2004-es úszó-Európa-bajnokság
Úszó-Európa-bajnokság (2004) | |||
Adatok | |||
Ország | Spanyolország | ||
Rendező város | Madrid | ||
Dátum | május 5–16. | ||
Versenyszámok | 58 | ||
|
A 2004-es úszó-Európa-bajnokságot Madridban, Spanyolországban, rendezték május 5. és május 16. között. Az Eb-n 58 versenyszámot rendeztek. 38-at úszásban, 6-ot nyílt vízi úszásban, 10-et műugrásban és 4-et szinkronúszásban.
Éremtáblázat
(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Ukrajna | 11 | 3 | 5 | 19 |
2. | Oroszország | 10 | 15 | 5 | 30 |
3. | Olaszország | 8 | 6 | 12 | 26 |
4. | Németország | 7 | 3 | 5 | 15 |
5. | Franciaország | 6 | 7 | 4 | 17 |
6. | Spanyolország | 3 | 6 | 4 | 13 |
7. | Ausztria | 3 | 1 | 1 | 5 |
8. | Magyarország | 2 | 1 | 3 | 6 |
9. | Svédország | 2 | 1 | 2 | 5 |
10. | Románia | 1 | 3 | 5 | 9 |
11. | Hollandia | 1 | 3 | 2 | 6 |
12. | Finnország | 1 | 2 | 0 | 3 |
13. | Szlovákia | 1 | 1 | 0 | 2 |
14. | Lengyelország | 1 | 0 | 1 | 2 |
15. | Csehország | 1 | 0 | 0 | 1 |
16. | Szlovénia | 0 | 3 | 2 | 5 |
17. | Fehéroroszország | 0 | 2 | 0 | 2 |
18. | Nagy-Britannia | 0 | 1 | 0 | 1 |
18. | Litvánia | 0 | 1 | 0 | 1 |
20. | Bulgária | 0 | 0 | 2 | 2 |
20. | Dánia | 0 | 0 | 2 | 2 |
20. | Görögország | 0 | 0 | 2 | 2 |
23. | Horvátország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 58 | 59 | 58 | 175 |
Érmesek
Úszás
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Alekszandr Popov Oroszország | 22,32 | Stefan Nystrand Svédország | 22,42 | Lorenzo Vismara Olaszország | 22,45 |
100 m-es gyorsúszás | Filippo Magnini Olaszország | 48,87 | Pieter van den Hoogenband Hollandia | 49,33 | Christian Galenda Olaszország | 49,55 |
200 m-es gyorsúszás | Pieter van den Hoogenband Hollandia | 1:47,05 | Andrej Kapralov Oroszország | 1:48,28 | Filippo Magnini Olaszország Massimiliano Rosolino Olaszország | 1:48,69 |
400 m-es gyorsúszás | Emiliano Brembilla Olaszország | 3:49,14 | Jurij Prilukov Oroszország | 3:49,51 | Dragoș Coman Románia | 3:49,52 |
1500 m-es gyorsúszás | Jurij Prilukov Oroszország | 15:04,35 | Ihor Cservinszkij Ukrajna | 15:11,94 | Dragoș Coman Románia | 15:15,52 |
50 m-es hátúszás | Stev Theloke Németország | 25,61 | Darius Grigalionis Litvánia | 25,67 | David Ortega Spanyolország | 25,69 |
100 m-es hátúszás | Cseh László Magyarország | 55,26 | Markus Rogan Ausztria | 55,27 | Stev Theloke Németország | 55,39 |
200 m-es hátúszás | Markus Rogan Ausztria | 1:57,58 | Răzvan Florea Románia | 1:58,00 | Simon Dufour Franciaország | 1:58,54 |
50 m-es mellúszás | Oleh Liszohor Ukrajna | 27,55 | Hugues Duboscq Franciaország | 28,23 | Matjaž Markič Szlovénia | 28,24 |
100 m-es mellúszás | Oleh Liszohor Ukrajna | 1:01,13 | Hugues Duboscq Franciaország | 1:01,25 | Bodor Richárd Magyarország | 1:01,54 |
200 m-es mellúszás | Paolo Bossini Olaszország | 2:11,73 | Dmitrij Komornyikov Oroszország | 2:12,02 | Bodor Richárd Magyarország | 2:13,27 |
50 m-es pillangóúszás | Szerhij Breusz Ukrajna | 24,02 | Nyikolaj Szkvorcov Oroszország | 24,05 | Andrij Szergyinov Ukrajna | 24,16 |
100 m-es pillangóúszás | Andrij Szergyinov Ukrajna | 52,31 | Franck Esposito Franciaország | 52,65 | Nyikolaj Szkvorcov Oroszország | 52,74 |
200 m-es pillangóúszás | Denisz Szilantyjev Ukrajna | 1:56,71 | Ioan Gherghel Románia | 1:56,82 | Anatolij Poljakov Oroszország | 1:57,45 |
200 m-es vegyesúszás | Markus Rogan Ausztria | 1:59,79 | Jani Sievinen Finnország | 2:00,43 | Massimiliano Rosolino Olaszország | 2:00,53 |
400 m-es vegyesúszás | Cseh László Magyarország | 4:12,86 | Luca Marin Olaszország | 4:14,31 | Alessio Boggiatto Olaszország | 4:14,32 |
4 × 100 m-es gyorsúszás váltó | Olaszország Lorenzo Vismara Christian Galenda Giacomo Vassanelli Filippo Magnini | 3:15,66 | Oroszország Andrej Kapralov Jevgenyij Lagunov Ivan Uszov Gyenyisz Pimankov | 3:17,00 | Franciaország Amaury Leveaux Germain Cayette Julien Sicot Fabien Gilot | 3:18,10 |
4 × 200 m-es gyorsúszás váltó | Olaszország Emiliano Brembilla Matteo Pelliciari Massimiliano Rosolino Filippo Magnini | 7:11,93 | Oroszország Makszim Kuznyecov Jevgenyij Nacvin Andrej Kapralov Jurij Prilukov | 7:16,95 | Franciaország Fabien Horth Nicolas Kintz Nicolas Rostoucher Amaury Leveaux | 7:19,00 |
4 × 100 m-es vegyesúszás váltó | Ukrajna Volodimir Nyikolajcsuk Oleh Liszohor Andrij Szergyinov Jurij Jehosin | 3:37,14 | Franciaország Simon Dufour Hugues Duboscq Franck Esposito Julien Sicot | 3:37,77 | Magyarország Cseh László Bodor Richárd Gáspár Zsolt Zubor Attila | 3:37,86 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Therese Alshammar Svédország | 25,12 | Szvetlana Hohlova Fehéroroszország | 25,20 | Sandra Völker Németország | 25,24 |
100 m-es gyorsúszás | Malia Metella Franciaország | 54,46 | Marleen Veldhuis Hollandia | 54,86 | Nery Mantey Niangkouara Görögország | 55,05 |
200 m-es gyorsúszás | Camelia Potec Románia | 1:58,20 | Solenne Figuès Franciaország | 1:58,30 | Josefin Lillhage Svédország | 1:59,45 |
400 m-es gyorsúszás | Laure Manaudou Franciaország | 4:07,90 | Camelia Potec Románia | 4:09,31 | Jana Klocskova Ukrajna | 4:10,53 |
800 m-es gyorsúszás | Erika Villaecija Spanyolország | 8:31,26 | Anja Čarman Szlovénia | 8:37,10 | Camelia Potec Románia | 8:37,56 |
50 m-es hátúszás | Ilona Hlaváčková Csehország | 29,00 | Nina Zhivanevskaya Spanyolország | 29,03 | Alessandra Cappa Olaszország | 29,28 |
100 m-es hátúszás | Laure Manaudou Franciaország | 1:00,93 | Sztanyiszlava Komarova Oroszország | 1:01,89 | Nina Zhivanevskaya Spanyolország | 1:02,38 |
200 m-es hátúszás | Sztanyiszlava Komarova Oroszország | 2:10,97 | Anja Čarman Szlovénia | 2:13,12 | Sanja Jovanović Horvátország | 2:13,95 |
50 m-es mellúszás | Maria Östling Svédország | 31,68 | Jelena Bogomazova Oroszország | 31,90 | Majken Thorup Dánia | 32,05 |
100 m-es mellúszás | Szvitlana Bondarenko Ukrajna | 1:09,23 | Jelena Bogomazova Oroszország | 1:09,37 | Mirna Jukić Ausztria | 1:09,41 |
200 m-es mellúszás | Mirna Jukić Ausztria | 2:27,25 | Alenka Kejžar Szlovénia | 2:29,71 | Jelena Bogomazova Oroszország | 2:29,77 |
50 m-es pillangóúszás | Natalja Szutyagina Oroszország | 27,04 | Martina Moravcová Szlovénia | 27,09 | Chantal Groot Hollandia | 27,11 |
100 m-es pillangóúszás | Martina Moravcová Szlovénia | 58,05 | Malia Metella Franciaország | 58,78 | Otylia Jędrzejczak Lengyelország | 58,85 |
200 m-es pillangóúszás | Otylia Jędrzejczak Lengyelország | 2:06,47 | Paola Cavallino Olaszország | 2:09,27 | Mette Jacobsen Dánia | 2:09,43 |
200 m-es vegyes úszás | Jana Klocskova Ukrajna | 2:12,56 | Hanna Shcherba Fehéroroszország | 2:15,03 | Beatrice Căslaru Románia | 2:15,70 |
400 m-es vegyesúszás | Jana Klocskova Ukrajna | 4:38,52 | Risztov Éva Magyarország | 4:40,34 | Anja Klinar Szlovénia | 4:46,05 |
4 × 100 m-es gyorsúszás váltó | Franciaország Solenne Figuès Céline Couderc Aurore Mongel Malia Metella | 3:40,67 | Hollandia Chantal Groot Inge Dekker Annabel Kosten Marleen Veldhuis | 3:41,39 | Svédország Johanna Sjöberg Gabriella Fagundez Cathrin Carlzon Josefin Lillhage | 3:43,54 |
4 × 200 m-es gyorsúszás váltó | Spanyolország Tatiana Rouba Melissa Caballero Laura Roca Erika Villaecija | 8:03,41 | Franciaország Céline Couderc Katarin Quelennec Elsa N'Guessan Solenne Figuès | 8:06,04 | Románia Camelia Potec Larisa Lăcustă Beatrice Căslaru Simona Păduraru | 8:06,26 |
4 × 100 m-es vegyesúszás váltó | Franciaország Laure Manaudou Laurie Thomassin Aurore Mongel Malia Metella | 4:05,96 | Ukrajna Irina Amsennyikova Szvitlana Bondarenko Jana Klocskova Olha Mukomol | 4:06,35 | Hollandia Stefanie Luiken Madelon Baans Chantal Groot Marleen Veldhuis | 4:07,41 |
Nyílt vízi úszás
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km-es nyílt vízi úszás | Fabio Venturini Olaszország | 51:41,4 | Alan Bircher Nagy-Britannia | 51:55,4 | Stefano Rubaudo Olaszország | 52:11,8 |
10 km-es nyílt vízi úszás | Jevgenyij Kocskarov Oroszország | 1:45:21,5 | Massimiliano Parla Olaszország | 1:45:22,8 | Anton Szanacsev Oroszország | 1:45:23,9 |
25 km-es nyílt vízi úszás | Jevgenyij Kocskarov Oroszország | 4:18:00,5 | David Meca Spanyolország | 4:18:00,5 | Petar Sztojcsev Bulgária | 4:18:02,5 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km-es nyílt vízi úszás | Britta Kamrau Németország | 59:11,3 | Stefanie Biller Németország | 59:14,4 | Xenia López Spanyolország | 59:16,3 |
10 km-es nyílt vízi úszás | Britta Kamrau Németország | 1:54:24,0 | Marta Nogues Spanyolország | 1:54:25,6 | Angela Maurer Németország | 1:54:26,0 |
25 km-es nyílt vízi úszás | Britta Kamrau Németország | 4:39:11,0 | Natalja Pankina Oroszország | 4:39:23,5 | Ivanka Moraljeva Bulgária | 4:41:21,2 |
Műugrás
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Joona Puhakka Finnország | 430,86 | Nicola Marconi Olaszország | 392,25 | Tobias Schellenberg Németország | 389,07 |
3 m-es műugrás | Andreas Wels Németország | 695,76 | Joona Puhakka Finnország | 676,80 | Vassiliy Lisovskiy Oroszország | 668,28 |
10 m-es toronyugrás | Roman Volodkov Ukrajna | 666,18 | Francesco dell'Uomo Olaszország | 664,80 | Heiko Meyer Németország | 649,98 |
3 m-es szinkronugrás | Olaszország Nicola Marconi Tommaso Marconi | 322,50 | Oroszország Sergey Anikin Vassiliy Lisovskiy | 321,90 | Ukrajna Dmytro Lysenko Yuriy Shlyakhov | 321,24 |
10 m-es szinkronugrás | Ukrajna Anton Sacharov Roman Volodkov | 354,72 | Németország Tony Adam Heiko Meyer Oroszország Oleg Vikulov Konstantin Khanbekov | 345,78 | nem adták ki |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Heike Fischer Németország | 289,26 | Natalya Umyskova Oroszország | 285,45 | Tania Cagnotto Olaszország | 283,95 |
3 m-es műugrás | Yuliya Pakhalina Oroszország | 575,94 | Vera Ilyina Oroszország | 573,99 | Olena Fedorova Ukrajna | 524,31 |
10 m-es toronyugrás | Tania Cagnotto Olaszország | 538,56 | Olena Zhupina Ukrajna | 507,45 | Valentina Marocchi Olaszország | 504,93 |
3 m-es szinkronugrás | Oroszország Vera Ilyina Yuliya Pakhalina | 337,38 | Németország Ditte Kotzian Conny Schmalfuß | 302,64 | Ukrajna Olena Fedorova Kristina Ishchenko | 289,59 |
10 m-es szinkronugrás | Németország Nora Subschinski Annett Gamm | 303,72 | Spanyolország Dolores Saez de Ibarra Leire Santos | 294,60 | Olaszország Brenda Spaziani Valentina Marocchi | 294,06 |
Szinkronúszás
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egyéni | Virginie Dedieu Franciaország | 99,600 | Natalia Ishchenko Oroszország | 97,800 | Gemma Mengual Spanyolország | 97,300 |
Páros | Oroszország Anastasia Davydova Anastasiya Yermakova | 99,500 | Spanyolország Gemma Mengual Paola Tirados | 97,600 | Franciaország Virginie Dedieu Laure Thibaud | 96,300 |
Csapat | Oroszország | 99,300 | Spanyolország | 97,900 | Olaszország | 96,400 |
Kombinációs kűr | Spanyolország | 97,900 | Olaszország | 95,500 | Görögország | 94,200 |
Források
- European Swimming Championships Madrid, Spain May 5th - 16th 2004. omegatiming.com. [2012. november 30-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2013. július 3.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap