Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 50 m papallona masculí
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Florent Manaudou, França |
Segon | Nicholas Santos, Brasil |
Tercer | László Cseh, Hongria Konrad Czerniak, Polònia |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 50 metres papallona masculí es va celebrar entre el 2 i el 3 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Rafael Muñoz, Espanya | 22,43 | Màlga, Espanya | 5 d'abril de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Milorad Čavić, Croàcia | 22,67 | Roma, Itàlia | 27 de juliol de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 10:44.[2]
* Classificats
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9 | 5 | Florent Manaudou | França | 23,15 | Q |
2 | 8 | 2 | László Cseh | Hongria | 23,32 | Q |
3 | 9 | 3 | Rafael Muñoz | Espanya | 23,36 | Q |
4 | 8 | 6 | Konrad Czerniak | Polònia | 23,38 | Q, NR |
5 | 7 | 6 | Joseph Schooling | Singapur | 23,40 | Q, NR |
6 | 8 | 4 | Nicholas Santos | Brasil | 23,41 | Q |
7 | 9 | 2 | Shi Yang | R.P. de la Xina | 23,43 | Q |
8 | 8 | 3 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 23,45 | Q |
9 | 8 | 5 | Yauhen Tsurkin | Belarús | 23,49 | Q |
9 | 9 | 4 | Andriy Hovorov | Ucraïna | 23,49 | Q |
11 | 7 | 4 | Ben Proud | Regne Unit | 23,58 | Q |
12 | 7 | 2 | François Heersbrandt | Bèlgica | 23,59 | Q |
13 | 7 | 7 | Takeshi Kawamoto | Japó | 23,61 | Q |
14 | 7 | 5 | César Cielo | Brasil | 23,66 | Q |
15 | 7 | 8 | Santo Condorelli | Canadà | 23,67 | Q |
15 | 9 | 0 | Dylan Carter | Trinitat i Tobago | 23,67 | Q |
17 | 7 | 1 | Aleksandr Popkov | Rússia | 23,75 | |
18 | 7 | 3 | Piero Codia | Itàlia | 23,81 | |
19 | 8 | 1 | Jayden Hadler | Austràlia | 23,83 | |
20 | 6 | 9 | Tadas Duškinas | Lituània | 23,85 | |
21 | 9 | 6 | Yu Hexin | R.P. de la Xina | 23,87 | |
21 | 9 | 8 | Ivan Lenđer | Sèrbia | 23,87 | |
23 | 9 | 1 | Tim Phillips | Estats Units | 23,91 | |
24 | 8 | 9 | Kristian Golomeev | Grècia | 23,96 | |
25 | 8 | 0 | Mario Todorović | Croàcia | 24,00 | |
26 | 6 | 5 | Santiago Grassi | Argentina | 24,03 | |
27 | 7 | 9 | Geoffrey Cheah | Hong Kong | 24,12 | |
28 | 6 | 8 | Soren Dahl | Dinamarca | 24,13 | |
28 | 7 | 0 | Albert Subirats | Veneçuela | 24,13 | |
30 | 6 | 4 | Christoffer Carlsen | Suècia | 24,18 | |
30 | 8 | 8 | Ryan Pini | Papua Nova Guinea | 24,18 | |
32 | 5 | 4 | Elvis Burrows | Bahames | 24,19 | |
33 | 6 | 1 | Luis Martínez | Guatemala | 24,20 | |
34 | 6 | 2 | Ben Hockin | Paraguai | 24,24 | |
35 | 6 | 7 | Ralf Tribuntsov | Estònia | 24,28 | |
36 | 6 | 6 | Jan Šefl | Txèquia | 24,34 | |
37 | 9 | 9 | Tomer Zamir | Israel | 24,49 | |
38 | 6 | 3 | Glenn Sutanto | Indonèsia | 24,51 | |
39 | 5 | 5 | Franco Reyes | Panamà | 24,60 | |
40 | 6 | 0 | Omar Eissa | Egipte | 24,63 | |
41 | 4 | 5 | Ralefy Anthonny | Madagascar | 24,69 | |
42 | 8 | 7 | Alejandro Escudero | Mèxic | 24,73 | |
43 | 5 | 1 | Zuhayr Pigot | Surinam | 24,76 | |
44 | 9 | 7 | Daniel Ramírez | Mèxic | 24,83 | |
45 | 5 | 3 | Anthony John Barbar | Líban | 24,88 | NR |
46 | 5 | 2 | Ralph Goveia | Zàmbia | 25,16 | |
47 | 5 | 6 | Thibaut Danho | Costa d'Ivori | 25,33 | |
48 | 5 | 9 | Bradley Vincent | Maurici | 25,42 | |
49 | 5 | 7 | Maksim Inić | Montenegro | 25,52 | |
50 | 4 | 3 | Joshua Daniel | Saint Lucia | 25,61 | |
51 | 4 | 6 | Ifeakachuku Nmor | Nigèria | 25,91 | |
52 | 5 | 8 | Ahmad Attellesey | Líbia | 25,94 | |
53 | 3 | 5 | Oumar Touré | Mali | 26,13 | |
54 | 5 | 0 | Vahan Mkhitaryan | Armènia | 26,19 | |
55 | 4 | 4 | Abeku Jackson | Ghana | 26,41 | |
56 | 4 | 1 | Hasan Sadeq | Iraq | 26,93 | |
57 | 4 | 2 | Adam Viktora | Seychelles | 27,08 | |
58 | 4 | 0 | Ibrahim Nishwan | Maldives | 27,42 | |
59 | 3 | 4 | Muhammad Saad | Pakistan | 27,66 | |
60 | 4 | 8 | Stefano Mitchell | Antigua i Barbuda | 27,72 | |
61 | 3 | 6 | Myat Thint | Myanmar | 27,77 | |
62 | 3 | 2 | Borhane Abro | Djibouti | 27,99 | |
63 | 4 | 7 | Yacop Al-Khulaifi | Qatar | 28,31 | |
64 | 4 | 9 | Nikolas Sylvester | Saint Vincent i les Grenadines | 28,39 | |
65 | 3 | 0 | Meriton Veliu | Kosovo | 28,67 | |
66 | 3 | 3 | Ammaar Ghadiyali | Tanzània | 28,81 | |
67 | 2 | 2 | Abdelaziz Ahmed | Sudan | 29,66 | |
68 | 3 | 1 | Olim Kurbanov | Tadjikistan | 29,82 | |
69 | 2 | 5 | Kaleo Kihleng | Micronèsia | 30,15 | |
70 | 1 | 6 | Dienov Koka | Rep. del Congo | 30,20 | |
71 | 3 | 8 | Billy-Scott Irakoze | Burundi | 30,44 | |
72 | 2 | 6 | Yousef Al-Nehmi | Iemen | 30,53 | |
73 | 2 | 3 | Brave Lifa | Malawi | 30,92 | |
74 | 3 | 7 | Robel Habte | Etiòpia | 30,95 | |
75 | 2 | 8 | Chaoili Aonzoudine | Comores | 31,09 | |
76 | 3 | 9 | Andrew Fowler | Guyana | 31,14 | |
77 | 2 | 4 | Jules Bessan | Benín | 31,53 | |
78 | 1 | 3 | Pap Jonga | Gàmbia | 32,36 | |
79 | 1 | 5 | Osman Kamara | Sierra Leone | 35,21 | |
80 | 2 | 1 | Mael Ambonguilat | Gabon | 35,30 | |
81 | 1 | 4 | Charly Ndjoume | Camerun | DNS | |
81 | 2 | 7 | Albarchir Mouctar | Níger | DNS |
Semifinals
Les semifinals es van celebrar el dia 2 d'agost a les 18:07.[3]
Semifinal 1
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Nicholas Santos | Brasil | 23,05 | Q |
2 | 4 | László Cseh | Hongria | 23,06 | Q |
3 | 5 | Konrad Czerniak | Polònia | 23,07 | Q, NR |
4 | 2 | Andriy Hovorov | Ucraïna | 23,15 | Q |
5 | 1 | César Cielo | Brasil | 23,29 | Q |
6 | 7 | François Heersbrandt | Bèlgica | 23,34 | |
7 | 6 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 23,49 | |
8 | 8 | Dylan Carter | Trinitat i Tobago | 23,60 |
Semifinal 2
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Florent Manaudou | França | 22,84 | Q, =NR |
2 | 7 | Ben Proud | Regne Unit | 23,24 | Q |
3 | 3 | Joseph Schooling | Singapur | 23,27 | Q, AS |
4 | 8 | Santo Condorelli | Canadà | 23,30 | |
5 | 2 | Yauhen Tsurkin | Belarús | 23,41 | |
6 | 5 | Rafael Muñoz | Espanya | 23,44 | |
6 | 6 | Shi Yang | R.P. de la Xina | 23,44 | |
8 | 1 | Takeshi Kawamoto | Japó | 23,74 |
Final
La final es va disputar el dia 3 d'agost a les 18:17.[4]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Florent Manaudou | França | 22,97 | |
02 | 5 | Nicholas Santos | Brasil | 23,09 | |
03 | 3 | László Cseh | Hongria | 23,15 | |
03 | 6 | Konrad Czerniak | Polònia | 23,15 | |
5 | 2 | Andriy Hovorov | Ucraïna | 23,18 | |
6 | 8 | César Cielo | Brasil | 23,21 | |
7 | 1 | Joseph Schooling | Singapur | 23,25 | AS |
8 | 7 | Ben Proud | Regne Unit | 23,39 |