Dánia a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Dánia az olimpiai játékokon | |||||
Dánia zászlaja | |||||
NOB-országkód: DEN | |||||
OOB | Dán Nemzeti Olimpiai Bizottság és Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 119 fő 16 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Caroline Wozniacki | ||||
Érmek 28. helyezés |
| ||||
Dánia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Dánia a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 16 sportágban 119 sportoló képviselte, akik összesen 15 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Nemzeti válogatott Mads Christiansen Michael Damgaard Jannick Green Mikkel Hansen Lasse Svan Hansen Henrik Toft Hansen René Toft Hansen Niklas Landin Jacobsen Mads Mensah Larsen Henrik Møllgaard Casper Ulrich Mortensen Jesper Nøddesbo Morten Olsen Kasper Søndergaard | Kézilabda | Férfi |
1 Arany | Blume, PernillePernille Blume | Úszás | Női 50 m gyors |
2 Ezüst | Petersen, Sara SlottSara Slott Petersen | Atlétika | Női 400 m gát |
2 Ezüst | Madsen, MarkMark Madsen | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 75 kg |
2 Ezüst | Barsøe, JacobJacob Barsøe Morten Jørgensen Kasper Winther Jørgensen Jacob Larsen | Evezés | Férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes |
2 Ezüst | Jørgensen, EmmaEmma Jørgensen | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
2 Ezüst | Fuglsang, JakobJakob Fuglsang | Kerékpározás | Férfi egyéni mezőnyverseny |
2 Ezüst | Pedersen, ChristinnaChristinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | Tollaslabda | Női páros |
3 Bronz | Andersen, AnneAnne Andersen Hedvig Rasmussen | Evezés | Női kormányos nélküli kettes |
3 Bronz | von Folsach, CasperCasper von Folsach Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Madsen Rasmus Quaade | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
3 Bronz | Norman Hansen, LasseLasse Norman Hansen | Kerékpározás | Férfi omnium |
3 Bronz | Axelsen, ViktorViktor Axelsen | Tollaslabda | Férfi egyes |
3 Bronz | Blume, PernillePernille Blume Mie Østergaard Nielsen Jeanette Ottesen Rikke Møller Pedersen | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
3 Bronz | Rindom, Anne-MarieAnne-Marie Rindom | Vitorlázás | Női laser radial |
3 Bronz | Hansen, Jena MaiJena Mai Hansen Katja Salskov-Iversen | Vitorlázás | Női 49erFX osztály |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jonathan Groth | Egyes | erőnyerő | Benedek Oláh (FIN) 11–8, 11–5, 12–10, 11–3 | Ma Lung (Ma Long) (CHN) 3–11, 2–11, 3–11, 9–11 | kiesett | 17. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Andreas Bube | 800 m | 1:46,67 | 2. | 18. | 1:45,87 | 7. | 16. | kiesett | |
Ole Hesselbjerg | 3000 m akadály | 8:40,08 | 11. | 31. | kiesett | ||||
Abdi Ulad | Maraton | 2:17:06 | 35. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sara Slott Petersen | 400 m gát | 55,20 | 1. | 2. | 54,55 | 2. | 2.* | 53,55 | |
Stina Troest | 56,06 | 4. | 13. | 56,00 | 4. | 15. | kiesett | ||
Anna-Emilie Møller | 3000 m akadály | 9:32,68 | 6. | 21. | kiesett | ||||
Anne Baumeister | Maraton | 2:39:49 | 55. | ||||||
Jessica Draskau-Petersson | 2:36:14 | 40. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mark Madsen | 75 kg | erőnyerő | Saeid Abdevali (IRI) 1–1 | Viktor Nemeš (SRB) 4–0 | Bácsi Péter (HUN) 1–0 | Roman Vlaszov (RUS) 1–5 |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Mads Rasmussen Rasmus Quist | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:33,67 | 3. | 7:02,78 | 1. | A/B | 6:45,05 | 5. | B | 6:34,72 | 4. | 10. |
Jacob Barsøe Jacob Larsen Kasper Winther Jørgensen Morten Jørgensen | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 5:58,21 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:19,62 | 2. | A | 6:21,97 | 2. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Fie Udby Erichsen | Egypárevezős | 8:30,07 | 2. | erőnyerő | 7:33,24 | 1. | A/B | 8:08,65 | 6. | B | 7:25,13 | 3. | 9. | |
Lisbet Jakobsen Nina Hollensen | Kétpárevezős | 7:18,92 | 5. | 7:04,35 | 4. | kiesett | 13. | |||||||
Anne Lolk Thomsen Juliane Rasmussen | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:01,84 | 2. | erőnyerő | A/B | 7:20,29 | 4. | B | 7:27,39 | 3. | 9. | |||
Hedvig Rasmussen Anne Andersen | Kormányos nélküli kettes | 7:05,28 | 2. | erőnyerő | A/B | 7:27,56 | 1. | A | 7:20,71 | 3. |
Golf
Bővebben: Golf a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Összesen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pontszám | Par | Helyezés | ||
Søren Kjeldsen | Férfi egyéni | 73 | +2 | 68 | −3 | 70 | −1 | 70 | −1 | 281 | −3 | 21. |
Thorbjørn Olesen | 70 | −1 | 68 | −3 | 74 | +3 | 71 | 0 | 283 | −1 | 30. | |
Nicole Larsen | Női egyéni | 67 | −4 | 68 | −3 | 81 | +10 | 71 | 0 | 287 | +3 | 36. |
Nanna Madsen | 69 | −2 | 69 | −2 | 72 | +1 | 69 | −2 | 279 | −5 | 13. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Gyorsasági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
René Holten Poulsen | Kajak egyes 1000 m | 3:35,722 | 1. | 8. | 3:34,344 | 4. | 4. | A | 3:36,840 | 6. | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Henriette Engel Hansen | Kajak egyes 200 m | 42,455 | 6. | 20. | 43,300 | 8. | 22. | kiesett | 22. | ||
Emma Jørgensen | Kajak egyes 500 m | 1:55,660 | 2. | 14. | 1:55,193 | 2. | 2. | A | 1:54,326 | 2. | |
Amalie Thomsen Ida Villumsen | Kajak kettes 500 m | 1:46,246 | 4. | 10. | 1:47,476 | 6. | 12. | B | 1:48,846 | 4. | 12. |
Emma Jørgensen Amalie Thomsen Ida Villumsen Henriette Engel Hansen | Kajak négyes 500 m | 1:36,675 | 5. | 9. | 1:36,302 | 3. | 6. | A | 1:36,057 | 6. | 6. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
BMX
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Idő | Helyezés | |||
Niklas Laustsen | Férfi | 36,199 | 24. | 19 | 7. | kiesett | 26. | |||
Simone Christensen | Női | 35,251 | 5. | 18 | 7. | kiesett | 13. |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Simon Andreassen | Férfi terepverseny | 1:47:44 | 34. |
Annika Langvad | Női terepverseny | 1:33:48 | 11. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jakob Fuglsang | Mezőnyverseny | 6:10:05 (+0:00) | |
Chris Anker Sørensen | 6:30:05 (+20:00) | 60. | |
Christopher Juul Jensen | 6:19:43 (+9:38) | 32. | |
Időfutam | 1:16:49,62 | 19. |
Pálya-kerékpározás
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Casper von Folsach Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Madsen Rasmus Quaade | Férfi csapat | 3:55,396 | 2. | Ausztrália (AUS) Alex Edmondson Michael Hepburn Callum Scotson Sam Welsford 3:53,429 | 3:53,542 | 3. | Bronzmérkőzés Új-Zéland (NZL) Pieter Bulling Aaron Gate Regan Gough Dylan Kennett 3:56,753 | 3:53,789 |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | 15 km-es scratch | 4 km-es egyéni üldözőverseny | Kieséses verseny | 1000 m-es időfutam | 250 méter repülő rajt | 30 km-es pontverseny | Összesítés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Lasse Norman Hansen | Férfi | 40 | 1. | 4:14,982 | 40 | 1. | 6 | 18. | 1:02,538 | 32 | 5. | 12,832 | 34 | 4. | 40 | 2. | 192 |
Versenyző | Versenyszám | 10 km-es scratch | 3 km-es egyéni üldözőverseny | Kieséses verseny | 500 m-es időfutam | 250 méter repülő rajt | 20 km-es pontverseny | Összesítés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Amalie Dideriksen | Női | 28 | 7. | 3:30,264 | 34 | 4. | 30 | 6. | 38,032 | 6 | 18. | 14,940 | 6 | 18. | 85 | 1. | 189 | 5. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Dán férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Horvátország (CRO) | 5 | 4 | 0 | 1 | 147 | 134 | +13 | 8 |
Franciaország (FRA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 152 | 126 | +26 | 8 |
Dánia (DEN) | 5 | 3 | 0 | 2 | 136 | 127 | +9 | 6 |
Katar (QAT) | 5 | 2 | 1 | 2 | 122 | 127 | –5 | 5 |
Argentína (ARG) | 5 | 1 | 0 | 4 | 110 | 126 | –16 | 2 |
Tunézia (TUN) | 5 | 0 | 1 | 4 | 118 | 145 | –27 | 1 |
2016. augusztus 7. 14:40 (19:40) | Dánia (DEN) | 25–19 | Argentína (ARG) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Lah, Sok (SLO) |
Hansen, Svan 6 | (10–10) | Simonet 7 | ||
4× 3× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
2016. augusztus 9. 14:40 (19:40) | Tunézia (TUN) | 23–31 | Dánia (DEN) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Pinto, Menezes (BRA) |
Jallouz 5 | (10–16) | Mortensen, Svan 8 | ||
2× 1× 1× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
2016. augusztus 11. 14:40 (19:40) | Dánia (DEN) | 24–27 | Horvátország (CRO) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Geipel, Helbig (GER) |
Svan Hansen 9 | (12–15) | Duvnjak 8 | ||
3× 2× | Jegyzőkönyv | 5× 4× |
2016. augusztus 13. 14:40 (19:40) | Dánia (DEN) | 26–25 | Katar (QAT) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Rashed, El-Sayed (EGY) |
Svan 7 | (14–14) | Marković 7 | ||
5× 4× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
2016. augusztus 15. 14:40 (19:40) | Franciaország (FRA) | 33–30 | Dánia (DEN) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Lah, Sok (SLO) |
Mahé 9 | (17–16) | Hansen 8 | ||
3× 2× | Jegyzőkönyv | 5× 3× |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 17. 17:00 (22:00) | Dánia (DEN) | 37–30 | Szlovénia (SLO) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Lopéz, Ramírez (ESP) |
M. Hansen, Svan Hansen 8 | (16–13) | Bezjak, Janc 6 | ||
5× 3× | Jegyzőkönyv | 8× 4× |
- Elődöntő
2016. augusztus 19. 20:30 (01:30) | Lengyelország (POL) | 28–29 (h. u.) | Dánia (DEN) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Horaček, Novotny (CZE) |
Bielecki 7 | (15–16, 25–25) | Hansen 10 | ||
3× 4× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
- Döntő
2016. augusztus 21. 14:00 (19:00) | Dánia (DEN) | 28–26 | Franciaország (FRA) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Raluy, Sabroso (ESP) |
Hansen 8 | (16–14) | Guigou 6 | ||
4× 2× | Jegyzőkönyv | 2× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dánia (DEN) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Dán férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
* - túlkoros játékos
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2016FfociA
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 5 |
Dánia (DEN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | –3 | 4 |
Irak (IRQ) | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | –1 | 2 |
2016. augusztus 4. 13:00 (18:00) |
Irak (IRQ) | 0–0 | Dánia (DEN) |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
Estádio Nacional de Brasília, Brazíliaváros Nézőszám: 18 000[1] Játékvezető: César Arturo Ramos (mexikói) |
2016. augusztus 7. 19:00 (0:00) |
Dánia (DEN) | 1–0 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
---|---|---|
Skov 69' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 10. 22:00 (3:00) |
Dánia (DEN) | 0–4 | Brazília (BRA) |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Gabriel 26' 80' Gabriel Jesus 40' Luan Garcia 50' |
- Negyeddöntő
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dánia (DEN) | 8. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Anders Dahl | Selten Hw | Egyéni | 66,900 | 37. | 71,232 | 30. | kiesett | |||
Cathrine Dufour | Cassidy | 76,657 | 10. | 76,050 | 12. | 78,143 | 13. | 78,143 | 13. | |
Anna Kasprzak | Donnperignon | 73,943 | 23. | 74,524 | 15. | 76,982 | 14. | 76,982 | 14. | |
Agnete Kirk Thinggaard | Jojo Az | 72,229 | 27. | 72,465 | 26. | kiesett | ||||
Anders Dahl Cathrine Dufour Anna Kasprzak Agnete Kirk Thinggaard | Selten Hw Cassidy Donnperignon Jojo Az | Csapat | 74,276 | 6. | 74,346 | 6. | 74,311 | 6. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Torben Grimmel | Sportpuska, fekvő | 621,4 | 23. | kiesett | |||
Jesper Hansen | Skeet | 121 | 6. | 14 | 5. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Stine Nielsen | Légpuska | 410,1 | 38. | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 579 | 13. | kiesett |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Caroline Wozniacki | Egyes | Lucie Hradecká (CZE) 6-2, 6-2 | Petra Kvitová (CZE) 2-6, 4-6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Viktor Axelsen | Férfi egyes | L csoport Boonsak Ponsana (THA) 21–14, 21–13 Lee Dong-Keun (KOR) 21–11, 21–13 | 1. | Scott Evans (IRL) 21–16, 21–12 | Rajiv Ouseph (GBR) 21–12, 21–16 | Csen Lung (Chen Long) (CHN) 14–21, 15–21 | Lin Tan (Lin Dan) (CHN) 15–21, 21–10, 21–17 | ||
Jan Østergaard Jørgensen | G csoport Raul Must (EST) 21–8, 21–15 Brice Leverdez (FRA) 21–11, 21–18 | 1. | Srikanth Kidambi (IND) 19–21, 19–21 | kiesett | 9. | ||||
Mathias Boe Carsten Mogensen | Férfi páros | C csoport Nagy-Britannia (GBR) Marcus Ellis Chris Langridge 21–9, 9–21, 21–16 Lengyelország (POL) Adam Cwalina Przemysław Wacha 21–17, 21–17 Dél-Korea (KOR) Kim Gi-Jung Kim Sa-Rang 15–21, 18–21 | 3. | kiesett | 9. | ||||
Line Kjærsfeldt | Női egyes | A csoport Nanna Vainio (FIN) 21–9, 21–8 Carolina Marín (ESP) 16–21, 13–21 | 2. | kiesett | 14. | ||||
Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | Női páros | B csoport Kína (CHN) Luo Jing (Luo Ying) Luo Jü (Luo Yu) 11–21, 18–21 Egyesült Államok (USA) Eva Lee Paula Lynn Obanana 21–9, 21–6 Dél-Korea (KOR) Csong Gjongun (Jeong Gyeong-eun) Sin Szungcshan (Shin Seung-chan) 21–16, 21–18 | 2. | Dél-Korea (KOR) Chang Ye-Na Lee So-Hee 28–26, 18–21, 21–15 | Kína (CHN) Jü Jang (Yu Yang) Tang Jüan-ting (Tang Yuanting) 21–16, 14–21, 21–19 | Japán (JPN) Macutomo Miszaki Takahasi Ajaka 21–18, 9–21, 19–21 | |||
Joachim Fischer Nielsen Christinna Pedersen | Vegyes páros | B csoport Lengyelország (POL) Nadieżda Kostiuczyk Robert Mateusiak 21–18, 23–21 Nagy-Britannia (GBR) Chris Adcock Gabrielle Adcock 19–21, 24–22, 17–21 Kína (CHN) Hszü Csen (Xu Chen) Ma Csin (Ma Jin) 24–22, 14–21, 16–21 | 4. | kiesett | 13. |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Andreas Schilling | Férfi | 18:11 | 0:48 | 55:33 | 0:38 | 33:46 | 1:48:56 | 28. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Mads Glæsner | 400 m gyors | 3:52,59 | 7. | 36. | kiesett | ||||
Anton Ipsen | 3:48,31 | 3. | 20. | kiesett | |||||
1500 m gyors | 15:05,91 | 1. | 18. | kiesett | |||||
Pál Joensen | 15:18,49 | 6. | 30. | kiesett | |||||
Viktor Bromer | 200 m pillangó | 1:55,77 | 2. | 7. | 1:55,59 | 4. | 7. | 1:55,64 | 6. |
Anders Lie Daniel Skaaning Søren Dahl Magnus Westermann | 4 × 200 m gyors | 7:12,66 | 7. | 12. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Pernille Blume | 50 m gyors | 24,23 | 1. | 1. | 24,28 | 1. | 1. | 24,07 | |
100 m gyors | 54,15 | 6. | 11.* | 54,19 | 6. | 11. | kiesett | ||
Jeanette Ottesen | 53,53 | 3.* | 5.* | 53,35 | 3. | 6. | 53,36 | 8. | |
50 m gyors | 24,48 | 2. | 5.* | 24,62 | 6. | 11. | kiesett | ||
100 m pillangó | 57,15 | 4. | 6. | 57,47 | 3. | 7. | 57,17 | 7. | |
Lotte Friis | 400 m gyors | 4:07,13 | 3. | 11. | kiesett | ||||
800 m gyors | 8:22,54 | 1. | 5. | 8:24,50 | 7. | ||||
Mie Østergaard Nielsen | 100 m hát | 59,13 | 2. | 4.* | 59,18 | 2. | 2. | 58,80 | 5. |
Rikke Møller Pedersen | 100 m mell | 1:06,58 | 2. | 6. | 1:07,07 | 4. | 10. | kiesett | |
200 m mell | 2:22,72 | 1. | 1. | 2:22,45 | 4. | 5. | 2:23,74 | 8. | |
Pernille Blume Julie Jensen Sarah Bro Mie Østergaard Nielsen | 4 × 100 m gyors | 3:39,45 | 6. | 12. | kiesett | ||||
Mie Østergaard Nielsen Rikke Møller Pedersen Jeanette Ottesen Pernille Blume | 4 × 100 m vegyes | 3:56,98 | 2. | 3. | 3:55,01 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Sebastian Fleischer | Szörfvitorlázás | 15 | 14 | 9 | 12 | (22) | 11 | 17 | 20 | 2 | 11 | 6 | 18 | kiesett | 135 | 12. |
Jonas Høgh Christensen | Finn dingi | 13 | 2 | 4 | (24) | 10 | 11 | 16 | 16 | 17 | 20 | kiesett | 109 | 16. | ||
Michael Hansen | Laser | 6 | 24 | 23 | 20 | (31) | 31 | 19 | 26 | 5 | 26 | kiesett | 180 | 25. | ||
Christian Peter Lübeck Jonas Warrer | 49er osztály | 8 | 9 | (21) | 15 | 1 | 5 | 6 | 13 | 14 | 18 | 1 | 2 | 6 | 98 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Lærke Buhl-Hansen | Szörfvitorlázás | 17 | 16 | 17 | 20 | 17 | 13 | 12 | 9 | (21) | 12 | 10 | 12 | kiesett | 154 | 15. |
Anne-Marie Rindom | Laser radial | 5 | 8 | (38) | 3 | 3 | 1 | 4 | 6 | 22 | 3 | 16 | 71 | |||
Jena Mai Hansen Katja Salskov-Iversen | 49erFX osztály | (21) | 2 | 2 | 2 | 4 | 2 | 9 | 16 | 2 | 1 | 2 | 4 | 8 | 54 |
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Allan Nørregaard Anette Viborg | Nacra 17 | 8 | 9 | 9 | 14 | 10 | 12 | (17) | 9 | 7 | 11 | 5 | 15 | kiesett | 108 | 12. |
Jegyzetek
- ↑ Match report. [2016. augusztus 8-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. augusztus 8.)
Források
- Denmark at the 2016 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap