Kürekte Olimpiyat madalyası kazananlar listesi (erkekler)
Kürekte Olimpiyat madalyası kazanan erkekler listesi, dört yılda bir düzenlenen Yaz Olimpiyatları'nda kürek kategorilerinde dereceye girmiş erkek sporcuları listeler.
Mevcut kategoriler
Tek çifte
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1900 Paris ayrıntılar | Hermann Barrelet Fransa | André Gaudin Fransa | Saint-George Ashe Büyük Britanya |
1904 St. Louis ayrıntılar | Frank Greer Amerika Birleşik Devletleri | James Juvenal Amerika Birleşik Devletleri | Constance Titus Amerika Birleşik Devletleri |
1908 Londra ayrıntılar | Harry Blackstaffe Büyük Britanya | Alexander McCulloch Büyük Britanya | Bernhard von Gaza Almanya Károly Levitzky Macaristan |
1912 Stockholm ayrıntılar | Wally Kinnear Büyük Britanya | Polydore Veirman Belçika | Everard Butler Kanada Mart Kuusik Rusya |
1920 Antwerp ayrıntılar | John B. Kelly Sr. Amerika Birleşik Devletleri | Jack Beresford Büyük Britanya | Darcy Hadfield Yeni Zelanda |
1924 Paris ayrıntılar | Jack Beresford Büyük Britanya | William Gilmore Amerika Birleşik Devletleri | Josef Schneider İsviçre |
1928 Amsterdam ayrıntılar | Bobby Pearce Avustralya | Ken Myers Amerika Birleşik Devletleri | David Collet Büyük Britanya |
1932 Los Angeles ayrıntılar | Bobby Pearce Avustralya | William Miller Amerika Birleşik Devletleri | Guillermo Douglas Uruguay |
1936 Berlin ayrıntılar | Gustav Schäfer Almanya | Josef Hasenöhrl Avusturya | Dan Barrow Amerika Birleşik Devletleri |
1948 Londra ayrıntılar | Mervyn Wood Avustralya | Eduardo Risso Uruguay | Romolo Catasta İtalya |
1952 Helsinki ayrıntılar | Yuriy Tyukalov Sovyetler Birliği | Mervyn Wood Avustralya | Teodor Kocerka Polonya |
1956 Melbourne ayrıntılar | Vyacheslav Ivanov Sovyetler Birliği | Stuart MacKenzie Avustralya | John B. Kelly Jr. Amerika Birleşik Devletleri |
1960 Roma ayrıntılar | Vyacheslav Ivanov Sovyetler Birliği | Achim Hill Birleşik Almanya Takımı | Teodor Kocerka Polonya |
1964 Tokyo ayrıntılar | Vyacheslav Ivanov Sovyetler Birliği | Achim Hill Birleşik Almanya Takımı | Gottfried Kottmann İsviçre |
1968 Meksiko ayrıntılar | Jan Wienese Hollanda | Jochen Meißner Batı Almanya | Alberto Demiddi Arjantin |
1972 Münih ayrıntılar | Yury Malyshev Sovyetler Birliği | Alberto Demiddi Arjantin | Wolfgang Güldenpfennig Doğu Almanya |
1976 Montreal ayrıntılar | Pertti Karppinen Finlandiya | Peter-Michael Kolbe Batı Almanya | Joachim Dreifke Doğu Almanya |
1980 Moskova ayrıntılar | Pertti Karppinen Finlandiya | Vasily Yakusha Sovyetler Birliği | Peter Kersten Doğu Almanya |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Pertti Karppinen Finlandiya | Peter-Michael Kolbe Batı Almanya | Robert Mills Kanada |
1988 Seul ayrıntılar | Thomas Lange Doğu Almanya | Peter-Michael Kolbe Batı Almanya | Eric Verdonk Yeni Zelanda |
1992 Barselona ayrıntılar | Thomas Lange Almanya | Václav Chalupa Çekoslovakya | Kajetan Broniewski Polonya |
1996 Atlanta ayrıntılar | Xeno Müller İsviçre | Derek Porter Kanada | Thomas Lange Almanya |
2000 Sidney ayrıntılar | Rob Waddell Yeni Zelanda | Xeno Müller İsviçre | Marcel Hacker Almanya |
2004 Atina ayrıntılar | Olaf Tufte Norveç | Jüri Jaanson Estonya | İvo Yanakiev Bulgaristan |
2008 Pekin ayrıntılar | Olaf Tufte Norveç | Ondřej Synek Çekya | Mahé Drysdale Yeni Zelanda |
2012 Londra ayrıntılar | Mahé Drysdale Yeni Zelanda | Ondřej Synek Çekya | Alan Campbell Büyük Britanya |
2016 Rio ayrıntılar | Mahé Drysdale Yeni Zelanda | Damir Martin Hırvatistan | Ondřej Synek Çekya |
2020 Tokyo ayrıntılar |
İki çifte
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1904 St. Louis ayrıntılar | John Mulcahy & William Varley Amerika Birleşik Devletleri | Jamie McLoughlin & John Hoben Amerika Birleşik Devletleri | Joseph Ravannack & John Wells Amerika Birleşik Devletleri |
1908-1912 | Takvimde yer almadı | ||
1920 Antwerp ayrıntılar | Paul Costello & John B. Kelly Sr. Amerika Birleşik Devletleri | Pietro Annoni & Erminio Dones İtalya | Gaston Giran & Alfred Plé Fransa |
1924 Paris ayrıntılar | Paul Costello & John B. Kelly Sr. Amerika Birleşik Devletleri | Marc Detton & Jean-Pierre Stock Fransa | Rudolf Bosshard & Heini Thoma İsviçre |
1928 Amsterdam ayrıntılar | Paul Costello & Charles McIlvaine Amerika Birleşik Devletleri | Joseph Wright Jr. & Jack Guest Kanada | Leo Losert & Viktor Flessl Avusturya |
1932 Los Angeles ayrıntılar | Ken Myers & William Gilmore Amerika Birleşik Devletleri | Herbert Buhtz & Gerhard Boetzelen Almanya | Charles Pratt & Noël de Mille Kanada |
1936 Berlin ayrıntılar | Jack Beresford & Dick Southwood Büyük Britanya | Willi Kaidel & Joachim Pirsch Almanya | Roger Verey & Jerzy Ustupski Polonya |
1948 Londra ayrıntılar | Richard Burnell & Bertie Bushnell Büyük Britanya | Ebbe Parsner & Aage Larsen Danimarka | William Jones & Juan Rodríguez Uruguay |
1952 Helsinki ayrıntılar | Tranquilo Cappozzo & Eduardo Guerrero Arjantin | Heorhiy Zhylin & Ihor Yemchuk Sovyetler Birliği | Miguel Seijas & Juan Rodríguez Uruguay |
1956 Melbourne ayrıntılar | Aleksandr Berkutov & Yuriy Tyukalov Sovyetler Birliği | Pat Costello & James Gardiner Amerika Birleşik Devletleri | Murray Riley & Mervyn Wood Avustralya |
1960 Roma ayrıntılar | Václav Kozák & Pavel Schmidt Çekoslovakya | Aleksandr Berkutov & Yuri Tyukalov Sovyetler Birliği | Ernst Hürlimann & Rolf Larcher İsviçre |
1964 Tokyo ayrıntılar | Oleg Tyurin & Boris Dubrovski Sovyetler Birliği | Seymour Cromwell & Jim Storm Amerika Birleşik Devletleri | Vladimír Andrs & Pavel Hofmann Çekoslovakya |
1968 Meksiko ayrıntılar | Aleksandr Timoşinin & Anatoli Sass Sovyetler Birliği | Harry Droog & Leendert van Dis Hollanda | John Nunn & Bill Maher Amerika Birleşik Devletleri |
1972 Münih ayrıntılar | Aleksandr Timoşinin & Gennadi Korşikov Sovyetler Birliği | Frank Hansen & Svein Thøgersen Norveç | Joachim Böhmer & Uli Schmied Doğu Almanya |
1976 Montreal ayrıntılar | Frank Hansen & Alf Hansen Norveç | Chris Baillieu & Michael Hart Büyük Britanya | Jürgen Bertow & Uli Schmied Doğu Almanya |
1980 Moskova ayrıntılar | Joachim Dreifke & Klaus Kröppelien Doğu Almanya | Zoran Pančić & Milorad Stanulov Yugoslavya | Zdeněk Pecka & Václav Vochoska Çekoslovakya |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Brad Alan Lewis & Paul Enquist Amerika Birleşik Devletleri | Pierre-Marie Deloof & Dirk Crois Belçika | Zoran Pančić & Milorad Stanulov Yugoslavya |
1988 Seul ayrıntılar | Nico Rienks & Ronald Florijn Hollanda | Beat Schwerzmann & Ueli Bodenmann İsviçre | Oleksandr Marçenko & Vasili Yakuşa Sovyetler Birliği |
1992 Barselona ayrıntılar | Peter Antonie & Stephen Hawkins Avustralya | Arnold Jonke & Christoph Zerbst Avusturya | Nico Rienks & Henk-Jan Zwolle Hollanda |
1996 Atlanta ayrıntılar | Agostino Abbagnale & Davide Tizzano İtalya | Steffen Størseth & Kjetil Undset Norveç | Frédéric Kowal & Samuel Barathay Fransa |
2000 Sidney ayrıntılar | Luka Špik & Iztok Čop Slovenya | Olaf Tufte & Fredrik Bekken Norveç | Giovanni Calabrese & Nicola Sartori İtalya |
2004 Atina ayrıntılar | Sébastien Vieilledent & Adrien Hardy Fransa | Iztok Čop & Luka Špik Slovenya | Rossano Galtarossa & Alessio Sartori İtalya |
2008 Pekin ayrıntılar | David Crawshay & Scott Brennan Avustralya | Tõnu Endrekson & Jüri Jaanson Estonya | Matthew Wells & Stephen Rowbotham Büyük Britanya |
2012 Londra ayrıntılar | Nathan Cohen & Joseph Sullivan Yeni Zelanda | Alessio Sartori & Romano Battisti İtalya | Luka Špik & Iztok Čop Slovenya |
2016 Rio ayrıntılar | Martin Sinković & Valent Sinković Hırvatistan | Mindaugas Griškonis & Saulius Ritter Litvanya | Kjetil Borch & Olaf Tufte Norveç |
2020 Tokyo ayrıntılar |
Dört çifte
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montreal ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Wolfgang Güldenpfennig Rüdiger Reiche Karl-Heinz Bußert Michael Wolfgramm | Sovyetler Birliği (URS) Yevgeni Duleyev Yuri Yakimov Aivars Lazdenieks Vytautas Butkus | Çekoslovakya (TCH) Jaroslav Hellebrand Zdeněk Pecka Václav Vochoska Vladek Lacina |
1980 Moskova ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Frank Dundr Carsten Bunk Uwe Heppner Martin Winter | Sovyetler Birliği (URS) Yuri Şapoçka Yevgeni Barbakov Valeri Kleşnyov Mikola Dovhan | Bulgaristan (BUL) Minço Nikolov Lübomir Petrov İvo Rusev Bogdan Dobrev |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Batı Almanya (FRG) Albert Hedderich Raimund Hörmann Dieter Wiedenmann Michael Dürsch | Avustralya (AUS) Paul Reedy Gary Gullock Timothy McLaren Anthony Lovrich | Kanada (CAN) Doug Hamilton Mike Hughes Phil Monckton Bruce Ford |
1988 Seul ayrıntılar | İtalya (ITA) Agostino Abbagnale Davide Tizzano Gianluca Farina Piero Poli | Norveç (NOR) Alf Hansen Rolf Thorsen Lars Bjønness Vetle Vinje | Doğu Almanya (GDR) Jens Köppen Steffen Zühlke Steffen Bogs Heiko Habermann |
1992 Barselona ayrıntılar | Almanya (GER) Andreas Hajek Michael Steinbach Stephan Volkert André Willms | Norveç (NOR) Kjetil Undset Per Sætersdal Lars Bjønness Rolf Thorsen | İtalya (ITA) Alessandro Corona Gianluca Farina Rossano Galtarossa Filippo Soffici |
1996 Atlanta ayrıntılar | Almanya (GER) Andreas Hajek Stephan Volkert André Steiner André Willms | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Tim Young Eric Mueller Brian Jamieson Jason Gailes | Avustralya (AUS) Janusz Hooker Bo Hanson Duncan Free Ronald Snook |
2000 Sidney ayrıntılar | İtalya (ITA) Agostino Abbagnale Alessio Sartori Rossano Galtarossa Simone Raineri | Hollanda (NED) Jochem Verberne Dirk Lippits Diederik Simon Michiel Bartman | Almanya (GER) Marco Geisler Andreas Hajek Stephan Volkert André Willms |
2004 Atina ayrıntılar | Rusya (RUS) Nikolay Spinyov İgor Kravtsov Aleksey Svirin Sergey Fedorovtsev | Çekya (CZE) David Kopřiva Tomáš Karas Jakub Hanák David Jirka | Ukrayna (UKR) Sergij Grin Serhiy Biloushchenko Oleh Lykov Leonid Shaposhnykov |
2008 Pekin ayrıntılar | Polonya (POL) Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | İtalya (ITA) Luca Agamennoni Simone Venier Rossano Galtarossa Simone Raineri | Fransa (FRA) Jonathan Coeffic Pierre-Jean Peltier Julien Bahain Cédric Berrest |
2012 Londra ayrıntılar | Almanya (GER) Karl Schulze Philipp Wende Lauritz Schoof Tim Grohmann | Hırvatistan (CRO) David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | Avustralya (AUS) Chris Morgan Karsten Forsterling James McRae Daniel Noonan |
2016 Rio ayrıntılar | Almanya (GER) Philipp Wende Lauritz Schoof Karl Schulze Hans Gruhne | Avustralya (AUS) Karsten Forsterling Alexander Belonogoff Cameron Girdlestone James McRae | Estonya (EST) Andrei Jämsä Allar Raja Tõnu Endrekson Kaspar Taimsoo |
2020 Tokyo ayrıntılar |
İki tek
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1904 St. Louis ayrıntılar | Robert Farnan & Joseph Ryan Amerika Birleşik Devletleri | John Mulcahy & William Varley Amerika Birleşik Devletleri | John Joachim & Joseph Buerger Amerika Birleşik Devletleri |
1908 Londra ayrıntılar | John Fenning & Gordon Thomson Büyük Britanya | George Fairbairn & Philip Verdon Büyük Britanya | Frederick Toms & Norway Jackes Kanada Martin Stahnke & Willy Düskow Almanya |
1912-1920 | Takvimde yer almadı | ||
1924 Paris ayrıntılar | Teun Beijnen & Willy Rösingh Hollanda | Maurice Monney-Bouton & Georges Piot Fransa | verilmedi[1] |
1928 Amsterdam ayrıntılar | Kurt Moeschter & Bruno Müller Almanya | Terence O'Brien & Robert Nisbet Büyük Britanya | Paul McDowell & John Schmitt Amerika Birleşik Devletleri |
1932 Los Angeles ayrıntılar | Lewis Clive & Hugh Edwards Büyük Britanya | Cyril Stiles & Rangi Thompson Yeni Zelanda | Henryk Budziński & Jan Mikołajczak Polonya |
1936 Berlin ayrıntılar | Willi Eichhorn & Hugo Strauß Almanya | Harry Larsen & Richard Olsen Danimarka | Horacio Podestá & Julio Curatella Arjantin |
1948 Londra ayrıntılar | John Wilson & Ran Laurie Büyük Britanya | Hans Kalt & Josef Kalt İsviçre | Felice Fanetti & Bruno Boni İtalya |
1952 Helsinki ayrıntılar | Charlie Logg & Thomas Price Amerika Birleşik Devletleri | Michel Knuysen & Bob Baetens Belçika | Kurt Schmid & Hans Kalt İsviçre |
1956 Melbourne ayrıntılar | James Fifer & Duvall Hecht Amerika Birleşik Devletleri | İgor Buldakov & Viktor İvanov Sovyetler Birliği | Josef Kloimstein & Alfred Sageder Avusturya |
1960 Roma ayrıntılar | Valentin Boreyko & Oleg Golovanov Sovyetler Birliği | Josef Kloimstein & Alfred Sageder Avusturya | Veli Lehtelä & Toimi Pitkänen Finlandiya |
1964 Tokyo ayrıntılar | George Hungerford & Roger Jackson Kanada | Steven Blaisse & Ernst Veenemans Hollanda | Michael Schwan & Wolfgang Hottenrott Birleşik Almanya Takımı |
1968 Meksiko ayrıntılar | Jörg Lucke & Heinz-Jürgen Bothe Doğu Almanya | Larry Hough & Philip Johnson Amerika Birleşik Devletleri | Peter Christiansen & Ib Larsen Danimarka |
1972 Münih ayrıntılar | Siegfried Brietzke & Wolfgang Mager Doğu Almanya | Heinrich Fischer & Alfred Bachmann İsviçre | Roel Luynenburg & Ruud Stokvis Hollanda |
1976 Montreal ayrıntılar | Bernd Landvoigt & Jörg Landvoigt Doğu Almanya | Calvin Coffey & Michael Staines Amerika Birleşik Devletleri | Peter van Roye & Thomas Strauß Batı Almanya |
1980 Moskova ayrıntılar | Bernd Landvoigt & Jörg Landvoigt Doğu Almanya | Yuri Pimenov & Nikolay Pimenov Sovyetler Birliği | Charles Wiggin & Malcolm Carmichael Büyük Britanya |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Petru Iosub & Valer Toma Romanya | Fernando Climent & Luis María Lasúrtegui İspanya | Hans Magnus Grepperud & Sverre Løken Norveç |
1988 Seul ayrıntılar | Andy Holmes & Steve Redgrave Büyük Britanya | Dănuț Dobre & Dragoș Neagu Romanya | Sadik Mujkič & Bojan Prešern Yugoslavya |
1992 Barselona ayrıntılar | Matthew Pinsent & Steve Redgrave Büyük Britanya | Colin von Ettingshausen & Peter Hoeltzenbein Almanya | Iztok Čop & Denis Žvegelj Slovenya |
1996 Atlanta ayrıntılar | Matthew Pinsent & Steve Redgrave Büyük Britanya | David Wsekiz tekman & Robert Scott Avustralya | Michel Andrieux & J. C. Rolland Fransa |
2000 Sidney ayrıntılar | Michel Andrieux & J. C. Rolland Fransa | Ted Murphy & Sebastian Bea Amerika Birleşik Devletleri | Matthew Long & James Tomkins Avustralya |
2004 Atina ayrıntılar | Drew Ginn & James Tomkins Avustralya | Siniša Skelin & Nikša Skelin Hırvatistan | Donovan Cech & Ramon di Clemente Güney Afrika |
2008 Pekin ayrıntılar | Drew Ginn & Duncan Free Avustralya | David Calder & Scott Frandsen Kanada | Nathan Twaddle & George Bridgewater Yeni Zelanda |
2012 Londra ayrıntılar | Eric Murray & Hamish Bond Yeni Zelanda | Germain Chardin & Dorian Mortelette Fransa | George Nash & Will Satch Büyük Britanya |
2016 Rio ayrıntılar | Eric Murray & Hamish Bond Yeni Zelanda | Lawrence Brittain & Shaun Keeling Güney Afrika | Marco Di Costanzo & Giovanni Abagnale İtalya |
2020 Tokyo ayrıntılar |
Dört tek
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1904 St. Louis ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Arthur Stockhoff August Erker George Dietz Albert Nasse | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Frederick Suerig Martin Formanack Charles Aman Michael Begley | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Gus Voerg John Freitag Lou Heim Frank Dummerth |
1908 Londra ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Collier Cudmore James Angus Gillan Duncan Mackinnon John Somers-Smith | Büyük Britanya (GBR) Philip Filleul Harold Barker John Fenning Gordon Thomson | Kanada (CAN) Gordon Balfour Becher Gale Charles Riddy Geoffrey Taylor Hollanda (NED) |
1912-1920 | Takvimde yer almadı | ||
1924 Paris ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Maxwell Eley James MacNabb Robert Morrison Terence Sanders | Kanada (CAN) Archibald Black George MacKay Colin Finlayson[2] William Wood | İsviçre (SUI) Émile Albrecht Alfred Probst Eugen Sigg Hans Walter |
1928 Amsterdam ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) John Lander Michael Warriner Richard Beesly Edward Vaughan Bevan | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Charles Karle William Miller George Healis Ernest Bayer | İtalya (ITA) Cesare Rossi Pietro Freschi Umberto Bonadè Paolo Gennari |
1932 Los Angeles ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) John Badcock Hugh Edwards Jack Beresford Rowland George | Almanya (GER) Karl Aletter Ernst Gaber Walter Flinsch Hans Maier | İtalya (ITA) Antonio Ghiardello Francesco Cossu Giliante D'Este Antonio Garzoni Provenzani |
1936 Berlin ayrıntılar | Almanya (GER) Rudolf Eckstein Anton Rom Martin Karl Wilhelm Menne | Büyük Britanya (GBR) Martin Bristow Alan Barrett Peter Jackson John Sturrock | İsviçre (SUI) Hermann Betschart Hans Homberger Alex Homberger Karl Schmid |
1948 Londra ayrıntılar | İtalya (ITA) Giuseppe Moioli Elio Morille Giovanni Invernizzi Franco Faggi | Danimarka (DEN) Helge Halkjær Aksel Bonde Helge Muxoll Schrøder Ib Larsen | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Fred Kingsbury Stu Griffing Greg Gates Robert Perew |
1952 Helsinki ayrıntılar | Yugoslavya (YUG) Duje Bonačić Velimir Valenta Mate Trojanović Petar Šegvić | Fransa (FRA) Pierre Blondiaux Jean-Jacques Guissart Marc Bouissou Roger Gautier | Finlandiya (FIN) Veikko Lommi Kauko Wahlsten Oiva Lommi Lauri Nevalainen |
1956 Melbourne ayrıntılar | Kanada (CAN) Archibald MacKinnon Lorne Loomer Walter D'Hondt Donald Arnold | Amerika Birleşik Devletleri (USA) John Welchli John McKinlay Art McKinlay James McIntosh | Fransa (FRA) René Guissart Yves Delacour Gaston Mercier Guy Guillabert |
1960 Roma ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Arthur Ayrault Ted Nash John Sayre Rusty Wailes | İtalya (ITA) Tullio Baraglia Renato Bosatta Giancarlo Crosta Giuseppe Galante | Sovyetler Birliği (URS) İgor Ahremçik Yuri Baçurov Valentin Morkovkin Anatoli Tarabrin |
1964 Tokyo ayrıntılar | Danimarka (DEN) John Hansen Bjørn Hasløv Erik Petersen Kurt Helmudt | Büyük Britanya (GBR) John Russell Hugh Wardell-Yerburgh William Barry John James | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Geoffrey Picard Dick Lyon Ted Mittet Ted Nash |
1968 Meksiko ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Frank Forberger Frank Rühle Dieter Grahn Dieter Schubert | Macaristan (HUN) Zoltán Melis József Csermely György Sarlós Antal Melis | İtalya (ITA) Renato Bosatta Pier Conti-Manzini Tullio Baraglia Abramo Albini |
1972 Münih ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Frank Forberger Frank Rühle Dieter Grahn Dieter Schubert | Yeni Zelanda (NZL) Dick Tonks Dudley Storey Ross Collinge Noel Mills | Batı Almanya (FRG) Joachim Ehrig Peter Funnekötter Franz Held Wolfgang Plottke |
1976 Montreal ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Siegfried Brietzke Andreas Decker Stefan Semmler Wolfgang Mager | Norveç (NOR) Ole Nafstad Arne Bergodd Finn Tveter Rolf Andreassen | Sovyetler Birliği (URS) Raul Arnemann Nikolay Kuznetsov Valeri Dolinin Anuşavan Gassan-Calalov |
1980 Moskova ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Jürgen Thiele Andreas Decker Stefan Semmler Siegfried Brietzke | Sovyetler Birliği (URS) Aleksey Kamkin Valeri Dolinin Aleksandr Kulagin Vitali Eliseev | Büyük Britanya (GBR) John Beattie Ian McNuff David Townsend Martin Cross |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Yeni Zelanda (NZL) Les O'Connell Shane O'Brien Conrad Robertson Keith Trask | Amerika Birleşik Devletleri (USA) David Clark Jonathan Smith Phillip Stekl Alan Forney | Danimarka (DEN) Michael Jessen Lars Nielsen Per Rasmussen Erik Christiansen |
1988 Seul ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Roland Schröder Ralf Brudel Olaf Förster Thomas Greiner | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Raoul Rodriguez Thomas Bohrer Richard Kennelly David Krmpotich | Batı Almanya (FRG) Guido Grabow Volker Grabow Norbert Keßlau Jörg Puttlitz |
1992 Barselona ayrıntılar | Avustralya (AUS) Andrew Cooper Nicholas Green Mike McKay James Tomkins | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Jeffrey McLaughlin William Burden Thomas Bohrer Patrick Manning | Slovenya (SLO) Milan Janša Sadik Mujkič Sašo Mirjanič Janez Klemenčič |
1996 Atlanta ayrıntılar | Avustralya (AUS) Nicholas Green Drew Ginn James Tomkins Mike McKay | Fransa (FRA) Bertrand Vecten Olivier Moncelet Daniel Fauché Gilles Bosquet | Büyük Britanya (GBR) Greg Searle Jonny Searle Rupert Obholzer Tim Foster |
2000 Sidney ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) James Cracknell Steve Redgrave Tim Foster Matthew Pinsent | İtalya (ITA) Valter Molea Riccardo Dei Rossi Lorenzo Carboncini Carlo Mornati | Avustralya (AUS) James Stewart Ben Dodwell Geoff Stewart Bo Hanson |
2004 Atina ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Steve Williams James Cracknell Ed Coode Matthew Pinsent | Kanada (CAN) Cameron Baerg Thomas Herschmiller Jake Wetzel Barney Williams | İtalya (ITA) Lorenzo Porzio Dario Dentale Luca Agamennoni Raffaello Leonardo |
2008 Pekin ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Tom James Steve Williams Pete Reed Andrew Triggs Hodge | Avustralya (AUS) Matt Ryan James Marburg Cameron McKenzie-McHarg Francis Hegerty | Fransa (FRA) Julien Desprès Benjamin Rondeau Germain Chardin Dorian Mortelette |
2012 Londra ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Alex Gregory Tom James Pete Reed Andrew Triggs Hodge | Avustralya (AUS) James Chapman Josh Dunkley-Smith Drew Ginn Will Lockwood | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Charlie Cole Scott Gault Glenn Ochal Henrik Rummel |
2016 Rio ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Alex Gregory Moe Sbihi George Nash Constantine Louloudis | Avustralya (AUS) Will Lockwood Josh Dunkley-Smith Josh Booth Alexander Hill | İtalya (ITA) Domenico Montrone Matteo Castaldo Matteo Lodo Giuseppe Vicino |
2020 Tokyo ayrıntılar |
Sekiz tek
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1900 Paris ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) William Carr Harry DeBaecke John Exley John Geiger Edwin Hedley James Juvenal Roscoe Lockwood Edward Marsh Louis Abell | Belçika (BEL) Jules De Bisschop Prospère Bruggeman Oscar de Somville Oscar De Cock Maurice Hemelsoet Marcel Van Crombrugge Frank Odberg Maurice Verdonck Alfred Van Landeghem | Hollanda (NED) François Brandt Johannes van Dijk Roelof Klein Ruurd Leegstra Walter Middelberg Hendrik Offerhaus Walter Thijssen Henricus Tromp Hermanus Brockmann |
1904 St. Louis ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Frederick Cresser Michael Gleason Frank Schell James Flanagan Charles Armstrong Harry Lott Joseph Dempsey John Exley Louis Abell | Kanada (CAN) Arthur Bailey William Rice George Reiffenstein Phil Boyd George Strange William Wadsworth Don MacKenzie Joseph Wright Thomas Loudon | verilmedi |
1908 Londra ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Albert Gladstone Frederick Kelly Banner Johnstone Guy Nickalls Charles Burnell Ronald Sanderson Raymond Etherington-Smith Henry Bucknall Gilchrist Maclagan | Belçika (BEL) Oscar Taelman Marcel Morimont Rémy Orban Georges Mys François Vergucht Polydore Veirman Oscar de Somville Rodolphe Poma Alfred Van Landeghem | Kanada (CAN) Irvine Robertson Joseph Wright Julius Thomson Walter Lewis Gordon Balfour Becher Gale Charles Riddy Geoffrey Taylor Douglas Kertland |
Büyük Britanya (GBR) Frank Jerwood Eric Powell Oswald Carver Edward Williams Henry Goldsmith Harold Kitching John Burn Douglas Stuart Richard Boyle | |||
1912 Stockholm ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Edgar Burgess Sidney Swann Leslie Wormald Ewart Horsfall James Angus Gillan Stanley Garton Alister Kirby Philip Fleming Henry Wells | Büyük Britanya (GBR) William Fison William Parker Thomas Gillespie Beaufort Burdekin Frederick Pitman Arthur Wiggins Charles Littlejohn Robert Bourne John Walker | Almanya (GER) Otto Liebing Max Bröske Max Vetter Willi Bartholomae Fritz Bartholomae Werner Dehn Rudolf Reichelt Hans Matthiae Kurt Runge |
1920 Antwerp ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Virgil Jacomini Edwin Graves William Jordan Edward Moore Alden Sanborn Donald Johnston Vince Gallagher Clyde King Sherm Clark | Büyük Britanya (GBR) Ewart Horsfall Guy Oliver Nickalls Richard Lucas Walter James John Campbell Sebastian Earl Ralph Shove Sidney Swann Robin Johnstone | Norveç (NOR) Theodor Nag Conrad Olsen Adolf Nilsen Håkon Ellingsen Thore Michelsen Arne Mortensen Karl Nag Tollef Tollefsen Thoralf Hagen |
1924 Paris ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Leonard Carpenter Howard Kingsbury Alfred Lindley John Miller James Rockefeller Frederick Sheffield Benjamin Spock Alfred Wilson Laurence Stoddard | Kanada (CAN) Arthur Bell Robert Hunter William Langford Harold Little John Smith Warren Snyder Norman Taylor William Wallace Ivor Campbell | İtalya (ITA) Ante Katalinić Frane Katalinić Šimun Katalinić Giuseppe Crivelli Latino Galasso Petar Ivanov Bruno Sorić Carlo Toniatti Vittorio Gliubich |
1928 Amsterdam ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Marvin Stalder John Brinck Francis Frederick William Thompson William Dally James Workman Hubert A. Caldwell Peter Donlon Donald Blessing | Büyük Britanya (GBR) Jamie Hamilton Guy Oliver Nickalls John Badcock Donald Gollan Harold Lane Gordon Killick Jack Beresford Harold West Arthur Sulley | Kanada (CAN) Frederick Hedges Frank Fiddes John Hand Herbert Richardson Jack Murdoch Athol Meech Edgar Norris William Ross John Donnelly |
1932 Los Angeles ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Edwin Salisbury James Blair Duncan Gregg David Dunlap Burton Jastram Charles Chandler Harold Tower Winslow Hall Norris Graham | İtalya (ITA) Vittorio Cioni Mario Balleri Renato Bracci Dino Barsotti Roberto Vestrini Guglielmo Del Bimbo Enrico Garzelli Renato Barbieri Cesare Milani | Kanada (CAN) Earl Eastwood Joseph Harris Stanley Stanyar Harry Fry Cedric Liddell William Thoburn Don Boal Albert Taylor Les MacDonald |
1936 Berlin ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Herbert Morris Charles Day Gordon Adam John White James McMillin George Hunt Joe Rantz Donald Hume Robert Moch | İtalya (ITA) Guglielmo Del Bimbo Dino Barsotti Oreste Grossi Enzo Bartolini Mario Checcacci Dante Secchi Ottorino Quaglierini Enrico Garzelli Cesare Milani | Almanya (GER) Alfred Rieck Helmut Radach Hans Kuschke Heinz Kaufmann Gerd Völs Werner Loeckle Hans-Joachim Hannemann Herbert Schmidt Wilhelm Mahlow |
1948 Londra ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Ian Turner David Turner James Hardy George Ahlgren Lloyd Butler David Brown Justus Smith John Stack Ralph Purchase | Büyük Britanya (GBR) Christopher Barton Michael Lapage Guy Richardson Paul Bircher Paul Massey Brian Lloyd David Meyrick Alfred Mellows Jack Dearlove | Norveç (NOR) Kristoffer Lepsøe Thorstein Kråkenes Hans Hansen Halfdan Gran Olsen Harald Kråkenes Leif Næss Thor Pedersen Carl Monssen Sigurd Monssen |
1952 Helsinki ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Frank Shakespeare William Fields James Dunbar Richard Murphy Robert Detweiler Henry Procter Wayne Frye Edward Stevens Charles Manring | Sovyetler Birliği (URS) Yevgeni Brago Vladimir Rodimuşkin Aleksey Komarov İgor Borisov Slava Amiragov Leonid Gissen Yevgeni Samsonov Vladimir Kryukov İgor Polyakov | Avustralya (AUS) Bob Tinning Ernest Chapman Nimrod Greenwood David Anderson Geoff Williamson Mervyn Finlay Edward Pain Phil Cayzer Tom Chessell |
1956 Melbourne ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Thomas Charlton David Wight John Cooke Donald Beer Caldwell Esselstyn Charles Grimes Rusty Wailes Robert Morey William Becklean | Kanada (CAN) Philip Kueber Richard McClure Robert Wilson David Helliwell Wayne Pretty Bill McKerlich Douglas McDonald Lawrence West Carlton Ogawa | Avustralya (AUS) Michael Aikman David Boykett Angus Benfield Jim Howden Garth Manton Walter Howell Adrian Monger Bryan Doyle Harold Hewitt |
1960 Roma ayrıntılar | Birleşik Almanya Takımı (EUA) Manfred Rulffs Walter Schröder Frank Schepke Kraft Schepke Karl-Heinrich von Groddeck Karl-Heinz Hopp Klaus Bittner Hans Lenk Willi Padge | Kanada (CAN) Donald Arnold Walter D'Hondt Nelson Kuhn John Lecky Lorne Loomer Archibald MacKinnon Bill McKerlich Glen Mervyn Sohen Biln | Çekoslovakya (TCH) Bohumil Janoušek Jan Jindra Jiří Lundák Stanislav Lusk Václav Pavkovič Luděk Pojezný Jan Švéda Josef Věntus Miroslav Koníček |
1964 Tokyo ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Joseph Amlong Thomas Amlong Boyce Budd Emory Clark Stanley Cwiklinski Hugh Foley Bill Knecht William Stowe Róbert Zimonyi | Birleşik Almanya Takımı (EUA) Klaus Aeffke Klaus Bittner Karl-Heinrich von Groddeck Hans-Jürgen Wallbrecht Klaus Behrens Jurgen Schroeder Jürgen Plagemann Horst Meyer Thomas Ahrens | Çekoslovakya (TCH) Petr Čermák Jiří Lundák Jan Mrvík Július Toček Josef Věntus Luděk Pojezný Bohumil Janoušek Richard Nový Miroslav Koníček |
1968 Meksiko ayrıntılar | Batı Almanya (FRG) Horst Meyer Wolfgang Hottenrott Dirk Schreyer Egbert Hirschfelder Rüdiger Henning Jörg Siebert Lutz Ulbricht Niko Ott Gunther Tiersch | Avustralya (AUS) Alf Duval David Douglas Michael Morgan John Ranch Joe Fazio Gary Pearce Peter Dickson Bob Shirlaw Alan Grover | Sovyetler Birliği (URS) Zigmas Jukna Aleksandr Martyshkin Antanas Bagdonavičius Vytautas Briedis Volodimir Sterlik Valentin Kravçuk Juozas Jagelavičius Viktor Suslin Yuri Lorentsson |
1972 Münih ayrıntılar | Yeni Zelanda (NZL) Tony Hurt Wybo Veldman Dick Joyce John Hunter Lindsay Wilson Joe Earl Trevor Coker Gary Robertson Simon Dickie | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Lawrence Terry Franklin Hobbs Pete Raymond Tim Mickelson Gene Clapp Bill Hobbs Cleve Livingston Michael Livingston Paul Hoffman | Doğu Almanya (GDR) Hans-Joachim Borzym Jörg Landvoigt Harold Dimke Manfred Schneider Hartmut Schreiber Manfred Schmorde Bernd Landvoigt Heinrich Mederow Dietmar Schwarz |
1976 Montreal ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Bernd Baumgart Gottfried Döhn Werner Klatt Hans-Joachim Lück Dieter Wendisch Roland Kostulski Ulrich Karnatz Karl-Heinz Prudöhl Karl-Heinz Danielowski | Büyük Britanya (GBR) Richard Lester John Yallop Timothy Crooks Hugh Matheson David Maxwell Jim Clark Fred Smallbone Lenny Robertson Patrick Sweeney | Yeni Zelanda (NZL) Ivan Sutherland Trevor Coker Peter Dignan Lindsay Wilson Joe Earl Dave Rodger Alec McLean Tony Hurt Simon Dickie |
1980 Moskova ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Bernd Krauß Hans-Peter Koppe Ulrich Kons Jörg Friedrich Jens Doberschütz Ulrich Karnatz Uwe Dühring Bernd Höing Klaus-Dieter Ludwig | Büyük Britanya (GBR) Duncan McDougall Allan Whitwell Henry Clay Chris Mahoney Andrew Justice John Pritchard Malcolm McGowan Richard Stanhope Colin Moynihan | Sovyetler Birliği (URS) Viktor Kokoşın Andri Tişçenko Aleksandr Tkaçenko Jonas Pinskus Jonas Narmontas Andrey Luhin Oleksandr Mantsevych İhar Maystrenka Hryhoriy Dmytrenko |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Kanada (CAN) Blair Horn Dean Crawford J. Michael Evans Paul Steele Grant Main Mark Evans Kevin Neufeld Pat Turner Brian McMahon | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Chip Lubsen Andrew Sudduth John Terwilliger Chris Penny Tom Darling Fred Borchelt Charles Clapp Bruce Ibbetson Bob Jaugstetter | Avustralya (AUS) Craig Muller Clyde Hefer Samuel Patten Tim Willoughby Ian Edmunds James Battersby Ion Popa Stephen Evans Gavin Thredgold |
1988 Seul ayrıntılar | Batı Almanya (FRG) Bahne Rabe Eckhardt Schultz Ansgar Wessling Wolfgang Maennig Matthias Mellinghaus Thomas Möllenkamp Thomas Domian Armin Eichholz Manfred Klein | Sovyetler Birliği (URS) Viktor Omelyanoviç Vasili Tihonov Andrey Vasilyev Pavlo Hurkovskiy Nikolay Kumarov Aleksandr Lukvanov Veniamin But Viktor Diduk Aleksandr Dumçev | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Mike Teti Jonathan Smith Ted Patton Jack Rusher Peter Nordell Jeffrey McLaughlin Doug Burden John Pescatore Seth Bauer |
1992 Barselona ayrıntılar | Kanada (CAN) Darren Barber Andrew Crosby Michael Forgeron Robert Marland Terrence Paul Derek Porter Michael Rascher Bruce Robertson John Wallace | Romanya (ROU) Iulică Ruican Viorel Talapan Vasile Năstase Gabriel Marin Dănuț Dobre Valentin Robu Vasile Măstăcan Ioan Vizitiu Marin Gheorghe | Almanya (GER) Roland Baar Armin Eichholz Detlef Kirchhoff Manfred Klein Bahne Rabe Frank Richter Hans Sennewald Thorsten Streppelhoff Ansgar Wessling |
1996 Atlanta ayrıntılar | Hollanda (NED) Koos Maasdijk Ronald Florijn Jeroen Duyster Michiel Bartman Henk-Jan Zwolle Niels van der Zwan Niels van Steenis Diederik Simon Nico Rienks | Almanya (GER) Mark Kleinschmidt Detlef Kirchhoff Wolfram Huhn Roland Baar Marc Weber Ulrich Viefers Peter Thiede Thorsten Streppelhoff Frank Richter | Rusya (RUS) Pavel Melnikov Andrey Gluhov Anton Çermaşentsev Aleksandr Lukyanov Nikolay Aksyonov Dmitry Rozinkevich Sergey Matveyev Roman Monchenko Vladimir Volodenkov Vladimir Sokolov |
2000 Sidney ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Andrew Lindsay Ben Hunt-Davis Simon Dennis Louis Attrill Luka Grubor Kieran West Fred Scarlett Steve Trapmore Rowley Douglas | Avustralya (AUS) Christian Ryan Alastair Gordon Nick Porzig Rob Jahrling Mike McKay Stuart Welch Daniel Burke Jaime Fernandez Brett Hayman | Hırvatistan (CRO) Igor Francetić Tihomir Franković Tomislav Smoljanović Nikša Skelin Siniša Skelin Krešimir Čuljak Igor Boraska Branimir Vujević Silvijo Petriško |
2004 Atina ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Jason Read Wyatt Allen Chris Ahrens Joseph Hansen Matt Deakin Dan Beery Beau Hoopman Bryan Volpenhein Peter Cipollone | Hollanda (NED) Matthijs Vellenga Gijs Vermeulen Jan-Willem Gabriëls Daniël Mensch Geert-Jan Derksen Gerritjan Eggenkamp Diederik Simon Michiel Bartman Chun Wei Cheung | Avustralya (AUS) Stefan Szczurowski Stuart Reside Stuart Welch James Stewart Geoff Stewart Bo Hanson Mike McKay Stephen Stewart Michael Toon |
2008 Pekin ayrıntılar | Kanada (CAN) Kevin Light Ben Rutledge Andrew Byrnes Jake Wetzel Malcolm Howard Dominic Seiterle Adam Kreek Kyle Hamilton Brian Price | Büyük Britanya (GBR) Alex Partridge Tom Stallard Tom Lucy Richard Egington Josh West Alastair Heathcote Matt Langridge Colin Smith Acer Nethercott | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Beau Hoopman Matt Schnobrich Micah Boyd Wyatt Allen Daniel Walsh Steven Coppola Josh Inman Bryan Volpenhein Marcus McElhenney |
2012 Londra ayrıntılar | Almanya (GER) Filip Adamski Andreas Kuffner Eric Johannesen Maximilian Reinelt Richard Schmidt Lukas Müller Florian Mennigen Kristof Wilke Martin Sauer | Kanada (CAN) Gabriel Bergen Douglas Csima Robert Gibson Conlin McCabe Malcolm Howard Andrew Byrnes Jeremiah Brown Will Crothers Brian Price | Büyük Britanya (GBR) Alex Partridge James Foad Tom Ransley Richard Egington Moe Sbihi Greg Searle Matt Langridge Constantine Louloudis Phelan Hill |
2016 Rio ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Paul Bennett Scott Durant Matt Gotrel Matt Langridge Tom Ransley Pete Reed Will Satch Andrew Triggs Hodge Phelan Hill | Almanya (GER) Maximilian Munski Malte Jakschik Andreas Kuffner Eric Johannesen Maximilian Reinelt Felix Drahotta Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer | Hollanda (NED) Kaj Hendriks Robert Lücken Boaz Meylink Boudewijn Röell Olivier Siegelaar Dirk Uittenbogaard Mechiel Versluis Tone Wieten Peter Wiersum |
2020 Tokyo ayrıntılar |
Hafif kilo iki çifte
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1996 Atlanta ayrıntılar | Michael Gier & Markus Gier İsviçre | Maarten van der Linden & Pepijn Aardewijn Hollanda | Bruce Hick & Anthony Edwards Avustralya |
2000 Sidney ayrıntılar | Tomasz Kucharski & Robert Sycz Polonya | Elia Luini & Leonardo Pettinari İtalya | Pascal Touron & Thibaud Chapelle Fransa |
2004 Atina ayrıntılar | Tomasz Kucharski & Robert Sycz Polonya | Frédéric Dufour & Pascal Touron Fransa | Vasileios Polymeros & Nikolaos Skiathitis Yunanistan |
2008 Pekin ayrıntılar | Zac Purchase & Mark Hunter Büyük Britanya | Dimitrios Mougios & Vasileios Polymeros Yunanistan | Mads Rasmussen & Rasmus Quist Hansen Danimarka |
2012 Londra ayrıntılar | Mads Rasmussen & Rasmus Quist Hansen Danimarka | Zac Purchase & Mark Hunter Büyük Britanya | Storm Uru & Peter Taylor Yeni Zelanda |
2016 Rio ayrıntılar | Pierre Houin & Jérémie Azou Fransa | Gary O'Donovan & Paul O'Donovan İrlanda | Kristoffer Brun & Are Strandli Norveç |
2020 Tokyo ayrıntılar |
Eski kategoriler
Dümencili iki tek
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1900 Paris ayrıntılar | Karma takımlar (ZZX) François Brandt Roelof Klein Hermanus Brockmann[3] | Fransa (FRA) Lucien Martinet René Waleff unknown cox | Fransa (FRA) Carlos Deltour Antoine Védrenne Raoul Paoli |
1904-1912 | Takvimde yer almadı | ||
1920 Antwerp ayrıntılar | İtalya (ITA) Ercole Olgeni Giovanni Scatturin Guido De Felip | Fransa (FRA) Gabriel Poix Maurice Monney-Bouton Ernest Barberolle | İsviçre (SUI) Édouard Candeveau Alfred Felber Paul Piaget |
1924 Paris ayrıntılar | İsviçre (SUI) Édouard Candeveau Alfred Felber Émile Lachapelle | İtalya (ITA) Ercole Olgeni Giovanni Scatturin Gino Sopracordevole | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Leon Butler Harold Wilson Edward Jennings |
1928 Amsterdam ayrıntılar | İsviçre (SUI) Hans Schöchlin Karl Schöchlin Hans Bourquin | Fransa (FRA) Armand Marcelle Edouard Marcelle Henri Préaux | Belçika (BEL) Léon Flament François de Coninck Georges Anthony |
1932 Los Angeles ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Joseph Schauers Charles Kieffer Edward Jennings | Polonya (POL) Jerzy Braun Janusz Ślązak Jerzy Skolimowski | Fransa (FRA) Anselme Brusa André Giriat Pierre Brunet |
1936 Berlin ayrıntılar | Almanya (GER) Gerhard Gustmann Herbert Adamski Dieter Arend | İtalya (ITA) Almiro Bergamo Guido Santin Luciano Negrini | Fransa (FRA) Marceau Fourcade Georges Tapie Noël Vandernotte |
1948 Londra ayrıntılar | Danimarka (DEN) Finn Pedersen Tage Henriksen Carl Andersen | İtalya (ITA) Giovanni Steffè Aldo Tarlao Alberto Radi | Macaristan (HUN) Antal Szendey Béla Zsitnik Róbert Zimonyi |
1952 Helsinki ayrıntılar | Fransa (FRA) Raymond Salles Gaston Mercier Bernard Malivoire | Almanya (GER) Heinz Manchen Helmut Heinhold Helmut Noll | Danimarka (DEN) Svend Petersen Poul Svendsen Jørgen Frantzen |
1956 Melbourne ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Arthur Ayrault Conn Findlay Kurt Seiffert | Birleşik Almanya Takımı (EUA) Karl-Heinrich von Groddeck Horst Arndt Rainer Borkowsky | Sovyetler Birliği (URS) İhor Yemçuk Heorhiy Zhylin Vladimir Petrov |
1960 Roma ayrıntılar | Birleşik Almanya Takımı (EUA) Bernhard Knubel Heinz Renneberg Klaus Zerta | Sovyetler Birliği (URS) Antanas Bagdonavičius Zigmas Jukna İgor Rudakov | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Richard Draeger Conn Findlay Kent Mitchell |
1964 Tokyo ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Edward Ferry Conn Findlay Kent Mitchell | Fransa (FRA) Jacques Morel Georges Morel Jean-Claude Darouy | Hollanda (NED) Jan Just Bos Herman Rouwé Erik Hartsuiker |
1968 Meksiko ayrıntılar | İtalya (ITA) Primo Baran Renzo Sambo Bruno Cipolla | Hollanda (NED) Herman Suselbeek Hadriaan van Nes Roderick Rijnders | Danimarka (DEN) Jørn Krab Harry Jørgensen Preben Krab |
1972 Münih ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Wolfgang Gunkel Jörg Lucke Klaus-Dieter Neubert | Çekoslovakya (TCH) Oldřich Svojanovský Pavel Svojanovský Vladimír Petříček | Romanya (ROU) Ştefan Tudor Petre Ceapura Ladislau Lovrenschi |
1976 Montreal ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Harald Jährling Friedrich Ulrich Georg Spohr | Sovyetler Birliği (URS) Dmitri Bekhterev Yuri Şurkalov Yuri Lorentsson | Çekoslovakya (TCH) Oldřich Svojanovský Pavel Svojanovský Ludvík Vébr |
1980 Moskova ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Harald Jährling Friedrich-Wilhelm Ulrich Georg Spohr | Sovyetler Birliği (URS) Viktor Pereverzev Gennadi Kryuçkin Aleksandr Lukyanov | Yugoslavya (YUG) Duško Mrduljaš Zlatko Celent Josip Reić |
1984 Los Angeles ayrıntılar | İtalya (ITA) Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | Romanya (ROU) Dimitrie Popescu Vasile Tomoiagă Dumitru Răducanu | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Kevin Still Robert Espeseth Doug Herland |
1988 Seul ayrıntılar | İtalya (ITA) Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | Doğu Almanya (GDR) Mario Streit Detlef Kirchhoff René Rensch | Büyük Britanya (GBR) Patrick Sweeney Andy Holmes Steve Redgrave |
1992 Barselona ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Garry Herbert Greg Searle Jonny Searle | İtalya (ITA) Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | Romanya (ROU) Dimitrie Popescu Dumitru Răducanu Nicolae Țaga |
Dümencili dört tek
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1900 Paris ayrıntılar | Fransa (FRA) Henri Bouckaert Jean Cau Émile Delchambre Henri Hazebrouck Charlot Almanya (GER) Gustav Goßler Oskar Goßler Walter Katzenstein Waldemar Tietgens Carl Goßler | Fransa (FRA) Georges Lumpp Charles Perrin Daniel Soubeyran Émile Wegelin (dümenci bilinmiyor) Hollanda (NED) Coenraad Hiebendaal Geert Lotsij Paul Lotsij Johannes Terwogt Hermanus Brockmann | Almanya (GER) Wilhelm Carstens Julius Körner Adolf Möller Hugo Rüster Gustav Moths Almanya (GER) Ernst Felle Otto Fickeisen Carl Lehle Hermann Wilker Franz Kröwerath[4] |
1904-1908 | Takvimde yer almadı | ||
1912 Stockholm ayrıntılar | Almanya (GER) Albert Arnheiter Hermann Wilker Rudolf Fickeisen Otto Fickeisen Karl Leister[5] | Büyük Britanya (GBR) Julius Beresford Karl Vernon Charles Rought Bruce Logan Geoffrey Carr | Danimarka (DEN) Erik Bisgaard Rasmus Frandsen Mikael Simonsen Poul Thymann Ejgil Clemmensen |
1920 Antwerp ayrıntılar | İsviçre (SUI) Willy Brüderlin Max Rudolf Paul Rudolf Hans Walter Paul Staub | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Ken Myers Carl Klose Franz Federschmidt Erich Federschmidt Sherm Clark | Norveç (NOR) Birger Var Theodor Klem Henry Larsen Per Gulbrandsen Thoralf Hagen |
1924 Paris ayrıntılar | İsviçre (SUI) Émile Albrecht Alfred Probst Eugen Sigg Hans Walter Émile Lachapelle | Fransa (FRA) Eugène Constant Louis Gressier Georges Lecointe Raymond Talleux Marcel Lepan | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Bob Gerhardt Sid Jelinek Ed Mitchell Henry Welsford John Kennedy |
1928 Amsterdam ayrıntılar | İtalya (ITA) Valerio Perentin Giliante D'Este Nicolò Vittori Giovanni Delise Renato Petronio | İsviçre (SUI) Ernst Haas Joseph Meyer Otto Bucher Karl Schwegler Fritz Bösch | Polonya (POL) Franciszek Bronikowski Edmund Jankowski Leon Birkholc Bernard Ormanowski Bolesław Drewek |
1932 Los Angeles ayrıntılar | Almanya (GER) Hans Eller Horst Hoeck Walter Meyer Joachim Spremberg Carlheinz Neumann | İtalya (ITA) Bruno Vattovaz Giovanni Plazzer Riccardo Divora Bruno Parovel Giovanni Scher | Polonya (POL) Jerzy Braun Janusz Ślązak Stanisław Urban Edward Kobyliński Jerzy Skolimowski |
1936 Berlin ayrıntılar | Almanya (GER) Hans Maier Walter Volle Ernst Gaber Paul Söllner Fritz Bauer | İsviçre (SUI) Hermann Betschart Hans Homberger Alex Homberger Karl Schmid Rolf Spring | Fransa (FRA) Fernand Vandernotte Marcel Vandernotte Jean Cosmat Marcel Chauvigné Noël Vandernotte |
1948 Londra ayrıntılar | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Warren Westlund Bob Martin Bob Will Gordy Giovanelli Allen Morgan | İsviçre (SUI) Rudolf Reichling Erich Schriever Émile Knecht Peter Stebler André Moccand | Danimarka (DEN) Erik Larsen Børge Nielsen Henry Larsen Harry Knudsen Jørgen Olsen |
1952 Helsinki ayrıntılar | Çekoslovakya (TCH) Karel Mejta Jiří Havlis Jan Jindra Stanislav Lusk Miroslav Koranda | İsviçre (SUI) Rico Bianchi Karl Weidmann Heini Scheller Émile Ess Walter Leiser | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Carl Lovsted Al Ulbrickson Richard Wahlstrom Matt Leanderson Al Rossi |
1956 Melbourne ayrıntılar | İtalya (ITA) Alberto Winkler Romano Sgheiz Angelo Vanzin Franco Trincavelli Ivo Stefanoni | İsveç (SWE) Olle Larsson Gösta Eriksson Ivar Aronsson Evert Gunnarsson Bertil Göransson | Finlandiya (FIN) Kauko Hänninen Reino Poutanen Veli Lehtelä Toimi Pitkänen Matti Niemi |
1960 Roma ayrıntılar | Birleşik Almanya Takımı (EUA) Gerd Cintl Horst Effertz Klaus Riekemann Jürgen Litz Michael Obst | Fransa (FRA) Robert Dumontois Claude Martin Jacques Morel Guy Nosbaum Jean Klein | İtalya (ITA) Fulvio Balatti Romano Sgheiz Franco Trincavelli Giovanni Zucchi Ivo Stefanoni |
1964 Tokyo ayrıntılar | Birleşik Almanya Takımı (EUA) Peter Neusel Bernhard Britting Joachim Werner Egbert Hirschfelder Jürgen Oelke | İtalya (ITA) Renato Bosatta Emilio Trivini Giuseppe Galante Franco De Pedrina Giovanni Spinola | Hollanda (NED) Lex Mullink Jan van de Graaff Freek van de Graaff Robert van de Graaff Marius Klumperbeek |
1968 Meksiko ayrıntılar | Yeni Zelanda (NZL) Dick Joyce Ross Collinge Dudley Storey Warren Cole Simon Dickie | Doğu Almanya (GDR) Peter Kremtz Manfred Gelpke Roland Göhler Klaus Jacob Dieter Semetzky | İsviçre (SUI) Denis Oswald Peter Bolliger Hugo Waser Jakob Grob Gottlieb Fröhlich |
1972 Münih ayrıntılar | Batı Almanya (FRG) Peter Berger Hans-Johann Färber Gerhard Auer Alois Bierl Uwe Benter | Doğu Almanya (GDR) Dietrich Zander Reinhard Gust Eckhard Martens Rolf Jobst Klaus-Dieter Ludwig | Çekoslovakya (TCH) Otakar Mareček Karel Neffe Vladimír Jánoš František Provazník Vladimír Petříček |
1976 Montreal ayrıntılar | Sovyetler Birliği (URS) Vladimir Eşinov Nikolay İvanov Mihail Kuznetsov Aleksandr Klepikov Aleksandr Lukyanov | Doğu Almanya (GDR) Andreas Schulz Rüdiger Kunze Walter Dießner Ullrich Dießner Johannes Thomas | Batı Almanya (FRG) Hans-Johann Färber Ralph Kubail Siegfried Fricke Peter Niehusen Hartmut Wenzel |
1980 Moskova ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Dieter Wendisch Ullrich Dießner Walter Dießner Gottfried Döhn Andreas Gregor | Sovyetler Birliği (URS) Artūrs Garonskis Dimants Krišjānis Dzintars Krišjānis Žoržs Tikmers Juris Bērziņš | Polonya (POL) Grzegorz Stellak Adam Tomasiak Grzegorz Nowak Ryszard Stadniuk Ryszard Kubiak |
1984 Los Angeles ayrıntılar | Büyük Britanya (GBR) Martin Cross Richard Budgett Andy Holmes Steve Redgrave Adrian Ellison | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Edward Ives Thomas Kiefer Michael Bach Gregory Springer John Stillings | Yeni Zelanda (NZL) Brett Hollister Kevin Lawton Barrie Mabbott Don Symon Ross Tong |
1988 Seul ayrıntılar | Doğu Almanya (GDR) Bernd Niesecke Hendrik Reiher Karsten Schmeling Bernd Eichwurzel Frank Klawonn | Romanya (ROU) Dimitrie Popescu Ioan Snep Vasile Tomoiagă Ladislau Lovrenschi Valentin Robu | Yeni Zelanda (NZL) Chris White Ian Wright Andrew Bird Greg Johnston George Keys |
1992 Barselona ayrıntılar | Romanya (ROU) Iulică Ruican Viorel Talapan Dimitrie Popescu Dumitru Răducanu Nicolae Țaga | Almanya (GER) Ralf Brudel Uwe Kellner Thoralf Peters Karsten Finger Hendrik Reiher | Polonya (POL) Wojciech Jankowski Maciej Łasicki Jacek Streich Tomasz Tomiak Michał Cieślak |
Dümencili dört tek, inriggers
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1912 Stockholm ayrıntılar | Danimarka (DEN) Ejler Allert Christian Hansen Carl Møller Carl Pedersen Poul Hartmann | İsveç (SWE) Ture Rosvall William Bruhn-Möller Conrad Brunkman Herman Dahlbäck Leo Wilkens | Norveç (NOR) Claus Høyer Reidar Holter Max Herseth Frithjof Olstad Olav Bjørnstad |
Hafif kilo dört tek
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1996 Atlanta ayrıntılar | Danimarka (DEN) Victor Feddersen Niels Henriksen Thomas Poulsen Eskild Ebbesen | Kanada (CAN) Brian Peaker Jeffrey Lay Dave Boyes Gavin Hassett | Amerika Birleşik Devletleri (USA) Marc Schneider Jeff Pfaendtner David Collins William Carlucci |
2000 Sidney ayrıntılar | Fransa (FRA) Laurent Porchier Jean-Christophe Bette Yves Hocdé Xavier Dorfman | Avustralya (AUS) Simon Burgess Anthony Edwards Darren Balmforth Robert Richards | Danimarka (DEN) Søren Madsen Thomas Ebert Eskild Ebbesen Victor Feddersen |
2004 Atina ayrıntılar | Danimarka (DEN) Thor Kristensen Thomas Ebert Stephan Mølvig Eskild Ebbesen | Avustralya (AUS) Glen Loftus Anthony Edwards Ben Cureton Simon Burgess | İtalya (ITA) Lorenzo Bertini Catello Amarante Salvatore Amitrano Bruno Mascarenhas |
2008 Pekin ayrıntılar | Danimarka (DEN) Thomas Ebert Morten Jørgensen Eskild Ebbesen Mads Andersen | Polonya (POL) Łukasz Pawłowski Bartłomiej Pawełczak Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda | Kanada (CAN) Iain Brambell Jon Beare Mike Lewis Liam Parsons |
2012 Londra ayrıntılar | Güney Afrika (RSA) James Thompson Matthew Brittain John Smith Sizwe Ndlovu | Büyük Britanya (GBR) Peter Chambers Rob Williams Richard Chambers Chris Bartley | Danimarka (DEN) Kasper Winther Jørgensen Morten Jørgensen Jacob Barsøe Eskild Ebbesen |
2016 Rio ayrıntılar | İsviçre (SUI) Lucas Tramèr Simon Schürch Simon Niepmann Mario Gyr | Danimarka (DEN) Jacob Barsøe Jacob Larsen Kasper Winther Jørgensen Morten Jørgensen | Fransa (FRA) Franck Solforosi Thomas Baroukh Guillaume Raineau Thibault Colard |
Kaynakça
- ^ Resmî rapora göre Büyük Britanyalı bir ekip (C. Killig & C. Southgate) üçüncü olmuştur ancak bu ikili, diğer iki ekiple birlikte final yarışına çıkmamıştı. IOC madalya veri tabanında bronz madalyayı Britanyalı ikiliye verilmemiştir.
- ^ IOC veri tabanı bu madalyanın sahibi olarak A. Mariacher'i göstermektedir. Resmî rapor da Mariacher'in yarışlara Finlayson'un katıldığını yazmıştır. Ancak Kanada Olimpiyat Komitesi, katılımcının Mariacher değil Finlayson olduğunu belirtmektedir.
- ^ Brockmann yarı finalde Hollandalı ekibin dümencisiydi ancak finalde yarışmadı. IOC veri tabanı buna rağmen Brockmann'ı madalya sahibi olarak göstermektedir.
- ^ Alman takımı yarı finalden sonra dümenci değiştirmişti. Gustav Moths yarı finalde, Max Ammermann ise finalde mücadele etti. IOC veri tabanı sadece Gustav Moths'u madalya sahibi olarak göstermektedir.
- ^ Alman takımı birinci turdan sonra dümenci değiştirmişti. Ancak Otto Maier ile Karl Leister'den hangisinin birinci turda, hangisinin diğer turlarda mücadele ettiği bilinmemektedir. IOC veri tabanı sadece Karl Leister'ı madalya sahibi olarak göstermektedir.
- Uluslararası Olimpiyat Komitesi sonuç veritabanı