Dánia az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
Dánia az olimpiai játékokon | |||||
Az olimpiai zászló | |||||
NOB-országkód: DEN | |||||
OOB | Dán Nemzeti Olimpiai Bizottság és Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 28 fő 13 sportágban | ||||
Érmek 16. helyezés |
| ||||
Dánia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Dánia a szovjetunióbeli Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 13 sportágban 28 sportoló képviselte, akik összesen 5 érmet szereztek. Dánia az olimpiai zászló alatt vett részt a játékokon.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Rasmussen, KjeldKjeld Rasmussen | Sportlövészet | Skeet |
1 Arany | Hansen, ErikErik Hansen Poul Richard Høj Jensen Valdemar Bandolowski | Vitorlázás | Soling |
2 Ezüst | Kjærgaard, PerPer Kjærgaard Peter Due | Vitorlázás | Tornádó |
3 Bronz | Ørsted, Hans-HenrikHans-Henrik Ørsted | Kerékpározás | Férfi egyéni üldözőverseny |
3 Bronz | Nielsson, SusanneSusanne Nielsson | Úszás | Női 100 m mell |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jens Smedegaard Hansen | 400 m | 47,01 | 4. | 9.* | 45,89 | 3. | 5. | 47,00 | 7. | 15. | kiesett | |
Jørn Lauenborg | Maraton | nem ért célba |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kaj Jægergaard Hansen | 74 kg | Kocsis Ferenc (HUN) kétvállas | Janko Sopov (BUL) kétvállas | kiesett | helyezetlen | |||
Svend Erik Studsgaard | 100 kg | Roman Bierła (POL) kizárták | Refik Memišević (YUG) kizárták | kiesett | kiesett | 8. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Michael Jessen Erik Christiansen | Kormányos nélküli kettes | 7:43,04 | 4. | 7:08,21 | 1. | 6:56,90 | 4. | B | nem indult | 12. | |
Reiner Modest Per Rasmussen Morten Espersen Ole Bloch Jensen | Négypárevezős | 6:19,28 | 3. | 6:02,60 | 3. | B | 6:05,38 | 3. | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Lise Justesen | Egypárevezős | 4:11,94 | 3. | 4:00,40 | 4. | C | verseny nélkül | 1. | 9. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Hans Christian Lassen | Kenu egyes 1000 m | kizárták | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Henning Jørgensen | Mezőnyverseny | 5:04:08 (+15:39) | 31. |
Verner Blaudzun | 5:05:48 (+17:19) | 42. | |
Allan Jacobsen | nem ért célba | ||
Per Sandahl Jørgensen | nem ért célba | ||
Per Kærsgaard Laursen Michael Markussen Jesper Worre Jørgen Pedersen | Csapat időfutam | 2:07:42,3 (+6:21) | 10. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Henrik Salée | Férfi egyéni | James Joseph (GUY) 11,24 | 1. | Heinz Isler (SUI) 11,47 | 2. | Morcz László (HUN) 10,94 | 1. | Yavé Cahard (FRA) 10,94 | 2. | Kenrick Tucker (AUS) James Joseph (GUY) 11,25 | 2. | Lutz Heßlich (GDR) 10,95; 10,96 | Heinz Isler (SUI) Kenrick Tucker (AUS) Ottavio Dazzan (ITA) 11,36 | 1. | 5. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Bjarne Sørensen | Férfi egyéni | 1:07,422 | 8. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Hans-Henrik Ørsted | Férfi egyéni | 4:39,98 | 2. | Sean Yates (GBR) 4:41,39 | 4:38,42 | Robert Dill-Bundi (SUI) 4:32,29 | 4:36,85 | Bronzmérkőzés Harald Wolf (GDR) 4:37,38 | 4:36,54 |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Dán férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
További helyosztókért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NDK (GDR) | 5 | 4 | 1 | 0 | 108 | 92 | +16 | 9 |
Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 2 | 0 | 96 | 88 | +8 | 8 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 1 | 2 | 102 | 106 | –4 | 5 |
Lengyelország (POL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 123 | 97 | +26 | 5 |
Dánia (DEN) | 5 | 1 | 0 | 4 | 96 | 104 | –8 | 2 |
Kuba (CUB) | 5 | 0 | 1 | 4 | 103 | 141 | –38 | 1 |
1980. július 20. 17:00 | Dánia (DEN) | 30–18 | Kuba (CUB) | |
(18–8) | ||||
1980. július 22. 18:30 | Spanyolország (ESP) | 20–19 | Dánia (DEN) | |
(7–7) | ||||
1980. július 24. 18:30 | Lengyelország (POL) | 26–12 | Dánia (DEN) | |
(9–5) | ||||
1980. július 26. 18:30 | Magyarország (HUN) | 16–15 | Dánia (DEN) | |
(8–6) | ||||
1980. július 28. 20:00 | NDK (GDR) | 24–20 | Dánia (DEN) | |
(13–9) | ||||
- A 9. helyért
1980. július 30. 12:30 | Dánia (DEN) | 28–20 | Algéria (ALG) | |
(15–9) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dánia (DEN) | 9. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Claus Thomsen | Egyéni toronyugrás | 467,760 | 10. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jesper Garnell | Könnyűsúly | Sylvain Rajefiarison (MAD) 5:0 | Galsandorjiin Batbileg (MGL) 1:4 | kiesett | 9. | ||
Ole Svendsen | Váltósúly | Michael Pillay (SEY) 1:4 | kiesett | 17. | |||
Michael Madsen | Félnehézsúly | Kuzma Csaba (HUN) 3:2 | Ricardo Rojas (CUB) 1:4 | kiesett | 5. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Henning Clausen | Sportpuska, fekvő | 592 | 25. |
Sportpuska, összetett | 1156 | 9. | |
Finn Danielsen | 1147 | 17. | |
Kjeld Rasmussen | Skeet | 196 (szétlövés: 25+25) | |
Ole Justesen | 194 | 10. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Erling Johansen | 82,5 kg | 147,5 | 10. | 170,0 | 13. | 317,5 | 12. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Susanne Nielsson | 100 m mell | 1:11,58 | 2. | 3. | 1:11,16 | |
200 m mell | 2:34,42 | 2. | 5. | 2:32,75 | 4. |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Lasse Hjortnæs | Finn dingi | (28,0*) | 3,0 | 27,0 | 3,0 | 14,0 | 24,0 | 28,0** | 99,0 | 13. |
Jens Christensen Morten Nielsen | Csillaghajó | 8,0 | 13,0 | (18,0) | 3,0 | 11,7 | 10,0 | 0,0 | 45,7 | 5. |
Erik Hansen Poul Richard Høj Jensen Valdemar Bandolowski | Soling | 0,0 | 10,0 | (11,7) | 10,0 | 3,0 | 0,0 | 0,0 | 23,0 | |
Per Kjærgaard Nielsen Peter Due | Tornádó | (13,0) | 3,0 | 3,0 | 5,7 | 3,0 | 10,0 | 5,7 | 30,4 | |
Jacob Bojsen-Møller Jørgen Bojsen-Møller | Repülő hollandi | (22,0) | 5,7 | 11,7 | 11,7 | 11,7 | 8,0 | 5,7 | 54,5 | 6. |
* - kizárták
** - nem ért célba
Vívás
Bővebben: Vívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Max Madsen | Tőr, egyéni | 6. csoport Pascale Trinquet-Hachin (FRA) | 5. | kiesett | 32. |
Források
- Denmark at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap