todd Skipworth | Australia | 6:05.31 | Q |
4 | 4 | Nicolas Moutton Franck Solforosi Thomas Baroukh Fabrice Moreau | Francja | 6:06.90 | |
5 | 1 | Daniele Danesin Andrea Caianiello Marcello Miani Martino Goretti | Włochy | 6:08.44 | |
6 | 2 | Yu Chenggang Huang Zhe Zhang Guolin Wang Tiexin | Chiny | 6:08.47 |
Finały
Finał A
Pozycja | Tor | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
5 | James Thompson Matthew Brittain John Smith Sizwe Ndlovu | Południowa Afryka | 6:02.84 | ||
3 | Peter Chambers Rob Williams Richard Chambers Chris Bartley | Wielka Brytania | 6:03.09 | ||
4 | Kasper Winther Morten Jørgensen Jacob Barsøe Eskild Ebbesen | Dania | 6:03.16 | ||
4 | 6 | Anthony Edwards Samuel Beltz Benjamin Cureton Todd Skipworth | Australia | 6:04.05 | |
5 | 2 | Simon Schürch Lucas Tramer Simon Niepmann Mario Gyr | Szwajcaria | 6:09.30 | |
6 | 1 | Roeland Lievens Timothee Heijbrock Vincent Muda Tycho Muda | Holandia | 6:11.39 |
Przypisy
- ↑ Men's Lightweight Four - Timetable. london2012.com. [dostęp 2012-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- ↑ Results - Heats. london2012.com. [dostęp 2012-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- ↑ Results - Repechages. london2012.com. [dostęp 2012-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- ↑ Results - Semifinals. london2012.com. [dostęp 2012-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Men's Lightweight Four. london2012.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
- p
- d
- e
Mężczyźni
- jedynka
- dwójka bez sternika
- dwójka podwójna
- dwójka podwójna wagi lekkiej
- czwórka bez sternika
- czwórka podwójna
- czwórka bez sternika wagi lekkiej
- ósemka