Szlovénia a japán Naganóban megrendezett 1998. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 8 sportágban 34 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Aleš Brezavšček | Lesiklás | | nem ért célba |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:38,54 | 28. |
Drago Grubelnik | Műlesiklás | 57,06 | 18. | kizárták | kiesett |
Bernhard Knauss | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Jernej Koblar | Lesiklás | | 1:52,79 | 20. |
Óriás-műlesiklás | 1:23,49 | 25. | 1:20,47 | 19. | 2:43,96 | 22. |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:36,84 | 17. |
Jure Košir | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Óriás-műlesiklás | 1:20,97 | 4. | 1:19,01 | 8. | 2:39,98 | 5. |
Mitja Kunc | Óriás-műlesiklás | 1:22,66 | 20. | 1:20,43 | 18. | 2:43,09 | 18. |
Andrej Miklavc | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Peter Pen | Lesiklás | | nem ért célba |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:37,81 | 23. |
Matjaž Vrhovnik | Műlesiklás | 57,36 | 20. | 57,29 | 18. | 1:54,65 | 17. |
Versenyző | Versenyszám | Műlesiklás | Lesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Aleš Brezavšček | Összetett | 55,33 | 19. | 48,82 | 12. | 1:44,15 | 14. | 1:35,94 | 5. | 3:20,09 | 7. |
Jernej Koblar | nem ért célba | kiesett |
Peter Pen | 54,21 | 16. | 49,62 | 14. | 1:43,83 | 13. | 1:36,98 | 8. | 3:20,81 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Nataša Bokal | Műlesiklás | 47,72 | 17. | 47,87 | 9. | 1:35,59 | 11. |
Óriás-műlesiklás | 1:22,86 | 21. | 1:35,60 | 19. | 2:58,46 | 20.* |
Špela Bracun | Lesiklás | | 1:31,54 | 24. |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:20,29 | 30. |
Alenka Dovžan | Műlesiklás | 47,95 | 24. | 48,71 | 15. | 1:36,66 | 16. |
Óriás-műlesiklás | 1:22,57 | 20. | 1:34,78 | 14. | 2:57,35 | 17. |
Urška Hrovat | Műlesiklás | 47,02 | 12. | nem ért célba | kiesett |
Óriás-műlesiklás | 1:21,61 | 16. | 1:35,83 | 21. | 2:57,44 | 18. |
Špela Pretnar | Műlesiklás | 47,11 | 13. | nem ért célba | kiesett |
Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Mojca Suhadolc | Szuperóriás-műlesiklás | | 1:19,66 | 24. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Biatlon
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Tomaž Globočnik | 10 km sprint | 3 (1+2) | 30:04,4 | 33. |
20 km egyéni | 2 (1+1+0+0) | 58:55,5 | 11. |
Sašo Grajf | 10 km sprint | 3 (2+1) | 30:24,2 | 40. |
20 km egyéni | 2 (1+1+0+0) | 1:00:18,2 | 25. |
Janez Ožbolt | 20 km egyéni | 5 (2+1+1+1) | 1:05:18,9 | 58. |
Jože Poklukar | 10 km sprint | 1 (0+1) | 29:00,5 | 16. |
Tomaž Žemva | 10 km sprint | 1 (0+1) | 30:32,1 | 42. |
20 km egyéni | 8 (3+2+1+2) | 1:05:27,0 | 61. |
Sašo Grajf Jože Poklukar Janez Ožbolt Tomaž Globočnik | 4 × 7,5 km váltó | 2+9 | 1:25:43,2 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Tadeja Brankovič | 7,5 km sprint | 3 (2+1) | 25:20,1 | 36. |
15 km egyéni | 8 (3+2+2+1) | 1:01:19,1 | 36. |
Andreja Grašič | 7,5 km sprint | 1 (0+1) | 24:05,2 | 12. |
15 km egyéni | 4 (1+0+1+2) | 56:01,0 | 5. |
Lucija Larisi | 7,5 km sprint | 4 (1+3) | 27:14,9 | 59. |
15 km egyéni | 6 (1+1+2+2) | 1:01:05,8 | 35. |
Lucija Larisi Andreja Grašič Matejka Mohorič Tadeja Brankovič | 4 × 7,5 km váltó | 3+14 | 1:44:18,8 | 9. |
Északi összetett
Versenyző | Versenyszám | Síugrás | Sífutás | Összesítés |
Pont | Hely. | Időhátrány | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Roman Perko | Egyéni | 180,0 | 46. | +6:06 | 43:01,4 | 33. | 49:07,4 | 41. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés |
Mojca Kopač | Női egyéni | 7×23+ | 22. | 11,0 | 8×23+ | 23. | 23,0 | 34,0 | 23. |
Síakrobatika
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Miha Gale | Férfi | 154,68 | 22. | kiesett |
Sífutás
- Női
Síugrás
Versenyző | Versenyszám | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Urban Franc | Normálsánc | 79,5 | 42.*** | kiesett |
Primož Peterka | Normálsánc | 109,0 | 9.* | 114,0 | 5. | 223,0 | 6. |
Nagysánc | 115,2 | 8. | 135,9 | 3. | 251,1 | 5. |
Miha Rihtar | Nagysánc | 93,4 | 34. | kiesett |
Blaž Vrhovnik | Normálsánc | 81,0 | 38. | kiesett |
Nagysánc | 107,3 | 20. | 119,5 | 13. | 226,8 | 17. |
Peter Žonta | Normálsánc | 80,5 | 39. | kiesett |
Nagysánc | 105,1 | 23. | 73,3 | 29. | 178,4 | 28. |
Miha Rihtar Peter Žonta Blaž Vrhovnik Primož Peterka | Csapat | 247,1 | 10. | 363,2 | 10. | 610,3 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Snowboard
- Giant slalom
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Polona Zupan | Női | 1:16,90 | 15. | nem ért célba | kiesett |
Források
- Slovenia at the 1998 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Sablon:Az 1998. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap