Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl | CIV | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988 Seul | ||||||
Chorąży | René Djédjémél | |||||
Liczba zawodników | 28 w 10 konkurencjach w 5 dyscyplinach | |||||
|
Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 28 zawodników: 11 mężczyzn i 17 kobiet. Był to 6. start reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej na letnich igrzyskach olimpijskich.
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 finału | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Bakary Fofana | Waga piórkowa | Wataru Yamada Porażka – TKO w 1. rundzie | NQ | 33-48. | [1] | ||||
Kouassi Kouassi | Waga lekkopółśrednia | R. A. H. Matumla Porażka – TKO w 1. rundzie | NQ | 32-45. | [2] |
Kajakarstwo
- Osobny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaże | Półfinał | Finał | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Melagne Lath Kouame N'Douba | K-2 500 m | 1:47.88 | 6. | 1:55.65 | 6. | NQ | [3] |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Konkurencje biegowe
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinał | Finał | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Céléstine N'Drin | 400 m | 52.48 | 4. (Q) | 52.04 | 5. | NQ | [4] | |||
Marie Womplou | 400 m ppł | 57.35 | 5. | — | NQ | [5] |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinał | Finał | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Gabriel Tiacoh | 400 m | 47.19 | 3. (Q) | 45.49 | 5. | NQ | [6] | |||
Akissi Kpidi René Djédjémél[7] Djétenan Kouadio[7] Gabriel Tiacoh Lancine Fofana[8] Anatole Zongo Kuyo[8] | 4 × 400 m | 3:07.40 | 5. (q) | — | 3:07.15 | 6. | NQ | [9] |
Konkurencje techniczne
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Lucienne N’Da | Skok wzwyż | 1,75 m | 24. | NQ | [10] |
Piłka ręczna
- Osobny artykuł: Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Faza eliminacyjna | O miejsca 5-8. | Faza finałowa | Pozycja | Źródło | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Punkty Bilans meczów Bilans bramek | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Punkty Bilans meczów Bilans bramek | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Punkty Bilans meczów Bilans bramek | Pozycja | ||||
drużyna kobiet | Turniej kobiet | Norwegia P 14-34 | ZSRR P 11-34 | Chiny P 12-37[11] | 0 pkt 0-0-3 37-103 | 4. | Czechosłowacja P 12-34 | Stany Zjednoczone P 16-27 | 0 pkt 0-0-3 40-98 | 4. | NQ | 8. | [12] |
Mecze
Faza grupowa
21 września 1988 | 34-14 | Arena Suwon, Suwon Sędziowie: Lee, Park | |||
Kristin Midthun 7 1× 3× | (15-8) raport | Mahoula Kramou 5 7× 2× |
23 września 1988 | ZSRR | 32-11 | Arena Suwon, Suwon Sędziowie: Zaworotny, Brosio | ||
Natalja Morskowa 8 2× 1× | (14-7) raport | Mahoula Kramou 4 7× 2× |
25 września 1988 | 37-12 | Arena Suwon, Suwon Sędziowie: Lelong, Tancrez | |||
Xiulan Sun 10 2× | (20-4) raport | Emilie Djoman 3 3× |
O miejsca 5-8.
27 września 1988 | 12-34 | Arena Suwon, Suwon Sędziowie: Kim, Park | |||
Mahoula Kramou 5 3× 3× | (5-16) raport | Monika Hejtmánková 7 2× 3× |
29 września 1988 | 16-27 | Arena Suwon, Suwon Sędziowie: Lee, Park | |||
Mahoula Kramou 5 Dounbia Bah 5 4× 2× | (6-14) raport | Kim Clarke 4 Leora Jones 4 Carol Peterka 4 2× 1× |
Skład
- Adjoua N'Dri
- Alimata Douamba
- Brigitte Guigui
- Clementine Blé
- Dounbia Bah
- Elisabeth Kouassi
- Emilie Djoman
- Gouna Irie
- Hortense Konan
- Julienne Vodoungbo
- Koko Elleingand
- Mahoula Kramou
- Wandou Guehi
- Zomou Awa
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 finału | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Clément N'Goran | Singiel mężczyzn | Andrew Castle P 2-3 (7:6, 6:3, 2:6, 6:7, 5:7) | NQ | 33-64. | [13] |
Przypisy
- ↑ Boxing at the 1988 Seoul Summer Games: Men’s Featherweight [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] [zarchiwizowane z adresu 2012-02-06] (ang.).
- ↑ Boxing at the 1988 Seoul Summer Games: Men’s Light-Welterweight [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] [zarchiwizowane z adresu 2012-02-06] (ang.).
- ↑ Canoeing at the 1988 Seoul Summer Games: Men’s Kayak Doubles, 500 metres [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] [zarchiwizowane z adresu 2010-06-01] (ang.).
- ↑ Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Women’s 400 metres [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-07-20] (ang.).
- ↑ Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Women’s 400 metres Hurdles [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-02-01] (ang.).
- ↑ Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Men’s 400 metres [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-07-05] (ang.).
- ↑ a b Tylko w półfinałach.
- ↑ a b Tylko w eliminacjach.
- ↑ Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Men’s 4 × 400 metres Relay [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] [zarchiwizowane z adresu 2008-12-04] (ang.).
- ↑ Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Women’s High Jump [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-07-24] (ang.).
- ↑ Wliczany również do turnieju o miejsca 5-8.
- ↑ Handball at the 1988 Seoul Summer Games: Women’s Handball [online], Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] [zarchiwizowane z adresu 2009-11-09] (ang.).
- ↑ Official Report 1988 v.2 page 613 [online], digital.la84.org [dostęp 2019-08-19] (ang.).
- p
- d
- e
- Narodowy Komitet Olimpijski Wybrzeża Kości Słoniowej
- lista chorążych
- p
- d
- e