Mongolia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Kod MKOl | MGL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 Londyn | ||||||
Chorąży | Bat-Ochiryn Ser-Od | |||||
Liczba zawodników | 29 w 32 konkurencjach w 7 dyscyplinach | |||||
|
Mongolię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 29 zawodników: 16 mężczyzn i 13 kobiet. Był to dwunasty start reprezentacji Mongolii na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentanci Mongolii zdobyli 5 medali: 2 srebrne i 3 brązowe, co jest najlepszym (pod względem liczby) osiągnięciem w dotychczasowych[1] startach, zajmując 56. miejsce w klasyfikacji medalowej.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Srebro | Njambajaryn Tögscogt | Boks | waga musza (do 52 kg) | w finale przegrał z Kubańczykiem Robeisy Ramírezem[2] |
Srebro | Najdangijn Tüwszinbajar | Judo | waga do 100 kg mężczyzn | w finale uległ Rosjaninowi Tagirowi Chajbułajewowi[3] |
Brąz | Uranczimegijn Mönch-Erden | Boks | waga lekkopółśrednia (do 64 kg) | w półfinale przegrał z Ukraińcem Denysem Berinczykiem[4] |
Brąz | Sajndżarglyn Njam-Oczir | Judo | waga do 73 kg mężczyzn | w walce o brązowy medal pokonał Holendra Dexa Elmonta[5] |
Brąz | Soronzonboldyn Battsetseg | Zapasy | waga do 63 kg kobiet | w walce o brązowy medal pokonała Kanadyjkę Martine Dugrenier[6] |
Skład kadry
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Pürewdordżijn Serdamba | 49 kg | Devendro Singh 11-16 | → Nie awansował | ||||
Njambajaryn Tögscogt | 52 kg | Elvin Məmişzadə 18 -11 | Vincenzo Picardi 17 -16 | Jasurbek Latipov 15 -10 | Misza Ałojan 15 -11 | Robeisy Ramírez 14 - 17 | |
Uranczimegijn Mönch-Erden | 64 kg | Zdeněk Chládek 20 -12 | Richarno Colin 15 -12 | Thomas Stalker 23 -22 | Denys Berinczyk 21- 29 | → Nie awansował | |
Byambyn Tuvshinbat | 69 kg | Yannick Mitoumba 17 -4 | Alexis Vastine 12- 13 | → Nie awansował |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Pierwsza runda repasaży | Ćwierćfinał repasaży | Półfinał repasaży | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
DavaadorDżijn Tömörchüleg | do 60 kg | Felipe Kitadai 0000- 0011 | 17. | ||||||||
Chaszbaataryn Cagaanbaatar | do 66 kg | Tu Kai-wen 0111 -0001 | Colin Oates 0000- 0011 | 9. | |||||||
Sajndżarglyn Njam-Oczir | do 73 kg | Christoper Völk 0011 -0001 | Wołodymyr Soroka 0011 -0002 | Mansur Isajew 0001- 0100 | Nicholas Delpopolo 0011 -0002 | Dex Elmont 0011 -0002 | |||||
Najdangijn Tüwszinbajar | do 100 kg | Teerawat Homklin 1000 -0000 | Thierry Fabre 1000 -0000 | Ramziddin Sayidov 1000 -0001 | Hwang Hee-tae 0010 -0001 | Tagir Chajbułajew 0000- 1000 |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Pierwsza runda repasaży | Ćwierćfinał repasaży | Półfinał repasaży | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Mönchbatyn Urantsetseg | - do 48 kg | Aleksandra Podriadowa 010 - 0001 | Alina Alexandra Dumitru 0011- 0112 | Paula Pareto 0002- 0011 | 7. | |||||
Mönchbaataryn Bundmaa | - do 52 kg | Linouse Desravine 0100 -0000 | Yanet Bermoy 0000- 0020 | 9. | ||||||
Dordżsurengiin Sumiya | - do 57 kg | Kim Jan-di 0001- 0001 | 17. | |||||||
Munchdzaja Cedewsuren | - do 63 kg | Jennifer Anson 1100 -0000 | Johanna Ylinen 1000 -0000 | Gévrise Émane 0001 -0001 | Urška Žolnir 0000- 1000 | Yoshie Ueno 0002- 0010 | 5. | |||
Pürewdżargalyn Lchamdegd | - do 78 kg | Gemma Gibons 0010- 0021 | 9. |
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Luwsanlchündewijn Otgonbajar | maraton | 2:52:15 | 102 |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Ser-Od Bat-Ochir | maraton | 2:20:10 | 51 |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Rozstawienie | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Biszindeegijn Urantungalag | indywidualnie | 652 | 18. | Alison Williamson 01222 -21000 | Jennifer Nichols 10122 -12100 | Lee Sung-jin 000- 222 | 9. |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Rozstawienie | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Dżancangijn Gantögs | indywidualnie | 669 | 19. | Banerjee 000- 222 | 33. |
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Gantumöriin Oyungerel | 100 m st. klasycznym | 1:27.17 | 45 |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Andriej Tamir | 100 m st. dowolnym | 56.37 | 49 |
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Otrjadyn Gündegmaa | ppn 40 | 380 | 18. | ||
psp 30+30 | 577 | 27. |
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Bayaraa Nyantai | ppn 60 | 593 | 23. | ||
ksp 3x20 | 1154 | 33. | |||
ksp 60 | 588 | 40. |
Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Bayaraagiin Naranbaatar | -55 kg | Hassan Rahimi 0- 2 | 19. | ||||||
Purevjavyn Önörbat | -74 kg | Davit Khutsiszwili 0-2 | 13. | ||||||
Orgodolyn Uytumen | -84 kg | Dawit Marsagiszwili 0-2 | 13. | ||||||
Jargalsaikhany Chuluunbat | -74 kg | Malal Ndiaye 2 -0 | Bilał Machow 1- 2 | 7. |
Kobiety - styl wolny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Davaasukhiin Otgontsetseg | -48 kg | Carolina Castillo 2 -0 | Iwona Matkowska 1- 2 | 9. | |||||
Sundeviin Byambatseren | -55 kg | Sofia Mattsson 0- 2 | 17. | ||||||
Soronzonboldyn Battsetseg | -63 kg | Sylvie Datty Ngonga 2 -0 | Anastasija Grigorjeva 2-0 | Akori Icho 0- 2 | Martine Dugrenier 2-0 | ||||
Ochirbatyn Burmaa | -72 kg | Leah Callahan 2 -0 | Maider Unda 1- 2 | 8. |
Przypisy
- ↑ Stan na 31 sierpnia 2012 r.
- ↑ Men's Fly (52 kg) - Olympic Boxing London 2012 [online], london2012.com [dostęp 2012-09-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-09] (ang.).
- ↑ Men's - 100 kg - Olympic Judo London 2012 [online], london2012.com [dostęp 2012-09-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-08] (ang.).
- ↑ Men's Light Welter (64 kg) - Olympic Boxing London 2012 [online], london2012.com [dostęp 2012-09-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-06] (ang.).
- ↑ Men's - 73 kg - Olympic Judo London 2012 [online], london2012.com [dostęp 2012-09-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-09] (ang.).
- ↑ Women's - 63 kg Freestyle - Olympic Wrestling London 2012 [online], london2012.com [dostęp 2012-09-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-09] (ang.).
Bibliografia
- Mongolia at the 2012 London Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2012-09-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-11] (ang.).
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
- p
- d
- e