Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Kod MKOl | SUI | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 Vancouver | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 146 w 14 dyscyplinach | |||||
|
Szwajcarię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało stu czterdziestu sześciu zawodników.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Simon Ammann | Skoki narciarskie | Duża skocznia |
Złoto | Simon Ammann | Skoki narciarskie | Normalna skocznia |
Złoto | Didier Défago | Narciarstwo alpejskie | Zjazd mężczyzn |
Złoto | Dario Cologna | Biegi narciarskie | 15 km stylem dowolnym mężczyzn |
Złoto | Carlo Janka | Narciarstwo alpejskie | Gigant mężczyzn |
Złoto | Michael Schmid | Narciarstwo dowolne | Ski cross mężczyzn |
Brąz | Olivia Nobs | Snowboarding | Snowboard cross kobiet |
Brąz | Silvan Zurbriggen | Narciarstwo alpejskie | Kombinacja mężczyzn |
Brąz | Ralph Stöckli Jan Hauser Markus Eggler Simon Strübin Toni Müller | Curling | Mężczyźni |
Wyniki reprezentantów Szwajcarii
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- nie wystartował w żadnej konkurencji
- sprint – 13. miejsce
- bieg pościgowy – 12. miejsce
- bieg indywidualny – 16. miejsce
- bieg masowy – 24. miejsce
- sprint – 16. miejsce
- bieg pościgowy – 43. miejsce
- bieg indywidualny – 43. miejsce
- sprint – 26. miejsce
- bieg pościgowy – 28. miejsce
- bieg indywidualny – 39. miejsce
- sprint – 69. miejsce
- bieg indywidualny – 55. miejsce
Kobiety
- sprint – 56. miejsce
- bieg pościgowy – 48. miejsce
- bieg indywidualny – 40. miejsce
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Dwójki – 4. miejsce
- Dwójki – DNS
- Daniel Schmid, Jürg Egger
- Dwójki – DNS
- Czwórki – 6. miejsce
- Daniel Schmid, Alex Baumann, Christian Aebli, Roman Handschin
- Czwórki – DNS
Kobiety
- Sabina Hafner, Caroline Spahni
- Czwórki – 12. miejsce
- Czwórki – 10. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- 15 km stylem dowolnym –
- Bieg łączony – 13. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 34. miejsce
- 15 km stylem dowolnym – 15. miejsce
- Bieg łączony – 44. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 38. miejsce
- 15 km stylem dowolnym – 12. miejsce
- Bieg łączony – 22. miejsce
- 15 km stylem dowolnym – 17. miejsce
- Bieg łączony – 20. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 49. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 43. miejsce
- Sprint drużynowy stylem dowolnym – 11. miejsce
- sztafeta – 10. miejsce
Kobiety
- 30 km stylem klasycznym – DNF
- Sprint stylem klasycznym – 30. miejsce
- Sprint drużynowy stylem dowolnym – 17. miejsce
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni –
Kobiety – 4. miejsce
- Mirjam Ott
- Carmen Schäfer
- Carmen Küng
- Janine Greiner
- Irene Schori
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
- Laura Benz, Sara Benz, Nicole Bullo, Angela Frautschi, Melanie Häfliger, Kathrin Lehmann, Darcia Leimgruber, Julia Marty, Stefanie Marty, Christine Meier, Rahel Michielin, Katrin Nabholz, Lucrèce Nussbaum, Claudia Riechsteiner, Florence Schelling, Dominique Slongo, Anja Stiefel, Sandra Thalmann, Stefanie Wyss, Sabrina Zollinger – 5. miejsce
- Andres Ambühl, Severin Blindenbacher, Thomas Déruns, Rafael Diaz, Hnat Domenichelli, Philippe Furrer, Patrick von Gunten, Jonas Hiller, Sandy Jeannin, Romano Lemm, Thibaut Monnet, Thierry Paterlini, Martin Plüss, Ivo Rüthemann, Raffaele Sannitz, Luca Sbisa, Mathias Seger, Julien Sprunger, Mark Streit, Yannick Weber, Roman Wick – 8. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Gundersen/HS106 – 11. miejsce
- Gundersen/HS140 – 22. miejsce
- Gundersen/HS106 – 35. miejsce
- Gundersen/HS140 – 33. miejsce
- Seppi Hurschler
- Gundersen/HS106 – 29. miejsce
- Gundersen/HS140 – 31. miejsce
- Thomas Schmid
- Gundersen/HS106 – 40. miejsce
- Gundersen/HS140 – 16. miejsce
- Seppi Hurschler
Tim Hug
Thomas Schmid
Ronny Heer
- Drużynowo – 9. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- soliści – 4. miejsce
Kobiety
- solistki – 15. miejsce
Pary
- Anaïs Morand
Antoine Dorsaz
- Pary sportowe – 15. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Roger Schneider
- 5000 m – 24. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- gigant – 29. miejsce
- slalom – DNF
- zjazd – 6. miejsce
- supergigant – 10. miejsce
- gigant – 14. miejsce
- zjazd –
- supergigant – 15. miejsce
- kombinacja – DNF
- slalom – 15. miejsce
- supergigant – 9. miejsce
- zjazd – 23. miejsce
- zjazd – 11. miejsce
- supergigant – 8. miejsce
- gigant –
- kombinacja – 4. miejsce
- gigant – 15. miejsce
- slalom – DNF
- kombinacja – 14. miejsce
- slalom – 12. miejsce
- kombinacja –
Kobiety
- supergigant – 12. miejsce
- gigant – DNF
- kombinacja – 23. miejsce
- zjazd – DNF
- zjazd – 19. miejsce
- supergigant – DNF
- kombinacja – DNF
- zjazd – 12. miejsce
- supergigant – 6. miejsce
- zjazd – 5. miejsce
- supergigant – 13. miejsce
- gigant – 4. miejsce
- kombinacja – 6. miejsce
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Christian Hächler
- skoki akrobatyczne – 16. miejsce
- Beni Hofer
- ski cross – 32. miejsce
- Andreas Isoz
- skoki akrobatyczne – 14. miejsce
- skoki akrobatyczne – 12. miejsce
- ski cross – 20. miejsce
- Mike Schmid
- ski cross –
- ski cross – 14. miejsce
- skoki akrobatyczne – 18. miejsce
Kobiety
- skoki akrobatyczne – 16. miejsce
- ski cross – 35. miejsce
- ski cross – 18. miejsce
- skoki akrobatyczne – 19. miejsce
- ski cross – 7. miejsce
- ski cross – 29. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Stefan Höhener
- jedynki – 32. miejsce
Kobiety
- jedynki – 7. miejsce
Skeleton
- Osobny artykuł: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Pascal Oswald – 16. miejsce
Kobiety
- Maya Pedersen – 9. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Skocznia normalna –
- Skocznia duża –
- Skocznia normalna – 35. miejsce
- Skocznia duża – 24. miejsce
Snowboard
- Osobny artykuł: Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
- halfpipe – 25. miejsce
- Fabio Caduff
- snowboardcross – 13. miejsce
- gigant równoległy – 17. miejsce
- gigant równoległy – 20. miejsce
- halfpipe – 36. miejsce
- gigant równoległy – 19. miejsce
- halfpipe – 29. miejsce
- halfpipe – 4. miejsce
- gigant równoległy – 5. miejsce
Kobiety
- halfpipe – 9. miejsce
- halfpipe – 25. miejsce
- gigant równoległy – 28. miejsce
- snowboardcross – 7. miejsce
- snowboardcross – 11. miejsce
- snowboardcross – 9. miejsce
- snowboardcross –
Bibliografia
- Skład reprezentacji na stronie Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-01-11)]. (ang.)
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa |
|
Oceania |