2016 Yaz Olimpiyatları'nda atlama
2016 Yaz Olimpiyatları'nda Atlama | |
Yer | Maria Lenk Su Sporları Merkezi |
---|---|
Tarih | 6 - 14 Ağustos 2016 |
Sporcu sayısı | ~ 136 |
← 2012 | 2020 → |
2016 Yaz Olimpiyatları'nda atlama | ||||
---|---|---|---|---|
3 m tramplen | erkekler | kadınlar | ||
10 m kule | erkekler | kadınlar | ||
Senkronize 3 m tramplen | erkekler | kadınlar | ||
Senkronize 10 m kule | erkekler | kadınlar |
2016 Yaz Olimpiyatları'nda Atlama müsabakaları Barra da Tijuca'daki Maria Lenk Su Sporları Merkezi'nde 7 - 19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecektir. Müsabakalar 8 dalda yapılacaktır.[1] Müsabakalara 136 yarışmacının katılacağı tahmin edilmektedir.[2]
Ön eleme
Her ülkeden en fazla 16 sporcu (en fazla 8 kadın ve 8 erkek) müsabakalara katılabilecektir. Her müsabakaya her ülkeden en fazla 2 sporcu katılacaktır.[2]
Takvim
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Çin | 7 | 2 | 1 | 10 |
2 | Büyük Britanya | 1 | 1 | 1 | 3 |
3 | Amerika Birleşik Devletleri | 0 | 2 | 1 | 3 |
4 | İtalya | 0 | 1 | 1 | 2 |
5 | Malezya | 0 | 1 | 0 | 1 |
Meksika | 0 | 1 | 0 | 1 | |
7 | Kanada | 0 | 0 | 2 | 2 |
8 | Avustralya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Almanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam | 8 | 8 | 8 | 24 |
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
3 m tramplen ayrıntılar | Cao Yuan Çin | Jack Laugher Büyük Britanya | Patrick Hausding Almanya |
10 m kule ayrıntılar | Chen Aisen Çin | Germán Sánchez Meksika | David Boudia Amerika Birleşik Devletleri |
Senkronize 3 m tramplen ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Chris Mears Jack Laugher | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Sam Dorman Michael Hixon | Çin (CHN) Cao Yuan Qin Kai |
Senkronize 10 m kule ayrıntılar | Çin (CHN) Chen Aisen Lin Yue | Amerika Birleşik Devletleri (USA) David Boudia Steele Johnson | Büyük Britanya (GBR) Tom Daley Daniel Goodfellow |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
3 m tramplen ayrıntılar | Shi Tingmao Çin | He Zi Çin | Tania Cagnotto İtalya |
10 m kule ayrıntılar | Ren Qian Çin | Si Yajie Çin | Meaghan Benfeito Kanada |
Senkronize 3 m tramplen ayrıntılar | Çin (CHN) Shi Tingmao Wu Minxia | İtalya (ITA) Tania Cagnotto Francesca Dallapé | Avustralya (AUS) Maddison Keeney Anabelle Smith |
Senkronize 10 m kule ayrıntılar | Çin (CHN) Chen Ruolin Liu Huixia | Malezya (MAS) Cheong Jun Hoong Pandelela Rinong | Kanada (CAN) Meaghan Benfeito Roseline Filion |