2016 Yaz Olimpiyatları'nda yelken
2016 Yaz Olimpiyatları'nda yelken | |
Yer | Marina da Glória |
---|---|
Tarih | 8 - 18 Ağustos |
← 2012 |
2016 Yaz Olimpiyatları'nda yelken | |||||
---|---|---|---|---|---|
RS:X | erkekler | kadınlar | |||
Laser Radial | kadınlar | ||||
Laser | erkekler | ||||
Finn | erkekler | ||||
470 | erkekler | kadınlar | |||
49erFX | kadınlar | ||||
49er | erkekler | ||||
Nacra 17 | karışık |
2016 Yaz Olimpiyatları'nda yelken müsabakaları, 8 - 18 Ağustos 2016 tarihleri arasında Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde düzenlenecektir. Olimpiyatların yelken "Olimpik Hokey Merkezi"'nde oynanacaktır. 5 erkek, 4 kadın ve 1 karışık branşta madalya mücadelesi verilmektedir.
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Büyük Britanya | 2 | 1 | 0 | 3 |
2 | Hollanda | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Avustralya | 1 | 3 | 0 | 4 |
4 | Yeni Zelanda | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | Hırvatistan | 1 | 1 | 0 | 2 |
6 | Fransa | 1 | 0 | 2 | 3 |
7 | Arjantin | 1 | 0 | 0 | 1 |
Brezilya* | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9 | Çin | 0 | 1 | 0 | 1 |
İrlanda | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Slovenya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12 | Danimarka | 0 | 0 | 2 | 2 |
13 | Avusturya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Almanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Yunanistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Rusya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Amerika Birleşik Devletleri | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam | 10 | 10 | 10 | 30 |
Kadınlar
Event | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
2016: Kadınlar RS:X | Charline Picon Fransa | Chen Peina Çin | Stefania Elfutina Rusya |
2016: Laser Radial | Marit Bouwmeester Hollanda | Annalise Murphy İrlanda | Anne-Marie Rindom Danimarka |
2016: Kadınlar 470 | Büyük Britanya (GBR) Hannah Mills Saskia Clark | Yeni Zelanda (NZL) Jo Aleh Polly Powrie | Fransa (FRA) Camille Lecointre Hélène Defrance |
2016: 49erFX | Brezilya (BRA) Martine Grael Kahena Kunze | Yeni Zelanda (NZL) Alex Maloney Molly Meech | Danimarka (DEN) Jena Mai Hansen Katja Salskov-Iversen |
Erkekler
Event | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
2016: Erkekler RS:X | Dorian van Rijsselberghe Hollanda | Nick Dempsey Büyük Britanya | Pierre Le Coq Fransa |
2016: Laser | Tom Burton Avustralya | Tonči Stipanović Hırvatistan | Sam Meech Yeni Zelanda |
2016: Finn | Giles Scott Büyük Britanya | Vasilij Žbogar Slovenya | Caleb Paine Amerika Birleşik Devletleri |
2016: Erkekler 470 | Hırvatistan (CRO) Šime Fantela Igor Marenić | Avustralya (AUS) Mathew Belcher William Ryan | Yunanistan (GRE) Panagiotis Mantis Pavlos Kagialis |
2016: 49er | Yeni Zelanda (NZL) Peter Burling Blair Tuke | Avustralya (AUS) Nathan Outteridge Iain Jensen | Almanya (GER) Erik Heil Thomas Plößel |
Karışık
Event | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
2016: Nacra 17 | Arjantin (ARG) Santiago Lange Cecilia Carranza Saroli | Avustralya (AUS) Jason Waterhouse Lisa Darmanin | Avusturya (AUT) Thomas Zajac Tanja Frank |
Takvim
● | Eleme yarışları | ● | Madalya yarışı |
Tarih → Müsabaka ↓ | Pzt 8 | Sal 9 | Çrş 10 | Prş 11 | Cum 12 | Cmt 13 | Pzr 14 | Pzt 15 | Sal 16 | Çrş 17 | Prş 18 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Erkekler RS:X | ●●● | ●●● | ●●● | ●●● | ● | ||||||
Kadınlar RS:X | ●●● | ●●● | ●●● | ●●● | ● | ||||||
Erkekler Laser | ●● | ●● | ●● | ●● | ●● | ● | |||||
Kadınlar Laser Radial | ●● | ●● | ●● | ●● | ●● | ● | |||||
Erkekler Finn | ●● | ●● | ●● | ●● | ●● | ● | |||||
Mixed Nacra 17 | ●● | ●●●● | ●●● | ●●● | ● | ||||||
Erkekler 470 | ●● | ●● | ●● | ●● | ●● | ● | |||||
Kadınlar 470 | ●● | ●● | ●● | ●● | ●● | ● | |||||
Erkekler 49er | ●●● | ●●● | ●●● | ●●● | ● | ||||||
Kadınlar 49erFX | ●●● | ●●● | ●●● | ●●● | ● |