In 1947 werd de achtste editie van de Pervaja Liga gespeeld, de tweede hoogste divisie voor voetbalclubs uit de Sovjet-Unie. In deze tijd heette de competitie nog Tweede Groep. Lokomotiv Moskou werd kampioen.
De competitie werd danig uitgebreid en er kwamen zes reeksen, waarvan de groepswinnaars de finaleronde speelden, de winnaar promoveerde.
Eerste fase
Groep Centrum
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
1. | Lokomotiv Moskou | 28 | 21 | 3 | 4 | 56:22 | 45 |
2. | MVO Moskou | 28 | 21 | 2 | 5 | 58:20 | 44 |
3. | Dinamo Riga | 28 | 16 | 6 | 6 | 70:38 | 38 |
4. | VMS Moskou | 28 | 15 | 5 | 8 | 46:36 | 35 |
5. | Troedovye Rezervy Moskou | 28 | 13 | 5 | 10 | 61:46 | 31 |
6. | Boerevestnik Moskou | 28 | 13 | 5 | 10 | 52:45 | 31 |
7. | DO Leningrad | 28 | 10 | 10 | 8 | 26:27 | 30 |
8. | Dinamo Vilnjoes | 28 | 13 | 2 | 13 | 55:47 | 28 |
9. | Metro Moskou | 28 | 9 | 9 | 10 | 32:41 | 27 |
10. | Spartak Leningrad | 28 | 9 | 7 | 12 | 35:38 | 25 |
11. | Kalev Tallin | 28 | 7 | 9 | 12 | 30:57 | 23 |
12. | Pisjtsjevik Moskou | 28 | 8 | 6 | 14 | 37:45 | 22 |
13. | Dzerzjinets Leningrad | 28 | 8 | 2 | 18 | 34:50 | 18 |
14. | Soedostroitel Leningrad | 28 | 5 | 8 | 15 | 24:53 | 18 |
15. | DO Minsk | 28 | 1 | 3 | 24 | 15:66 | 5 |
| Geplaatst voor finaleronde |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Zone Russische Federatie I
Dinamo Ivanovo wijzigde de naam in Krasnoje Znamja Ivanovo.
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
1. | Torpedo Gorki | 22 | 15 | 7 | 0 | 58:20 | 37 |
2. | Dinamo Saratov | 22 | 12 | 4 | 6 | 54:41 | 28 |
3. | Zenit Izjevsk | 22 | 11 | 3 | 8 | 53:43 | 25 |
4. | Zavrod im. Kirkizj Kovrov | 22 | 10 | 5 | 7 | 45:39 | 25 |
5. | Torpedo Oeljanovsk | 22 | 10 | 5 | 7 | 32:30 | 25 |
6. | Krasnoje Znamja Ivanovo | 22 | 9 | 4 | 9 | 54:34 | 22 |
7. | Dinamo Kazan | 22 | 8 | 3 | 11 | 34:30 | 19 |
8. | Chimik Dzerzjinsk | 22 | 8 | 3 | 11 | 30:53 | 19 |
9. | Zenit Kaliningrad | 22 | 7 | 4 | 11 | 38:45 | 18 |
10. | Torpedo Jaroslavl | 22 | 5 | 7 | 10 | 24:37 | 17 |
11. | Traktor Koejbysjev | 22 | 5 | 7 | 10 | 26:50 | 17 |
12. | Krylja Sovetov Oefa | 22 | 4 | 4 | 14 | 34:60 | 12 |
| Geplaatst voor finaleronde |
| Degradatie |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Zone Russische Federatie II
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
1. | Dzerzjinets Tsjeljabinsk | 18 | 15 | 1 | 2 | 59:6 | 31 |
2. | ODO Novosibirsk | 18 | 11 | 5 | 2 | 35:16 | 27 |
3. | Krylja Sovetov Molotov | 18 | 9 | 6 | 3 | 43:24 | 24 |
4. | Dinamo Tsjeljabinsk | 18 | 10 | 1 | 7 | 35:24 | 21 |
5. | ODO Sverdlovsk | 18 | 9 | 2 | 7 | 33:17 | 20 |
6. | Dzerzjinets Nizjni Tagil | 18 | 8 | 2 | 8 | 25:40 | 18 |
7. | Dinamo Sverdlovsk | 18 | 6 | 3 | 9 | 27:35 | 15 |
8. | Krylja Sovetov Omsk | 18 | 6 | 2 | 10 | 26:41 | 14 |
9. | Avangard Sverdlovsk | 18 | 3 | 3 | 12 | 16:46 | 9 |
10. | Krylja Sovetov Novosibirsk | 18 | 0 | 1 | 17 | 11:61 | 1 |
| Geplaatst voor finaleronde |
| Degradatie |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Zone Oekraïne
| Geplaatst voor finaleronde |
| Degradatie |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Zone Kaukasus
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
1. | ODO Tbilisi | 14 | 9 | 3 | 2 | 35:16 | 21 |
2. | Dinamo Jerevan | 14 | 8 | 4 | 2 | 34:19 | 20 |
3. | Lokomotiv Tbilisi | 14 | 7 | 4 | 3 | 29:17 | 18 |
4. | Neftjanik Bakoe | 14 | 6 | 3 | 5 | 28:21 | 15 |
5. | Krylja Sovetov Tbilisi | 14 | 6 | 2 | 6 | 20:27 | 14 |
6. | Dinamo Rostov | 14 | 5 | 3 | 6 | 19:20 | 13 |
7. | Dinamo Bakoe | 14 | 3 | 1 | 10 | 18:33 | 7 |
8. | Spartak Jerevan | 14 | 1 | 2 | 11 | 26:55 | 4 |
| Geplaatst voor finaleronde |
| Degradatie |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Zone Centraal-Azië
| Geplaatst voor finaleronde |
| Degradatie |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Finaleronde
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Kampioen
Zie ook
Externe link