Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Kod MKOl | SUI | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924 Paryż | ||||||
Liczba zawodników | 141 w 74 konkurencjach w 17 dyscyplinach | |||||
|
Szwajcarię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 141 zawodników: 136 mężczyzn i 5 kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Szwajcarii na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | August Güttinger | Gimnastyka | ćwiczenia na poręczach | 21,630 pkt[1] |
Złoto | Josef Wilhelm | Gimnastyka | ćwiczenia na koniu z łękami | 21,230 pkt[1] |
Złoto | Alphonse Gemuseus | Jeździectwo | skoki przez przeszkody indywidualnie | 6,0[2] |
Złoto | Édouard Candeveau, Alfred Felber, Émile Lachapelle | Wioślarstwo | dwójka ze sternikiem | 8:39,0[3] |
Złoto | Émile Albrecht, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter, Émile Lachapelle | Wioślarstwo | Czwórka ze sternikiem | 7:18,4[3] |
Złoto | Hermann Gehri | Zapasy | waga półśrednia styl wolny | |
Złoto | Fritz Hagmann | Zapasy | waga średnia styl wolny | |
Srebro | Jean Gutweniger | Gimnastyka | ćwiczenia na drążku | 19,236 pkt[1] |
Srebro | Jean Gutweniger | Gimnastyka | ćwiczenia na koniu z łękami | 21,130 pkt[1] |
Srebro | Alphonse Gemuseus, Werner Stuber, Hans Bühler | Jeździectwo | skoki przez przeszkody drużynowo | 50 pkt[2] |
Srebro | Paul Martin | Lekkoatletyka | bieg na 800 m mężczyzn | 1:52,6[4] |
Srebro | Willy Schärer | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m mężczyzn | 3:55,0[4] |
Srebro | Hans Pulver, Adolphe Reymond, Rudolf Ramseyer, August Oberhauser, Paul Schmiedlin, Aron Pollitz, Karl Ehrenbolger, Robert Pache, Walter Dietrich, Max Abegglen, Paul Fässler, Félix Bédouret, Adolphe Mengotti, Paul Sturzenegger, Edmond Kramer | Piłka nożna | turniej mężczyzn | W finale ulegli reprezentacji Urugwaju 0:3[5] |
Srebro | Fritz Hünenberger | Podnoszenie ciężarów | waga półciężka | 490,0 kg[6] |
Srebro | Henri Wernli | Zapasy | waga ciężka styl wolny | |
Brąz | Hans Grieder, August Güttinger, Jean Gutweniger, Georges Miez, Otto Pfister, Antoine Rebetez, Carl Widmer, Josef Wilhelm | Gimnastyka | wielobój drużynowo | 816,661 pkt[1] |
Brąz | Antoine Rebetez | Gimnastyka | ćwiczenia na koniu z łękami | 20,500 pkt[1] |
Brąz | August Güttinger | Gimnastyka | Wspinanie się po linie | 7,8[1] |
Brąz | Arthur Reinmann | Podnoszenie ciężarów | waga piórkowa | 382,5 kg[6] |
Brąz | Josias Hartmann | Strzelectwo | karabin 50m leżąc indywidualnie | 394 pkt[7] |
Brąz | Josef Schneider | Wioślarstwo | jedynka mężczyzn | 8:01,1[3] |
Brąz | Rudolf Bosshard, Heinrich Thoma | Wioślarstwo | dwójka podwójna | |
Brąz | Émile Albrecht, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter | Wioślarstwo | czwórka bez sternika | |
Brąz | Otto Müller | Zapasy | waga półśrednia styl wolny | |
Brąz | Charles Courant | Zapasy | waga półciężka styl wolny |
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
R. Nyffeler | waga musza | BYE | Stephen Rennie P | NQ | 9. | ||
Johann Weidel | waga kogucia | BYE | Antonio Sánchez P | NQ | 9. | ||
Jean Sauthier | waga piórkowa | BYE | Bruno Petrarca P | NQ | 9. | ||
Louis Sauthier | waga półśrednia | Jean Delarge P | NA | 17. | |||
Teodor Stauffer | Alexander Decker W | Alfredo Santoro W | Patrick Dwyer P | NQ | 5. | ||
Edouard Siebert | waga średnia | BYE | Harry Mallin P | NQ | 9. | ||
Georges Givel | Jules Steichen W | John Elliott P | NQ | 9. |
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
August Güttinger | wielobój indywidualnie | 105,176 | 7. |
Jean Gutweniger | 102,342 | 14. | |
Hans Grieder | 99,646 | 22. | |
Georges Miez | 98,796 | 23. | |
Josef Wilhelm | 97,096 | 25. | |
Otto Pfister | 95,746 | 28. | |
Carl Widmer | 94,936 | 32. | |
Antoine Rebetez | 89,583 | 38. | |
August Güttinger Jean Gutweniger Hans Grieder Georges Miez Josef Wilhelm Otto Pfister Carl Widmer Antoine Rebetez | wielobój drużynowo | 816,661 | |
August Güttinger | skok przez konia wzdłuż | 9,08 | 17. |
Jean Gutweniger | 8,37 | 23. | |
Otto Pfister | 8,33 | 24. | |
Georges Miez | 8,17 | 25. | |
Hans Grieder | 7,08 | 41. | |
Josef Wilhelm | 6,87 | 46. | |
Carl Widmer | 4,83 | 57. | |
Antoine Rebetez | 0,0 | 67. | |
Hans Grieder | skok przez konia wszerz | 9,17 | 29. |
Josef Wilhelm | 9,06 | 34. | |
Otto Pfister | 8,86 | 39. | |
Georges Miez | 8,70 | 42. | |
Jean Gutweniger | 8,50 | 46. | |
August Güttinger | 8,41 | 48. | |
Antoine Rebetez | 7,80 | 62. | |
Carl Widmer | 7,66 | 63. | |
August Güttinger | ćwiczenia na poręczach | 21,63 | |
Josef Wilhelm | 21,40 | 4. | |
Jean Gutweniger | 21,26 | 8. | |
Hans Grieder | 20,94 | 12. | |
Georges Miez | 20,36 | 21. | |
Carl Widmer | 19,76 | 31. | |
Antoine Rebetez | 19,08 | 35. | |
Otto Pfister | 18,96 | 39. | |
Jean Gutweniger | ćwiczenia na drążku | 19,236 | |
Antoine Rebetez | 19,053 | 4. | |
Georges Miez | 19,050 | 5. | |
August Güttinger | 18,886 | . | |
Josef Wilhelm | 17,150 | 22. | |
Hans Grieder | 16,946 | 24. | |
Otto Pfister | 16,920 | 25. | |
Carl Widmer | 16,190 | 31. | |
Antoine Rebetez | ćwiczenia na kółkach | 17,920 | 30. |
Jean Gutweniger | 17,846 | 32. | |
August Güttinger | 17,570 | 37. | |
Josef Wilhelm | 17,386 | 40. | |
Otto Pfister | 17,246 | 41. | |
Hans Grieder | 17,070 | 43. | |
Carl Widmer | 16,996 | 44. | |
Georges Miez | 16,686 | 45. | |
Josef Wilhelm | ćwiczenia na koniu z łękami | 21,230 | |
Jean Gutweniger | 21,130 | ||
Antoine Rebetez | 20,730 | ||
Carl Widmer | 20,500 | 4. | |
August Güttinger | 19,600 | 8. | |
Georges Miez | 18,830 | 14. | |
Hans Grieder | 18,440 | 15. | |
Otto Pfister | 18,430 | 16. | |
August Güttinger | wspinanie po linie | 10 (7,8 S) | |
Hans Grieder | 10 (9,0 S) | 18. | |
Carl Widmer | 9 (9,2 s) | 23. | |
Georges Miez | 7 (9,6 s) | 31. | |
Otto Pfister | 7 (9,6 s) | 31. | |
Jean Gutweniger | 6 (9,8 s) | 35. | |
Antoine Rebetez | 5 (10,2 s) | 41. | |
Josef Wilhelm | 4 (10,4 s) | 45. |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | |
---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | |||
Ujeżdżenie indywidualnie | Henri von der Weid | Uhlard | 243,2 | 7. |
Adolphe Mercier | Knabe | 223,6 | 16. | |
Werner Stuber | Queen-Mary | 206,2 | 20. | |
Charles Schlumberger | Kincses | 189,4 | 21. |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty karne | Miejsce | ||||
Skoki indywidualnie | Alphonse Gemuseus | Lucette | 6,00 | ||
Werner Stuber | Girandole | 20,00 | 14. | ||
Hans Bühler | Sailor Boy | 24,00 | 20. | ||
Henri von der Weld | Admiral | 24,00 | 21. | ||
Skoki drużynowo | Alphonse Gemuseus Werner Stuber Hans Bühler Henri von der Weld | jak wyżej | 50,00 |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Ujeżdżenie | Próba terenowa | Skoki | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|
WKKW indywidualnie | Hans Bühler | Mikosch | 156 | 1161,5 | 160 | 1477,5 | 14. |
Charles Stoffel | Kreuzritter | 149 | 1077,0 | 240 | 1466,0 | 15. | |
Werner Fehr | Prahlhans | 152 | 1042,5 | 200 | 1395,0 | 18. | |
René de Ribeaupierre | Adel | 100 | 724,5 | 80 | 904,5 | 28. | |
WKKW drużynowo | Hans Bühler Charles Stoffel Werner Fehr René de Ribeaupierre | jak wyżej | punktacja jak wyżej | 4338,5 | 4. |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Albert Blattmann | jazda indywidualna na czas (m) | 6:34:09,0 | 5. |
Otto Lehner | 6:43:39,0 | 14. | |
Georg Antenen | 6:53:27,0 | 21. | |
Fritz Bossi | 7:05:43,4 | 28. | |
Albert Blattmann Otto Lehner Georg Antenen Fritz Bossi | jazda drużynowa na czas (m) | 20:11:15,0 | 4. |
Kolarstwo torowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Repasaże | Ćwierćfinał | Repasaże | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | |||
sprint | Louis Mermillod | Jaap Meijer Ferenc Uhereczky | b.d | 2. | Ferenc Uhereczky Oldřich Červinka | b.d | 1. | Francesco Del Grosso Franciszek Szymczyk | b.d | 2. | Pierre De Bruyne János Grimm George Owen | b.d | 1. | Jean Cugnot George Dempsey | b.d | 3. | NQ | |||
wyścig na dochodzenie drużynowy | Ernst Leutert Arnold Nötzli Ernst Richli Gottfried Weilenmann | Czechosłowacja | 5:23,0 | 1. | N/A | Francja | 5:21,6 | 2. | N/A | NQ | 5. |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
100 m | Walter Strebi | 11,2 | 2. | DNS | NQ | |||||
Karl Borner | b.d | 3. | NQ | |||||||
David Moriaud | b.d | 4. | NQ | |||||||
200 m | Karl Borner | b.d | 3. | NQ | ||||||
400 m | Josef Imbach | 51,8 | 1. | 48,0 | 1. | 48,3 | 2. | DNF | ||
Christian Simmen | b.d | 5. | NQ | |||||||
800 m | Paul Martin | 2:00,2 | 1. | N/A | 1:55,6 | 3. | 1:52,6 | |||
1500 m | Willy Schärer | N/A | 4:06,6 | 1. | 3:55,0 | |||||
5000 m | William Marthe | N/A | DNF | NQ | ||||||
110 m przez płotki | Willi Moser | b.d | 2. | N/A | 16,1 | 5. | NQ | |||
Victor Moriaud | b.d | 3. | N/A | NQ | ||||||
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | Karl Borner Heinz Hemmi Josef Imbach Victor Moriaud | 42,2 | 1. | N/A | 42,2 | 2. | DSQ | |||
chód na 10 km | Arthur Tell Schwab | N/A | b.d | 3. | 49:50,0 | 5. |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
skok w dal | Adolf Meier | 6,61 | 17. | NQ | |
pchnięcie kulą | Werner Nüesch | 12,45 | 21. | NQ | |
Otto Garnus | 12,12 | 23. | NQ | ||
rzut dyskiem | Werner Nüesch | 38,205 | 16. | NQ | |
Otto Garnus | 35,16 | 26. | NQ | ||
rzut oszczepem | Hans Wipf | 48,57 | 21. | NQ | |
Willi Moser | 46,80 | 25. | NQ |
Zawodnik | Konkurencje | Wyniki | Punkty | Miejsce | |
---|---|---|---|---|---|
Constant Bucher | pięciobój | skok w dal | 6,170 | 21 | 21. |
rzut oszczepem | 38,95 | 24 | 24. | ||
Bieg na 200 m | 24,4 | 18 | 18. | ||
rzut dyskiem | DNS | ||||
Bieg na 1500 m | DNS | ||||
Finał | 63 | 22. | |||
Ernst Gerspach | dziesięciobój | bieg 100 m | 11,4 | 809,6 | 2. |
skok w dal | 6,46 | 720,7 | 9. | ||
pchnięcie kulą | 10,355 | 501,5 | 21. | ||
skok wzwyż | 1,70 | 678 | 8. | ||
bieg 400 m | 53,4 | 804,48 | 9. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 16,8 | 829 | 5. | ||
rzut dyskiem | 33,91 | 570,60 | 8. | ||
skok o tyczce | 3,40 | 703,0 | 4. | ||
rzut oszczepem | 44,82 | 555,05 | 10. | ||
bieg na 1500 m | 5:08,2 | 571,6 | 13. | ||
Finał | 6743,53 | 6. | |||
Constant Bucher | bieg 100 m | 11,4 | 809,6 | 2. | |
skok w dal | 6,12 | 637,4 | 25. | ||
pchnięcie kulą | 9,71 | 437,0 | 28 | ||
skok wzwyż | 1,60 | 538 | 21. | ||
bieg 400 m | 54,0 | 781,92 | 12. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 18,4 | 677 | 20. | ||
rzut dyskiem | 34,78 | 603,66 | 6. | ||
skok o tyczce | 2,90 | 433,0 | 16. | ||
rzut oszczepem | 39,415 | 406,4125 | 17. | ||
bieg na 1500 m | 4:57,2 | 637,6 | 11. | ||
Finał | 5961,5925 | 15. | |||
Adolf Meier | bieg 100 m | 11,6 | 762,0 | 8. | |
skok w dal | 6,175 | 650,875 | 22. | ||
pchnięcie kulą | 10,00 | 466,0 | 25. | ||
skok wzwyż | 0 | 0 | NM | ||
bieg 400 m | 55,2 | 736,8 | 1. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 17,0 | 810 | 8. | ||
rzut dyskiem | DNS | ||||
skok o tyczce | DNS | ||||
rzut oszczepem | DNS | ||||
bieg na 1500 m | DNS | ||||
Finał | DNF |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Runda 1
25 maja 1924 15:30 | Szwajcaria | 9–0 Report | Litwa | Stade Pershing, Vincennes Widzów: 8,110 Sędzia: Antonio Scamoni (ITA) |
Runda 2
28 maja 1924 17:00 | Szwajcaria | 1–1 (dogrywka) Report | Czechosłowacja Sloup 21' (k.) | Stade Bergeyre Widzów: 12,000 Sędzia: P. Chr. Andersen (NOR) |
30 maja 1924 17:00 | Szwajcaria | 1–0 Report | Czechosłowacja | Stade Bergeyre Widzów: 10,000 Sędzia: Marcel Slawik (FRA) |
Ćwierćfinał
2 czerwca 1924 17:00 | Szwajcaria | 2–1 Report | Włochy Della Valle 52' | Stade Bergeyre Widzów: 12,000 Sędzia: Johannes Mutters (NED) |
Półfinał
5 czerwca 1924 17:00 | Szwajcaria | 2–1 Report | Szwecja | Stade Olympique, Colombes Widzów: 7,448 Sędzia: Mihaly Ivancsics (HUN) |
Finał
9 czerwca 1924 16:30 | Urugwaj | 3–0 Report | Szwajcaria | Stade Olympique, Colombes Widzów: 41,000 Sędzia: Marcel Slawik (FRA) |
Piłka wodna
- Osobny artykuł: Piłka wodna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
|
|
Turniej główny
Runda 1
14 lipca 1924 | Holandia | 7:0 | Szwajcaria | ||
11:15 | |||||
Reprezentacja Szwajcarii została sklasyfikowana na 10. miejscu.
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Charles Kopp | 1:15,0 | 4. | NQ | |||
200 m klasycznym | Robert Wyss | 3:03,6 | 2. | 3:04,2 | 3. | 3:05,6 | 5. |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Wyciskanie jednorącz | Podrzut jednorącz | Rwanie | Wyciskanie oburącz | Podrzut oburącz | Łącznie | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
waga piórkowa | Arthur Reinmann | 57,5 kg | 70 kg | 80 kg | 75 kg | 100 kg | 382,5 kg | |
Edgar Juillerat | 55 kg | 70 kg | 67,5 kg | 75 kg | 100 kg | 367,5 kg | 8. | |
waga lekka | Joseph Jaquenoud | 65 kg | 85 kg | 77,5 kg | 85 kg | 105 kg | 417,5 kg | 5. |
Félix Bichsel | 70 kg | 95 kg | 65 kg | 75 kg | 105 kg | 410 kg | 8. | |
Jules von Gunten | 65 kg | 77,5 kg | 72,5 kg | 75 kg | 100 kg | 390 kg | 14. | |
waga średnia | Albert Aeschmann | 67,5 kg | 87,5 kg | 82,5 kg | 87,5 kg | 117,5 kg | 442,5 kg | 5. |
waga lekkociężka | Fritz Hünenberger | 80 kg | 107,5 kg | 80 kg | 97,5 kg | 125 kg | 490 kg | |
Anton Schärer | 75 kg | 85 kg | 100 kg | 95 kg | 120 kg | 475 kg | 7. | |
waga ciężka | Eugène Peney | 65 kg | 85 kg | 80 kg | DNF | DNS | DNF |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
trampolina 3m | Arthur Bischoff | 385 | 6. | NQ |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
karabin małokalibrowy leżąc 50 m | Josias Hartmann | 394 | |
Jakob Reich | 392 | 7. | |
Walter Lienhard | 390 | 10. | |
Willy Schnyder | 376 | 41. | |
karabin dowolny 600 m leżąc | Conrad Stucheli | 82 | 24. |
Jakob Reich | 81 | 31. | |
Arnold Rösli | 79 | 35. | |
Albert Tröndle | 73 | 51. | |
karabin dowolny, drużynowo | Jakob Reich Arnold Rösli Willy Schnyder Conrad Stucheli Albert Tröndle | 635 | 4. |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał | Pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
szpada indywidualnie | Constantin Antoniades | George Breed Charles Biscoe Virgilio Mantegazza Carl Gripenstedt Krikor Agathon Domingo Mendy Charles Delporte Josef Jungmann Miguel Zabalza | N/A | NQ | ||||||||
Frédéric Fitting | Roger Ducret Robert Frater Pedro Nazar Paul Anspach Teodoros Fustanos Conrado Rolando Eduardo Alonso Josef Javůrek | N/A | Armand Massard Renzo Compagna Trifon Triandafilakos Mário de Noronha Allan Milner Paul Anspach Willem van Blijenburgh Conrado Rolando Robert Frater Bror Lagercrantz | Renzo Compagna Gaston Cornereau Charles Delporte Léon Tom Nils Hellsten Mário de Noronha Raoul Heide Luis Lucchetti Henri Jacquet Ivan Osiier Roger Ducret | NQ | |||||||
Eugène Empeyta | Armand Massard Allan Milner Ivan Osiier Martin Holt Luis Lucchetti Ramíro Mañalich Salvador Quesada Santos Ferreira | N/A | Ernest Gevers Georges Buchard Nils Hellsten Virgilio Mantegazza Charles Biscoe Joseph Misrahi Sigurd Akre Pieter von Boven Wenceslao Paunero | Virgilio Mantegazza Paul Anspach Armand Massard Ernest Gevers Peter Ryefelt Allan Milner Charles Biscoe Georges Buchard Ramón Fonst Domingo García Carl Gripenstedt | NQ | |||||||
Henri Jacquet | Domingo García Ramón Fonst Raoul Heide Georges Buchard Bror Lagercrantz Jan de Beaufort Jens Berthelsen Francisco Bollini António de Castro | N/A | Ramón Fonst Carl Gripenstedt Gaston Cornereau George Breed Léon Tom Peter Ryefelt Rui Mayer Wouter Brouwer Pedro Nazar | Renzo Compagna Gaston Cornereau Charles Delporte Léon Tom Nils Hellsten Mário de Noronha Raoul Heide Luis Lucchetti Roger Ducret Ivan Osiier Frédéric Fitting | NQ | |||||||
szpada drużynowo | John Albaret Constantin Antoniades Eugène Empeyta Frédéric Fitting Henri Jacquet | Kuba Grecja | W | N/A | Belgia Stany Zjednoczone | P R | NQ | |||||
floret indywidualnie | Édouard Fitting | Nicolaas Nederpeld | Juan Delgado Manuel Queiróz Philip Doyne Charles Crahay Alois Gottfried | P P P W W | NQ | |||||||
Eugène Empeyta | Charles Crahay Roberto Larraz Roger Ducret | P P P | NQ | |||||||||
Frédéric Fitting | Robert Montgomerie Harold Bloomer Ernst Huber | W W P | Edgar Seligman Ivan Osiier Kurt Ettinger Adrianus de Jong Santiago García | P P P W W | NQ | |||||||
John Albaret | Pedro Mendy Kurt Ettinger Svend Munck Konrad Winkler | P W W W | George Calnan Robert Montgomerie Horacio Casco Diego Díez Roger Ducret | P P P P P | NQ | |||||||
floret drużynowo | John Albaret Constantin Antoniades Eugène Empeyta Édouard Fitting Frédéric Fitting Charles Rochat | Dania | N/A | Włochy Węgry Austria | P W W | NQ |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
floret indywidualnie | Emma Fitting | Gladys Davies Elsa Hellquist Ellen Osiier Johanna Stokhuyzen-de Jong Yvonne Conte Irma Hopper | P P P W W W | Gladys Davies Grete Heckscher Gizella Tary Lucienne Prost Ellen Hamilton | P P P P W | NQ | ||
Judith Morgenthaler | Lucienne Prost Muriel Freeman Hanna Olsen Ingeborg Buhl Adriana Admiraal-Meijerink | P P p W p | NQ | |||||
S. Bonnard | Grete Heckscher Fernande Tassy Gizella Tary Adelaide Gehrig Alice Walker | P P W P P | NQ |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | 4 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Charles Aeschlimann | BYE | Carlos Dumas W 3:0 (7:5,6:4,6:0) | Béla von Kehrling P 2:3 (6:4,8:6,5:7,2:6.3:6) | NQ | 17. | |||
Maurice Ferrier | Ernst Schybergson W 3:0 (6:4,6:3,6:3) | Sydney Jacob P 1:3 (7:5,3:6,1:6,1:6) | NQ | 33. | |||||
Pablo Debran | Edwin McCrea W 3:0 (6:4,6:4,6:0) | Umberto De Morpurgo P 0:3 (2:6,3:6,3:6) | NQ | 33. | |||||
Hanns Syz | BYE | Patrick Spence P 0:3 (3:6,2:6,5:7) | NQ | 33. | |||||
debel (m) | Pablo Debran Hanns Syz | N/A | Edwin McCrea William Ireland W 3:2 (4:6,6:2,6:2,1:6,6:4) | Erik Tegner Einer Ulrich P 0:0 (0:6,0:6,1:6) | NQ | 16. | |||
Charles Aeschlimann Maurice Ferrier | N/A | Louis Raymond Patrick Spence W 3:0 (w/o) | Jan Koželuh Ladislav Žemla P 1:3 (4:6,6:3,4:6,4:6) | NQ | 16. |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | Finał | Pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Jedynka | Josef Schneider | N/A | 7:15,6 | 1. | N/A | 8:01,1 | 3. | |||||
Dwójka podwójna | Rudolf Bosshard Heini Thoma | N/A | 6:55,0 | 1. | N/A | b.d | 3. | |||||
dwójka ze sternikiem | Édouard Candeveau Alfred Felber Émile Lachapelle | N/A | 7:49,6 | 1. | N/A | 8:39,0 | 1. | |||||
Czwórka bez sternika | Émile Albrecht Alfred Probst Eugen Sigg Hans Walter | N/A | b.d | 2. | N/A | b.d | 3. | |||||
Czwórka ze sternikiem | Émile Albrecht Émile Lachapelle Walter Loosli Alfred Probst Eugen Sigg Hans Walter | N/A | b.d | 2. | 7:27,7 | 1. | 7:18,4 | 1. |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | Runda pierwsza | Runda druga | Runda trzecia | Runda czwarta | Runda piąta | Runda szósta | Runda siódma | Runda finałowa | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
styl klasyczny waga średnia | Jules Grandjean | Émile Clody p | Oldřich Pštros p | NQ | N/A | 20. | ||||
Louis Veuve | Wacław Okulicz-Kozaryn p | Nikola Grbić p | NQ | N/A | 20. |
Konkurencja | Zawodnik | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
styl wolny waga lekka | Édouard Belet | Ernest Bacon W | George Gardiner p | NQ | 5. | |
Auguste Corti | Arvo Haavisto p | NQ | 9. | |||
styl wolny waga półśrednia | Hermann Gehri | Gaston Fichu W | William Johnson W | Eino Leino W | Guy Lookabough W | |
Otto Müller | Guy Lookabough P | NQ | Donald Stockton W[8] | William Johnson p | ||
styl wolny waga średnia | Fritz Hagmann | Robert Christoffersen W | Johan Penttilä W | Noel Rhys W | Pierre Ollivier W | |
Emile Tognetti | Bernard Rowe W | Pierre Ollivier p | Johan Penttilä p[8] | NQ | 5. | |
styl wolny waga półciężka | Charles Courant | Charles Strack W | Poul Hansen W | Johan Svensson p | NQ | |
Fritz Roth | Poul Hansen p | NQ | 11. | |||
styl wolny waga ciężka | Henri Wernli | Edmond Dame W | Johan Richthoff W | Harry Steel P[9] Ernst Nilsson W[9] | Andrew McDonald W[9] | |
Hans Roth | Hjalmar Nyström W | Toivo Pohjala p | NQ | 8. |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Punkty | Finałowa pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wyścig I miejsce | Wyścig II miejsce | Wyścig I miejsce | Wyścig II miejsce | ||||
Ella Maillart | monotyp olimpijski | 5. | 3. | NQ |
Przypisy
- ↑ a b c d e f g Gymnastics – Olympic Games – Artistic Gymnastics 1924. the-sports.org. [dostęp 2017-02-13]. (ang.).
- ↑ a b Equestrian – Olympic Ganes 1924. the-sports.org. [dostęp 2017-02-13]. (ang.).
- ↑ a b c Rowing – Olympic Games 1924 results. the-sports.org. [dostęp 2017-02-13]. (ang.).
- ↑ a b Athletics – Olympic Games 1924. the-sports.org. [dostęp 2017-02-13]. (ang.).
- ↑ Football – Soccer Men's Olympic Games 1924. the-sports.org. [dostęp 2017-02-13]. (ang.).
- ↑ a b Weightlifting – Olympic Games 1924 results. the-sports.org. [dostęp 2017-02-13]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 1924 results. the-sports.org. [dostęp 2017-02-13]. (ang.).
- ↑ a b Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
- ↑ a b c Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
Bibliografia
- Switzerland at the 1924 Amsterdam Summer Games. Sports-reference.com. [dostęp 2017-02-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-09-26)]. (ang.).
- Official Reports Paris 1924 part 1. library.la94.org. [dostęp 2017-02-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-26)]. (ang.).
- Official Reports Paris 1924 part 2. library.la94.org. [dostęp 2017-02-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-07)]. (ang.).
- Official Reports Paris 1924 part 3. library.la94.org. [dostęp 2017-02-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-12)]. (ang.).
- Official Reports Paris 1924 part 4. library.la94.org. [dostęp 2017-02-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-12)]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |