Svédország a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Svédország az olimpiai játékokon | |||||
Svédország zászlaja | |||||
NOB-országkód: SWE | |||||
OOB | Svéd Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 150 fő 22 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Therese Alshammar[1] | ||||
Záróünnepség | Emma Johansson[2] | ||||
Érmek 29. helyezés |
| ||||
Svédország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Svédország a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 22 sportágban 150 sportoló képviselte, akik összesen 11 érmet szereztek.
Érmesek
A következő svéd versenyzők nyertek érmeket a játékokon.
Érem | Sportoló neve | Sport | Esemény | Dátum |
---|---|---|---|---|
Arany | Sarah Sjöström | Úszás | 100 m női pillangó | Augusztus 7. |
Arany | Jenny Rissveds | Kerékpározás | Női hegyi kerékpározás | Augusztus 20. |
Ezüst | Emma Johansson | Kerékpározás | Női országúti kerékpározás | Augusztus 7. |
Ezüst | Sarah Sjöström | Úszás | Női 200 m gyorsúszás | Augusztus 9. |
Ezüst | Marcus Svensson | Sportlövészet | Férfi koronglövészet | Augusztus 13. |
Ezüst | Henrik Stenson | Golf | Férfi egyéni | Augusztus 14. |
Ezüst | Peder Fredricson | Lovaglás | Egyéni ugrás | Augusztus 19. |
Ezüst | Svéd női labdarúgó-válogatott Jonna Andersson, Sofia Jakobsson Emilia Appelqvist, Hedvig Lindahl Kosovare Asllani, Fridolina Rolfö Emma Berglund, Elin Rubensson Stina Blackstenius, Jessica Samuelsson Hilda Carlén, Lotta Schelin Lisa Dahlkvist, Caroline Seger Magdalena Ericsson, Linda Sembrant | Labdarúgás | Női verseny | Augusztus 19. |
Bronz | Sarah Sjöström | Úszás | Női 100 m gyorsúszás | Augusztus 11. |
Bronz | Jenny Fransson | Birkózás | Női 69 kg | Augusztus 17. |
Bronz | Sofia Mattsson | Birkózás | Női 53 kg | Augusztus 18. |
|
|
|
|
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
- Kötöttfogású
Női
- Szabadfogású
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Robin Pacek | Váltósúly | erőnyerő | Travis Stevens (USA) 000(1)–001(1) | kiesett | 17. | |||||
Marcus Nyman | Középsúly | erőnyerő | Sherali Juraev (UZB) 101(0)-001(1) | Celtus Dossou Yovo (BEN) 100(0)-000(2) | Cseng Hszün-csao (Cheng Xunzhao) (CHN) 000(1)–100(1) | Alexandre Iddir (FRA) 100(0)-000(0) | Kvak Tonghan (Gwak Dong-han) (KOR) 000(1)–100(1) | 5. | ||
Martin Pacek | Félnehézsúly | erőnyerő | Cso Guham (Jo Gu-ham) (KOR) 000(2)–000(1) | kiesett | 17. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mia Hermansson | Váltósúly | Edwige Gwend (ITA) 000(0)–101(1) | kiesett | 17. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Anna Malvina Svennung | Egypárevezős | 8:48,46 | 5. | 7:46,35 | 1. | 7:38,07 | 4. | C/D | 8:00,41 | 2. | C | 7:32,54 | 3. | 15. |
Golf
Bővebben: Golf a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Gyorsasági
Szlalom
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jenny Rissveds | Női terepverseny | 1:30:15 |
Országúti kerékpározás
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Emilia Fahlin | Mezőnyverseny | 3:58:03 (+6:36) | 27. |
Emma Johansson | 3:51:27 (+0:00) | ||
Sara Mustonen | nem ért célba |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Svéd férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Németország (GER) | 5 | 4 | 0 | 1 | 153 | 141 | +12 | 8 |
Szlovénia (SLO) | 5 | 4 | 0 | 1 | 137 | 126 | +11 | 8 |
Brazília (BRA) | 5 | 2 | 1 | 2 | 141 | 150 | –9 | 5 |
Lengyelország (POL) | 5 | 2 | 0 | 3 | 139 | 140 | –1 | 4 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 1 | 1 | 3 | 129 | 143 | –14 | 3 |
Svédország (SWE) | 5 | 1 | 0 | 4 | 132 | 131 | +1 | 2 |
2016. augusztus 7. 11:30 (16:30) | Svédország (SWE) | 29–32 | Németország (GER) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Hansen, Gjeding (DEN) |
Tollbring 8 | (15–18) | Kuhn 7 | ||
9× 4× | Jegyzőkönyv | 9× 3× |
2016. augusztus 9. 19:50 (00:50) | Egyiptom (EGY) | 26–25 | Svédország (SWE) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Mousaviyan, Kolahdouzan (IRI) |
Sanad 7 | (12–13) | Petersen 5 | ||
7× 4× | Jegyzőkönyv | 8× 3× |
2016. augusztus 11. 19:50 (00:50) | Szlovénia (SLO) | 29–24 | Svédország (SWE) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Lopéz, Ramírez (ESP) |
Janc, Razgor 5 | (14–13) | Tollbring 6 | ||
7× 4× | Jegyzőkönyv | 6× 4× |
2016. augusztus 13. 19:50 (02:50) | Svédország (SWE) | 24–25 | Lengyelország (POL) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Geipel, Helbig (GER) |
Stenmalm 8 | (13–12) | Bielecki 8 | ||
2× 3× | Jegyzőkönyv | 8× 4× |
2016. augusztus 15. 14:40 (19:40) | Svédország (SWE) | 30–19 | Brazília (BRA) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Santos, Fonseca (POR) |
Stenmalm 6 | (16–10) | Toledo 4 | ||
4× 4× | Jegyzőkönyv | 3× 2× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Svédország (SWE) | 11. |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Svéd női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oroszország (RUS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 165 | 147 | +18 | 10 |
Franciaország (FRA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 118 | 93 | +25 | 8 |
Svédország (SWE) | 5 | 2 | 1 | 2 | 150 | 141 | +9 | 5 |
Hollandia (NED) | 5 | 1 | 2 | 2 | 135 | 135 | 0 | 4 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 1 | 1 | 3 | 128 | 136 | –8 | 3 |
Argentína (ARG) | 5 | 0 | 0 | 5 | 101 | 145 | –44 | 0 |
2016. augusztus 6. 21:50 (02:50) | Svédország (SWE) | 31–21 | Argentína (ARG) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Coulibaly, Diabate (CIV) |
Hagman 6 | (13–9) | Mendoza 5 | ||
5× 3× | Jegyzőkönyv | 5× |
2016. augusztus 8. 09:30 (14:30) | Dél-Korea (KOR) | 28–31 | Svédország (SWE) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Røen, Arntsen (NOR) |
U Szonhi 7 | (15–16) | Hagman 7 | ||
3× 4× | Jegyzőkönyv | 5× 4× |
2016. augusztus 10. 14:40 (19:40) | Oroszország (RUS) | 36–34 | Svédország (SWE) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Pinto, Menezes (BRA) |
Bobrovnyikova, Dmitrijeva 6 | (15–18) | Gulldén 11 | ||
3× 4× 1× | Jegyzőkönyv | 6× 3× 1× |
2016. augusztus 12. 11:30 (16:30) | Svédország (SWE) | 29–29 | Hollandia (NED) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Alpaidze, Berezkina (RUS) |
Hagman 14 | (16–13) | Malestein 5 | ||
3× 3× | Jegyzőkönyv | 1× 2× |
2016. augusztus 14. 11:30 (16:30) | Svédország (SWE) | 25–27 | Franciaország (FRA) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Røen, Arntsen (NOR) |
Roberts 8 | (13–15) | Lacrabère 8 | ||
2× 2× | Jegyzőkönyv | 1× 4× |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 16. 17:00 (22:00) | Svédország (SWE) | 20–33 | Norvégia (NOR) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Bonaventura, Bonaventura (FRA) |
Gulldén 9 | (7–19) | Oftedal 6 | ||
1× 3× | Jegyzőkönyv | 1× 2× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Svédország (SWE) | 7. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Mads Hendeliowitz | Jimmie Choo Seq | Egyéni | 71,771 | 29. | 71,681 | 29. | kiesett | |||
Patrik Kittel | Deja | 74,586 | 22. | 73,866 | 18. | 76,018 | 16. | 76,018 | 16. | |
Juliette Ramel | Buriel K. H. | 74,943 | 19. | 72,045 | 28. | kiesett | ||||
Tinne Vilhelmsson-Silfvén | Don Auriello | 76,429 | 11.* | 77,199 | 7. | 81,553 | 8. | 81,553 | 8. | |
Mads Hendeliowitz Patrik Kittel Juliette Ramel Tinne Vilhelmsson-Silfvén | Jimmie Choo Seq Deja Buriel K. H. Don Auriello | Csapat | 75,319 | 5. | 74,370 | 5. | 74,845 | 5. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Bünt. | Helyezés | |||
Malin Baryard-Johnsson | Cue Channa | Egyéni | 8 | 53. | 4 | 12 | 46. | kiesett | |||||||
Rolf-Göran Bengtsson | Unita | 16 | 64. | kiesett | |||||||||||
Henrik von Eckermann | Yajamila | 0 | 1. | 4 | 4 | 15. | 8 | 12 | 31. | 4 | 16. | 12 | 16 | 24. | |
Peder Fredericson | All In | 0 | 1. | 0 | 0 | 1. | 1 | 1 | 2. | 0 | 1. | 0+0 | 0 | ||
Malin Baryard-Johnsson Rolf-Göran Bengtsson Henrik von Eckermann Peder Fredericson | Cue Channa Unita Yajamila All In | Csapat | 8 | 7. | 10 | 18 | 7. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Selejtező | Döntő | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. | Helyezés | |||
Linda Algotsson | Fairnet | Egyéni | 50,9 | 47. | 109,6 | 160,5 | 48. | 4,0 | 164,5 | 45. | kiesett | 164,5 | 45. |
Sara Algotsson Ostholt | Reality 39 | 45,4 | 19. | 61,2 | 106,6 | 37. | 6,0 | 112,6 | 36. | kiesett | 112,6 | 36. | |
Frida Andersén | Herta | 47,9 | 36. | 9,2 | 57,1 | 12. | nem állt rajthoz | kiesett | |||||
Ludvig Svennerstål | Aspe | 51,0 | 48. | 28,4 | 79,4 | 27. | 8,0 | 87,4 | 27. | kiesett | 87,4 | 27. | |
Linda Algotsson Sara Algotsson Ostholt Frida Andersén Ludvig Svennerstål | Fairnet Reality 39 Herta Aspe | Csapat | 144,2 | 10. | 98,8 | 243,1 | 7. | 18,0 | 364,5 | 11. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anna Laurell | Középsúly | Savannah Marshall (GBR) 0-3 | kiesett | 9. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Johanna Larsson | Egyes | Alizé Cornet (FRA) 1-6, 6-2, 3-6 | kiesett | 33. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Henri Hurskainen | Férfi egyes | H csoport Lino Muñoz (MEX) 21–12, 21–11 Srikanth Kidambi (IND) 6–21, 18–21 | 2. | kiesett | 14. |
Torna
Bővebben: Torna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Emma Larsson | Talaj | 13,500 | 42. | kiesett | |
Felemás korlát | 12,766 | 65. | kiesett | ||
Gerenda | 14,000 | 27. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 54,332 | 35. | kiesett |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Lisa Nordén | Női | 19:17 | 0:53 | 1:01:18 | 0:40 | 37:55 | 2:00:03 | 16. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Jegyzetek
Források
- Sweden at the 2016 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap