Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Kod MKOl | GEO | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 Londyn | ||||||
Liczba zawodników | 35 | |||||
|
Gruzję na XXX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie reprezentowało 35 sportowców. Zdobyli oni 7 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe, zajmując 39. miejsce w klasyfikacji medalowej
Był to piąty start Gruzji na letnich igrzyskach olimpijskich.
Gruzińscy zawodnicy zdobyli na tych Igrzyskach najwięcej medali w historii występów tego państwa na olimpiadach. Jednak pod względem cenności medali były to trzecie Igrzyska dla Gruzji (najgorzej od 2000).
Medaliści
- Lasza Szawdatuaszwili – judo – do 66 kg mężczyzn
- Rewaz Laszchi – zapasy – kat. do 60 kg w stylu klasycznym mężczyzn
- Wladimer Chinczegaszwili – zapasy – kat. do 55 kg w stylu wolnym mężczyzn
- Dawit Modzmanaszwili – zapasy – kat. do 120 kg w stylu wolnym mężczyzn
- Manuczar Cchadaia – zapasy – kat. do 66 kg w stylu klasycznym mężczyzn
- Dawit Marsagiszwili – zapasy – kat. do 84 kg w stylu wolnym mężczyzn
- Giorgi Gogszelidze – zapasy – kat. do 96 kg w stylu wolnym mężczyzn
Według dyscyplin
Dyscyplina | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|
Judo | 1 | 0 | 0 | 1 |
Zapasy | 0 | 3 | 3 | 6 |
Razem | 1 | 3 | 3 | 7 |
Reprezentanci
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Merab Turkadze | waga kogucia | Ouadahi P WO | NQ | [1] |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Skoki na trampolinie
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Układ obowiązkowy | Układ dowolny | Razem | Miejsce | Trudność | Wykonanie | Lot | Razem | Miejsce | |||
Luba Golowina | indywidualnie | 47,805 | 53,935 | 101,740 | 6. Q | 14,400 | 23,100 | 15,425 | 52,925 | 7. | [2] |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Repesaż 3 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Betkil Szukwani | –60 kg | Arnie Dickens 0103–0000 | Sofiane Milous 0000-0103 | nie awansował | ||||||
Lasza Szawdatuaszwili | –66 kg | Alejandro Zuñiga 0101–0002 | David Larose 0100–0001 | Colin Oates 0100–0000 | Masashi Ebinuma 0100–0000 | Miklós Ungvári} 0001–0000 | ||||
Nugzar Tatalaszwili | –73 kg | Wang Ki-Chun 0000–0001 | nie awansował | |||||||
Awtandil Czrikiszwili | –81 kg | Tomislav Marijanović 0100–0001 | Travis Steven 0000–1000 | nie awansował | ||||||
Warlam Liparteliani | –90 kg | Dieudonne Dolassem 0101-0003 | Mark Anthony 0020–0101 | nie awansował | ||||||
Lewan Żorżoliani | –100 kg | Daniel Brata 0102–0013 | Elmar Qasımov 0002-0011 | nie awansował | ||||||
Adam Okruaszwili | +100 kg | Andreas Tölzer 0003–0201 | nie awansował |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Kolarstwo szosowe
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Giorgi Nadiradze | wyścig ze startu wspólnego | Nie ukończył |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Dawit Ilariani | 110 m przez płotki | 13.90 | 8 | nie awansował | |||||
Maciej Rosiewicz | chód na 50 km | 4:05:20 | 44 | ||||||
Boleslaw Schirtladze | skok w dal | 7.26 | 35 | nie awansował |
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Maiko Gogoladze | skok w dal | NM | nie awansowała |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Seed | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Kristine Esebua | indywidualnie | 642 | 34 | Denisse van Lamoen 6–0 | Lee Sung-Jin 2–6 | nie awansowała |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Irakli Bolkwadze | 200 m stylem klasycznym | 2:15.86 | 28 | nie awansował |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Raul Cirekidze | -85 kg | 162 | 10 | 200 | 2 | 362 | 9 |
Gia Maczawariani | -105 kg | 185 | 2 | – | – | – | DNF |
Irakli Turmanidze | +105 kg | 201 | 4 | 232 | 5 | 433 | 5 |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Nino Salukwadze | pistolet sportowy 25 m | 581 | 15 | nie awansowała | |
pistolet pneumatyczny 10 m | 376 | 33 | nie awansowała |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Ana Tatiszwili | singel | Stephanie Vogt 6:2, 6:0 | Nadieżda Pietrowa 3:6, 7:6(5), 2:6 | → nie awansowała | Miejsca 17-32 | |||
Margalita Czachnaszwili Ana Tatiszwili | debel | Andreja Klepač Katarina Srebotnik 6:7(0), 6:3, 2:6 | → nie awansowały | Miejsca 17-31 |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni, styl klasyczny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Rewaz Laszchi | -60 kg | Sayed Abdelmoneim 3–0 PO | Zaur Kuramagomiedow 3–0 PO | Hasan Aliyev 3–1 PP | Omid Norouzi 0–3 PO | ||||
Manuczar Cchadaia | -66 kg | Pascal Strebel 3–1 PP | Ashraf El-Gharably 3–0 PO | Tamás Lőrincz 0–3 PO | Frank Stäbler 3–1 PP | ||||
Zurab Datunaszwili | -74 kg | Kim Jin-Hyeok 3–0 PO | Ben Provisor 3–0 PO | Emin Əhmədov 1–3 PP | nie awansował | 7. | |||
Wladimer Gegeszidze | -84 kg | Saman Təhmasibi 3–1 PP | Wasyl Raczyba 3–1 PP | Ałan Chugajew 1–3 PP | Danijał Gadżijew 1–3 PP | 5. | |||
Soso Dżabidze | -96 kg | Elis Guri 1–3 PP | nie awansował | 13. | |||||
Guram Perselidze | -120 kg | Andrés Ayub 3–0 PO | Mijaín López 0–3 PO | nie awansował | Abdelrahman El-Trabely 3–1 PP | Rıza Kayaalp 0–3 PO | 5. |
- Mężczyźni, styl wolny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Wladimer Chinczegaszwili | –55 kg | Ibrahim Mohamed 3–1 PP | Radosław Welikow 3–1 PP | Amit Kumar 3–1 PP | Shin’ichi Yumoto 3–1 PP | Dżamał Otarsułtanow 1-3 PP | |||
Malchaz Zarkua | –60 kg | BYE | Wasyl Fiedoryszyn 3:0 PO | Coleman Scott 0:5 VT | NQ | 9. | |||
Otar Tusziszwili | –66 kg | BYE | Ikhtiyor Navruzov 1:3 PP | NQ | 12. | ||||
Dawit Chuciszwili | -74 kg | Pürevjavyn Önörbat W 3–1 | Augusto Midana W 3–1 | Dienis Cargusz P 0–3 | NQ | 7. | |||
Dawit Marsagiszwili | –84 kg | BYE | Orgodolyn Üitümen W 3–1 | Jaime Espinal P 1–3 | NQ | BYE | Andrew Dick W 5–0 | Soslan Gattsiev W 3–1 | |
Giorgi Gogszelidze | –96 kg | BYE | Salih Imara W 5–0 | Nicolae Ceban W 3–0 | Jake Varner P 0–3 | BYE | Kurban Kurbanov W 3–1 | ||
Dawit Modzmanaszwili | -120 kg | BYE | Jesse Ruíz W 3–0 | Shabanbay Daulet W 3–0 | Bilał Machow W 3–1 | BYE | Artur Tajmazow P 0–3 |
Przypisy
Bibliografia
- Oficjalny portal Igrzysk – Gruzja
- p
- d
- e
- p
- d
- e