Pervaja Liga 1957
In 1957 werd de achttiende editie van de Pervaja Liga gespeeld, de tweede hoogste divisie voor voetbalclubs uit de Sovjet-Unie. In deze tijd heette de competitie nog Klasse B. De competitie werd gespeeld van 17 april tot 3 december. Avangard Leningrad werd kampioen.
Eerste fase
Zone I
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Avangard Leningrad | 34 | 21 | 10 | 3 | 63:25 | 52 |
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 61:28 | 46 |
3. | Avangard Charkov | 34 | 18 | 5 | 11 | 65:41 | 41 |
4. | Neftjanik Krasnodar | 34 | 17 | 7 | 10 | 56:45 | 41 |
5. | Torpedo Rostov | 34 | 16 | 8 | 10 | 69:47 | 40 |
6. | Krylja Sovetov Voronezj | 34 | 15 | 9 | 10 | 54:40 | 39 |
7. | Krasnoje Znamja Ivanovo | 34 | 13 | 13 | 8 | 45:34 | 39 |
8. | Metalloerg Zaporozje | 34 | 14 | 11 | 9 | 41:34 | 39 |
9. | SKCF Sebastopol | 34 | 15 | 5 | 14 | 72:49 | 35 |
10. | Torpedo Gorki | 34 | 12 | 10 | 12 | 43:45 | 34 |
11. | Lokomotiv Saratov | 34 | 13 | 8 | 13 | 40:43 | 34 |
12. | Torpedo Stalingrad | 34 | 12 | 10 | 12 | 40:46 | 34 |
13. | Chimik Jaroslavl | 34 | 8 | 10 | 16 | 46:50 | 26 |
14. | Neftjanik Grozny | 34 | 11 | 4 | 19 | 47:70 | 26 |
15. | Boerevestnik Leningrad | 34 | 10 | 2 | 22 | 38:72 | 22 |
16. | Troedovye Rezervy Vorosjilovgrad | 34 | 6 | 10 | 18 | 18:55 | 22 |
17. | Sjachtjor Kadijevka | 34 | 7 | 7 | 20 | 33:61 | 21 |
18. | Troedovye Rezervy Stavropol | 34 | 8 | 5 | 21 | 30:76 | 21 |
Geplaatst voor tweede fase |
Zone II
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spartak Stanislavov | 34 | 23 | 6 | 5 | 66:27 | 52 |
2. | SKVO Lvov | 34 | 21 | 6 | 7 | 51:32 | 48 |
3. | Troedovye Rezervy Leningrad | 34 | 21 | 5 | 8 | 68:32 | 47 |
4. | Metalloerg Dnjepropetrovsk | 34 | 17 | 8 | 9 | 65:43 | 42 |
5. | Pisjtsjevik Odessa | 34 | 16 | 7 | 11 | 65:48 | 39 |
6. | Dinamo Tallin | 34 | 14 | 11 | 9 | 52:44 | 39 |
7. | Troed Stoepino | 34 | 15 | 8 | 11 | 44:39 | 38 |
8. | SKVO Kiev | 34 | 14 | 9 | 11 | 42:36 | 37 |
9. | Sjachtjor Stalinogorsk | 34 | 15 | 7 | 12 | 53:47 | 37 |
10. | Spartak Oezjgorod | 34 | 12 | 9 | 13 | 41:40 | 33 |
11. | Spartak Vilnjoes | 34 | 13 | 6 | 15 | 37:42 | 32 |
12. | Kolchoznik Poltava | 34 | 12 | 4 | 18 | 43:57 | 28 |
13. | Avangard Nikolajev | 34 | 10 | 7 | 17 | 50:63 | 27 |
14. | Pisjtsjevik Kaliningrad | 34 | 9 | 9 | 16 | 35:57 | 27 |
15. | Oerozjaj Minsk | 34 | 11 | 4 | 19 | 42:57 | 26 |
16. | Chimik Dnjeprodzerzjinsk | 34 | 7 | 9 | 18 | 38:65 | 23 |
17. | Avangard Sormovo | 34 | 6 | 10 | 18 | 29:51 | 22 |
18. | Daugava Riga | 34 | 4 | 7 | 23 | 22:63 | 15 |
Geplaatst voor tweede fase | |
In 1958 niet meer in de tweede klasse |
Zone III
Kolchoztsji Stalinabad veranderde de naam naar Oerozjaj Stalinabad.
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SKVO Tbilisi | 30 | 22 | 5 | 3 | 93:26 | 49 |
2. | Spartak Jerevan | 30 | 21 | 6 | 3 | 73:22 | 48 |
3. | Neftjanik Bakoe | 30 | 18 | 8 | 4 | 70:37 | 44 |
4. | SKVO Sverdlovsk | 30 | 15 | 9 | 6 | 58:18 | 39 |
5. | Krylja Sovetov Molotov | 30 | 15 | 9 | 6 | 46:18 | 39 |
6. | Lokomotiv Koetaisi | 30 | 16 | 6 | 8 | 54:28 | 38 |
7. | Kairat Alma-Ata | 30 | 16 | 5 | 9 | 49:37 | 37 |
8. | Avangard Sverdlovsk | 30 | 13 | 5 | 12 | 44:39 | 31 |
9. | Dinamo Kiev | 30 | 12 | 4 | 14 | 44:64 | 28 |
10. | Pachtakor Tasjkent | 30 | 9 | 6 | 15 | 36:39 | 24 |
11. | Lokomotiv Tsjeljabinsk | 30 | 6 | 10 | 14 | 22:37 | 22 |
12. | Zenit Izjevsk | 30 | 8 | 5 | 17 | 26:47 | 21 |
13. | Kolchoztsji Asjchabad | 30 | 8 | 4 | 18 | 25:59 | 20 |
14. | Spartak Froenze | 30 | 7 | 3 | 20 | 34:76 | 17 |
15. | Neftjanik Oefa | 30 | 6 | 5 | 19 | 17:64 | 17 |
16. | Oerozjaj Stalinabad | 30 | 2 | 2 | 26 | 19:99 | 6 |
Geplaatst voor tweede fase |
Zone Verre Oosten
De winnaar hiervan kon niet deelnemen aan de eindronde.
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SKVO Chabarovsk | 22 | 12 | 8 | 2 | 34:14 | 32 |
2. | Dinamo Vladivostok | 22 | 12 | 6 | 4 | 39:25 | 30 |
3. | Boerevestnik Tomsk | 22 | 11 | 6 | 5 | 49:29 | 28 |
4. | Krasnaja Zvezda Omsk | 22 | 10 | 6 | 6 | 45:26 | 26 |
5. | Energija Irkoetsk | 22 | 7 | 10 | 5 | 36:34 | 24 |
6. | Lokomotiv Krasnojarsk | 22 | 10 | 4 | 8 | 38:41 | 24 |
7. | SKVO Tsjita | 22 | 9 | 5 | 8 | 30:28 | 23 |
8. | SibSelMasj Novosibirsk | 22 | 7 | 3 | 12 | 26:46 | 17 |
9. | Lokomotiv Konsomolsk | 22 | 5 | 6 | 11 | 32:41 | 16 |
10. | Metalloerg Stalinsk | 22 | 4 | 7 | 11 | 28:40 | 15 |
11. | Sjachtjor Kemerovo | 22 | 6 | 3 | 13 | 37:60 | 15 |
12. | Oerozjaj Barnaoel | 22 | 5 | 4 | 13 | 30:40 | 14 |
Groepswinnaar | |
In 1958 niet meer in de tweede klasse |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Tweede fase
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Avangard Leningrad | 4 | 3 | 0 | 1 | 9:5 | 6 |
2. | Spartak Stanislavov | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:8 | 4 |
3. | SKVO Tbilisi | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:6 | 4 |
Kampioen |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Kampioen
Klasse B 1957 |
---|
AVANGARD LENINGRAD Kampioen (1° titel) |
Zie ook
Externe link
- RSSSF