2008-as úszó-Európa-bajnokság
Úszó-Európa-bajnokság (2008) | |||
Adatok | |||
Ország | Hollandia | ||
Rendező város | Eindhoven | ||
Dátum | március 13–24. | ||
Versenyszámok | 54 | ||
| |||
A Wikimédia Commons tartalmaz 2008-as úszó-Európa-bajnokság témájú médiaállományokat. |
A 2008-as úszó-Európa-bajnokságot Eindhovenben, Hollandiában rendezték március 13. és március 24. között. Az Eb-n 54 versenyszámot rendeztek.
Éremtáblázat
(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Oroszország | 12 | 8 | 5 | 25 |
2. | Olaszország | 5 | 8 | 8 | 21 |
3. | Franciaország | 5 | 4 | 4 | 13 |
4. | Spanyolország | 5 | 3 | 4 | 12 |
5. | Németország | 4 | 4 | 1 | 9 |
6. | Hollandia | 4 | 3 | 3 | 10 |
7. | Magyarország | 3 | 4 | 2 | 9 |
8. | Ausztria | 3 | 2 | 3 | 8 |
9. | Svédország | 3 | 1 | 6 | 10 |
10. | Ukrajna | 2 | 4 | 7 | 13 |
11. | Nagy-Britannia | 2 | 2 | 0 | 4 |
12. | Norvégia | 1 | 2 | 0 | 3 |
13. | Görögország | 1 | 1 | 0 | 2 |
13. | Szlovénia | 1 | 1 | 0 | 2 |
13. | Svájc | 1 | 1 | 0 | 2 |
16. | Lengyelország | 1 | 0 | 1 | 2 |
17. | Szerbia | 1 | 0 | 0 | 1 |
18. | Horvátország | 0 | 2 | 1 | 3 |
18. | Finnország | 0 | 2 | 1 | 3 |
20. | Románia | 0 | 1 | 4 | 5 |
21. | Fehéroroszország | 0 | 1 | 1 | 2 |
22. | Dánia | 0 | 0 | 1 | 1 |
22. | Litvánia | 0 | 0 | 1 | 1 |
22. | Szlovákia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 54 | 54 | 54 | 162 |
Érmesek
Úszás
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Alain Bernard Franciaország | 21,66 | Duje Draganja Horvátország | 22,00 | Stefan Nystrand Svédország | 22,16 |
100 m-es gyorsúszás | Alain Bernard Franciaország | 47,50 WR | Stefan Nystrand Svédország | 48,40 | Filippo Magnini Olaszország | 48,53 |
200 m-es gyorsúszás | Paul Biedermann Németország | 1:46,59 | Amaury Leveaux Franciaország | 1:46,99 | Massimiliano Rosolino Olaszország | 1:47,33 |
400 m-es gyorsúszás | Yury Prilukov Oroszország | 3:45,10 CR | Massimiliano Rosolino Olaszország | 3:45,19 | Nyikita Lobincev Oroszország | 3:46,75 |
800 m-es gyorsúszás | Kis Gergő Magyarország | 7:51,94 CR | Samuel Pizzetti Olaszország | 7:54,09 | Dragoș Coman Románia | 7:54,37 |
1500 m-es gyorsúszás | Yury Prilukov Oroszország | 14:50,40 CR | David Davies Egyesült Királyság | 14:54,28 | Mateusz Sawrymowicz Lengyelország | 14:58,78 |
50 m-es hátúszás | Aristeidis Grigoriadis Görögország | 25,13 | Flori Lang Svájc | 25,18 | Lubos Krizko Szlovákia | 25,44 |
100 m-es hátúszás | Markus Rogan Ausztria | 54,03 | Aristeidis Grigoriadis Görögország | 54,27 | Arkady Vyatchanin Oroszország | 54,45 |
200 m-es hátúszás | Markus Rogan Ausztria | 1:55,85 | Arkady Vyatchanin Oroszország | 1:57,04 | Răzvan Florea Románia | 1:57,53 |
50 m-es mellúszás | Oleg Lisogor Ukrajna | 27,43 | Alexander Dale Oen Norvégia | 27,53 | Alessandro Terrin Olaszország | 27,64 |
100 m-es mellúszás | Alexander Dale Oen Norvégia | 59,76 ER | Hugues Duboscq Franciaország | 59,78 | Oleg Lisogor Ukrajna | 1:00,53 |
200 m-es mellúszás | Grigorij Falko Oroszország | 2:09,64 CR | Alexander Dale Oen Norvégia | 2:09,74 | Hugues Duboscq Franciaország | 2:09,91 |
50 m-es pillangóúszás | Milorad Čavić Szerbia | 23,11 ER | Sergiy Breus Ukrajna | 23,48 | Rafael Muñoz Pérez Spanyolország | 23,60 |
100 m-es pillangóúszás | Jevgenyij Korotiskin Oroszország | 51,89 CR | Peter Mankoč Szlovénia | 52,07 | Rafael Muñoz Pérez Spanyolország | 52,09 |
200 m-es pillangóúszás | Ioannis Drymonakos Görögország | 1:54,16 ER | Paweł Korzeniowski Lengyelország | 1:54,38 | Nikolay Skvortsov Oroszország | 1:54,65 |
200 m-es vegyes úszás | Cseh László Magyarország | 1:58,02 | Dinko Jukić Ausztria | 1:59,65 | Vytautas Janusaitis Litvánia | 2:00,17 |
400 m-es vegyes úszás | Cseh László Magyarország | 4:09,59 ER | Ioannis Drymonakos Görögország | 4:14,72 | Luca Marin Olaszország | 4:16,69 |
4 × 100 m-es gyorsúszás váltó | Svédország Marcus Piehl Stefan Nystrand Petter Stymne Jonas Persson | 3:15,41 | Olaszország Massimiliano Rosolino Alessandro Calvi Christian Galenda Filippo Magnini | 3:15,77 | Hollandia Mitja Zastrow Bas van Velthoven Robert Lijesen Pieter van den Hoogenband | 3:15,88 |
4 × 200 m-es gyorsúszás váltó | Olaszország Emiliano Brembilla Massimiliano Rosolino Nicola Cassio Filippo Magnini | 7:09,94 | Oroszország Nyikita Lobincev Alekszandr Szuhorukov Jevgenyij Lagunov Yury Prilukov | 7:11,70 | Ausztria Dominik Koll Markus Rogan David Brandl Dinko Jukić | 7:13,99 |
4 × 100 m-es vegyes úszás váltó | Oroszország Arkady Vyatchanin Grigorij Falko Jevgenyij Korotiskin Andrej Grecsin | 3:34,25 ER | Horvátország Gordan Kožulj Vanja Rogulj Mario Todorović Duje Draganja | 3:36,32 | Svédország Simon Sjödin Jonas Andersson Lars Frölander Stefan Nystrand | 3:36,85 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Marleen Veldhuis Hollandia | 24,09 WR | Hinkelien Schreuder Hollandia | 24,59 | Therese Alshammar Svédország | 24,71 |
100 m-es gyorsúszás | Marleen Veldhuis Hollandia | 53,77 | Hanna-Maria Seppälä Finnország | 54,04 | Inge Dekker Hollandia | 54,12 |
200 m-es gyorsúszás | Sara Isakovič Szlovénia | 1:57,45 | Camelia Potec Románia | 1:57,47 | Mutina Ágnes Magyarország | 1:58,06 |
400 m-es gyorsúszás | Federica Pellegrini Olaszország | 4:01,53 WR | Coralie Balmy Franciaország | 4:04,15 | Camelia Potec Románia | 4:05,62 |
800 m-es gyorsúszás | Alessia Filippi Olaszország | 8:23,50 | Erika Villaecija Garcia Spanyolország | 8:24,08 | Camelia Potec Románia | 8:25,28 |
1,500 m-es gyorsúszás | Flavia Rigamonti Svájc | 15:58,54 CR | Erika Villaecija Garcia Spanyolország | 16:02,08 | Lotte Friis Dánia | 16:11,26 |
50 m-es hátúszás | Anasztaszija Zujeva Oroszország | 28,05 ER | Nina Zhivanevskaya Spanyolország | 28,11 | Sanja Jovanović Horvátország | 28,17 |
100 m-es hátúszás | Anasztaszija Zujeva Oroszország | 59,41 ER | Laure Manaudou Franciaország | 1:00,05 | Nina Zhivanevskaya Spanyolország | 1:00,29 |
200 m-es hátúszás | Laure Manaudou Franciaország | 2:07,99 | Anasztaszija Zujeva Oroszország | 2:09,59 | Szepesi Nikolett Magyarország | 2:09,90 |
50 m-es mellúszás | Janne Schaefer Németország | 31,08 CR | Julia Jefimova Oroszország | 31,41 | Mirna Jukić Ausztria | 31,59 |
100 m-es mellúszás | Mirna Jukić Ausztria | 1:08,18 | Alena Alekseeva Oroszország | 1:08,91 | Joline Höstman Svédország | 1:08,94 |
200 m-es mellúszás | Julija Jefimova Oroszország | 2:24,09 CR | Mirna Jukić Ausztria | 2:24,58 | Alena Alekseeva Oroszország | 2:25,22 |
50 m-es pillangóúszás | Chantal Groot Hollandia | 26,03 | Inge Dekker Hollandia | 26,30 | Sviatlana Khakhlova Fehéroroszország | 26,52 |
100 m-es pillangóúszás | Sarah Sjöström Svédország | 58,44 | Inge Dekker Hollandia | 58,50 | Aurore Mongel Franciaország | 58,54 |
200 m-es pillangóúszás | Aurore Mongel Franciaország | 2:06,59 | Kovács Emese Magyarország | 2:06,71 | Mireia Belmonte Garcia Spanyolország | 2:09,32 |
200 m-es vegyes úszás | Mireia Belmonte Garcia Spanyolország | 2:11,16 CR | Verrasztó Evelyn Magyarország | 2:12,93 | Camille Muffat Franciaország | 2:13,63 |
400 m-es vegyes úszás | Alessia Filippi Olaszország | 4:36,68 | Hosszú Katinka Magyarország | 4:37,43 | Yana Martynova Oroszország | 4:37,86 |
4 × 100 m-es gyorsúszás váltó | Hollandia Inge Dekker Ranomi Kromowidjojo Femke Heemskerk Marleen Veldhuis | 3:33,62 WR | Olaszország Erika Ferraioli Federica Pellegrini Maria Laura Simonetto Cristina Chiuso | 3:41,06 | Svédország Claire Hedenskog Josefin Lillhage Ida Marko-Varga Magdalena Kuras | 3:41,28 |
4 × 200 m-es gyorsúszás váltó | Franciaország Laure Manaudou Coralie Balmy Mylene Lazare Alena Popchanka | 7:52,09 | Egyesült Királyság Joanne Jackson Melanie Marshall Ellen Gandy Caitlin McClatchey | 7:52,36 | Olaszország Alice Carpanese Federica Pellegrini Alessia Filippi Renata Spagnolo | 7:55,69 |
4 × 100 m-es vegyes úszás váltó | Egyesült Királyság Elizabeth Simmonds Kate Haywood Jemma Lowe Francesca Halsall | 3:59,33 ER | Oroszország Anasztaszija Zujeva Julija Jefimova Natalia Sutyagina Daria Belyakina | 4:00,47 | Hollandia Hinkelien Schreuder Jolijn van Valkengoed Inge Dekker Marleen Veldhuis | 4:04,41 |
Műugrás
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Illja Kvasa Ukrajna | 454,65 | Joona Puhakka Finnország | 432,80 | Cristopher Sacchin Olaszország | 423,80 |
3 m-es műugrás | Dmitry Sautin Oroszország | 493,70 | Illja Kvasa Ukrajna | 468,70 | Joona Puhakka Finnország | 441,80 |
3 m-es szinkronugrás | Yuriy Kunakov Dmitry Sautin Oroszország | 440,76 | Tobias Schellenberg Andreas Wels Németország | 413,94 | Dmytro Lysenko Anton Zakharov Ukrajna | 406,56 |
10 m-es toronyugrás | Tom Daley Egyesült Királyság | 491,95 | Sascha Klein Németország | 487,60 | Francesco Dell’Uomo Olaszország | 481,30 |
10 m-es szinkronugrás | Patrick Hausding Sascha Klein Németország | 453,24 | Vadim Kaptur Aliaksandr Varlamau Fehéroroszország | 427,35 | Konstantin Khanbekov Oleg Vikulov Oroszország | 426,24 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Anna Lindberg Svédország | 293,85 | Barta Nóra Magyarország | 270,60 | Katja Dieckow Németország | 264,15 |
3 m-es műugrás | Yuliya Pakhalina Oroszország | 347,40 | Katja Dieckow Németország | 330,80 | Olena Fedorova Ukrajna | 319,70 |
3 m-es szinkronugrás | Yuliya Pakhalina Anastasia Pozdnyakova Oroszország | 327,57 | Heike Fischer Ditte Kotzian Németország | 305,64 | Olena Fedorova Alevtina Korolyova Ukrajna | 301,86 |
10 m-es toronyugrás | Tania Cagnotto Olaszország | 355,35 | Iulia Prokopchuk Ukrajna | 328,35 | Elina Eggers Svédország | 319,65 |
10 m-es szinkronugrás | Annett Gamm Nora Subschinski Németország | 336,63 | Alina Chaplenko Iulia Prokopchuk Ukrajna | 334,20 | Bátki Noémi Tania Cagnotto Olaszország | 323,13 |
Szinkronúszás
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egyéni szabad program | Gemma Mengual Spanyolország | 98,400 | Natalia Ishchenko Oroszország | 98,300 | Beatrice Adelizzi Olaszország | 94,000 |
Páros szabad program | Gemma Mengual Andrea Fuentes Spanyolország | 97,800 | Beatrice Adelizzi Giulia Lapi Olaszország | 94,900 | Daria Yushko Xenia Sidorenko Ukrajna | 93,900 |
Csapat szabad program | Spanyolország Alba Cabello Ona Carbonell Raquel Corral Andrea Fuentes Thais Henríquez Gemma Mengual Irina Rodríguez Paola Tirados | 97,800 | Olaszország Alessia Bigi Elisa Bozzo Costanza Fiorentini Manila Flamini Francesca Gangemi Mariangela Perrupato Sara Sgarzi Federica Tommasi | 95,200 | Ukrajna Anna Bagirova Nadiya Berezhna Anastasiya Chepak Daria Iushko Ganna Khmelnytska Olga Kondrashova Yuliya Maryanko Kseniya Sydorenko | 93,300 |
Kombinációs kűr | Spanyolország Alba Cabello Raquel Corral Andrea Fuentes Thais Henríquez Laura López Gemma Mengual Gisela Morón Irina Rodríguez Paola Tirados Cristina Violán | 97,900 | Olaszország Alessia Bigi Elisa Bozzo Costanza Fiorentini Manila Flamini Francesca Gangemi Mariangela Perrupato Dalila Schiesaro Sara Sgarzi Federica Tommasi | 95,100 | Ukrajna Anna Bagirova Nadiya Berezhna Anastasiya Chepak Inga Giller Daria Iushko Ganna Khmelnytska Olga Kondrashova Yuliya Maryanko Olga Shevchuk Kseniya Sydorenko | 94,100 |
Források
A Wikimédia Commons tartalmaz 2008-as úszó-Európa-bajnokság témájú médiaállományokat.
- European Championships Eindhoven, Netherlands March 13th - 24th 2008. omegatiming.com. (Hozzáférés: 2013. július 3.)
- LEN: European Championships Long Course (50m) Eindhoven (NED) 18 - 24 Mar 2008. swimrankings.net. [2015. április 2-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2013. július 3.)
- Swimming 29th European Championship 2008 Eindhoven (NED). todor66.com. (Hozzáférés: 2013. július 3.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap