Algieria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Kod MKOl | ALG | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000 Sydney | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 47 w 42 konkurencjach w 10 dyscyplinach | |||||
|
Algierię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 reprezentowało 47 zawodników, 37 mężczyzn i 10 kobiet.
Był to dziewiąty występ reprezentacji Algierii na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Nouria Mérah-Benida | Lekkoatletyka | 1500 m | 4:05,10[1] |
Srebro | Ali Saïdi-Sief | Lekkoatletyka | 5000 m | 13:36,20[2] |
Brąz | Djabir Saïd-Guerni | Lekkoatletyka | 800 m | 1:45,16[3] |
Brąz | Abderahmane Hammad | Lekkoatletyka | skok wzwyż | 2,32[4] |
Brąz | Mohamed Allalou | Boks | 63,5 kg | W półfinale przegrał z reprezentantem Uzbekistanu Muhammadqodirem Abdullayevem 2:17[5] |
Reprezentanci
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Mebarek Soltani | 48 kg | Liborio Romero 15-16 | NQ | 17. | |||
Nacer Keddam | 51 kg | Andrew Kooner 11-18 | NQ | 17. | |||
Hichem Blida | 54 kg | Orlando Cruz 8-10 | Alisher Rahimov 11-17 | NQ | 9. | ||
Noureddine Madjhoud | 57 kg | Jeffrey Mathebula 5-10 | NQ | 17. | |||
Mohamed Allalou | 63,5 kg | Lukáš Konečný 17-9 | Ben Neequaye 15-6 | Sven Paris 22-8 | Muhammadqodir Abdullayev 2-17 | NQ | |
Abdel Hani Kenzi | 75 kg | Adrian Diaconu 9-19 | NQ | 17. | |||
Mohamed Azzaoui | 91 kg | — | Jackson Chanet RSC | NQ | 9. |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
- Skoki na trampolinie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Układ obowiązkowy | Układ dowolny | Kara | Razem | Pozycja | Trudność | Wykonanie | Lot | Kara | Łącznie | Pozycja | |||
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | |||||
Ali Bourai | mężczyźni | 26,4 | 36,2 | 62,6 | 10. | NQ |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Repasaż - Pierwsza runda | Repasaż - Ćwierćfinał | Repasaż - Półfinał | Mecz o brązowy medal | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Omar Rebahi | do 60 kg | Juan Jacinto W | Alisher Mukhtarov P | NQ | Francis Labrosse W | Elchin Ismayilov P | NQ | 9. | |||
Amar Meridja | do 66 kg | Alex Ottiano P | NQ | AC | |||||||
Noureddine Yagoubi | do 73 kg | Kouami Sacha Denanyoh W | Tiago Camilo P | NQ | Gil Ofer W | Michel de Almeida P | NQ | 9. | |||
Khaled Meddah | do 90 kg | Skander Hachicha P | NQ | AC | |||||||
Sami Belgroun | do 100 kg | Jang Seong-Ho W | Stéphane Traineau P | NQ | Jurij Stiepkine P | NQ | 13. | ||||
Mohamed Bouaichaoui | powyżej 100 kg | Daniel Hernandes P | NQ | AC |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Repasaż - Pierwsza runda | Repasaż - Ćwierćfinał | Repasaż - Półfinał | Mecz o brązowy medal | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | |||
Salima Souakri | do 52 kg | Inge Clement W | Isabelle Schmutz W | Noriko Narazaki P | Nie awansowała | — | Luce Baillargeon W | Ioana Dinea-Aluaş P | Nie awansowała | 7. |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Amar Hecini | 400 m | 46,06 | 4. | NQ | |||||
Djabir Saïd-Guerni | 800 m | 1:47,95 | 2. | — | 1:44,19 | 1. | 1:45,16 | ||
Adem Hecini | 1:47,62 | 2. | — | 1:45,08 | 4. | NQ | |||
Noureddine Morceli | 1500 m | 3:38,41 | 2. | — | 4:00,78 | 12. | NQ | ||
Kamal Boulahfane | 3:39,01 | 3. | — | 3:43,98 | 11. | NQ | |||
Mohamed Khaldi | 3:41,16 | 8. | — | NQ | |||||
Réda Benzine | 5000 m | 13:23,10 | 4. | — | 13:40,95 | 11. | |||
Ali Saïdi-Sief | 13:29,24 | 1. | — | 13:36,20 | |||||
Samir Moussaoui | 10000 m | 28:08,22 | 6. | — | 28:17,25 | 16. | |||
Laïd Bessou | 3000 m z przeszkodami | 8:21,14 | 1. | — | 8:33,07 | 11. | |||
Mourad Benslimani | 8:59,07 | 11. | — | NQ | |||||
Moussa Aouanouk | 20 km | — | 1:25:04 | 23. | |||||
Kamel Kohil | maraton | — | 2:17:46 | 23. | |||||
Malik Louahla Kamel Talhaoui Samir-Adel Louahla Adem Hecini | sztafeta 4 x 400 m | DQ | AC | — | Nie awansowali |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Miejsce | Rezultat | Miejsce | ||
Abderrahmane Hammad | skok wzwyż | 2,27 | 7. | 2,32 |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Nouria Mérah-Benida | 1500 m | 4:10,24 | 2. | — | 4:05,24 | 1. | 4:05,10 | ||
Nasria Baghdad-Azaïdj | 10000 m | 35:31,53 | 20. | — | Nie awansowała | ||||
Bahia Boussad | 20 km | — | 1:52:50 | 45. |
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Miejsce | Rezultat | Miejsce | ||
Baya Rahouli | trójskok | 13,98 | 12. | 14,17 | 5. |
Zawodniczka | Konkurencja | 100 m ppł | Skok wzwyż | Pchnięcie kulą | 200 m | Skok w dal | Rzut oszczepem | 800 m | Finał | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wyn. | Pkt. | Wyn. | Pkt. | Wyn. | Pkt. | Wyn. | Pkt. | Wyn. | Pkt. | Wyn. | Pkt. | Wyn. | Pkt. | Poz. | Pkt. | ||
Yasmina Azzizi | siedmiobój | 13,64 | 1030 | 1,60 | 736 | 14,17 | 805 | 24,59 | 925 | 5,88 | 813 | 46,28 | 788 | 2:21,82 | 799 | 17. | 5896 |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Salim Iles | 50 m st. dowolnym | 22,95 | 22. | NQ | |||
100 m st. dowolnym | 49,70 | 5. | 49,70 | 13. | NQ | ||
Mehdi Addadi | 100 m st. grzbietowym | 58,74 | 46 | NQ | |||
100 m st. motylkowym | 56,04 | 44. | NQ |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Zawodniczka | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Leila Françoise Lassouani | do 58 kg | 60 | 16. | 82,5 | 14. | 142,5 | 14. |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Zawodniczka | Konkurencja | Runda I | Runda II | Runda III | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Wassila Rédouane-Saïd-Guerni | floret | Yuko Arai P 15-3 | Nie awansowała | 39. | ||||
Zahra Gamir | szpada | Arlene Stevens P 5-2 | Nie awansowała | 34. |
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda I | Runda II | Runda III | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
David Kaci Farid Oulami | debel (m) | Brazylia 0-2 | Nie awansowali | 33. |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaże | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Miejsce | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Rafik Amrane | jedynka | 7:44,48 | 5. (R) | 7:42,17 | 4. (F D) | — | 7:38,51 | 4. (F D) | 7:35,66 | 3. (D) | 20. |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Repasaże | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Miejsce | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Samia Hireche | jedynka | 8:28,65 | 5. (R) | 8:21,67 | 4. (F C) | — | 8:18,16 | 2. (F C) | 8:12,89 | 5. (C) | 17. |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Styl klasyczny
Zawodnik | Konkurencja | Runda I | Runda II | Runda III | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Yassine Djakrir | -63 kg | Juan Luis Marén P 4-1 | Mikhitar Manukyan P 11-0 | Gurbinder Singh P 3-0 | NQ | 18. | ||
Kader Silia | -76 kg | Matt Lindland P 6-0 | T'ariel Melelashvili P 0-0 | Yevgeny Yerofaylov P 6-0 | NQ | 20. |
Przypisy
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 511. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 502. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 501. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 506. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 520. ISBN 978-83-7510-279-6.
Bibliografia
- Algeria at the 2000 Sydney Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2013-09-02] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-14] (ang.).
- p
- d
- e
- Algierski Komitet Olimpijski
- lista chorążych
- p
- d
- e