Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 50 m esquena masculí
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Camille Lacourt, França |
Segon | Matt Grevers, Estats Units |
Tercer | Ben Treffers, Austràlia |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 50 metres esquena masculí es va celebrar entre el 8 i el 9 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Liam Tancock, Regne Unit | 24,04 | Roma, Itàlia | 2 d'agost de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Liam Tancock, Regne Unit | 24,04 | Roma, Itàlia | 2 d'agost de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 09:54.[2]
* Classificats
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 4 | Camille Lacourt | França | 24,56 | Q |
2 | 5 | 3 | Matt Grevers | Estats Units | 24,68 | Q |
3 | 6 | 4 | Ben Treffers | Austràlia | 24,74 | Q |
4 | 5 | 5 | Mitch Larkin | Austràlia | 24,77 | Q |
5 | 6 | 5 | David Plummer | Estats Units | 24,79 | Q |
6 | 6 | 6 | Liam Tancock | Regne Unit | 24,91 | Q |
7 | 7 | 5 | Jérémy Stravius | França | 24,95 | Q |
8 | 7 | 7 | Pavel Sankovich | Belarús | 24,97 | Q |
9 | 7 | 6 | Carl Schwarz | Alemanya | 25,12 | Q |
10 | 6 | 2 | Jonatan Kopelev | Israel | 25,14 | Q |
11 | 7 | 2 | Simone Sabbioni | Itàlia | 25,21 | Q |
12 | 7 | 3 | Tomasz Polewka | Polònia | 25,25 | Q |
13 | 5 | 1 | Grigory Tarasevich | Rússia | 25,27 | Q |
13 | 7 | 4 | Vladimir Morozov | Rússia | 25,27 | Q |
15 | 5 | 7 | Lavrans Solli | Noruega | 25,28 | Q |
16 | 6 | 3 | Miguel Ortiz-Cañavate | Espanya | 25,29 | QSO |
16 | 6 | 1 | Guilherme Guido | Brasil | 25,29 | QSO |
18 | 5 | 6 | Guy Barnea | Israel | 25,31 | |
19 | 5 | 0 | Park Seon-kwan | Corea del Sud | 25,33 | |
20 | 7 | 8 | Quah Zheng Wen | Singapur | 25,44 | |
21 | 4 | 6 | Ralf Tribuntsov | Estònia | 25,45 | |
22 | 4 | 4 | Robert Glinţă | Romania | 25,48 | |
23 | 4 | 5 | Masaki Kaneko | Japó | 25,49 | |
24 | 6 | 8 | Apostolos Christou | Grècia | 25,50 | |
25 | 5 | 2 | Juan Miguel Rando | Espanya | 25,54 | |
26 | 6 | 0 | François Heersbrandt | Bèlgica | 25,55 | |
27 | 4 | 1 | Federico Grabich | Argentina | 25,60 | |
28 | 3 | 1 | Alexis Santos | Portugal | 25,70 | |
29 | 7 | 1 | Xu Jiayu | R.P. de la Xina | 25,71 | |
30 | 5 | 8 | I Gede Siman Sudartawa | Indonèsia | 25,77 | |
31 | 6 | 7 | Russell Wood | Canadà | 25,79 | |
32 | 7 | 0 | Viktar Staselovich | Belarús | 25,85 | |
33 | 4 | 7 | Iskender Baskalov | Turquia | 25,94 | |
34 | 4 | 3 | Albert Subirats | Veneçuela | 26,07 | |
35 | 4 | 8 | Ryan Pini | Papua Nova Guinea | 26,11 | |
36 | 7 | 9 | Lê Nguyễn Paul | Vietnam | 26,14 | |
37 | 5 | 9 | Janis Šaltans | Letònia | 26,19 | |
38 | 4 | 2 | Kasipat Chograthin | Tailàndia | 26,20 | |
39 | 4 | 9 | Omar Pinzón | Colòmbia | 26,27 | |
40 | 3 | 5 | Mohamed Hussein | Egipte | 26,42 | |
40 | 3 | 3 | Daniil Bukin | Uzbekistan | 26,42 | |
42 | 3 | 8 | Jamal Chavoshifar | Iran | 26,53 | |
43 | 3 | 7 | David McLeod | Trinitat i Tobago | 26,54 | |
44 | 4 | 0 | Charles Hockin | Paraguai | 26,57 | |
45 | 2 | 5 | Merdan Atayev | Turkmenistan | 26,64 | |
46 | 3 | 6 | Martin Zhelev | Bulgària | 26,66 | |
47 | 3 | 0 | Tern Tern | Malàisia | 26,73 | |
48 | 3 | 4 | Daniel Ramírez | Mèxic | 26,84 | |
49 | 2 | 6 | David van der Colff | Botswana | 26,88 | |
50 | 3 | 2 | Riyad Djendouci | Algèria | 27,20 | |
51 | 3 | 9 | Ngou Pok Man | Macau | 27,20 | |
52 | 2 | 3 | Timothy Wynter | Jamaica | 27,21 | |
53 | 2 | 7 | Eisner Barbarena | Nicaragua | 27,35 | |
54 | 2 | 2 | Hamdan Bayusuf | Kenya | 27,74 | |
55 | 2 | 4 | Yaaqoub Al-Saadi | Emirats Àrabs Units | 28,04 | |
56 | 2 | 8 | Noah Mascoll-Gomes | Antigua i Barbuda | 28,69 | |
57 | 2 | 1 | Samson Forcados | Nigèria | 28,70 | |
58 | 2 | 9 | Mohammad Ahmed | Bangladesh | 29,10 | |
59 | 2 | 0 | Faraj Saleh | Brunei | 29,66 | |
60 | 1 | 3 | Adam Allouche | Líban | 29,91 | |
61 | 1 | 4 | Arnold Kisulo | Uganda | 29,98 | |
62 | 1 | 5 | Kerry Ollivierre | Grenada | 30,42 | |
63 | 1 | 6 | Kwesi Jackson | Ghana | 31,08 | |
64 | 1 | 7 | Ramziyor Khorkashov | Tadjikistan | 33,15 | |
65 | 1 | 8 | Santisouk Inthavong | Laos | 33,24 | |
66 | 1 | 2 | Tano Atta | Costa d'Ivori | 33,92 | |
67 | 1 | 0 | Ebrahim Al-Maleki | Iemen | 34,19 | |
68 | 1 | 1 | Moris Beale | Sierra Leone | 35,85 | |
69 | 6 | 9 | Gábor Balog | Hongria | 99,99 ! | DNS |
Desempat
S'hauria d'haver disputat un desempat entre Guilherme Guido i Miguel Ortiz, però Guido va renunciar per centarse en el relleu del 4 × 100 estils.[3]
Semifinals
Les semifinals es van disputar el dia 8 d'agost a les 18:45.[4]
Semifinal 1
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Matt Grevers | Estats Units | 24,59 | Q |
2 | 5 | Mitch Larkin | Austràlia | 24,65 | Q |
3 | 3 | Liam Tancock | Regne Unit | 24,75 | Q |
4 | 1 | Vladimir Morozov | Rússia | 24,77 | Q |
5 | 6 | Pavel Sankovich | Belarús | 25,02 | |
6 | 2 | Jonatan Kopelev | Israel | 25,04 | |
7 | 7 | Tomasz Polewka | Polònia | 25,11 | |
8 | 8 | Miguel Ortiz-Cañavate | Espanya | 25,19 |
Semifinal 2
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Camille Lacourt | França | 24,27 | Q |
2 | 5 | Ben Treffers | Austràlia | 24,64 | Q |
3 | 3 | David Plummer | Estats Units | 24,82 | Q |
4 | 8 | Lavrans Solli | Noruega | 24,93 | Q |
5 | 6 | Jérémy Stravius | França | 24,94 | |
6 | 7 | Simone Sabbioni | Itàlia | 25,05 | |
7 | 2 | Carl Schwarz | Alemanya | 25,20 | |
8 | 1 | Grigory Tarasevich | Rússia | 25,42 |
Final
La final va disputar el 9 d'agost a les 16:32.[5]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Camille Lacourt | França | 24,23 | |
02 | 5 | Matt Grevers | Estats Units | 24,61 | |
03 | 3 | Ben Treffers | Austràlia | 24,69 | |
4 | 6 | Mitch Larkin | Austràlia | 24,70 | |
5 | 7 | Vladimir Morozov | Rússia | 24,73 | |
6 | 8 | Lavrans Solli | Noruega | 24,84 | |
7 | 2 | Liam Tancock | Regne Unit | 24,88 | |
8 | 1 | David Plummer | Estats Units | 24,95 |
Referències
- ↑ Start list
- ↑ «Heats results». Arxivat de l'original el 2017-08-03. [Consulta: 30 agost 2015].
- ↑ «Etiene goes to semifinal of 50, and Brazil in the final of the mixed relay» (en portuguès). Best Swimming, 08-08-2015. Arxivat de l'original el 23 de setembre 2015. [Consulta: 8 agost 2015].
- ↑ «Semifinal results». Arxivat de l'original el 2017-08-03. [Consulta: 30 agost 2015].
- ↑ «Final results». Arxivat de l'original el 2015-09-24. [Consulta: 30 agost 2015].