A Dél-afrikai Köztársaság a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
A Dél-afrikai Köztársaság az olimpiai játékokon | |||||
A Dél-afrikai Köztársaság zászlaja | |||||
NOB-országkód: RSA | |||||
OOB | Dél-afrikai Sportszövetség és Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 135 fő 15 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Wayde van Niekerk | ||||
Érmek 30. helyezés |
| ||||
A Dél-afrikai Köztársaság az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
A Dél-afrikai Köztársaság a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 15 sportágban 135 sportoló képviselte, akik összesen 10 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | van Niekerk, WaydeWayde van Niekerk | Atlétika | Férfi 400 m |
1 Arany | Semenya, CasterCaster Semenya | Atlétika | Női 800 m |
2 Ezüst | Manyonga, LuvoLuvo Manyonga | Atlétika | Férfi távolugrás |
2 Ezüst | Viljoen, SunetteSunette Viljoen | Atlétika | Női gerelyhajítás |
2 Ezüst | Brittain, LawrenceLawrence Brittain Shaun Keeling | Evezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
2 Ezüst | le Clos, ChadChad le Clos | Úszás | Férfi 200 m gyors |
2 Ezüst | van der Burgh, CameronCameron van der Burgh | Úszás | Férfi 100 m mell |
2 Ezüst | le Clos, ChadChad le Clos | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Cecil Afrika Tim Agaba Kyle Brown Juan de Jongh Justin Geduld Francois Hougaard Werner Kok Cheslin Kolbe Dylan Sage Seabelo Senatla Kwagga Smith Philip Snyman Roscko Speckman | Rögbi | Férfi rögbi |
3 Bronz | Schoeman, HenriHenri Schoeman | Triatlon | Férfi |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Henricho Bruintjies | 100 m | kiemelt | 10,33 | 6. | 44. | kiesett | ||||||
Akani Simbine | kiemelt | 10,14 | 1. | 13.* | 9,98 | 3. | 6. | 9,94 | 5. | |||
Anaso Jobodwana | 200 m | 20,53 | 4. | 36. | kiesett | |||||||
Tlotliso Leotlela | 20,59 | 4. | 43.* | kiesett | ||||||||
Clarence Munyai | 20,66 | 3. | 52.** | kiesett | ||||||||
Wayde van Niekerk | 400 m | 45,26 | 1. | 8.* | 44,45 | 2. | 5. | 43,03 | ||||
Jacob Rozani | 800 m | 1:49,79 | 5. | 44. | kiesett | |||||||
Reinhardt van Rensburg | 1:45,67 | 2. | 3. | 1:45,33 | 5. | 13. | kiesett | |||||
Elroy Gelant | 5000 m | 13:22,00 | 7. | 7. | 13:17,47 | 13. | ||||||
Stephen Mokoka | 10 000 m | 27:54,57 | 18. | |||||||||
Antonio Alkana | 110 m gát | 13,64 | 5. | 22. | 13,55 | 7. | 17. | kiesett | ||||
Le Roux Hamman | 400 m gát | 49,72 | 7. | 26. | kiesett | |||||||
Lindsay Hanekom | 50,22 | 7. | 38. | kiesett | ||||||||
L. J. van Zyl | 49,12 | 2. | 15. | 49,00 | 5. | 12. | kiesett | |||||
Lusapho April | Maraton | 2:15:24 | 24. | |||||||||
Lungile Gongqa | nem ért célba | |||||||||||
Sibusiso Nzima | 2:25:33 | 97. | ||||||||||
Lebogang Shange | 20 km gyaloglás | 1:25:07 | 44. | |||||||||
Wayne Snyman | 1:29:20 | 58. | ||||||||||
Marc Mundell | 50 km gyaloglás | 4:11:03 | 38. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Stefan Brits | Távolugrás | 771 cm | 22. | kiesett | |
Luvo Manyonga | 812 cm | 4. | 837 cm | ||
Ruswahl Samaai | 803 cm | 5. | 797 cm | 9. | |
Godfrey Khotso Mokoena | Hármasugrás | 16,51 m | 21. | kiesett | |
Rocco van Rooyen | Gerelyhajítás | 78,48 m | 24. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Willem Coertzen | Tízpróba | 11,12 | 834 | 698 cm | 809 | 14,00 m | 728 | nem állt rajthoz | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Carina Horn | 100 m | kiemelt | 11,32 | 2. | 18. | 11,20 | 6. | 17. | kiesett | |||
Alyssa Conley | kiemelt | 11,57 | 6. | 41.* | kiesett | |||||||
200 m | 23,17 | 4. | 36. | kiesett | ||||||||
Justine Palframan | 23,33 | 5. | 43.* | kiesett | ||||||||
400 m | 53,96 | 7. | 48. | kiesett | ||||||||
Tsholofelo Thipe | 52,80 | 4. | 38. | kiesett | ||||||||
Caster Semenya | 800 m | 1:59,31 | 1. | 6. | 1:58,15 | 1. | 1. | 1:55,28 | ||||
Dominique Scott | 10 000 m | 31:51,47 | 21. | |||||||||
Wenda Nel | 400 m gát | 55,55 | 2. | 7. | 55,83 | 6. | 13. | kiesett | ||||
Christine Kalmer | Maraton | 2:48:24 | 96. | |||||||||
Dina Phalula | 2:41:46 | 63. | ||||||||||
Anel Oosthuizen | 20 km gyaloglás | 1:45:06 | 63. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Lynique Prinsloo | Távolugrás | 610 cm | 33. | kiesett | |
Sunette Viljoen | Gerelyhajítás | 63,54 m | 6. | 64,92 m |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zack Piontek | Középsúly | erőnyerő | Tiago Camilo (BRA) 000(1)–101(1) | kiesett | 17. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
James Thompson John Smith | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:23,10 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:38,01 | 1. | A | 6:33,29 | 4. | 4. | |
Lawrence Brittain Shaun Keeling | Kormányos nélküli kettes | 6:41,42 | 2. | erőnyerő | A/B | 6:27,59 | 3. | A | 7:02,51 | 2. | ||
David Hunt Jonathan Smith Vincent Breet Jake Green | Kormányos nélküli négyes | 6:01,64 | 4. | 6:34,97 | 1. | A/B | 6:15,22 | 2. | A | 6:05,80 | 4. | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Kirsten McCann Ursula Grobler | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:07,37 | 1. | erőnyerő | A/B | 7:19,09 | 1. | A | 7:11,26 | 5. | 5. | |
Lee-Ann Persse Kate Christowitz | Kormányos nélküli kettes | 7:11,29 | 2. | erőnyerő | A/B | 7:24,03 | 3. | A | 7:28,50 | 5. | 5. |
Golf
Bővebben: Golf a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Összesen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pontszám | Par | Helyezés | ||
Brandon Stone | Férfi egyéni | 75 | +4 | 72 | +1 | 71 | 0 | 75 | +4 | 293 | +9 | 55. |
Jaco Van Zyl | 71 | 0 | 74 | +3 | 70 | −1 | 71 | 0 | 286 | +2 | 43. | |
Paula Reto | Női egyéni | 74 | +3 | 67 | −4 | 68 | −3 | 71 | 0 | 280 | −4 | 16. |
Ashleigh Simon | 75 | +4 | 69 | −2 | 77 | +6 | 75 | +4 | 296 | +12 | 50. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Gyorsasági
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Bridgitte Hartley | Kajak egyes 200 m | 41,698 | 3. | 14. | 41,478 | 3. | 13. | B | 42,066 | 5. | 13. |
Kajak egyes 500 m | 1:55,737 | 3. | 15. | 1:58,397 | 5. | 13. | B | 2:01,890 | 8. | 16. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
BMX
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Idő | Helyezés | |||
Kyle Dodd | Férfi | 36,454 | 26. | 14 | 6. | kiesett | 21. |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Alan Hatherly | Férfi terepverseny | 1:42:03 | 26. |
James Reid | lekörözték | 42. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Daryl Impey | Mezőnyverseny | 6:19:43 (+9:38) | 28. |
Louis Meintjes | 6:10:27 (+0:22) | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
An-Li Kachelhoffer | Mezőnyverseny | 4:01:29 (+10:02) | 39. |
Ashleigh Moolman | 3:52:41 (+1:14) | 10. | |
Időfutam | 46:29,11 | 12. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-afrikai férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
* - túlkoros játékos
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2016FfociA
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 5 |
Dánia (DEN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | –3 | 4 |
Irak (IRQ) | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | –1 | 2 |
2016. augusztus 4. 16:00 (21:00) |
Brazília (BRA) | 0–0 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Mvala 56′, 59′ |
Estádio Nacional de Brasília, Brazíliaváros Nézőszám: 69 389[1] Játékvezető: Antonio Mateu Lahoz (spanyol) |
2016. augusztus 7. 19:00 (0:00) |
Dánia (DEN) | 1–0 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
---|---|---|
Skov 69' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 10. 22:00 (3:00) |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1–1 | Irak (IRQ) |
---|---|---|
Motupa 6' | (1–1) Jegyzőkönyv | Abd el-Amír 14' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 13. |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-afrikai női labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Legjobb harmadikként bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- E csoport
Csapat | M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 7 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | –1 | 4 |
Svédország (SWE) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 5 | –3 | 4 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | –3 | 1 |
2016. augusztus 3. 13:00 (18:00) |
Svédország (SWE) | 1–0 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
---|---|---|
Fischer 76' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Estádio Olímpico João Havelange, Rio de Janeiro Nézőszám: 13 439[2] Játékvezető: Teodora Albon (román) |
2016. augusztus 6. 19:00 (0:00) |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 0–2 | Kína (CHN) |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Ku Ja-sa (Gu Yasha) 45+1' Tan Zsu-jin (Tan Ruyin) 87' |
Estádio Olímpico João Havelange, Rio de Janeiro Nézőszám: 25 000 Játékvezető: Esther Staubli (svájci) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 10. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Tanya Seymour | Ramoneur 6 | Egyéni | 63,929 | 56. | kiesett |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Julia Vincent | Egyéni műugrás | 220,30 | 29. | kiesett |
Rögbi
Bővebben: Rögbi a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi rögbitorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-afrikai férfi rögbi-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Csoportharmadikként bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 55 | 12 | +43 | 7 |
Franciaország (FRA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 57 | 45 | +12 | 7 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 2 | 0 | 1 | 52 | 48 | +4 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 0 | 0 | 3 | 17 | 76 | –59 | 3 |
2016. augusztus 9. 11:30 (16:30) | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 24–0 | Spanyolország (ESP) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(14–0) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 9. 16:30 (21:30) | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 26–0 | Franciaország (FRA) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(19–0) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 10. 11:30 (16:30) | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 5–12 | Ausztrália (AUS) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(0–12) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 10. 18:30 (23:30) | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 22–5 | Ausztrália (AUS) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(10–5) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
2016. augusztus 11. 15:00 (20:00) | Nagy-Britannia (GBR) | 7–5 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(0–5) Jegyzőkönyv |
- Bronzmérkőzés
2016. augusztus 11. 18:30 (23:30) | Japán (JPN) | 14–54 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(7–21) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jacob Maliekal | Férfi egyes | N csoport Szon Vanho (KOR) 10–21, 10–21 Artem Pochtarov (UKR) 21-18, 21-19 | 2. | kiesett | 14. |
Torna
Bővebben: Torna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Ryan Patterson | Talaj | 14,300 | 14. | kiesett | |
Korlát | 13,000 | 63. | kiesett | ||
Nyújtó | 13,291 | 63. | kiesett | ||
Gyűrű | 13,333 | 66. | kiesett | ||
Lólengés | 13,033 | 61. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 80,690 | 46. | kiesett |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Richard Murray | Férfi | 18:20 | 0:46 | 55:35 | 0:35 | 30:34 | 1:45:50 | 4. |
Henri Schoeman | 17:25 | 0:53 | 55:01 | 0:34 | 31:50 | 1:45:43 | ||
Mari Rabie | Női | 19:04 | 0:52 | 1:01:32 | 0:35 | 37:10 | 1:59:13 | 11. |
Gillian Sanders | 19:50 | 0:56 | 1:03:59 | 0:39 | 36:05 | 2:01:29 | 23. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Douglas Erasmus | 50 m gyors | 22,37 | 4. | 29. | kiesett | ||||
Brad Tandy | 21,94 | 4. | 12. | 21,80 | 3. | 8. | 21,79 | 6.* | |
Matthew Meyer | 1500 m gyors | 15:36,22 | 7. | 41. | kiesett | ||||
Devon Brown | 400 m gyors | 3:45,92 | 2. | 12. | kiesett | ||||
200 m gyors | 1:46,78 | 5. | 13. | 1:46,57 | 6. | 12. | kiesett | ||
Chad le Clos | 1:45,89 | 2. | 3. | 1:45,94 | 5. | 7. | 1:45,20 | ||
100 m pillangó | 51,75 | 3. | 7. | 51,43 | 2. | 2. | 51,14 | ** | |
200 m pillangó | 1:55,57 | 1. | 3. | 1:55,19 | 3. | 4. | 1:54,06 | 4. | |
Sebastien Rousseau | 1:57,33 | 8. | 23. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 4:18,72 | 7. | 21. | kiesett | |||||
Michael Meyer | 4:18,13 | 5. | 17. | kiesett | |||||
Christopher Reid | 100 m hát | 53,68 | 5. | 12. | 53,70 | 5. | 10. | kiesett | |
Cameron van der Burgh | 100 m mell | 59,35 | 2. | 7. | 59,21 | 3. | 3. | 58,69 | |
200 m mell | 2:12,67 | 7. | 26. | kiesett | |||||
Jarred Crous | 2:12,64 | 8. | 25. | kiesett | |||||
Devon Brown Sebastien Rousseau Calvyn Justus Dylan Bosch | 4 × 200 m gyors | 7:12,61 | 4. | 10. | kiesett | ||||
Christopher Reid Cameron van der Burgh Dylan Bosch Devon Brown | 4 × 100 m vegyes | 3:35,50 | 7. | 13. | kiesett | ||||
Chad Ho | 10 km nyíltvízi | 1:53:04,8 | 10. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Michelle Weber | 10 km nyíltvízi | 1:59:05,0 | 18. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
Stefano Marcia | Laser | 30 | 25 | 42 | 38 | 43 | 38 | (44) | 36 | 39 | 40 | kiesett | 331 | 40. |
Roger Hudson Asenathi Jim | 470-es osztály | 18 | (24) | 15 | 14 | 11 | 18 | 11 | 20 | 18 | 23 | kiesett | 148 | 20. |
Jegyzetek
Források
- South Africa at the 2016 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap