Pierre-Alexis Pessonneaux
Belley
2009
200 m
20,89
Pierre-Alexis Pessonneaux på Commons
Medaljeoversikt | |||
---|---|---|---|
Konkurrerte for Frankrike | |||
Friidrett: | |||
Olympiske leker | |||
Bronse | London 2012 | 4 x 100 m | |
EM i friidrett | |||
Gull | Barcelona 2010 | 4 x 100 m |
Pierre-Alexis Pessonneaux (født 25. november 1987 i Belley) er en fransk sprinter. Han konkurrerer hovedsakelig på 200 meter.
Karriere
Pessonneaux ble fransk juniormester på 200 meter i 2006, og vant sølvmedalje ved Middelhavslekene 2009 i Pescara.
Pessonneaux var også med det franske laget som vant gull på 4 x 100 meter stafett under EM i friidrett i Barcelona, sammen med Jimmy Vicaut, Christophe Lemaitre og Martial Mbandjock. Han løp tredje etappe.
Referanser
Eksterne lenker
- (en) Pierre-Alexis Pessonneaux – Olympedia
- (fr) Pierre-Alexis Pessonneaux – Frankrikes olympiske komité
- (en) Pierre-Alexis Pessonneaux – World Athletics
- (en) Pierre-Alexis Pessonneaux – Diamond League
- Profil hos det franske friidrettsforbundet
- v
- d
- r
Europamestere på 4 × 100 meter stafett, menn
- 1934: Tyskland (Schein, Gillmeister, Hornberger, Borchmeyer)
- 1938: Tyskland (Kersch, Hornberger, Neckermann, Jakob Scheuring)
- 1946: Sverige (Stig Danielsson, Inge Nilsson, Laessker, Stig Håkansson)
- 1950: Sovjetunionen (Sukharjev, Kaljajev, Sanadze, Karakulov)
- 1954: Ungarn (Zarándi, Varasdi, Csányi, Goldoványi)
- 1958: Vest-Tyskland (Mahlendorf, Hary, Fütterer, Germar)
- 1962: Vest-Tyskland (Ulonska, Gamper, Bender, Germar)
- 1966: Frankrike (Berger, Delecour, Piquemal, Bambuck)
- 1969: Frankrike (Sarteur, Bourbeillon, Fenouil, St.-Gilles)
- 1971: Tsjekkoslovalia (Kříž, Demeč, Kynos, Bohman)
- 1974: Frankrike (Sainte-Rose, Arame, Cherrier, Chauvelot)
- 1978: Polen (Nowosz, Licznerski, Dunecki, Woronin)
- 1982: Sovjetunionen (Sokolov, Aksinin, Prokofjev, Sidorov)
- 1986: Sovjetunionen (Jevgenjev, Yuschmanov, Muravjov, Bryzgin)
- 1990: Frankrike (Morinière, Sangouma, Trouabal, Marie-Rose)
- 1994: Frankrike (Lomba, Perrot, Trouabal, Sangouma)
- 1998: Storbritannia (Condon, Campbell, Walker, Golding)
- 2002: Ukraina (Vasyukov, Rurak, Dovhal, Kaydash)
- 2006: Storbritannia (Chambers, Campbell, Devonish, Lewis-Francis)
- 2010: Frankrike (Vicaut, Lemaitre, Pessonneaux, Mbandjock)
- 2012: Nederland (Mariano, Martina, Codrington, van Luijk)
- 2014: Storbritannia (Gemili, Kilty, Aikines-Aryeetey, Ellington)
- 2016: Storbritannia (Dasaolu, Gemili, Ellington, Ujah)
- 2018: Storbritannia (Ujah, Hughes, Gemili, Aikines-Aryeetey)
- 2022: Storbritannia (Azu, Hughes, Efoloko, Mitchell-Blake)
- 2024: Italia (Melluzzo, Jacobs, Patta, Tortu, Rigali*, Simonelli*)
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL
Autoritetsdata