Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl | URS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988 Seul | ||||||
Chorąży | Aleksandr Karielin | |||||
Liczba zawodników | 481 w 26 dyscyplinach | |||||
|
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 481 zawodników (319 mężczyzn i 162 kobiet). Był to dziewiąty i ostatni start reprezentacji ZSRR na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Wiktor Bryzhin Władimir Kryłow Władimir Murawjow Witalij Sawin | Lekkoatletyka | sztafeta 4 × 100 m mężczyzn |
Złoto | Wiaczesław Iwanienko | Lekkoatletyka | chód na 50 km mężczyzn |
Złoto | Hennadij Awdiejenko | Lekkoatletyka | skok wzwyż mężczyzn |
Złoto | Serhij Bubka | Lekkoatletyka | skok o tyczce mężczyzn |
Złoto | Siergiej Litwinow | Lekkoatletyka | rzut młotem mężczyzn |
Złoto | Olha Bryzhina | Lekkoatletyka | 400 m kobiet |
Złoto | Tetiana Samolenko | Lekkoatletyka | 3000 m kobiet |
Złoto | Olga Bondarienko | Lekkoatletyka | 10 000 m kobiet |
Złoto | Olha Bryzhina Tatjana Ledowska Olga Nazarowa Marija Pinigina | Lekkoatletyka | sztafeta 4 × 400 m kobiet |
Złoto | Natalja Lisowska | Lekkoatletyka | pchnięcie kulą kobiet |
Złoto | Ołeksandr Biłostinnyj Valdemaras Chomičius Walerij Goborow Rimas Kurtinaitis Šarūnas Marčiulionis Igors Miglinieks Wiktor Pankraszkin Arvydas Sabonis Tiit Sokk Siergiej Tarakanow Walerij Tichonienko Ołeksandr Wołkow | Koszykówka | mężczyźni |
Złoto | Wiaczesław Janowski | Boks | waga lekkopółśrednia mężczyzn |
Złoto | Ivans Klementjevs | Kajakarstwo | C-1 1000 m mężczyzn |
Złoto | Nicolae Juravschi Wiktar Raniejski | Kajakarstwo | C-2 500 m mężczyzn |
Złoto | Nicolae Juravschi Wiktar Raniejski | Kajakarstwo | C-2 1000 m mężczyzn |
Złoto | Aleksandr Kiriczenko | Kolarstwo torowe | 1 km mężczyzn |
Złoto | Gintautas Umaras | Kolarstwo torowe | jazda indywidualna na dochodzenie mężczyzn |
Złoto | Artūras Kasputis Dmitrij Nielubin Gintautas Umaras Wiaczesław Jekimow | Kolarstwo torowe | jazda drużynowa na dochodzenie mężczyzn |
Złoto | Erika Salumäe | Kolarstwo torowe | sprint kobiet |
Złoto | Wladimer Apciauri Anwar Ibragimow Boris Korieckij Ilgar Mamiedow Aleksandr Romankow | Szermierka | floret mężczyzn drużynowo |
Złoto | Dmitrij Charin Gela Ketaszwili Igor Sklarow Ołeksij Czerednyk Arvydas Janonis Wadym Tyszczenko Jewgienij Kuzniecow İqor Ponomaryov Aleksandr Borodiuk Igor Dobrowolski Wołodymyr Luty Jewgienij Jarowienko Siergiej Fokin Władimir Tatarczuk Ołeksij Mychajłyczenko Aleksiej Prudnikow Wiktor Łosiew Siergiej Gorłukowicz Jurij Sawiczew Arminas Narbekovas | Piłka nożna | mężczyźni |
Złoto | Władimir Artiomow | Gimnastyka sportowa | wielobój indywidualnie mężczyzn |
Złoto | Władimir Artiomow | Gimnastyka sportowa | poręcz mężczyzn |
Złoto | Władimir Artiomow | Gimnastyka sportowa | drążek mężczyzn |
Złoto | Walerij Lukin | Gimnastyka sportowa | drążek mężczyzn |
Złoto | Dmitrij Biłozierczew | Gimnastyka sportowa | koń z łęgami mężczyzn |
Złoto | Dmitrij Biłozierczew | Gimnastyka sportowa | kółka mężczyzn |
Złoto | Siergiej Charkow | Gimnastyka sportowa | ćwiczenia na podłodze mężczyzn |
Złoto | Władimir Artiomow Dmitrij Biłozierczew Wladimer Gogoladze Siergiej Charkow Walerij Lukin Władimir Nowikow | Gimnastyka sportowa | wielobój drużynowo mężczyzn |
Złoto | Jelena Szuszunowa | Gimnastyka sportowa | wielobój indywidualnie kobiet |
Złoto | Swiatłana Bahinska | Gimnastyka sportowa | skok kobiet |
Złoto | Swiatłana Baitawa Swiatłana Bahinska Natalja Łaszczenowa Jelena Szewczenko Jelena Szuszunowa Olha Strażewa | Gimnastyka sportowa | wielobój drużynowo kobiet |
Złoto | Maryna Łobacz | Gimnastyka artystyczna | wielobój indywidualnie kobiet |
Złoto | Andriej Ławrow Aleksandr Tuczkin Aleksandr Rymanow Alaksandr Karszakiewicz Jurij Niestierow Hieorhij Swirydzienka Andriej Tiumiencew Michaił Wasiljew Juryj Szaucou Wiaczesław Atawin Voldemaras Novickis Igor Czumak Kanstancin Szarawarau Walerij Gopin | Piłka ręczna | mężczyźni |
Złoto | Iryna Szyława | Strzelectwo | karabin pneumatyczny 10 m kobiet |
Złoto | Nino Salukwadze | Strzelectwo | p. pneumatyczny, 10 m mężczyzn |
Złoto | Afanasijs Kuzmins | Strzelectwo | pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn |
Złoto | Dmytro Monakow | Strzelectwo | trap mężczyzn |
Złoto | Władimir Salnikow | Pływanie | 1500 m stylem dowolnym mężczyzn |
Złoto | Igor Polanski | Pływanie | 200 m stylem grzbietowym mężczyzn |
Złoto | Walentina Ogijenko Jelena Wołkowa Marina Kumysz Irina Ilczenko Tatjana Sidorienko Irina Kiriłłowa Tatjana Romaszkan Olha Szkurnowa Marina Pankowa Jelena Czebukina Olga Kriwoszejewa Swietłana Korytowa | Siatkówka | kobiety |
Złoto | Alaksandr Kurłowicz | Podnoszenie ciężarów | waga superciężka mężczyzn |
Złoto | Oksen Mirzojan | Podnoszenie ciężarów | waga kogucia mężczyzn |
Złoto | Jurij Zachariewicz | Podnoszenie ciężarów | II waga ciężka mężczyzn |
Złoto | Israił Arsamakow | Podnoszenie ciężarów | waga lekkociężka mężczyzn |
Złoto | Anatolij Chrapaty | Podnoszenie ciężarów | waga półciężka mężczyzn |
Złoto | Pawieł Kuzniecow | Podnoszenie ciężarów | I waga ciężka mężczyzn |
Złoto | Dawit Gobedżiszwili | Zapasy | 130 kg st.wolny mężczyzn |
Złoto | Siergiej Biełogłazow | Zapasy | 57 kg st.wolny mężczyzn |
Złoto | Arsen Fadzajew | Zapasy | 68 kg st.wolny mężczyzn |
Złoto | Macharbiek Chadarcew | Zapasy | 90 kg st.wolny mężczyzn |
Złoto | Aleksandr Karielin | Zapasy | 130 kg st.klasyczny mężczyzn |
Złoto | Kamandar Madżydow | Zapasy | 62 kg st.klasyczny mężczyzn |
Złoto | Lewon Dżulfalakian | Zapasy | 68 kg st.klasyczny mężczyzn |
Złoto | Michaił Mamiaszwili | Zapasy | 82 kg st.klasyczny mężczyzn |
Srebro | Rodion Gataullin | Lekkoatletyka | skok o tyczce mężczyzn |
Srebro | Igor Łapszyn | Lekkoatletyka | trójskok mężczyzn |
Srebro | Romas Ubartas | Lekkoatletyka | rzut dyskiem mężczyzn |
Srebro | Jurij Siedych | Lekkoatletyka | rzut młotem mężczyzn |
Srebro | Laimutė Baikauskaitė | Lekkoatletyka | 1500 m kobiet |
Srebro | Tatjana Ledowska | Lekkoatletyka | 400 m ppł kobiet |
Srebro | Nurmagomied Szanawazow | Boks | waga półciężka mężczyzn |
Srebro | Michał Śliwiński | Kajakarstwo | C-1 1500 m mężczyzn |
Srebro | Wiktor Dienisow Ihor Nahajew | Kajakarstwo | K-2 500 m mężczyzn |
Srebro | Wiktor Dienisow Siergіj Kіrsanow Ołeksandr Motuzenko Ihor Nahajew | Kajakarstwo | K-4 1000 m mężczyzn |
Srebro | Nikołaj Kowsz | Kolarstwo torowe | sprint mężczyzn |
Srebro | Andriej Alszan Michaił Burcew Siergiej Koriażkin Siergiej Mindirgasow Gieorgij Pogosow | Szermierka | szabla mężczyzn drużynowo |
Srebro | Walerij Lukin | Gimnastyka sportowa | wielobój indywidualny mężczyzn |
Srebro | Walerij Lukin | Gimnastyka sportowa | poręcz mężczyzn |
Srebro | Władimir Artiomow | Gimnastyka sportowa | ćwiczenia na podłodze mężczyzn |
Srebro | Jelena Szuszunowa | Gimnastyka sportowa | równoważnia kobiet |
Srebro | Swiatłana Bahinska | Gimnastyka sportowa | ćwiczenia na podłodze kobiet |
Srebro | Władimir Szestakow | Judo | do 86 kg mężczyzn |
Srebro | Wieniamin But Nikołaj Komarow Wasilij Tichonow Aleksandr Dumczew Pawło Hurkowski Wiktor Diduk Wiktor Omelanowycz Andriej Wasiljew Aleksandr Łukjanow | Wioślarstwo | ósemka mężczyzn |
Srebro | Iryna Kałymbet Switłana Mazij Antonina Zielikowicz Inna Frołowa | Wioślarstwo | czwórka podwójna kobiet |
Srebro | Tõnu Tõniste Toomas Tõniste | Żeglarstwo | klasa 470 |
Srebro | Nino Salukwadze | Strzelectwo | pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn |
Srebro | Ełena Dendeberowa | Pływanie | 200 m stylem zmiennym kobiet |
Srebro | Giennadij Prigoda Jurij Baszkatow Nikołaj Jewsiejew Wołodymyr Tkaczenko | Pływanie | 4 × 100 m st. dowolnym mężczyzn |
Srebro | Jurij Panczenko Andriej Kuzniecow Wiaczesław Zajcew Igor Runow Władimir Szkurichin Jewgienij Krasilnikow Raimonds Vilde Walerij Łosiew Jurij Sapiega Ołeksandr Sorokałet Jarosław Antonow Jurij Czeriednik | Siatkówka | mężczyźni |
Srebro | Israel Militosjan | Podnoszenie ciężarów | waga lekka mężczyzn |
Srebro | Nail Muchamiedjarow | Podnoszenie ciężarów | waga półciężka mężczyzn |
Srebro | Stepan Sarkisjan | Zapasy | 62 kg st.wolny mężczyzn |
Srebro | Adłan Warajew | Zapasy | 74 kg st.wolny mężczyzn |
Srebro | Leri Chabiełow | Zapasy | 100 kg st.wolny mężczyzn |
Srebro | Däulet Turłychanow | Zapasy | 74 kg st.klasyczny mężczyzn |
Brąz | Władimir Jeszejew | Łucznictwo | mężczyźni indywidualnie |
Brąz | Rudolf Powarnicyn | Lekkoatletyka | skok wzwyż mężczyzn |
Brąz | Grigorij Jegorow | Lekkoatletyka | skok o tyczce mężczyzn |
Brąz | Aleksandr Kowalenko | Lekkoatletyka | trójskok mężczyzn |
Brąz | Jüri Tamm | Lekkoatletyka | rzut młotem mężczyzn |
Brąz | Olga Nazarowa | Lekkoatletyka | 400 m kobiet |
Brąz | Tetiana Samolenko | Lekkoatletyka | 1500 m kobiet |
Brąz | Ołena Żupijewa-Wjazowa | Lekkoatletyka | 10 000 m kobiet |
Brąz | Ludmiła Kondratjewa Galina Malczugina Natalja Woronowa Marina Żyrowa | Lekkoatletyka | 4 × 100 m kobiet |
Brąz | Tamara Bykowa | Lekkoatletyka | skok wzwyż kobiet |
Brąz | Galina Czistiakowa | Lekkoatletyka | skok w dal kobiet |
Brąz | Olesia Bariel Olga Buriakina Irina Gierlic Jelena Chudaszowa Aleksandra Leonowa Irina Minch Galina Sawicka Irina Sumnikowa Vitalija Tuomaitė Olga Jakowlewa Olga Jewkowa Natalja Zasulskaja | Koszykówka | kobiety |
Brąz | Timofiej Skriabin | Boks | waga musza mężczyzn |
Brąz | Aleksandr Miroszniczenko | Boks | waga superciężka mężczyzn |
Brąz | Marat Ganiejew | Kolarstwo torowe | wyścig punktowy |
Brąz | Laima Zilporytė | Kolarstwo szosowe | wyścig ze startu wspólnego kobiet |
Brąz | Aleksandr Romankow | Szermierka | floret mężczyzn indywidualnie |
Brąz | Andriej Szuwałow | Szermierka | szpada mężczyzn indywidualnie |
Brąz | Pawieł Kołobkow Władimir Riezniczenko Andriej Szuwałow Igor Tichomirow Mychajło Tyszko | Szermierka | szpada mężczyzn drużynowo |
Brąz | Dmitrij Biłozierczew | Gimnastyka sportowa | wielobój indndywidualny mężczyzn |
Brąz | Swiatłana Bahinska | Gimnastyka sportowa | wielobój indndywidualny kobiet |
Brąz | Jelena Szuszunowa | Gimnastyka sportowa | równoważnia kobiet |
Brąz | Ołeksandra Tymoszenko | Gimnastyka artyczstyczna | wielobój indndywidualny kobiet |
Brąz | Natalija Mytriuk Łarysa Karłowa Zinajida Turczyna Maryna Bazanowa Natalja Morskowa Tetiana Horb Ołena Nemaszkało Tatjana Dżandżgawa Natalja Anisimowa Natalja Cygankowa Switłana Mańkowa Jewhenija Towstohan Olha Semenowa Natalija Rusnaczenko Elina Gusiewa | Piłka ręczna | kobiety |
Brąz | Grigorij Wiericzew | Judo | do 95 kg mężczyzn |
Brąz | Amiran Totikaszwili | Judo | do 60 kg mężczyzn |
Brąz | Giorgi Tenadze | Judo | do 71 kg mężczyzn |
Brąz | Baszyr Warajew | Judo | do 78 kg mężczyzn |
Brąz | Wachtang Iagoraszwili | Pięciobój | mężczyźni indywidualnie |
Brąz | Ołeksandr Marczenko Wasil Jakusza | Wioślarstwo | dwójka podwójna mężczyzn |
Brąz | Łarisa Moskalenko Iryna Czunychowśka | Żeglarstwo | klasa 470 kobiet |
Brąz | Marina Łogwinienko | Strzelectwo | pistolet pneumatyczny, 10 m kobiet |
Brąz | Anna Małuchina | Strzelectwo | karabin pneumatyczny 10 m kobiet |
Brąz | Walentina Czerkasowa | Strzelectwo | Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m kobiet |
Brąz | Igor Basinski | Strzelectwo | pistolet dowolny, 50 m mężczyzn |
Brąz | Kiriłł Iwanow | Strzelectwo | Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m mężczyzn |
Brąz | Giennadij Awramienko | Strzelectwo | ruchomy cel 50 m mężczyzn |
Brąz | Igor Polanski | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym mężczyzn |
Brąz | Dmitrij Wołkow | Pływanie | 100 m stylem klasycznym mężczyzn |
Brąz | Wadim Jaroszczuk | Pływanie | 200 m stylem zmiennym mężczyzn |
Brąz | Igor Polanski Dmitrij Wołkow Wadim Jaroszczuk Giennadij Prigoda | Pływanie | 4 x 100 m stylem zmiennym mężczyzn |
Brąz | Giennadij Prigoda | Pływanie | 50 m stylem dowolnym mężczyzn |
Brąz | Jewgienij Szaronow Nurłan Miendygalijew Jewgienij Griszyn Aleksandr Kołotow Wiktor Berendiuha Siergiej Kotienko Dmitrij Apanasienko Siergiej Naumow Siergiej Markocz Giorgi Mszwenieradze Michaił Iwanow Micheil Giorgadze Nikołaj Smirnow | Piłka wodna | mężczyźni |
Brąz | Siergiej Karamczakow | Zapasy | 48 kg st.wolny mężczyzn |
Brąz | Władimir Toguzow | Zapasy | 52 kg st.wolny mężczyzn |
Brąz | Władimir Popow | Zapasy | 90 kg st.klasyczny mężczyzn |
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Waga papierowa
- Aleksandr Machmutow – ćwierćfinał
Waga musza
- Timofiej Skriabin – brązowy medal
Waga kogucia
- Aleksandr Artiemjew – ćwierćfinał
Waga piórkowa
- Mechak Ghazarian – 1/8 finału
Waga lekka
- Konstantin Cziu – 1/8 finału
Waga lekkopółśrednia
- Wiaczesław Janowski – złoty medal
Waga półśrednia
- Władimir Jerieszczenko – 1/16 finału
Waga lekkośrednia
- Jewgienij Zajcew – ćwierćfinał
Waga średnia
- Rusłan Taramow – 1/8 finału
Waga półciężka
- Nurmagomied Szanawazow – srebrny medal
Waga ciężka
- Ramzan Siebijew – 1/8 finału
Waga superciężka
- Aleksandr Miroszniczenko – brązowy medal
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Gimnastyka sportowa
Mężczyźni
Wielobój indywidualnie
- Władimir Artiomow – złoty medal
- Walerij Lukin – srebrny medal
- Dmitrij Biłozierczew – brązowy medal
- Siergiej Charkow – odpadł w eliminacjach
- Wladimer Gogoladze – odpadł w eliminacjach
- Władimir Nowikow – odpadł w eliminacjach
Wielobój drużynowo
- Władimir Artiomow, Walerij Lukin, Dmitrij Biłozierczew, Siergiej Charkow, Wladimer Gogoladze, Władimir Nowikow – złoty medal
Ćwiczenia na podłodze
- Władimir Artiomow – srebrny medal
- Walerij Lukin – odpadł w eliminacjach
- Dmitrij Biłozierczew – odpadł w eliminacjach
- Siergiej Charkow – złoty medal
- Wladimer Gogoladze – odpadł w eliminacjach
- Władimir Nowikow – odpadł w eliminacjach
Skok
- Władimir Artiomow – odpadł w eliminacjach
- Walerij Lukin – odpadł w eliminacjach
- Dmitrij Biłozierczew – odpadł w eliminacjach
- Siergiej Charkow – 6. miejsce
- Wladimer Gogoladze – 8. miejsce
- Władimir Nowikow – odpadł w eliminacjach
Poręcz
- Władimir Artiomow – złoty medal
- Walerij Lukin – srebrny medal
- Dmitrij Biłozierczew – odpadł w eliminacjach
- Siergiej Charkow – odpadł w eliminacjach
- Wladimer Gogoladze – odpadł w eliminacjach
- Władimir Nowikow – odpadł w eliminacjach
Drążek
- Władimir Artiomow – złoty medal
- Walerij Lukin – złoty medal
- Dmitrij Biłozierczew – odpadł w eliminacjach
- Siergiej Charkow – odpadł w eliminacjach
- Wladimer Gogoladze – odpadł w eliminacjach
- Władimir Nowikow – odpadł w eliminacjach
Kółka
- Władimir Artiomow – odpadł w eliminacjach
- Walerij Lukin – 4. miejsce
- Dmitrij Biłozierczew – złoty medal
- Siergiej Charkow – odpadł w eliminacjach
- Wladimer Gogoladze – odpadł w eliminacjach
- Władimir Nowikow – odpadł w eliminacjach
Koń z łęgami
- Władimir Artiomow – odpadł w eliminacjach
- Walerij Lukin – 5. miejsce
- Dmitrij Biłozierczew – złoty medal
- Siergiej Charkow – odpadł w eliminacjach
- Wladimer Gogoladze – odpadł w eliminacjach
- Władimir Nowikow – odpadł w eliminacjach
Kobiety
Wielobój indywidualnie
- Jelena Szuszunowa – złoty medal
- Swiatłana Bahinska – brązowy medal
- Natalja Łaszczonowa – 5. miejsce
- Swietłana Baitowa – odpadła w eliminacjach
- Jelena Szewczenko – odpadła w eliminacjach
- Olha Strażewa – odpadła w eliminacjach
Wielobój drużynowo
- Jelena Szuszunowa, Swiatłana Bahinska, Natalja Łaszczonowa, Swietłana Baitowa, Jelena Szewczenko, Olha Strażewa – złoty medal
Ćwiczenia na podłodze
- Jelena Szuszunowa – 7. miejsce
- Swiatłana Bahinska – srebrny medal
- Natalja Łaszczonowa – odpadła w eliminacjach
- Swietłana Baitowa – odpadła w eliminacjach
- Jelena Szewczenko – odpadła w eliminacjach
- Olha Strażewa – odpadła w eliminacjach
Skok
- Jelena Szuszunowa – 8. miejsce
- Swiatłana Bahinska – złoty medal
- Natalja Łaszczonowa – odpadła w eliminacjach
- Swietłana Baitowa – odpadła w eliminacjach
- Jelena Szewczenko – odpadła w eliminacjach
- Olha Strażewa – odpadła w eliminacjach
Poręcz
- Jelena Szuszunowa – brązowy medal
- Swiatłana Bahinska – 5. miejsce
- Natalja Łaszczonowa – odpadła w eliminacjach
- Swietłana Baitowa – odpadła w eliminacjach
- Jelena Szewczenko – odpadła w eliminacjach
- Olha Strażewa – odpadła w eliminacjach
Równoważnia
- Jelena Szuszunowa – srebrny medal
- Swiatłana Bahinska – 5. miejsce
- Natalja Łaszczonowa – odpadła w eliminacjach
- Swietłana Baitowa – odpadła w eliminacjach
- Jelena Szewczenko – odpadła w eliminacjach
- Olha Strażewa – odpadła w eliminacjach
Gimnastyka artystyczna
Indywidualnie
- Marina Łobacz – złoty medal
- Ołeksandra Tymoszenko – brązowy medal
Hokej na trawie
- Osobny artykuł: Hokej na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Turniej mężczyzn
- Władimir Pleszakow, Wiktor Dieputatow, Igor Julczijew, Sos Hajrapetian, Nikołaj Sankowiec, Władimir Antakow, Wiaczesław Czeczeniew, Igor Atanow, Siergiej Szachworostow, Siergiej Pleszakow, Michaił Niczepurienko, Aleksandr Domaszew, Igor Dawydow, Aleksandr Miasnikow, Jewgienij Nieczajew, Michaił Bukatin – 7. miejsce
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Ujeżdżenie indywidualne
- Nina Mienʹkowa – 9. miejsce
- Olga Klimko – 24. miejsce
- Jurij Kowszow – 28. miejsce
- Anatolij Tankow – 31. miejsce
Ujeżdżenie drużynowo
- Nina Mienʹkowa, Olga Klimko, Jurij Kowszow, Anatolij Tankow – 4. miejsce
Skoki przez przeszkody indywidualnie
- Anatolij Timoszenko – odpadł w eliminacjach
- Raimundas Udrakis – odpadł w eliminacjach
- Jurij Kowszow – odpadł w eliminacjach
- Sergejs Šakurovs – odpadł w eliminacjach
Skoki przez przeszkody drużynowo
- Anatolij Timoszenko, Raimundas Udrakis, Wiaczesław Czukanow, Sergejs Šakurovs – odpadli w eliminacjach
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Amiran Totikaszwili – brązowy medal, waga ekstralekka
- Jurij Sokołow – 34. miejsce, waga półlekka
- Giorgi Tenadze – brązowy medal, waga lekka
- Baszyr Warajew – brązowy medal, waga półśrednia
- Władimir Szestakow – srebrny medal, waga średnia
- Wiktor Poddubnyj – 12. miejsce, waga półciężka
- Grigorij Wiericzew – brązowy medal, waga ciężka
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Maraton
- Rawil Kaszapow — 10. miejsce
Skok w dal
- Leonid Wołoszyn — 8. miejsce
- Robert Emmijan — odpadł w eliminacjach
- Władimir Oszkan — odpadł w eliminacjach
Rzut dyskiem
- Romas Ubartas – srebrny medal
- Jurij Dumczew – 4. miejsce
- Vaclavas Kidykas — odpadł w eliminacjach
Pchnięcie kulą
- Siergiej Smirnow – 8. miejsce
Rzut młotem
- Siergiej Litwinow – złoty medal
- Jurij Siedych – srebrny medal
- Jüri Tamm – brązowy medal
Rzut oszczepem
- Wiktor Jewsiukow – 5. miejsce
- Władimir Owczinnikow – 7. miejsce
Dziesięciobój
- Pawło Tarnowecki – 10. miejsce
- Valter Külvet – nie ukończył
- Ołeksandr Apajczew – nie ukończył
Chód na 20 km
- Michaił Szczennikow – 6. miejsce
- Aleksiej Pierszyn – 14. miejsce
- Jauhienij Misiula – 27. miejsce
Chód na 50 km
- Wiaczesław Iwanienko – złoty medal
- Alaksandr Pataszou – 4. miejsce
- Wytałyj Popowycz – 26. miejsce
Kobiety
Sztafeta 4 × 400 m
- Tatjana Ledowska, Olga Nazarowa, Marija Pinigina, Olha Bryzhina – złoty medal
Maraton
- Tetiana Połowynśka – 4. miejsce
- Zoja Iwanowa – 9. miejsce
- Raisa Smiechnowa – 16. miejsce
Rzut dyskiem
- Elina Zwierawa – 5. miejsce
- Łarysa Mychalczenko – 10. miejsce
- Galina Murašova – nie klasyfikowana
Rzut oszczepem
- Irina Kostiuczenkowa – 4. miejsce
- Natalla Jermałowicz – 6. miejsce
Pchnięcie kulą
- Natalja Lisowska – złoty medal
- Natalja Achrimienko – 7. miejsce
- Walentina Fiediuszyna – odpadła w eliminacjach
Siedmiobój
- Natalja Szubienkowa – 4. miejsce
- Remigija Sablovskaitė – 5. miejsce
- Swietłana Buraga – 10. miejsce
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Zawody indywidualne kobiet:
- Ludmyła Arżannikowa – 4. miejsce
- Tetiana Muntian – 8. miejsce
- Natalja Butuzowa – ćwierćfinał
Zawody indywidualne mężczyzn:
- Władimir Jeszejew – brązowy medal
- Kostiantyn Szkolnyj – 1/8 finału
- Jurij Leontjew – odpadł w eliminacjach
Zawody drużynowe kobiet:
- Arżannikowa, Muntian, Butuzowa – 4. miejsce
Zawody drużynowe mężczyzn:
- Jeszejew, Szkolnyj, Leontjew – 5. miejsce
Kajakarstwo
- Osobny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
K-1 500 m
- Wiktor Pusiew – 9. miejsce
K-1 1000 m
- Dmitrij Bankowskij – 4. miejsce
K-2 500 m
- Ihor Nahajew, Wiktor Dienisow – srebrny medal
K-2 1000 m
- Siarhiej Kalesnik, Siergiej Gałkow – odpadli w eliminacjach
K-4 1000 m
- Ołeksandr Motuzenko, Serhij Kirsanow, Ihor Nahajew, Wiktor Dienisow – srebrny medal
C-1 500 m
- Michał Śliwiński – srebrny medal
C-1 1000 m
- Ivans Klementjevs – złoty medal
C-2 500 m
- Wiktor Rieniejskij, Nikołaj Żurawskij – złoty medal
C-2 1000 m
- Wiktor Rieniejskij, Nikołaj Żurawskij – złoty medal
Kobiety
K-1 500 m
- Galina Sawienko – 7. miejsce
K-2 500 m
- Irina Sałomykowa, Irina Chmielewskaja – 5. miejsce
K-4 500 m
- Aleksandra Apanowicz, Irina Sałomykowa, Irina Chmielewskaja, Nadieżda Kowalewicz – 4. miejsce
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Wyścig ze startu wspólnego
- Dżamolidin Abdużaparow – 5. miejsce
- Asiat Saitow – 51. miejsce
- Riho Suun – 60. miejsce
Drużynowa jazda na czas
- Wasyl Żdanow, Wiktor Klimow, Asiat Saitow, Igor Sumnikow – 7. miejsce
Sprint
- Nikołaj Kowsz – srebrny medal
1 km
- Aleksandr Kiriczenko – złoty medal
Wyścig indywidualny na dochodzenie
- Gintautas Umaras – złoty medal
Wyścig drużynowy na dochodzenie
- Wiaczesław Jekimow, Artūras Kasputis, Dmitrij Nielubin, Gintautas Umaras, Mindaugas Umaras – złoty medal
Wyścig punktowy
- Marat Ganiejew – brązowy medal
Kobiety
Wyścig indywidualny ze startu wspólnego
- Laima Zilporytė – brązowy medal
- Walentina Jewpak – 5. miejsce
- Ałła Jakowlewa – 34. miejsce
Sprint
- Erika Salumäe – złoty medal
Koszykówka
- Osobny artykuł: Koszykówka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Ołeksandr Biłostinnyj, Valdemaras Chomičius, Walerij Goborow, Rimas Kurtinaitis, Šarūnas Marčiulionis, Igors Miglinieks, Wiktor Pankraszkin, Arvydas Sabonis, Tiit Sokk, Siergiej Tarakanow, Walerij Tichonienko, Ołeksandr Wołkow – złoty medal
Kobiety
- Olesia Bariel, Olga Buriakina, Irina Gierlic, Jelena Chudaszowa, Aleksandra Leonowa, Irina Minch, Galina Sawicka, Irina Sumnikowa, Vitalija Tuomaitė, Olga Jakowlewa, Olga Jewkowa, Natalja Zasulskaja – brązowy medal
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
- Dmitrij Charin, Gela Ketaszwili, Igor Sklarow, Ołeksij Czerednyk, Arvydas Janonis, Wadym Tyszczenko, Jewgienij Kuzniecow, İqor Ponomaryov, Aleksandr Borodiuk, Igor Dobrowolski, Wołodymyr Luty, Jewgienij Jarowienko, Siergiej Fokin, Władimir Tatarczuk, Ołeksij Mychajłyczenko, Aleksiej Prudnikow, Wiktor Łosiew, Siergiej Gorłukowicz, Jurij Sawiczew, Arminas Narbekovas – złoty medal
Piłka ręczna
- Osobny artykuł: Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Turniej kobiet
- Natalija Mytriuk, Łarysa Karłowa, Zinajida Turczyna, Maryna Bazanowa, Natalja Morskowa, Tetiana Horb, Ołena Nemaszkało, Tatjana Dżandżgawa, Natalja Anisimowa, Natalja Cygankowa, Switłana Mańkowa, Jewhenija Towstohan, Olha Semenowa, Natalija Rusnaczenko, Elina Gusiewa – brązowy medal
Turniej mężczyzn
- Andriej Ławrow, Aleksandr Tuczkin, Aleksandr Rymanow, Alaksandr Karszakiewicz, Jurij Niestierow, Hieorhij Swirydzienka, Andriej Tiumiencew, Michaił Wasiljewv, Juryj Szaucou, Wiaczesław Atawin, Voldemaras Novickis, Igor Czumak, Kanstancin Szarawarau, Walerij Gopin – złoty medal
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Indywidualnie
- Wachtang Iagoraszwili – brązowy medal
- Gierman Jufierow – 20. miejsce
- Anatolij Awdiejew – 35. miejsce
Drużynowo
- Wachtang Iagoraszwili, Gierman Jufierow, Anatolij Awdiejew – 5. miejsce
Piłka wodna
- Osobny artykuł: Piłka wodna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Turniej mężczyzn
- Jewgienij Szaronow, Nurłan Miendygalijew, Jewgienij Griszyn, Aleksandr Kołotow, Wiktor Berendiuha, Siergiej Kotienko, Dmitrij Apanasienko, Siergiej Naumow, Siergiej Markocz, Giorgi Mszwenieradze, Michaił Iwanow, Micheil Giorgadze, Nikołaj Smirnow – brązowy medal
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
50 m stylem dowolnym
- Giennadij Prigoda – brązowy medal
- Władimir Tkaczenko – 6. miejsce
100 m stylem dowolnym
- Giennadij Prigoda – 4. miejsce
- Jurij Baszkatow – 5. miejsce
200 m stylem dowolnym
- Aleksiej Kuzniecow – 12. miejsce
- Jurij Baszkatow – 22. miejsce
400 m stylem dowolnym
- Aleksandr Bażanow – 27. miejsce
1500 m stylem dowolnym
- Władimir Salnikow – złoty medal
100 m stylem grzbietowym
- Igor Polanski – brązowy medal
- Siergiej Zabołotnow – 4. miejsce
200 m stylem grzbietowym
- Igor Polanski – złoty medla
- Siergiej Zabołotnow – 4. miejsce
100 m stylem klasycznym
- Dmitrij Wołkow – brązowy medal
- Aleksiej Matwiejew – 9. miejsce
200 m stylem klasycznym
- Wałerij Łozik – 5. miejsce
- Aleksiej Matwiejew – 6. miejsce
100 m stylem motylkowym
- Wadym Jaroszczuk – 8. miejsce
- Konstantin Pietrow – 23. miejsce
200 m stylem motylkowym
- Wadym Jaroszczuk – 11. miejsce
200 m stylem zmiennym
- Wadym Jaroszczuk – brązowy medal
- Michaił Zubkow – 4. miejsce
400 m stylem zmiennym
- Michaił Zubkow – 13. miejsce
4 × 100 m stylem dowolnym
- Giennadij Prigoda, Jurij Baszkatow, Nikołaj Jewsiejew, Władimir Tkaczenko – srebrny medal
4 × 200 m stylem dowolnym
- Siergiej Kudriajew, Aleksandr Bażanow, Nikołaj Jewsiejew, Aleksiej Kuzniecow – DSQ
4 × 100 m stylem zmiennym
- Igor Polanski, Dmitrij Wołkow, Wadym Jaroszczuk, Giennadij Prigoda – brązowy medal
Kobiety
50 m stylem dowolnym
- Inna Abramowa – 14. miejsce
100 m stylem dowolnym
- Natalja Triefiłowa – 9. miejsce
- Swietłana Isakowa – 15. miejsce
200 m stylem dowolnym
- Natalja Triefiłowa – 5. miejsce
400 m stylem dowolnym
- Natalja Triefiłowa – 8. miejsce
800 m stylem dowolnym
- Natalja Triefiłowa – 15. miejsce
100 m stylem klasycznym
- Jelena Wołkowa – 5. miejsce
- Swietłana Kuzmina – 9. miejsce
200 m stylem klasycznym
- Julija Bohaczowa – 5. miejsce
- Swietłana Kuzmina – 10. miejsce
100 m stylem motylkowym
- Switłana Kopczykowa – 9. miejsce
200 m stylem motylkowym
- Switłana Kopczykowa – 12. miejsce
200 m stylem zmiennym
- Jelena Diendiebierowa – srebrny medal
- Julija Bohaczowa – 15. miejsce
400 m stylem zmiennym
- Jelena Diendiebierowa – 4. miejsce
4 × 100 m stylem dowolnym
- Jelena Diendiebierowa, Swietłana Isakowa, Natalja Triefiłowa, Switłana Kopczykowa – 5. miejsce
Pływanie synchroniczne
- Osobny artykuł: Pływanie synchroniczne na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Solo
- Christina Talasinidu – 7. miejsce
- Marija Czerniajewa – odpadła w eliminacjach
- Tatjana Titowa – odpadła w eliminacjach
Duet
- Marija Czerniajewa, Tatjana Titowa – 6. miejsce
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
- Oksen Mirzojan – złoty medal, waga kogucia
- Israel Militosjan – srebrny medal, waga lekka
- Israił Arsamakow – złoty medal, waga lekkociężka
- Anatolij Chrapaty – złoty medal, waga półciężka
- Nail Muchamiedjarow – srebrny medal, waga półciężka
- Pawieł Kuzniecow – złoty medal, I waga ciężka
- Jurij Zachariewicz – złoty medal, II waga ciężka
- Aleksandr Popow – 5. miejsce, II waga ciężka
- Alaksandr Kurłowicz – złoty medal, waga superciężka
Siatkówka
- Osobny artykuł: Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Turniej mężczyzn
- Jurij Panczenko, Andriej Kuzniecow, Wiaczesław Zajcew, Igor Runow, Władimir Szkurichin, Jewgienij Krasilnikow, Raimonds Vilde, Walerij Łosiew, Jurij Sapiega, Ołeksandr Sorokałet, Jarosław Antonow, Jurij Czeriednik – srebrny medal
Turniej kobiet
- Walentina Ogijenko, Jelena Wołkowa, Marina Kumysz, Irina Ilczenko, Tatjana Sidorienko, Irina Kiriłłowa, Tatjana Romaszkan, Olha Szkurnowa, Marina Pankowa, Jelena Czebukina, Olga Kriwoszejewa, Swietłana Korytowa – złoty medal
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Wieża 10 m
- Giorgi Czogowadze – 4. miejsce
- Władimir Timoszynin – 8. miejsce
Trampolina 3 m
- Aleksandr Portnow – 10. miejsce
- Walerij Gonczarow – 12. miejsce
Kobiety
Wieża 10 m
- Anżeła Stasiulewicz – 4. miejsce
- Jelena Miroszyna – 6. miejsce
Trampolina 3 m
- Irina Łaszko – 4. miejsce
- Marina Babkowa – 5. miejsce
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Pistolet pneumatyczny 10 m
- Igor Basinski – 5. miejsce
- Boris Kokoriew – 8. miejsce
Pistolet szybkostrzelny 25 m
- Afanasijs Kuzmins – złoty medal
- Władimir Wochmianin – 21. miejsce
Pistolet 50 m
- Igor Basinski – brązowy medal
- Aleksandr Mielentjew – 12. miejsce
Karabin pneumatyczny 10 m
- Siarhiej Martynau – 14. miejsce
- Hraczja Petikian – 24. miejsce
Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m
- Kiriłł Iwanow – brązowy medal
- Hraczja Petikian – 6. miejsce
Karabin małokalibrowy leżąc 50 m
- Kiriłł Iwanow – 15. miejsce
- Władimir Lwow – 15. miejsce
Ruchomy cel 50 m
- Giennadij Awramienko – brązowy medal
- Oleg Mołdowan – 14. miejsce
Trap
- Dmytro Monakow – złoty medal
- Urmas Saaliste – 7. miejsce
- Ołeksandr Ławrinenko – 25. miejsce
Kobiety
Karabin pneumatyczny 10 m
- Iryna Szyława – złoty medal
- Anna Małuchina – brązowy medal
Pistolet pneumatyczny 10 m
- Nino Salukwadze – srebrny medal
- Marina Dobranczewa – brązowy medal
Pistolet 25 m
- Nino Salukwadze – złoty medal
- Marina Dobranczewa – 8. miejsce
Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m
- Walentina Czerkasowa – brązowy medal
- Anna Małuchina – 6. miejsce
Open
Skeet
- Walerij Timochin – 11. miejsce
- Swietłana Diomina – 13. miejsce
- Aleksandr Czerkasow – 13. miejsce
- Tamaz Imnaiszwili – 25. miejsce
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Floret
- Aleksandr Romankow – brązowy medal
- Ilgar Mamiedow – 10. miejsce
- Boris Korieckij – 16. miejsce
Floret drużynowo
- Aleksandr Romankow, Ilgar Mamiedow, Wladimer Apciauri, Anwar Ibragimow, Boris Korieckij – złoty medal
Szpada
- Andriej Szuwałow – brązowy medal
- Władimir Riezniczenko – 8. miejsce
- Mykhailo Tyshko – 26. miejsce
Szpada drużynowo
- Andriej Szuwałow, Pawieł Kołobkow, Władimir Riezniczenko, Mychajło Tyszko, Igor Tichomirow – brązowy medal
Szabla
- Gieorgij Pogosow – 6. miejsce
- Andriej Alszan – 9. miejsce
- Siergiej Mindirgasow – 17. miejsce
Szabla drużynowo
- Siergiej Mindirgasow, Michaił Burcew, Gieorgij Pogosow, Andriej Alszan, Siergiej Koriażkin – srebrny medal
Kobiety
Floret
- Tatjana Sadowska – 5. miejsce
- Jelena Glikina – 8. miejsce
- Olga Woszczakina – 14. miejsce
Floret drużynowo
- Jelena Glikina, Jelena Griszyna, Tatjana Sadowska, Marina Sobolewa, Olga Woszczakina – 4. miejsce
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Singiel
- Andriej Mazunow – 33. miejsce
Debel
- Andriej Mazunow, Borys Rozenberh – 25. miejsce
Kobiety
Singiel
- Flura Bułatowa – 5. miejsce
- Walentina Popowa – 6. miejsce
- Ołena Kowtun – 17. miejsce
Debel
- Flura Bułatowa, Ołena Kowtun – 6. miejsce
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Singiel mężczyzn
- Andriej Czerkasow – 2 runda
- Andriej Czesnokow – 1 runda
- Aleksandr Wołkow – 1 runda
Debel mężczyzn
- Aleksandr Wołkow, Andriej Olchowskij – 1 runda
Singiel kobiet
- Łarysa Sawczenko-Neiland – ćwierćfinał
- Leila Meschi – 2 runda
- Natalla Zwierawa – ćwierćfinał
Debel kobiet
- Łarysa Sawczenko-Neiland, Natalla Zwierawa – ćwierćfinał
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Jedynka
- Jüri Jaanson – 8. miejsce
Dwójka podwójna
- Ołeksandr Marczenko, Wasil Jakusza – brązowy medal
Dwójka bez sternika
- Igor Zuborienko, Walerij Wyrwicz – 6. miejsce
Dwójka ze sternikiem
- Andriej Korikow, Roman Kazancew, Andriej Lipskij (sternik) – 6. miejsce
czwórka podwójna
- Pawieł Krupko, Ołeksandr Zaskalko, Siarhiej Kiniakin, Jurij Zielikowicz – 4. miejsce
czwórka bez sternika
- Iwan Wysoćkyj, Siergiej Smirnow, Jurij Pimienow, Nikołaj Pimienow – 6. miejsce
czwórka ze sternikiem
- Sigitas Kučinskas, Jonas Narmontas, Władimir Romaniszyn, Igor Zotow, Siergiej Titow (sternik) – DNS
ósemka
- Wieniamin But, Nikołaj Komarow, Wasilij Tichonow, Aleksandr Dumczew, Pawło Hurkowśkyj, Wiktor Diduk, Wiktor Omelanowycz, Andriej Wasiljew, Aleksandr Łukjanow – srebrny medal
Kobiety
jedynka
- Natalia Kwasza – 8. miejsce
dwójka podwójna
- Marina Żukowa, Marija Omelanowycz – 4. miejsce
dwójka bez sternika
- Sarmīte Stone, Marina•Smorodina – 6. miejsce
czwórka podwójna
- Iryna Kałymbet, Switłana Mazij, Inna Frołowa, Antonina Zielikowicz – srebrny medal
czwórka ze sternikiem
- Reda Ribinskaitė, Ołena Terioszyna, Irina Tietierina, Marina Suprun, Walancina Chochława (sterniczka) – 6. miejsce
ósemka
- Margarita Tiesielko, Marina Znak, Nadieżda Sugako, Sandra Brazauskaitė, Ołena Puchajewa, Sarija Zakyrowa, Natalija Fedorenko, Lidija Awierjanowa, Aušra Gudeliūnaitė (sterniczka) – 6. miejsce
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
- Siergiej Karamczakow – brązowy medal, 48 kg st.wolny
- Władimir Toguzow – brązowy medal, 52 kg st.wolny
- Siergiej Biełogłazow – złoty medal, 57 kg st.wolny
- Stepan Sarkisjan – srebrny medal, 62 kg st.wolny
- Arsen Fadzajew – złoty medal, 68 kg st.wolny
- Adłan Warajew – srebrny medal, 74 kg st.wolny
- Aleksandr Tambowcew – 4. miejsce, 82 kg st.wolny
- Macharbiek Chadarcew – złoty medal, 90 kg st.wolny
- Leri Chabiełow – srebrny medal, 100 kg st.wolny
- Dawit Gobedżiszwili – złoty medal, 130 kg st.wolny
- Məhyəddin Allahverdiyev – 4. miejsce, 48 kg st.klasyczny
- Aleksandr Ignatienko – 4. miejsce, 52 kg st.klasyczny
- Aleksandr Szestakow – 7. miejsce, 57 kg st.klasyczny
- Kamandar Madżydow – złoty medal, 62 kg st.klasyczny
- Lewon Dżulfalakian – złoty medal, 68 kg st.klasyczny
- Däulet Turłychanow – srebrny medal, 68 kg st.klasyczny
- Michaił Mamiaszwili – złoty medal, 82 kg st.klasyczny
- Władimir Popow – brązowy medal, 90 kg st.klasyczny
- Guram Gedechauri – 7. miejsce, 100 kg st.klasyczny
- Aleksandr Karielin – złoty medal, 130 kg st.klasyczny
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.
Mężczyźni
Klasa 470
- Toomas Tõniste, Tõnu Tõniste – srebrny medal
Lechner A-390
- Nikołaj Krawczenko – 37. miejsce
Finn
- Oleg Chopiorskij – 8. miejsce
Star
- Aleksandr Zybin, Wiktor Sołowjow – 8. miejsce
Tornado
- Siarhiej Kraucou, Jurij Konowałow – 7. miejsce
Soling
- Gieorgij Szajduko, Nikołaj Polakow, Oleg Miron – 10. miejsce
Latający Holender
- Siergiej Borodinow, Wiktar Budanciew – 14. miejsce
Kobiety
Klasa 470
- Iryna Czunychowśka, Łarysa Moskalenko – srebrny medal
Bibliografia
- Olympeda - Soviet Union at the 1988 Summer Olympics. olympedia.org. [dostęp 2021-09-17]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e