Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 50 m papallona femení
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Sarah Sjöström, Suècia |
Segon | Jeanette Ottesen, Dinamarca |
Tercer | Lu Ying, R.P. de la Xina |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 50 metres papallona femení es va celebrar entre el 7 i el 8 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Sarah Sjöström, Suècia | 24,43 | Borås, Sweden | 5 de juliol de 2014 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Therese Alshammar, Suècia | 25,07 | Roma, Itàlia | 31 de juliol de 2009 |
Durant el trascurs de la prova es van batre els següents rècords:
Data | Prova | Nom | País | Temps | Rècord |
---|---|---|---|---|---|
7 d'Agost | Semifinal 2 | Sarah Sjöström | Suècia | 25,06 | CR |
8 d'Agost | Final | Sarah Sjöström | Suècia | 24,96 | CR |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 09:54.[2]
* Classificades
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | 4 | Sarah Sjöström | Suècia | 25,43 | Q |
2 | 5 | 4 | Jeanette Ottesen | Dinamarca | 25,51 | Q |
3 | 7 | 5 | Inge Dekker | Països Baixos | 25,66 | Q |
4 | 5 | 5 | Lu Ying | R.P. de la Xina | 25,69 | Q |
5 | 6 | 4 | Fran Halsall | Regne Unit | 25,86 | Q |
6 | 6 | 3 | Arianna Vanderpool-Wallace | Bahames | 26,02 | Q |
7 | 6 | 6 | Elena Gemo | Itàlia | 26,07 | Q |
7 | 7 | 6 | Kendyl Stewart | Estats Units | 26,07 | Q |
9 | 6 | 7 | Anna Dowgiert | Polònia | 26,24 | Q |
10 | 5 | 2 | Kimberly Buys | Bèlgica | 26,28 | Q |
11 | 6 | 5 | Silvia Di Pietro | Itàlia | 26,32 | Q |
12 | 7 | 2 | Farida Osman | Egipte | 26,33 | Q |
12 | 7 | 7 | Mélanie Henique | França | 26,33 | Q |
14 | 7 | 3 | Beryl Gastaldello | França | 26,46 | Q |
14 | 7 | 1 | Noemie Thomas | Canadà | 26,46 | Q |
16 | 5 | 8 | Daynara de Paula | Brasil | 26,49 | Q |
17 | 6 | 2 | Claire Donahue | Estats Units | 26,52 | |
18 | 7 | 8 | Nastja Govejšek | Eslovènia | 26,54 | |
19 | 6 | 1 | Rikako Ikee | Japó | 26,66 | |
20 | 6 | 8 | Misaki Yamaguchi | Japó | 26,68 | |
21 | 4 | 7 | Bryndis Hansen | Islàndia | 26,79 | |
21 | 5 | 3 | Emma McKeon | Austràlia | 26,79 | |
23 | 5 | 0 | Aleksandra Urbańczyk | Polònia | 26,82 | |
24 | 4 | 3 | Katarína Listopadová | Eslovàquia | 26,84 | |
25 | 6 | 9 | Anna Ntountounaki | Grècia | 26,85 | |
26 | 4 | 0 | An Se-hyeon | Corea del Sud | 26,90 | |
26 | 5 | 7 | Amit Ivry | Israel | 26,90 | |
26 | 7 | 0 | Brianna Throssell | Austràlia | 26,90 | |
29 | 5 | 1 | Katerine Savard | Canadà | 26,93 | |
30 | 4 | 8 | Svetlana Khokhlova | Belarús | 26,99 | |
31 | 4 | 4 | Alia Atkinson | Jamaica | 27,01 | |
31 | 5 | 9 | Lucie Svěcená | Txèquia | 27,01 | |
33 | 4 | 2 | Sasha Touretski | Suïssa | 27,04 | |
34 | 5 | 6 | Nataliya Lovtsova | Rússia | 27,11 | |
35 | 4 | 5 | Sze Hang Yu | Hong Kong | 27,24 | |
36 | 4 | 1 | Fanny Teijonsalo | Finlàndia | 27,49 | |
37 | 3 | 5 | Carolina Colorado Henao | Colòmbia | 27,58 | |
37 | 4 | 9 | Quah Ting Wen | Singapur | 27,58 | |
39 | 3 | 4 | Jeserik Pinto | Veneçuela | 27,70 | |
40 | 3 | 3 | Jasmine Al-Khaldi | Filipines | 28,16 | |
41 | 3 | 6 | Sotiria Neofytou | Xipre | 28,25 | |
42 | 3 | 2 | Amina Kajtaz | Bòsnia i Hercegovina | 28,32 | |
43 | 7 | 9 | Laura Arroyo | Mèxic | 28,98 | |
44 | 3 | 1 | Astri Foldarskar | Illes Fèroe | 29,00 | |
45 | 6 | 0 | Sharo Rodríguez | Mèxic | 29,13 | |
46 | 2 | 3 | San Su Moe Theint | Myanmar | 29,21 | |
47 | 3 | 9 | María Ribera | Bolívia | 29,22 | |
48 | 3 | 7 | Elinah Phillip | Illes Verges Britàniques | 29,29 | |
49 | 2 | 4 | Dalia Torrez Zamora | Nicaragua | 29,31 | |
50 | 3 | 8 | Choe Su-rim | Corea del Nord | 29,57 | |
51 | 3 | 0 | Jannah Sonnenschein | Moçambic | 29,66 | |
52 | 2 | 7 | Ann-Marie Hepler | Illes Marshall | 30,02 | |
53 | 2 | 6 | Samantha Roberts | Antigua i Barbuda | 30,16 | |
54 | 2 | 5 | Chade Nersicio | Curaçao | 30,23 | |
55 | 2 | 1 | Tegan McCarthy | Papua Nova Guinea | 30,27 | |
56 | 2 | 9 | Jamila Sanmoogan | Guyana | 31,38 | |
57 | 2 | 0 | Dirngulbai Misech | República de Palau | 31,70 | |
58 | 2 | 8 | Irene Prescott | Tonga | 31,90 | |
59 | 1 | 4 | Rita Zeqiri | Kosovo | 32,12 | |
60 | 1 | 3 | Sonia Aktar | Bangladesh | 32,81 | |
61 | 1 | 6 | Angel de Jesús | Illes Mariannes Septentrionals | 33,86 | |
62 | 1 | 5 | Rahel Gebresilassie | Etiòpia | 36,15 | |
63 | 2 | 2 | Fatoumata Samassékou | Mali | 36,31 | |
64 | 1 | 2 | Alzain Tareq | Brunei | 41,13 | |
65 | 4 | 6 | Liliána Szilágyi | Hongria | 99,99 ! | DNS |
Semifinals
Les semifinals es van celebrar a les 18:45.[3]
Semifinal 1
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Jeanette Ottesen | Dinamarca | 25,27 | Q |
2 | 5 | Lu Ying | R.P. de la Xina | 25,79 | Q |
3 | 3 | Arianna Vanderpool-Wallace | Bahames | 25,81 | Q |
4 | 7 | Farida Osman | Egipte | 25,88 | Q, AF |
5 | 6 | Kendyl Stewart | Estats Units | 25,93 | |
6 | 8 | Daynara de Paula | Brasil | 26,24 | |
7 | 1 | Beryl Gastaldello | França | 26,25 | |
8 | 2 | Kimberly Buys | Bèlgica | 26,43 |
Semifinal 2
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Sarah Sjöström | Suècia | 25,06 | Q, CR |
2 | 3 | Fran Halsall | Regne Unit | 25,71 | Q |
3 | 5 | Inge Dekker | Països Baixos | 25,90 | Q |
4 | 2 | Anna Dowgiert | Polònia | 25,91 | Q |
5 | 1 | Mélanie Henique | França | 26,03 | |
6 | 6 | Elena Gemo | Itàlia | 26,11 | |
7 | 7 | Silvia Di Pietro | Itàlia | 26,17 | |
8 | 8 | Noemie Thomas | Canadà | 26,37 |
Final
la finales va disputar el dia 8 d'agost a les 17:32.[4]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Sarah Sjöström | Suècia | 24,96 | CR |
02 | 5 | Jeanette Ottesen | Dinamarca | 25,34 | |
03 | 6 | Lu Ying | R.P. de la Xina | 25,37 | AS |
4 | 1 | Inge Dekker | Països Baixos | 25,64 | |
5 | 7 | Farida Osman | Egipte | 25,78 | AF |
6 | 3 | Fran Halsall | Regne Unit | 25,85 | |
7 | 2 | Arianna Vanderpool-Wallace | Bahames | 25,93 | |
8 | 8 | Anna Dowgiert | Polònia | 26,20 |