Mauritius na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Kod MKOl | MRI | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000 Sydney | ||||||
Chorąży | Michael Macaque | |||||
Liczba zawodników | 20 w 8 dyscyplinach | |||||
|
Mauritius na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 reprezentowało 20 zawodników, 16 mężczyzn i 4 kobiety.
Skład kadry
Badminton
- Osobny artykuł: Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Denis Constantin
- gra pojedyncza (odpadł w 1/32 finału)
- gra podwójna w parze z Édouard Clarisse (odpadł w 1/32 finału)
- Édouard Clarisse
- gra podwójna w parze z Denis Constantin (odpadł w 1/32 finału)
- Stephan Beeharry
- gra mieszana w parze z Marie-Hélène Valérie-Pierre (odpadł w 1/32 finału)
Kobiety
- Amrita Sawaram
- gra pojedyncza (odpadła w 1/64 finału)
- gra podwójna w parze z Marie-Hélène Valérie-Pierre (odpadła w 1/32 finału)
- Marie-Hélène Valérie-Pierre
- gra podwójna w parze z Amrita Sawaram (odpadła w 1/32 finału)
- gra mieszana w parze z Stephan Beeharry (odpadła w 1/32 finału)
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Riaz Durgahed
- waga kogucia, do 54 kg (odpadł w 1 rundzie)
- Giovanni Michael Frontin
- waga lekka, do 60 kg (odpadł w 1 rundzie)
- Michael Macaque
- waga superciężka +91 kg (odpadł w 2 rundzie)
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Jean-Claude Raphaël
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- bieg na 100 m (odpadł w 2 rundzie eliminacji)
- bieg na 200 m (odpadł w półfinale)
- sztafeta 4x100 m (odpadli w 1 rundzie eliminacji)
- Eric Milazar
- bieg na 400 m (odpadł w 2 rundzie eliminacji)
- sztafeta 4x100 m (odpadli w 1 rundzie eliminacji)
- Fernando Augustin
- sztafeta 4x100 m (odpadli w 1 rundzie eliminacji)
- Jonathan Chimier
- sztafeta 4x100 m (odpadli w 1 rundzie eliminacji)
- Arnaud Casquette
- skok w dal (odpadł w kwalifikacjach)
Kobiety
- Caroline Fournier
- rzut młotem (odpadła w kwalifikacjach)
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Yehya Bundhun
- indywidualnie (odpadła w 1/32 finału)
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Christophe Lim Wen Ying
- 100 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
Kobiety
- Nathalie Lee Baw
- 100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Gino Soupprayen Padiatty
- kategoria do 56 kg (19. miejsce)
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Patrick Sahajasein
Bibliografia
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-09)].
- p
- d
- e