Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Kod MKOl | VEN | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000 Sydney | ||||||
Chorąży | Adriana Carmona | |||||
Liczba zawodników | 50 w 17 dyscyplinach | |||||
|
Wenezuelę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 reprezentowało 50 zawodników, 36 mężczyzn i 14 kobiet.
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- José Luis Varela
- waga papierowa, do 48 kg (odpadł w 1 rundzie)
- Nehomar Cermeño
- waga kogucia, do 54 kg (odpadł w 2 rundzie)
- Patrick López
- waga lekka, do 60 kg (odpadł w 2 rundzie)
- Hely Yánes
- waga lekkośrednia, do 71 kg (odpadł w 2 rundzie)
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Kobiety
- Arlen Lovera
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Reiver Alvarenga
- Luís Gregorio López
- Luis René López
- Eduardo Manglés
- Hermágoras Manglés
- Ludwig Ortíz
Kobiety
- Jackelin Díaz
- Xiomara Griffith
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Omar Pumar
- kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (50. miejsce)
- Manuel Guevara
- kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (83. miejsce)
- Carlos Maya
- kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (84. miejsce)
- Alexis Méndez
- kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (88. miejsce)
Kobiety
- Daniela Larreal
- kolarstwo torowe, sprint (8. miejsce)
- Daniela Larreal
- kolarstwo torowe, 500 m (10. miejsce)
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- José Carabalí, Juan Alberto Morillo, Hely Ollarves, José Peña Quevedo
- sztafeta 4x100 m (odpadła w 1 rundzie eliminacji)
- Carlos Tarazona
- maraton (40. miejsce)
- José Alejandro Semprún
- maraton (79. miejsce)
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Francisco Sánchez
- 50 m stylem dowolnym (nie wystartował)
- 100 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
- 100 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
- sztafeta 4x100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
- Francisco Páez
- 200 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
- sztafeta 4x100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
- Ricardo Monasterio
- 400 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
- 1500 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
- Oswaldo Quevedo
- 100 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
- sztafeta 4x100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
- Carlos Santander
- sztafeta 4x100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
Pływanie synchroniczne
- Osobny artykuł: Pływanie synchroniczne na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Kobiety
- Jenny Castro Bravo, Virginia Ruiz
- pary
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Julio César Luna
Kobiety
- Karla Fernández
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Ramón Fumadó
- trampolina – 3 m (28. miejsce)
- Luis Villarroel
- trampolina – 3 m (21. miejsce)
- platforma – 10 m (35. miejsce)
Kobiety
- Alejandra Fuentes
- trampolina – 3 m (37. miejsce)
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Felipe Beuvrin
Kobiety
- María Gabriela Franco
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Carlos Rodríguez
Taekwondo
- Osobny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Kobiety
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Kobiety
- Luisana Pérez
- Fabiola Ramos
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- José Antonio de Armas
- Jimy Szymanski
Kobiety
- Milagros Sequera
- María Alejandra Vento-Kabchi
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Gilberto Gonzalez
- indywidualnie (37. miejsce)
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
Mężczyźni
- Yamil Saba Fuentes
- klasa Mistral (27. miejsce)
Bibliografia
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-12-23)].
- p
- d
- e