Skoky do vody na mistrovství Evropy v plaveckých sportech
Mistrovství Evropy ve skocích do vody se pořadá od roku 1926. Jednotlivé ročníky proběhly v rámci mistrovství Evropy v plaveckých sportech, jako separátní mistrovství Evropy a v rámci evropských her.
Jednotlivé ročníky
Rok | Místo | Země | Datum | MEps | ME | EH |
---|---|---|---|---|---|---|
1926 | Budapešť | Maďarsko | 18. – 22. srpna | ⬤ | — | — |
1927 | Bologna | Itálie | 31. srpna – 4. září | ⬤ | — | — |
1931 | Paříž | Francie | 23. – 30. srpna | ⬤ | — | — |
1934 | Magdeburg | Německo | 12. – 19. srpna | ⬤ | — | — |
1938 | Londýn | Spojené království | 6. – 13. srpna | ⬤ | — | — |
1947 | Monte Carlo | Monako | 10. – 14. září | ⬤ | — | — |
1950 | Vídeň | Rakousko | 20. – 27. srpna | ⬤ | — | — |
1954 | Turín | Itálie | 31. srpna – 5. září | ⬤ | — | — |
1958 | Budapešť | Maďarsko | 31. srpna – 6. září | ⬤ | — | — |
1962 | Lipsko | Německá demokratická republika | 18. – 25. srpna | ⬤ | — | — |
1966 | Utrecht | Nizozemsko | 20. – 27. srpna | ⬤ | — | — |
1970 | Barcelona | Španělsko | 5. – 13. září | ⬤ | — | — |
1974 | Vídeň | Rakousko | 18. – 25. srpna | ⬤ | — | — |
1977 | Jönköping | Švédsko | 14. – 21. srpna | ⬤ | — | — |
1981 | Split | Jugoslávie | 4. – 12. září | ⬤ | — | — |
1983 | Řím | Itálie | 22. – 27. srpna | ⬤ | — | — |
1985 | Sofie | Bulharsko | 4. – 11. srpna | ⬤ | — | — |
1987 | Strasbourg | Francie | 16. – 23. srpna | ⬤ | — | — |
1989 | Bonn | Západní Německo | 15. – 20. srpna | ⬤ | — | — |
1991 | Athény | Řecko | 18. – 25. srpna | ⬤ | — | — |
1993 | Sheffield | Spojené království | 3. – 8. srpna | ⬤ | — | — |
1995 | Vídeň | Rakousko | 22. – 27. srpna | ⬤ | — | — |
1997 | Sevilla | Španělsko | 19. – 24. srpna | ⬤ | — | — |
1999 | Istanbul | Turecko | 26. června – 1. srpna | ⬤ | — | — |
2000 | Helsinki | Finsko | 3. – 9. června | ⬤ | — | — |
2002 | Berlín | Německo | 29. června – 4. srpna | ⬤ | — | — |
2004 | Madrid | Španělsko | 5. – 16. května | ⬤ | — | — |
2006 | Budapešť | Maďarsko | 26. června – 6. srpna | ⬤ | — | — |
2008 | Eindhoven | Nizozemsko | 13. – 24. března | ⬤ | — | — |
2009 | Turín | Itálie | 1. – 5. dubna | — | ⬤ | — |
2010 | Budapešť | Maďarsko | 4. – 15. srpna | ⬤ | — | — |
2011 | Turín | Itálie | 8. – 13. března | — | ⬤ | — |
2012 | Eindhoven | Nizozemsko | 14. – 27. května | ⬤ | — | — |
2013 | Rostock | Německo | 18. – 23. června | — | ⬤ | — |
2014 | Berlín | Německo | 13. - 24. srpna | ⬤ | — | — |
2015 | Rostock | Německo | 9. – 14. června | — | ⬤ | — |
2016 | Londýn | Velká Británie | 9. - 22. května | ⬤ | — | — |
2017 | Kyjev | Ukrajina | 12. – 18. června | — | ⬤ | — |
2018 | Glasgow | Velká Británie | 1. - 12. srpna | ⬤ | — | — |
2019 | Kyjev | Ukrajina | 5. – 11. srpna | — | ⬤ | — |
2020 | Budapešť | Maďarsko | 10. - 23. května 2021 | ⬤ | — | — |
2022 | Řím | Itálie | 11. - 21. srpna | ⬤ | — | — |
2023 | Řešov | Polsko | 22. – 28. června | — | — | ⬤ |
Medailová bilance z ME ve skocích do vody (1926–2023)
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Tým | Muži + Ženy + Tým | Celkem | První medaile | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||||
1. | Rusko Rusko (RUS) | 27 | 27 | 20 | 31 | 34 | 26 | 33 | 25 | 17 | 91 | 86 | 63 | 240 | 1954 | ||||
2. | Německo Německo (GER) | 35 | 35 | 23 | 21 | 25 | 36 | 31 | 33 | 14 | 87 | 93 | 73 | 253 | 1926 | ||||
3. | Itálie Itálie (ITA) | 6 | 9 | 16 | 18 | 11 | 9 | 16 | 8 | 13 | 40 | 28 | 38 | 106 | 1927 | ||||
4. | Ukrajina Ukrajina (UKR) | 11 | 7 | 9 | 10 | 7 | 10 | 15 | 21 | 29 | 36 | 35 | 48 | 119 | 1981 | ||||
5. | Spojené království Spojené království (GBR) | 10 | 9 | 10 | 7 | 4 | 7 | 12 | 15 | 14 | 29 | 28 | 31 | 88 | 1926 | ||||
6. | Francie Francie (FRA) | 5 | 5 | 7 | 4 | 3 | 2 | 1 | 2 | 5 | 10 | 10 | 14 | 34 | 1927 | ||||
7. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 8 | 1 | 8 | 9 | 7 | 0 | 0 | 2 | 8 | 17 | 10 | 35 | 1926 | ||||
8. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 2 | 0 | 1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | 2 | 3 | 10 | 1983 | ||||
9. | Bělorusko Bělorusko (BLR) | 3 | 2 | 6 | 1 | 3 | 2 | 0 | 2 | 2 | 4 | 7 | 10 | 21 | 1977 | ||||
10. | Rakousko Rakousko (AUT) | 2 | 1 | 2 | 2 | 5 | 2 | 0 | 0 | 1 | 4 | 6 | 5 | 15 | 1927 | ||||
11. | Finsko Finsko (FIN) | 2 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | 8 | 1999 | ||||
12. | Arménie Arménie (ARM) | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 2 | 5 | 1977 | ||||
13. | Dánsko Dánsko (DEN) | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | 6 | 1934 | ||||
14. | Gruzie Gruzie (GEO) | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | 1962 | ||||
15. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 1 | 2 | 3 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 3 | 1 | 5 | 8 | 14 | 1938 | ||||
16. | Španělsko Španělsko (ESP) | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | 4 | 6 | 11 | 1997 | ||||
17. | Švýcarsko Švýcarsko (SUI) | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 2 | 6 | 2017 | ||||
18. | Česko Česko (CZE) | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 | 1926 | ||||
19. | Bulharsko Bulharsko (BUL) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1983 | ||||
20. | Litva Litva (LTU) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1958 | ||||
21. | Polsko Polsko (POL) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1966 | ||||
22. | Kazachstán Kazachstán (KAZ) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1974 | ||||
Celkem | 111 | 111 | 111 | 109 | 109 | 109 | 108 | 109 | 107 | 328 | 329 | 327 | 984 |
Zaniklé státy
- Medaile Německé demokratické republiky (GDR) jsou připočteny k Spolkové republice Německo (FRG+GER).
- Medaile dalších zaniklých států jsou rozděleny podle klíče, ve které svazové (federativní) republice se medailista připravoval. Nikoliv podle národnosti. Medaile z týmové soutěže jsou rozděleny nástupnickým zemím.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Tým | Muži + Ženy + Tým | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Sovětský svaz Sovětský svaz (URS) | 12 | 11 | 11 | 15 | 15 | 13 | 0 | 0 | 0 | 27 | 26 | 24 | 77 | ||||
2. | Východní Německo Východní Německo (GDR) | 3 | 5 | 5 | 8 | 9 | 8 | 0 | 0 | 0 | 11 | 14 | 13 | 38 | ||||
4. | Československo Československo (TCH) | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 |
Medailisté
- Tabulky jsou řazeny s preferencí podle individuálních medailí.
Rekordmani
- 3 a více individuálních zlatých medailí
Pořadí | Jméno | Roč. | Stát | Spec. | Období | Individuální | Dohromady s týmem | Celkem | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||||
1. | Dmitrij Sautin | 1974 | Rusko Rusko | mix | 1991–2010 | 9 | 2 | 1 | 12 | 4 | 2 | 18 | |
2. | Vera Iljinová | 1974 | Rusko Rusko | prkno | 1991–2004 | 6 | 5 | 1 | 8 | 6 | 1 | 15 | |
3. | Tania Cagnottová | 1985 | Itálie Itálie | mix | 2002–2016 | 6 | 3 | 1 | 10 | 4 | 3 | 17 | |
4. | Julija Pachalinová | 1977 | Rusko Rusko | prkno | 1995–2008 | 5 | 1 | 0 | 8 | 3 | 0 | 11 | |
5. | Anna Lindbergová | 1981 | Švédsko Švédsko | prkno | 1997–2012 | 5 | 1 | 2 | 5 | 1 | 2 | 8 | |
6. | Illja Kvaša | 1988 | Ukrajina Ukrajina | prkno | 2008–2016 | 4 | 1 | 2 | 5 | 1 | 5 | 11 | |
7. | Patrick Hausding | 1989 | Německo Německo | mix | 2010–2020 | 4 | 3 | 0 | 10 | 6 | 3 | 19 | |
8. | Klaus Dibiasi | 1947 | Itálie Itálie | mix | 1966–1974 | 3 | 2 | 0 | 3 | 2 | 0 | 5 | |
9. | Brita Baldusová | 1965 | Německo Německo | prkno | 1983–1993 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 7 | |
10. | Albin Killat | 1961 | Německo Německo | mix | 1985–1991 | 3 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 4 | |
11. | Julija Prokopčuková | 1986 | Ukrajina Ukrajina | věž | 2006–2016 | 3 | 1 | 1 | 4 | 5 | 2 | 11 | |
12. | Tom Daley | 1994 | Spojené království Spojené království | věž | 2008–2020 | 3 | 2 | 0 | 5 | 3 | 0 | 8 | |
13. | Jack Laugher | 1995 | Spojené království Spojené království | prkno | 2016–2022 | 3 | 2 | 0 | 5 | 3 | 0 | 8 |
Česko
Pořadí | Jméno | Ročník | Speci. | Období | Individuální | Dohromady s týmem | Celkem | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Milena Duchková | 1952 | věž | 1970 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
2. | Franz Leikert | 1914 | mix | 1934 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | |
3. | Július Balász | 1901 | prkno | 1926 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
4. | Heidemarie Grécká | 1965 | prkno | 1985 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Závody ve skocích do vody Evropské plavecké ligy | |
---|---|
Mistrovství Evropy | Budapešť 1926 • Bologna 1927 • Paříž 1931 • Magdeburg 1934 • Londýn 1938 • Monte Carlo 1947 • Vídeň 1950 • Turín 1954 • Budapešť 1958 • Leipzig 1962 • Utrecht 1966 • Barcelona 1970 • Vídeň 1974 • Jönköping 1977 • Split 1981 • Řím 1983 • Sofie 1985 • Strasbourg 1987 • Bonn 1989 • Athény 1991 • Sheffield 1993 • Vídeň 1995 • Seville 1997 • Istanbul 1999 • Helsinki 2000 • Berlín 2002 • Madrid 2004 • Budapešť 2006 • Eindhoven 2008 • Turín 2009 • Budapešť 2010 • Turín 2011 • Eindhoven 2012 • Rostock 2013 • Berlín 2014 • Rostock 2015 • Londýn 2016 • Kyjev 2017 • Glasgow 2018 • Kyjev 2019 • Budapešť 2020 • |
Mistrovství Evropy juniorů | 1967 • 1969 • 1971 • 1973 • 1975 • 1976 • 1978 • 1980 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • Pardubice 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • |
Seznam medailistů - muži | |
Seznam medailistek - ženy | |
Seznam medailistů - smíšené | synchronizované skoky smíšených dvojic z 3 m prkna • synchronizované skoky smíšených dvojic z 10 m věže • smíšený tým |
Mistrovství Evropy | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olympijské sporty |
| |||||||||
Neolympijské sporty |
| |||||||||
Paralympijské sporty |
| |||||||||
Motoristické sporty |
| |||||||||
Multisportovní události |
| |||||||||
|