Mistrovství světa v klasickém lyžování 2021
Mistrovství světa v klasickém lyžování 2021 | |
---|---|
Základní informace | |
Datum | 24. února – 7. března 2021 |
Místo | Oberstdorfu, Německo |
Závody | 24 |
≺ 2019 2023 ≻ | |
Tento box:
|
Mistrovství světa v klasickém lyžování 2021 se konalo v německém Oberstdorfu od 24. února do 7. března 2021.
Program
Všechny časy jsou ve středoevropském čase (UTC+1).'
- Běh na lyžích[1]
Datum | Čas | Závod |
---|---|---|
24. února | 12:30 | Ženy 5 km klasicky klasifikace |
14:30 | Muži 10 km klasicky klasifikace | |
25. února | 15:15 | Ženy sprint |
15:15 | Muži sprint | |
27. února | 11:45 | Ženy 2 × 7.5 km skiatlon |
13:30 | Muži 2 × 15 km skiatlon | |
28. února | 13:00 | Ženy družstvo sprint |
13:00 | Muži družstvo sprint | |
2. března | 13:15 | Ženy 10 km volně |
3. března | 13:15 | Muži 15 km volně |
4. března | 13:15 | Ženy štafeta 4 × 5 km |
5. března | 13:15 | Muži štafeta 4 × 10 km |
6. března | 12:30 | Ženy 30 km klasicky |
7. března | 13:00 | Muži 50 km klasicky |
- Severská kombinace[2]
Datum | Čas | Závod |
---|---|---|
26. února | 10:15/16:00 | Muži HS106 / 10 km |
27. února | 10:00/15:30 | Ženy HS106 / 5 km |
28. února | 10:00/15:00 | Muži družstvo HS106 / 4 × 5 km |
4. března | 11:00/15:15 | Muži HS137 / 10 km |
6. března | 10:00/15:00 | Muži družstvo sprint HS137 / 2 × 7.5 km |
- Skoky na lyžích[3]
Datum | Čas | Závod |
---|---|---|
24. února | 18:00 | Ženy HS106 klasifikace |
25. února | 17:00 | Ženy HS106 |
26. února | 17:15 | Ženy družstvo HS106 |
20:30 | Muži HS106 klasifikace | |
27. února | 16:30 | Muži HS106 |
28. února | 17:00 | Družstvo mix HS106 |
2. března | 18:00 | Ženy HS137 klasifikace |
3. března | 17:15 | Ženy HS137 |
4. března | 17:30 | Muži HS137 klasifikace |
5. března | 17:00 | Muži HS137 |
6. března | 17:00 | Muži družstvo HS137 |
Výsledky
Běh na lyžích
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
sprint podrobnosti | Johannes Høsflot Klæbo Norsko Norsko | 3:01,30 | Erik Valnes Norsko Norsko | 3:01,96 | Håvard Solås Taugbø Norsko Norsko | 3:02,10 |
30 km skiatlon podrobnosti | Alexandr Bolšunov Ruská lyžařská federace Ruská lyžařská federace | 1:11:33,9 | Simen Hegstad Krüger Norsko Norsko | 1:11:35,0 | Hans Christer Holund Norsko Norsko | 1:11:35,6 |
sprint dvojic podrobnosti | Erik Valnes Johannes Høsflot Klæbo Norsko Norsko | 15:01,74 | Ristomatti Hakola Joni Mäki Finsko Finsko | 15:03,42 | Alexandr Bolšunov Gleb Retivych Ruská lyžařská federace Ruská lyžařská federace | 15:03,83 |
15 km volně podrobnosti | Hans Christer Holund Norsko Norsko | 33:48.7 | Simen Hegstad Krüger Norsko Norsko | 34:08.9 | Harald Østberg Amundsen Norsko Norsko | 34:24.3 |
4 × 10 km štafeta podrobnosti | Pål Golberg Emil Iversen Hans Christer Holund Johannes Høsflot Klæbo Norsko Norsko | 1:52:39.0 | Alexej Červotkin Ivan Jakimuškin Arťom Malcev Alexandr Bolšunov Ruská lyžařská federace Ruská lyžařská federace | 1:52:51.0 | Hugo Lapalus Maurice Manificat Clément Parisse Jules Lapierre Francie Francie | 1:53:51.6 |
50 km klasicky (hromadný start) podrobnosti | Emil Iversen Norsko Norsko | 2:10:52.9 | Alexandr Bolšunov Ruská lyžařská federace Ruská lyžařská federace | 2:10:53.6 | Simen Hegstad Krüger Norsko Norsko | 2:11:01.1 |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
sprint podrobnosti | Jonna Sundlingová Švédsko Švédsko | 2:36,76 | Maiken Caspersenová Fallaová Norsko Norsko | 2:39,08 | Anamarija Lampičová Slovinsko Slovinsko | 2:39,11 |
15 km skiatlon podrobnosti | Therese Johaugová Norsko Norsko | 38:35,5 | Frida Karlssonová Švédsko Švédsko | 39:05,5 | Ebba Anderssonová Švédsko Švédsko | 39:05,7 |
sprint dvojic podrobnosti | Jonna Sundlingová Maja Dahlqvistová Švédsko Švédsko | 16:27,94 | Laurien van der Graaffová Nadine Fähndrichová Švýcarsko Švýcarsko | 16:28,89 | Eva Urevcová Anamarija Lampičová Slovinsko Slovinsko | 16:31,40 |
10 km volně podrobnosti | Therese Johaugová Norsko Norsko | 23:09,8 | Frida Karlssonová Švédsko Švédsko | 24:04,0 | Ebba Anderssonová Švédsko Švédsko | 24:16,7 |
4 × 5 km štafeta podrobnosti | Tiril Udnes Wengová Heidi Wengová Therese Johaugová Helene Marie Fossesholmová Norsko Norsko | 53:43.2 | Yana Kirpichenko Julija Stupaková Taťjana Sorinová Natalja Něprjajevová Ruská lyžařská federace Ruská lyžařská federace | 54:09.8 | Jasmi Joensuu Johanna Matintalo Riitta-Liisa Roponenová Krista Pärmäkoski Finsko Finsko | 54:29.4 |
30 km klasicky (hromadný start) podrobnosti | Therese Johaugová Norsko Norsko | 1:24:56.3 | Heidi Wengová Norsko Norsko | 1:27:30.5 | Frida Karlssonová Švédsko Švédsko | 1:27:31.1 |
Severská kombinace
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
velký můstek / 10 km | Johannes Lamparter Rakousko Rakousko | 23:11.1 | Jarl Magnus Riiber Norsko Norsko | 23:48.2 | Akito Watabe Japonsko Japonsko | 23:56.9 |
střední můstek / 10 km | Jarl Magnus Riiber Norsko Norsko | 23:01.2 | Ilkka Herola Finsko Finsko | 23:01.6 | Jens Lurås Oftebro Norsko Norsko | 23:02.1 |
družstvo: střední můstek / 4 × 5 km | Espen Bjørnstad Jørgen Graabak Jens Lurås Oftebro Jarl Magnus Riiber Norsko Norsko | 43:57.7 | Terence Weber Fabian Rießle Eric Frenzel Vinzenz Geiger Německo Německo | 44:40.4 | Johannes Lamparter Lukas Klapfer Mario Seidl Lukas Greiderer Rakousko Rakousko | 44:46.8 |
dvojice: velký můstek / 2 × 7,5 km | Johannes Lamparter Lukas Greiderer Rakousko Rakousko | 29:29.7 | Espen Andersen Jarl Magnus Riiber Norsko Norsko | 30:09.3 | Fabian Rießle Eric Frenzel Německo Německo | 30:37.1 |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
střední můstek / 5 km | Gyda Westvold Hansenová Norsko Norsko | 13:10.4 | Mari Leinan Lundová Norsko Norsko | 13:24.2 | Marte Leinan Lundová Norsko Norsko | 13:39.2 |
Skoky na lyžích
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
střední můstek | Piotr Żyła Polsko Polsko | 268.8 | Karl Geiger Německo Německo | 265.2 | Anže Lanišek Slovinsko Slovinsko | 261.5 |
velký můstek | Stefan Kraft Rakousko Rakousko | 276.5 | Robert Johansson Norsko Norsko | 272.1 | Karl Geiger Německo Německo | 267.4 |
mužské týmy- velký můstek | Pius Paschke Severin Freund Markus Eisenbichler Karl Geiger Německo Německo | 1046.6 | Philipp Aschenwald Jan Hörl Daniel Huber Stefan Kraft Rakousko Rakousko | 1035.5 | Piotr Żyła Andrzej Stękała Kamil Stoch Dawid Kubacki Polsko Polsko | 1031.2 |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
družstvo: střední můstek | Daniela Iraschko-Stolzová Sophie Sorschagová Chiara Hölzlová Marita Kramerová Rakousko Rakousko | 959.3 | Nika Križnarová Špela Rogeljová Urša Bogatajová Ema Klinecová Slovinsko Slovinsko | 957.9 | Silje Opsethová Anna Odine Strømová Thea Minyan Bjørsethová Maren Lundbyová Norsko Norsko | 942.1 |
střední můstek | Ema Klinecová Slovinsko Slovinsko | 279.6 | Maren Lundbyová Norsko Norsko | 276.5 | Sara Takanašiová Japonsko Japonsko | 276.3 |
velký můstek | Maren Lundbyová Norsko Norsko | 296.6 | Sara Takanašiová Japonsko Japonsko | 287.9 | Nika Križnarová Slovinsko Slovinsko | 287.1 |
Smíšené týmy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
družstvo: střední můstek | Katharina Althausová Markus Eisenbichler Anna Rupprechtová Karl Geiger Německo Německo | 1000.8 | Silje Opsethová Robert Johansson Maren Lundbyová Halvor Egner Granerud Norsko Norsko | 995.6 | Marita Kramerová Michael Hayböck Daniela Iraschko-Stolzová Stefan Kraft Rakousko Rakousko | 986.5 |
Medailové pořadí zemí
Pořadatelská země je podbarvena modře
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
1 | Norsko Norsko | 13 | 11 | 7 | 31 |
2 | Rakousko Rakousko | 4 | 1 | 2 | 7 |
3 | Švédsko Švédsko | 2 | 2 | 3 | 7 |
4 | Německo Německo | 2 | 2 | 2 | 6 |
5 | Ruská lyžařská federace Ruská lyžařská federace | 1 | 3 | 1 | 5 |
6 | Slovinsko Slovinsko | 1 | 1 | 4 | 6 |
7 | Polsko Polsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | Finsko Finsko | 0 | 2 | 1 | 3 |
9 | Japonsko Japonsko | 0 | 1 | 2 | 3 |
10 | Švýcarsko Švýcarsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | Francie Francie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem (11 zemí) | 24 | 24 | 24 | 72 |
---|
Reference
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa v klasickém lyžování 2021 na Wikimedia Commons
- Oficiální webové stránky
Mistrovství světa v klasickém lyžování | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Janské Lázně 1925 • Lahti 1926 • Cortina d'Ampezzo 1927 • Zakopane 1929 • Oslo 1930 • Oberhof 1931 • Innsbruck 1933 • Solloftea 1934 • Vysoké Tatry 1935 • Chamonix 1937 • Lahti 1938 • Zakopane 1939 • Cortina d´Ampezzo 1941 • Lake Placid 1950 • Falun 1954 • Lahti 1958 • Zakopane 1962 • Oslo 1966 • Vysoké Tatry 1970 • Falun 1974 • Lahti 1978 • Oslo 1982 • Seefeld 1985 • Oberstdorf 1987 • Lahti 1989 • Val di Fiemme 1991 • Falun 1993 • Thunder Bay 1995 • Trondheim 1997 • Ramsau 1999 • Lahti 2001 • Val di Fiemme 2003 • Oberstdorf 2005 • Sapporo 2007 • Liberec 2009 • Oslo 2011 • Val di Fiemme 2013 • Falun 2015 • Lahti 2017 • Seefeld 2019 • Oberstdorf 2021 • Planica 2023 • Trondheim 2025 | ||||||||||
Muži |
| |||||||||
Ženy |
|
Portály: Německo | Sport