Svédország a japán Naganóban megrendezett 1998. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 10 sportágban 99 sportoló képviselte, akik összesen 3 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
2 Ezüst | Wiberg, PernillaPernilla Wiberg | Alpesisí | Női lesiklás |
2 Ezüst | Jonsson, NiklasNiklas Jonsson | Sífutás | Férfi 50 km |
3 Bronz | Gustafson, ElisabetElisabet Gustafson Margaretha Lindahl Louise Marmont Katarina Nyberg Elisabeth Persson | Curling | Női |
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Műlesiklás | Lesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Patrik Järbyn | Összetett | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Martina Fortkord | Műlesiklás | 53,25 | 38. | nem ért célba | kiesett |
Óriás-műlesiklás | 1:21,99 | 18. | 1:34,36 | 12. | 2:56,35 | 14. |
Ylva Nowén | Műlesiklás | 48,07 | 26. | 48,26 | 12. | 1:36,33 | 12. |
Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Anna Ottosson | Műlesiklás | 47,31 | 16. | 47,93 | 10. | 1:35,24 | 10. |
Óriás-műlesiklás | 1:20,48 | 8. | 1:33,33 | 7. | 2:53,81 | 7. |
Pernilla Wiberg | Lesiklás | | 1:29,18 | |
Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Óriás-műlesiklás | 1:21,48 | 14. | 1:33,92 | 10. | 2:55,40 | 11. |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:18,88 | 14.* |
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Pernilla Wiberg | Összetett | 1:28,86 | 2. | nem ért célba | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Biatlon
- Férfi
- Női
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Kristina Brounéus | 7,5 km sprint | 2 (1+1) | 26:05,3 | 50. |
15 km egyéni | 5 (0+2+2+1) | 1:09:51,1 | 64. |
Magdalena Forsberg-Wallin | 7,5 km sprint | 3 (0+3) | 24:19,5 | 17. |
15 km egyéni | 3 (0+1+2+0) | 57:16,9 | 14. |
Maria Schylander | 7,5 km sprint | 4 (2+2) | 27:46,9 | 60. |
15 km egyéni | 4 (1+1+0+2) | 1:02:35,0 | 49. |
Eva-Karin Westin | 7,5 km sprint | 1 (1+0) | 26:07,8 | 51. |
15 km egyéni | 2 (1+1+0+0) | 1:03:00,5 | 52. |
Maria Schylander Magdalena Forsberg-Wallin Kristina Brounéus Eva-Karin Westin | 4 × 7,5 km váltó | 0+7 | 1:44:50,8 | 10. |
Curling
Férfi
- Peja Lindholm
- Tomas Nordin
- Magnus Swartling
- Peter Narup
- Marcus Feldt
Eredmények
- Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Egyesült Államok (Somerville) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 6 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Japán (Curuga) | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 |
| Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 5 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Németország (Kapp) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 |
| Svédország (Lindholm) | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Lindholm) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 |
| Nagy-Britannia (Dryburgh) | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Norvégia (Ramsfjell) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 |
| Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Lindholm) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 3 |
| Kanada (Harris) | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Lindholm) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 |
| Svájc (Hürlimann) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | X | X | 8 |
- Rájátszás
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 5 |
| Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 2 |
Csapat | Helyezés |
Svédország | 6. |
Női
- Elisabet Gustafson
- Katarina Nyberg
- Louise Marmont
- Elizabeth Persson
- Margaretha Lindahl
Eredmények
- Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Norvégia (Nordby) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 |
| Svédország (Gustafson) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | X | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Gustafson) | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | X | 8 |
| Egyesült Államok (Schoeneberg) | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Svédország (Gustafson) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 |
| Dánia (Lavrsen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Japán (Ókucu) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 6 |
| Svédország (Gustafson) | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | 0 | 4 | X | 12 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Németország (Schöpp) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 3 |
| Svédország (Gustafson) | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | X | 8 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Gustafson) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 5 |
| Kanada (Schmirler) | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Hay) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 |
| Svédország (Gustafson) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | X | 8 |
- Elődöntő
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Lavrsen) | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | X | 7 |
| Svédország (Gustafson) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 5 |
- Bronzmérkőzés
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Gustafson) | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | X | 10 |
| Nagy-Britannia (Hay) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | 6 |
Csapat | Helyezés |
Svédország | |
Jégkorong
Férfi
Svéd nemzeti férfi jégkorongcsapat-játékoskeret |
# | Név | Poszt |
1 | Johan Hedberg | K |
30 | Tommy Söderström | K |
35 | Tommy Salo | K |
2 | Mattias Öhlund | V |
3 | Tommy Albelin | V |
4 | Nicklas Lidström | V |
6 | Calle Johansson | V |
14 | Mattias Norström | V |
33 | Marcus Ragnarsson | V |
11 | Daniel Alfredsson | T |
13 | Mats Sundin | T |
17 | Tomas Sandström | T |
19 | Mikael Renberg | T |
20 | Jörgen Jönsson | T |
21 | Peter Forsberg | T |
22 | Ulf Dahlén | T |
24 | Patric Kjellberg | T |
34 | Mikael Andersson | T |
37 | Niklas Sundström | T |
38 | Andreas Johansson | T |
41 | Mats Lindgren | T |
92 | Michael Nylander | T |
- Posztok rövidítései: K – Kapus, V – Védő, T – Támadó
Eredmények
- Csoportkör
- C csoport
1998. február 13. | Svédország | 4 – 2 (1–2, 2–0, 1–0) | Egyesült Államok | The Big Hat/ Aqua Wing Arena, Nagano Nézőszám: 9985 |
1998. február 14. | Kanada | 3 – 2 (0–1, 3–0, 0–1) | Svédország | The Big Hat/ Aqua Wing Arena, Nagano Nézőszám: 9945 |
1998. február 16. | Svédország | 5 – 2 (0–2, 1–1, 1–2) | Fehéroroszország | The Big Hat/ Aqua Wing Arena, Nagano Nézőszám: 4235 |
- Negyeddöntő
1998. február 18. | Finnország | 2 – 1 (0–0, 0–0, 2–1) | Svédország | The Big Hat/ Aqua Wing Arena, Nagano Nézőszám: 5044 |
Csapat | Helyezés |
Svédország | 5. |
Női
Svéd nemzeti női jégkorongcsapat-játékoskeret |
# | Név | Poszt |
1 | Lotta Göthesson | K |
30 | Annica Åhlén | K |
4 | Linda Gustafsson | V |
20 | Pernilla Burholm | V |
23 | Gunilla Andersson | V |
25 | Therese Sjölander | V |
26 | Pia Morelius | V |
27 | Ylva Lindberg | V |
29 | Åsa Lidström | V |
7 | Maria Rooth | T |
8 | Erika Holst | T |
11 | Kristina Bergstrand | T |
12 | Malin Gustafsson | T |
15 | Lotta Almblad | T |
18 | Åsa Elfving | T |
19 | Tina Månsson | T |
21 | Joa Elfsberg | T |
22 | Anne Ferm | T |
24 | Ann-Louise Edstrand | T |
28 | Susanne Ceder | T |
- Posztok rövidítései: K – Kapus, V – Védő, T – Támadó
Eredmények
- Csoportkör
| Bejutott a döntőbe |
| A bronzéremért játszhatott |
| Kiesett |
1998. február 11. | Svédország | 3 – 5 (0–2, 2–2, 1–1) | Kanada | Nagano |
1998. február 12. | Kína | 3 – 1 (0–0, 0–1, 3–0) | Svédország | Nagano |
1998. február 14. | Japán | 0 – 5 (0–2, 0–2, 0–1) | Svédország | Nagano |
Csapat | Helyezés |
Svédország | 5. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés |
Helena Grundberg | Női egyéni | 6×25+ | 26. | 13,0 | kiesett |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Martin Johansson | 500 m | 44,003 | 3. | kiesett | 20. |
1000 m | 1:31,515 | 1. | 1:33,047 | 4. | kiesett | 12. |
Síakrobatika
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Liselotte Johansson | Női | 140,23 | 18. | kiesett |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Roger Hållander | Férfi | 23,35 | 22. | kiesett |
Kurre Lansburgh | 25,14 | 4. | 24,71 | 9. |
Jesper Rönnbäck | 24,16 | 14. | 25,32 | 6. |
Patrik Sundberg | 24,19 | 13. | 23,00 | 14. |
Jenny Eidolf | Női | 19,74 | 21. | kiesett |
Marja Elfman | 23,03 | 5. | 22,58 | 12. |
Sara Kjellin | 21,59 | 14. | 21,52 | 14. |
Sífutás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Anders Bergström | 30 km | 1:40:30,8 | 23. |
Per Elofsson | 30 km | 1:38:47,0 | 10. |
Henrik Forsberg | 10 km | 30:55,7 | 56. |
15 km üldözőverseny | 44:04,9 | 31. |
30 km | 1:40:44,1 | 25. |
50 km | nem ért célba |
Mathias Fredriksson | 50 km | 2:14:05,9 | 20. |
Niklas Jonsson | 10 km | 29:04,9 | 25. |
15 km üldözőverseny | 41:01,7 | 10. |
50 km | 2:05:16,3 | |
Torgny Mogren | 50 km | 2:17:28,8 | 34. |
Mathias Fredriksson Niklas Jonsson Per Elofsson Henrik Forsberg | 4 × 10 km váltó | 1:42:25,2 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Elin Ek | 5 km | 19:19,2 | 43. |
15 km | 51:51,0 | 35. |
Anette Fanqvist | 30 km | 1:33:10,7 | 37. |
Antonina Ordina | 5 km | 18:50,7 | 24. |
10 km üldözőverseny | 30:35,6 | 19. |
15 km | 50:12,6 | 19. |
30 km | 1:26:13,8 | 11. |
Karin Säterkvist | 5 km | 19:12,9 | 36. |
10 km üldözőverseny | 31:49,4 | 28. |
15 km | 51:02,6 | 25. |
30 km | 1:34:15,1 | 45. |
Antonina Ordina Anette Fanqvist Magdalena Forsberg-Wallin Karin Säterkvist | 4 × 5 km váltó | 56:55,2 | 4. |
Snowboard
- Halfpipe
Versenyző | Versenyszám | 1. selejtező | 2. selejtező | Döntő | Helyezés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | 1. forduló | 2. forduló | Össz. |
Ingemar Backman | Férfi | 35,5 | 17. | 37,0 | 14. | kiesett | 22. |
Jacob Söderqvist | 30,9 | 30. | 39,2 | 8. | 38,3 | 39,5 | 77,8 | 6. |
Pontus Ståhlkloo | 33,5 | 22. | 37,9 | 10. | kiesett | 18. |
Fredrik Sterner | 32,4 | 25. | 36,5 | 15. | kiesett | 23. |
Anna Hellman | Női | 20,0 | 26. | 22,7 | 18.* | kiesett | 23. |
Jenny Jonsson | 34,5 | 3. | | 31,8 | 34,1 | 65,9 | 7. |
Jennie Waara | 31,9 | 10. | 34,5 | 4. | 30,9 | 31,8 | 62,7 | 8. |
- Giant slalom
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Stephen Copp | Férfi | 1:04,14 | 25. | 1:07,75 | 14. | 2:11,89 | 18. |
Richard Richardsson | 1:02,93 | 18. | nem ért célba | kiesett |
Marie Birkl | Női | 1:15,99 | 13. | 1:07,92 | 4. | 2:23,91 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Mikael Holm | Férfi egyes | 50,324 | 11. | 50,197 | 14. | 50,146 | 13. | 50,131 | 10. | 3:20,798 | 11. |
Anders Söderberg | 50,878 | 23. | 50,696 | 21. | 50,708 | 18. | 50,747 | 21. | 3:23,029 | 21. |
Bengt Walden | 50,750 | 21. | 50,479 | 18. | 50,722 | 20. | 50,601 | 18. | 3:22,552 | 19. |
Anders Söderberg Bengt Walden | Kettes | 51,725 | 14. | 51,137 | 11. | | 1:42,862 | 12. |
Források
- Sweden at the 1998 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Sablon:Az 1998. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap