Dania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Kod MKOl | DNK | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 Londyn | ||||||
Chorąży | Kim Knudsen | |||||
Liczba zawodników | 114 w 69 konkurencjach w 17 dyscyplinach | |||||
|
Danię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 114 zawodników: 66 mężczyzn i 48 kobiet. Był to 26 start reprezentacji Danii na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Lasse Norman Hansen | Kolarstwo torowe | omnium mężczyzn | 27 pkt[1] |
Złoto | Mads Rasmussen, Rasmus Hansen | Wioślarstwo | męska dwójka podwójna wagi lekkiej | 6:37,17 min[2] |
Srebro | Mathias Boe, Carsten Mogensen | Badminton | gra podwójna mężczyzn | w finale ulegli Chińczykom Cai Yun, Fu Haifeng 0:2 (16:21, 15:21)[3] |
Srebro | Fie Udby Erichsen | Wioślarstwo | jedynki kobiet | 7:57,72 min[4] |
Srebro | Anders Golding | Strzelectwo | skeet mężczyzn | 146 pkt[5] |
Srebro | Jonas Høgh-Christensen | Żeglarstwo | klasa Finn | 46 pkt[6] |
Brąz | Joachim Fischer, Christinna Pedersen | Badminton | gra mieszana | w meczu o brązowy medal pokonali Indonezyjczyków Ahmad Tontowi, Liliyana Natsir 2:0 (21:12, 21:12)[7] |
Brąz | Kasper Winther, Morten Jørgensen, Jacob Barsøe, Eskild Ebbesen | Wioślarstwo | męska czwórka bez sternika wagi lekkiej | 6:03,16 min[8] |
Brąz | Allan Norregaard, Peter Lang | Żeglarstwo | klasa 49er | 114 pkt[6] |
Skład kadry
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Punkty | Przeciwnik Punkty | Przeciwnik Punkty | Miejsce | Przeciwnik Punkty | Przeciwnik Punkty | Przeciwnik Punkty | Przeciwnik Punkty | Miejsce | ||
Peter Gade | gra pojedyncza | Pedro Martins 2-0 | 1. | Shon Wan-ho 2-0 | Chen Long 0-2 | → Nie awansował | 5. | |||
Jan Ø. Jørgensen | Misha Zilberman 2-0 | Derek Wong 2-0 | 1. | Lee Hyun-il 0-2 | → Nie awansował | 9. | ||||
Mathias Boe Carsten Mogensen | gra podwójna | Dorian Lance James Willem Viljoen 2-0 | Chai Biao Guo Zhendong 2-0 | Władimir Iwanow Iwan Sozonow 2-1 | 1. | Fang Chieh-min Lee Sheng-mu 2-0 | Jung Jae-sung Lee Yong-dae 2-1 | Cai Yun Fu Haifeng 0-2 |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Faza grupowa | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Punkty | Przeciwniczka Punkty | Przeciwniczka Punkty | Miejsce | Przeciwniczka Punkty | Przeciwniczka Punkty | Przeciwniczka Punkty | Przeciwniczka Punkty | Miejsce | ||
Tine Baun | gra pojedyncza | Anastasija Prokopienko 2-1 | Kamila Augustyn 2-0 | 1. | Sayaka Satō krecz Japonki | Saina Nehwal 0-2 | → Nie awansowała | 5. | ||
Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | gra podwójna | Poon Lok Yan Tse Ying Suet 2-1 | Miyuki Maeda Satoko Suetsuna 1-2 | Tian Qing Zhao Yunlei 2-0 | 1. | Mizuki Fujii Reika Kakiiwa 0-2 | → Nie awansowały | 5. |
Zawodnicy | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Miejsce | Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Przeciwnicy Punkty | Miejsce | ||
Thomas Laybourn Kamilla Rytter Juhl | gra mieszana | Valiyaveetil Diju Jwala Gutta 2-0 | Lee Yong-dae Ha Jung-eun 2-0 | Ahmad Tontowi Liliyana Natsir 0-2 | 2. | Zhang Nan Zhao Yunlei 0-2 | → Nie awansowali | 5. | |
Joachim Fischer Christinna Pedersen | Tobby Ng Grace Guo 2-0 | Robert Mateusiak Nadieżda Zięba 2-1 | Shintarō Ikeda Reiko Shiota 2-0 | 1. | Sudket Prapakamol Saralee Thoungthongkam 2-0 | Zhang Nan Zhao Yunlei 2-1 | Ahmad Tontowi Liliyana Natsir 2-0 |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Dennis Ceylan | 56 kg | John Joe Nevin 6-21 | → Nie awansował | 17. |
Skoki na trampolinie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eliminacje – Układ obowiązkowy | Eliminacje – Układ dowolny | Eliminacje – Kara | Eliminacje – Razem | Pozycja | Finał – Trudność | Finał – Wykonanie | Finał – Lot | Finał – Kara | Finał – Łącznie | Pozycja | |||
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | |||||
Peter Jensen | mężczyźni | 48,915 | 55,780 | 104,695 | 10. | → Nie awansował |
Zawodnik | Konkurencja | Grand Prix | Grand Prix Special | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | ||
Nathalie zu Sayn-Wittgenstein | Ujeżdżenie indywidualnie | 74,924 | 13. | 75,730 | 9. | 79,089 | 12. |
Anna Kasprzak | 75,289 | 12. | 73,794 | 16. | 76,446 | 18. | |
Anne Jensen-van Olst | 71,322 | 23. | 72,016 | 21. | → Nie awansowała | ||
Lisbeth Seierskilde | 69,863 | 34. | → Nie awansowała | ||||
Anna Kasprzak Anne Jensen-van Olst Nathalie zu Sayn-Wittgenstein | Ujeżdżenie drużynowo | 73,845 | 4. | 73,846 | 4. |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Kasper Bleibach | K-1 200m | 36,610 | 3. | 36,667 | 5. | 37,802 | 1. (B) | 9. |
René Holten Poulsen | K-1 1000m | 3:30,284 | 1. | 3:30,247 | 3. | 3:29,483 | 4. (A) | 4. |
Kim Wraae Knudsen Emil Staer | K-2 1000m | 3:17,020 | 5. | 3:15,580 | 4. | 3:12,820 | 1. (B) | 9. |
Kim Wraae Knudsen René Holten Poulsen Emil Stær Kasper Bleibach | K-4 1000m | 3:05,134 | 3. | 2:56,003 | 6. | 2:56,542 | 5. (A) | 5. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Henriette Hansen | K-1 200m | 42,866 | 4. | 42,821 | 7. | → Nie awansowała | 20. | |
K-1 500m | 1:52,650 | 2. | 1:51,929 | 2. | 1:54,110 | 7. (A) | 7. |
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Jakob Fuglsang | wyścig ze startu wspólnego (m) | 5:46:05 | 12. |
jazda indywidualna na czas (m) | 54:34,49 | 15. | |
Lars Bak | 54:33,21 | 14. | |
wyścig ze startu wspólnego (m) | 5:46:37 | 71. | |
Matti Breschel | 5:46:37 | 42. | |
Nicki Sørensen | 5:46:37 | 57. |
Kolarstwo torowe
- Omnium
Zawodnik | Konkurencja | Okrążenie start lotny | Wyścig punktowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig na dochodzenie | Scratch | Wyścig na 500 m | Suma punktów | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Punkty | M. | Miejsce | Przeciwnik Wynik | M. | M. | Czas | M. | ||||
Lasse Norman Hansen | mężczyźni | 13,236 | 4. | 59 | 2. | 12. | 4:20,674 | 2. | 6. | 1:02,314 | 2. | 27 |
- Wyścig na dochodzenie drużynowy
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Pierwsza runda | Runda kwalifikacyjna | Runda medalowa | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Przeciwnik Wynik | M. | Przeciwnik Wynik | M. | Przeciwnik Wynik | M. | ||
Michael Mørkøv Mathias Møller Nielsen Rasmus Christian Quaade Casper von Folsach Lasse Norman Hansen | mężczyźni | 3:58,298 | 4. | Wielka Brytania 3:57,396 | 5. | Hiszpania 4:02,671 | 5. | → Nie awansowali |
Kolarstwo BMX
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Morten Therkildsen | mężczyźni | 39,738 | 25. | 20 | 19. | → Nie awansował |
Mężczyźni
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Jesper Faurschou | maraton | 2:18:44 | 41. | ||||||
Andreas Bube | 800 m | 1:46,40 | 6. | → Nie awansował |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Kim Christensen | pchnięcie kulą | 19,13 | 28. | → Nie awansował |
Kobiety
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Jessica Draskau-Petersson | maraton | 2:31:43 | 40. | ||||||
Sara Slott Petersen | 400 m przez płotki | 56,01 | 21. | 56,21 | 19. | → Nie awansowała |
Konkurencje techniczne
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Caroline Bonde Holm | skok o tyczceNM | → Nie zaliczyła żadnej wysokości |
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Seed | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Carina Christiansen | indywidualnie (k) | 663 | 7. | Elisa Barnard 7-3 | Le Chien-ying 6-4 | Mariana Avitia Martínez 2-6 | → Nie awansowała | 9. | ||
Maja Jager | 642 | 35. | Elena Richter 5-6 | → Nie awansowała | 33. | |||||
Louise Laursen | 641 | 36. | Marie-Pier Beaudet 6-2 | Chatuna Lorig 4-6 | → Nie awansowała | 17. | ||||
Louise Laursen Maja Jager Carina Christiansen | drużynowo (k) | 1946 | 8. | Indie 211 -210 | Korea Południowa 195- 206 | → Nie awansowały | 8. |
Turniej kobiet
|
|
Grupa B
Drużyna | M | W | R | P | G+ | G- | G= | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Francja | 5 | 4 | 1 | 0 | 125 | 103 | 22 | 9 |
Korea Południowa | 5 | 3 | 1 | 1 | 136 | 130 | 6 | 7 |
Hiszpania | 5 | 3 | 1 | 1 | 119 | 114 | 5 | 7 |
Norwegia | 5 | 2 | 1 | 2 | 118 | 120 | -2 | 5 |
Dania | 5 | 1 | 0 | 4 | 113 | 121 | -8 | 2 |
Szwecja | 5 | 0 | 0 | 5 | 108 | 131 | -23 | 0 |
Wyniki
28 lipca 2012 17:15 | 21:18 | Copper Box, Londyn | |||
Rikke Skov 6 4× 3× | ((8:10)) raport | Isabelle Gulldén 5 3× 4× |
30 lipca 2012 12:15 | 25:24 | Copper Box, Londyn | |||
Jo Hyo-bi 5 1× 3× | ((11:10)) raport | Pernille Holst Larsen 7 2× 3× |
1 sierpnia 2012 20:30 | 24:21 | Copper Box, Londyn | |||
Marta Mangué 7 3× 3× | ((14:9)) raport | Ann Grete Osterballe-Nørgaard 7 1× 3× 1× |
3 sierpnia 2012 22:15 | 23:24 | Copper Box, Londyn | |||
Ann Grete Osterballe-Nørgaard 9 2× 3× | ((11:12)) raport | Heidi Løke 6 3× |
4 sierpnia 2012 22:15 | 24:30 | Copper Box, Londyn | |||
Ann Grete Osterballe-Nørgaard 10 2× 3× | ((10:17)) raport | Nina Kamto Njitam 6 1× 2× |
Turniej mężczyzn
|
Grupa B
Drużyna | M | W | R | P | G+ | G- | G= | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Chorwacja | 5 | 5 | 0 | 0 | 150 | 109 | 41 | 10 |
Dania | 5 | 4 | 0 | 1 | 124 | 129 | -5 | 8 |
Hiszpania | 5 | 3 | 0 | 2 | 140 | 126 | 14 | 6 |
Węgry | 5 | 2 | 0 | 3 | 114 | 128 | -14 | 4 |
Serbia | 5 | 1 | 0 | 4 | 120 | 131 | -11 | 2 |
Korea Południowa | 5 | 0 | 0 | 5 | 115 | 140 | -25 | 0 |
Wyniki
29 lipca 2012 22:15 | 25:27 | Copper Box, Londyn Sędziowie: LAZAAR Nordine, REVERET Laurent | |||
Gábor Császár 8 7× 1× | ((10:13)) raport | Anders Eggert 9 5× 3× |
31 lipca 2012 20:30 | 24:23 | Copper Box, Londyn Sędziowie: Krstić, Ljubić | |||
Mikkel Hansen 8 6× 3× | ((13:12)) raport | trzech graczy 4 1× 3× |
2 sierpnia 2012 20:30 | 25:26 | Copper Box, Londyn Sędziowie: GEIPEL Lars, HELBIG Marcus | |||
Marko Vujin 7 7× 4× | ((11:13)) raport | Mikkel Hansen 7 3× 2× |
4 sierpnia 2012 17:15 | 32:21 | Copper Box, Londyn Sędziowie: LAZAAR Nordine, REVERET Laurent | |||
trzech graczy 5 2× 3× | ((14:9)) raport | Anders Eggert, Hans Lindberg 5 3× 3× |
6 sierpnia 2012 15:30 | 26:24 | Copper Box, Londyn Sędziowie: AL-NUAIMI Mohamed, OMAR Omar Almarzooqi | |||
Anders Eggert, Michael V. Knudsen 6 2× 4× | ((13:14)) raport | Lee Jae-woo, Eom Hyo-won 6 1× 2× |
Ćwierćfinały
8 sierpnia 2012 18:00 | 24:22 | Copper Box, Londyn Sędziowie: NACHEVSKI Gjorgji, NIKOLOV Slave | |||
Dalibor Doder 6 5× 4× | ((11:9)) raport | Hans Lindberg 6 2× 4× |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Mads Glæsner | 100m grzbietowym | 55,31 | 30. | → Nie awansował | |||
400m dowolnym | 3:48,27 | 12. | → Nie awansował | ||||
Pál Joensen | 3:47,36 | 10. | → Nie awansował | ||||
1500m dowolnym | 15:18,42 | 17. | → Nie awansował | ||||
Daniel Skaaning Pál Joensen Anders Lie Mads Glæsner | 4 × 200m dowolnym | 7:15004 | 13. | → Nie awansowali |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Jeanette Ottesen | 50m dowolnym | 24,85 | 7. | 24,99 | 12. | → Nie awansowała | |
100m dowolnym | 53,51 | 3. | 53,77 | 5. | 53,75 | 7. | |
100m motylkowym | 57,64 | 5. | 57,25 | 3. | 57,35 | 6. | |
Pernille Blume | 50m dowolnym | 25,54 | 24. | → Nie awansowała | |||
100m dowolnym | 55,04 | 19. | → Nie awansowała | ||||
200m dowolnym | 2:00,91 | 24. | → Nie awansowała | ||||
Lotte Friis | 400m dowolnym | 4:04,22 | 5. | 4:03,98 | 4. | ||
800m dowolnym | 8:21,89 | 2. | 8:23,86 | 5. | |||
Mie Østergaard Nielsen | 100m grzbietowym | 1:00,38 | 17. | → Nie awansowała | |||
200m grzbietowym | 2:13,89 | 28. | → Nie awansowała | ||||
Rikke Møller Pedersen | 100m klasycznym | 1:07,23 | 9. | 1:06,82 | 6. | 1:07,55 | 8. |
200m klasycznym | 2:22,69 | 2. | 2:22,23 | 2. | 2:21,65 | 4. | |
Pernille Blume Mie Østergaard Nielsen Lotte Friis Jeanette Ottesen | 4 × 100m dowolnym | 3:38,09 | 6. | 3:37,45 | 6. | ||
Mie Østergaard Nielsen Rikke Møller Pedersen Jeanette Ottesen Pernille Blume | 4 × 100m zmiennym | 3:58,35 | 3. | 3:57,76 | 7. |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Torben Grimmel | Kdw 60l | 592 | 24. | → Nie awansował | |
Anders Golding | skeet | 122 | 2. | 126 | |
Jesper Hansen | 113 | 26 | → Nie awansował |
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Stine Myrhøj Andersen | kpn 40 | 393 | 30. | → Nie awansowała | |
Stine Nielsen | 397 | 9. | → Nie awansowała | ||
kdw 3x40 | 582 | 11. | → Nie awansowała |
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Allan Bentsen | gra pojedyncza (m) | Dániel Zwickl 1-4 (9:11, 7:11, 10:12, 11:4, 8:11) | → Nie awansował | 33. | ||||||
Michael Maze | Kalinikos Kreanga 4-1 (12:10, 11:6, 11:8, 8:11, 11:3) | Jun Mizutani 4-0 (11:7, 11:6, 11:4, 11:6) | Dimitrij Ovtcharov 3-4 (8:11, 10:12, 11:1, 11:9, 11:9, 6:11, 9:11) | → Nie awansował | 5. | |||||
Mie Skov | gra pojedyncza (k) | Nadeen El-Dawlatly 4-0 (11:9, 11:6, 11:7, 11:9) | Natalia Partyka 3-4 (11:5, 3:11, 10:12, 11:8, 11:9, 7:11, 9:11) | → Nie awansowała | 33. |
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Caroline Wozniacki | singel | Anne Keothavong 4:6, 6:3, 6:3 | Yanina Wickmayer 6:4, 3:6, 6:3 | Daniela Hantuchová 6:4, 6:2 | Serena Williams 0:6, 3:6 | → Nie awansowała | Miejsca 5-8 |
Zawodnik | Konkurencja | Pływanie (1,5 km) | Zmiana 1 | Jazda na rowerze (40 km) | Zmiana 2 | Bieg (10 km) | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Line Jensen | kobiety | 18:21 | 0:43 | 1:06:34 | 0:32 | 36:37 | 2:02:47 | 23. |
Helle Frederiksen | 19:31 | 0:45 | 1:07:11 | 0:33 | 35:10 | 2:03:10 | 27. |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repesaż | Ćwierćfinały | Półfinały C/D | Półfinały A/B | Finał C/D | Finał A/B | Miejsce | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Henrik Stephansen | M1x | 6:46,32 | 3. | 6:55,36 | 4. | 7:33,51 | 1. | 7:19,62 | 1. | → Nie awansował | 13. | |||||
Mads Rasmussen Rasmus Hansen | LM2x | 6:33,1 | 1. | 6:33,25 | 1. | 6:37,17 | 1. | |||||||||
Kasper Winther Morten Jørgensen Jacob Barsøe Eskild Ebbesen | LM4- | 5:55,64 | 3. | 6:03,53 | 1. | 6:03,16 | 3. |
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repesaż | Ćwierćfinały | Półfinały C/D | Półfinały A/B | Finał C/D | Finał A/B | Miejsce | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Fie Udby Erichsen | W1x | 7:29,37 | 2. | 7:38,93 | 1. | 7:44,33 | 1. | 7:57,72 | 2. | |||||||
Anne Lolk Thomsen Juliane Rasmussen | LW2x | 6:59,94 | 2. | 7:10,93 | 2. | 7:15,53 | 4. | 4. |
- Mężczyźni – styl klasyczny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Håkan Nyblom | -55 kg | Fouad Fajari 6-0 | Kohei Hasegawa 5-0 | Hamid Soryan 0-6 | Péter Módos 3-5 | 5. | |||
Mark Madsen | -74 kg | Roman Własow 2-5 | Christophe Guenot 4-2 | Aleksandr Kazakevič 0-4 | 5. |
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Anne-Marie Rindom | Laser Radial | 17 | 19 | 8 | 22 | 12 | 7 | 27 | 23 | 11 | 11 | 130 | 13. | |
Henriette Koch Lene Sommer | 470 | 5 | 12 | 16 | 10 | 14 | 16 | 15 | 10 | 9 | 15 | 106 | 16. |
Elliott 6m
Zawodniczki | Konkurencja | Round Robin | Miejsce | Faza pucharowa | Miejsce | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||||||
Lotte Meldegaard Pedersen Susanne Boidin Tina Gramkov | Elliott 6m | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 10 | → Nie awansowały | 10. |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Sebastian Fleischer | RS:X | 18 | 28 | 24 | 23 | 29 | 29 | 29 | 15 | 28 | 26 | 220 | 29. | |
Thorbjørn Schierup | Laser | 36 | 16 | 24 | 8 | 23 | 16 | 5 | 23 | 24 | 18 | 157 | 19. | |
Jonas Høgh-Christensen | Finn | 1 | 1 | 2 | 7 | 1 | 2 | 8 | 4 | 5 | 3 | 20 | 46 | |
Michael Hestbæk Claus Olesen | Star | 12 | 11 | 13 | 14 | 13 | 7 | 6 | 3 | 14 | 10 | 89 | 11. |
- Open
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | M* | ||||
Allan Nørregaard Peter Lang | 49er | 2 | 4 | 14 | 6 | 16 | 15 | 5 | 7 | 13 | 6 | 16 | 4 | 4 | 3 | 9 | 6 | 114 |
M = Wyścig medalowy
Przypisy
- ↑ Track Cycling – Olympic Games – Omnium Men [online], the-sports.org [dostęp 2012-11-13] (ang.).
- ↑ World Rowing Official Website [online], worldrowing.com [dostęp 2012-11-13] (ang.).
- ↑ Olympic Games Men’s Olympic Games Doubles results [online], the-sports.org [dostęp 2012-11-13] (ang.).
- ↑ World Rowing Official Website [online], worldrowing.com [dostęp 2012-11-13] (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games Skeet Men’s [online], the-sports.org [dostęp 2012-11-13] (ang.).
- ↑ a b ISAF Official Site Olympic Results [online], sailing.org [dostęp 2012-11-13] (ang.).
- ↑ Olympic Games Mixed Doubles [online], the-sports.org [dostęp 2012-11-13] (ang.).
- ↑ World Rowing Official Website [online], worldrowing.com [dostęp 2012-11-13] (ang.).
Bibliografia
- Denmark at the 2012 London Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2012-11-13] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-07] (ang.).
- Women’s Triathlon – Olympic Triathlon London 2012 [online], london2012.com [dostęp 2012-11-13] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-11] (ang.).
- Olympic Swimming Schedule, Results, Medals London 2012 [online], london2012.com [dostęp 2012-11-13] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-16] (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e