EM i friidrett 1934 – 4 × 100 meter stafett menn
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | |||
200 m | menn | |||
400 m | menn | |||
800 m | menn | |||
1500 m | menn | |||
5000 m | menn | |||
10 000 m | menn | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | |||
4×100 m stafett | menn | |||
4×400 m stafett | menn | |||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | |||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | |||
Tresteg | menn | |||
Høydehopp | menn | |||
Stavsprang | menn | |||
Kulestøt | menn | |||
Diskoskast | menn | |||
Spydkast | menn | |||
Sleggekast | menn | |||
Sammensatte øvelser | ||||
Tikamp | menn |
Øvelsen 4 x 100 meter stafett menn ble arrangert ved EM i friidrett 1934 i Torino, Italia den 9. september 1934.[1]
Norge var ikke representert i øvelsen.
Resultater
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat |
---|---|---|---|
01 . | Egon Schein Erwin Gillmeister Gerd Hornberger Erich Borchmeyer | Tyskland | 41,0 s |
02 . | László Forgács József Kovács József Sir Gyula Gyenes | Ungarn | 41,4 s |
03 . | Martinus Osendarp Tjeerd Boersma Robert Jansen Christiaan Berger | Nederland | 41,6 s |
4. | Ulderico Di Blas, Elio Ragni, Mario Larocchi, E. Toetti | Italia | 42,0 |
Referanser
- ^ European Athletics Championships Zürich 2014 - STATISTICS HANDBOOK, European Athletics Association, ss. 360-362, http://www.european-athletics.org/mm/Document/EventsMeetings/General/01/27/31/44/StatisticsHandbookZ%C3%BCrich2014_Neutral.pdf, besøkt 13. august 2014
Eksterne lenker
- Resultater
- Norske EM-deltakere
- v
- d
- r
Europamestere på 4 × 100 meter stafett, menn
- 1934: Tyskland (Schein, Gillmeister, Hornberger, Borchmeyer)
- 1938: Tyskland (Kersch, Hornberger, Neckermann, Jakob Scheuring)
- 1946: Sverige (Stig Danielsson, Inge Nilsson, Laessker, Stig Håkansson)
- 1950: Sovjetunionen (Sukharjev, Kaljajev, Sanadze, Karakulov)
- 1954: Ungarn (Zarándi, Varasdi, Csányi, Goldoványi)
- 1958: Vest-Tyskland (Mahlendorf, Hary, Fütterer, Germar)
- 1962: Vest-Tyskland (Ulonska, Gamper, Bender, Germar)
- 1966: Frankrike (Berger, Delecour, Piquemal, Bambuck)
- 1969: Frankrike (Sarteur, Bourbeillon, Fenouil, St.-Gilles)
- 1971: Tsjekkoslovalia (Kříž, Demeč, Kynos, Bohman)
- 1974: Frankrike (Sainte-Rose, Arame, Cherrier, Chauvelot)
- 1978: Polen (Nowosz, Licznerski, Dunecki, Woronin)
- 1982: Sovjetunionen (Sokolov, Aksinin, Prokofjev, Sidorov)
- 1986: Sovjetunionen (Jevgenjev, Yuschmanov, Muravjov, Bryzgin)
- 1990: Frankrike (Morinière, Sangouma, Trouabal, Marie-Rose)
- 1994: Frankrike (Lomba, Perrot, Trouabal, Sangouma)
- 1998: Storbritannia (Condon, Campbell, Walker, Golding)
- 2002: Ukraina (Vasyukov, Rurak, Dovhal, Kaydash)
- 2006: Storbritannia (Chambers, Campbell, Devonish, Lewis-Francis)
- 2010: Frankrike (Vicaut, Lemaitre, Pessonneaux, Mbandjock)
- 2012: Nederland (Mariano, Martina, Codrington, van Luijk)
- 2014: Storbritannia (Gemili, Kilty, Aikines-Aryeetey, Ellington)
- 2016: Storbritannia (Dasaolu, Gemili, Ellington, Ujah)
- 2018: Storbritannia (Ujah, Hughes, Gemili, Aikines-Aryeetey)
- 2022: Storbritannia (Azu, Hughes, Efoloko, Mitchell-Blake)
- 2024: Italia (Melluzzo, Jacobs, Patta, Tortu, Rigali*, Simonelli*)
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL