Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Kod MKOl | AUT | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924 Paryż | ||||||
Liczba zawodników | 49 w 27 konkurencjach w 8 dyscyplinach | |||||
|
Austrię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 49 zawodników.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Srebro | Andreas Stadler | Podnoszenie ciężarów | waga piórkowa |
Srebro | Anton Zwerina | Podnoszenie ciężarów | waga lekka |
Srebro | Franz Aigner | Podnoszenie ciężarów | waga ciężka |
Brąz | Leopold Friedrich | Podnoszenie ciężarów | waga lekkociężka |
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Franz Barta | waga kogucia | François Sybille P | Nie awansował | 17. | |||
Toni Eichholzer | waga lekka | Haakon Hansen P | Nie awansował | 17. | |||
Alexander Decker | waga półśrednia | Théodore Stauffer P | Nie awansował | 17. |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | |
---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | |||
Ujeżdżenie indywidualnie | Arthur von Pongracz | Aberta | 234,2 | 12. |
Dagobert von Sekullic-Vrich | Shagyax | 179,8 | 22. |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | Ferdinand Kaindl | b.d | 3. | Nie awansował | |||||
Friedrich Schedl | b.d | 4. | Nie awansował | ||||||
200 m | Rudolf Rauch | 22,6 | 2. | b.d | 5. | Nie awansował | |||
800 m | Ludwig Deckardt | b.d | 5. | Nie awansował | |||||
1500 m | Ferdinand Friebe | 4:15,8 | 3. | Nie awansował | |||||
5000 m | Hans Kantor | b.d | 10. | Nie awansował | |||||
chód na 10 km | Rudolf Kühnel | Dyskwalifikacja | Nie awansował |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | WYciskanie jednorącz | Podrzut jednorącz | Rwanie | Wyciskanie oburącz | Podrzut Oburącz | Łącznie | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
waga piórkowa | Andreas Stadler | 65 kg | 75 kg | 65 kg | 75 kg | 105 kg | 385 kg | |
Wilhelm Rosinek | 57,5 kg | 75 kg | 67,5 kg | 70 kg | 105 kg | 375 kg | 5. | |
Franz Andrysek | 60 kg | 75 kg | 67,5 kg | 72,5 kg | - | 275 kg | 19. | |
waga lekka | Anton Zwerina | 75 kg | 80 kg | 77,5 kg | 82,5 kg | 112,5 kg | 427,5 | |
Leopold Treffny | 65 kg | 85 kg | 77,5 kg | 85 kg | 112,5 kg | 425 kg | 4. | |
Wilhelm Etzenberger | 65 kg | 85 kg | 70 kg | 75 kg | 110 kg | 405 kg | 9. | |
waga średnia | Rupert Eidler | 65 kg | 90 kg | 82,5 kg | 85 kg | 115 kg | 437,5 kg | 7. |
Josef Gill | 60 kg | 85 kg | 85 kg | 80 kg | 110 kg | 420 kg | 9. | |
Rudolf Edinger | 62,5 kg | - | 95 kg | 80 kg | 110 kg | 347,5 kg | 24. | |
waga lekkociężka | Leopold Friedrich | 75 kg | 95 kg | 95 kg | 95 kg | 130 kg | 490 kg | |
Karl Freiberger | 75 kg | 95 kg | 92,5 kg | 95 kg | 130 kg | 487,5 kg | 4. | |
Hermann Glück | 75 kg | 80 kg | 87,5 kg | 90 kg | 120 kg | 452,5 | 11. | |
waga ciężka | Franz Aigner | 80 kg | 95 kg | 112,5 kg | 95 kg | 130 kg | 515 kg | |
Gustav Becker | 75 kg | 80 kg | 87,5 kg | 90 kg | 127,5 kg | 460 kg | 10. | |
Josef Leppelt | 80 kg | 80 kg | 90 kg | 90 kg | 115 kg | 455 kg | 11. |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
wieża 10 m | Margarete Adler | 125 | 4. | Nie awansowała | |
trampolina 3m | Klara Bornett | 417,4 | 2. | 370,2 | 6. |
Viktoria Sölkner | 362,9 | 4. | Nie awansowała |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
trap indywidualnie | Heinrich Bartosch | 95 | 9. |
Hans Schödl | 93 | 14. | |
Erich Zoigner | 89 | 24. | |
August Baumgartner | 88 | 29. | |
trap drużynowo | Heinrich Bartosch Hans Schödl Erich Zoigner August Baumgartner Fritz Hollitzer Friedrich Dietz-Weidenberg | 347 | 6. |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał | Pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
floret indywidualnie | Ernst Huber | Frédéric Fitting Robert Montgomerie Harold Bloomer | W (5:3) P (3:5) P (2:5) | Nie awansował | ||||||||
Kurt Ettinger | Pedro Mendy John Albaret Svend Munck Konrad Winkler | W (5:4) P (3:5) W (5:3) W (5:3) | Edgar Seligman Ivan Osiier Frédéric Fitting Adrianus de Jong Santiago García | P (3:5) P (0:5) W (5:1) W (5:2) W (5:3) | Juan Delgado Jacques Coutrot Maurice Van Damme Robert Montgomerie Gil de Andrade | P (2:5) W (5:2) W (5:3) W (5:3) W (5:4) | Roger Ducret Ivan Osiier Maurice Van Damme Roberto Larraz Juan Delgado | P (3:5) P (2:5) P (2:5) P (2:5) P (4:5) | Nie awansował | |||
Alois Gottfried | Maurice Van Damme Johan Falkenberg Carlos Guerrico | P (2:5) P (4:5) W (5:3) | Charles Crahay Juan Delgado Manuel Queiróz Philip Doyne Édouard Fitting | P (1:5) P (3:5) P (1:5) P (0:5) P (2:5) | Nie awansował | |||||||
floret drużynowo | Richard Brünner Kurt Ettinger Alois Gottfried Ernst Huber Hugo Philipp | Belgia | Włochy Węgry Szwajcaria | 3:13 3:13 6:10 | Nie awansowali |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | Runda pierwsza | Runda druga | Runda trzecia | Runda czwarta | Runda piąta | Runda szósta | Runda siódma | Runda finałowa | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
styl klasyczny waga kogucia | Adolf Herschmann | Mazhar Çakin W | Georg Gundersen W | Jan Bozděch W | Théo Kueny W | Hans Hansson p | Nie awansował | 5. | ||
styl klasyczny waga piórkowa | Josef Penczik | Domingo Sánchez W | Nie awansował | |||||||
Karl Mezulian | Jānis Rudzītis W | Aleksanteri Toivola p | Erik Malmberg p | Nie awansował | ||||||
styl klasyczny waga lekka | Johann Bergmann | Josef Beránek p | Arne Gaupset p | Nie awansował | ||||||
Ludwig Sesta | Mihály Matura p | Englebertus Mollin W | Paul Parisel W | Arne Gaupset p | Nie awansował | |||||
styl klasyczny waga średnia | Viktor Fischer | Giuseppe Gorletti W | Amadeo Gorgano W | Sándor Kónyi W | Oldřich Pštros W | Arthur Lindfors p | Roman Steinberg p | Nie awansował | ||
styl klasyczny waga półciężka | Franz Sax | Arnolds Baumanis p | Axel Tetens p | Nie awansował | ||||||
styl klasyczny waga ciężka | Franz Mileder | Edmond Dame p | Edil Rosenqvist p | Nie awansował |
Bibliografia
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-01)].
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |