1988-as junior atlétikai világbajnokság
Az 1988-as junior atlétikai világbajnokság volt a második junior vb. 1988. július 27-től július 31-ig rendezték a kanadai Greater Sudburyben.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Andre Cason USA | 10.22 | Sven Matthes GDR | 10.28 | Aleksandr Shlychkov URS | 10.37 |
200 m | Kevin Braunskill USA | 20.87 | Olapade Adeniken NGR | 20.88 | Dmitriy Bartenyev URS | 20.92 |
400 m | Tomasz Jedrusik POL | 46.19 | Steve Perry AUS | 46.74 | Anthony Eziuka NGR | 46.81 |
800 m | Jonah Birir KEN | 1:50.03 | Kevin McKay GBR | 1:50.79 | Melford Homela ZIM | 1:51.34 |
1500 m | Wilfred Kirochi KEN | 3:46.52 | Noureddine Morceli ALG | 3:46.93 | Fermín Cacho ESP | 3:47.31 |
5000 m | Henry Kirui KEN | 13:54.29 | Mohamed Choumassi MAR | 13:54.36 | Addis Abebe ETH | 13:58.08 |
10 000 m | Addis Abebe ETH | 28:42.13 | Bedilu Kibret ETH | 28:48.55 | James Songok KEN | 28:50.42 |
20 km utcai futás | Metaferia Zeleke ETH | 59:27 | Thomas Osano KEN | 1:00:14 | Abel Gisemba KEN | 1:00:36 |
110 m gát | Reinaldo Quintero CUB | 13.71 | Stephen Brown USA | 13.73 | Elbert Ellis USA | 13.78 |
400 m gát | Kelly Carter USA | 49.50 | Mugur Mateescu ROM | 50.70 | Vadim Zadoinov URS | 50.88 |
3000 m akadály | William Chemitei KEN | 8:41.61 | Matthew Birir KEN | 8:44.54 | Arto Kuusisto FIN | 8:46.42 |
10000 m gyaloglás | Alberto Cruz MEX | 41:16.11 | Valentí Massana ESP | 41:33.95 | Mikhail Khmelnitskiy URS | 41:38.86 |
4 × 100 m | USA | 39.27 | NGR | 39.66 | GBR | 40.06 |
4 × 400 m | USA | 3:05.09 | AUS | 3:07.60 | JAM | 3:08.00 |
magasugrás | Artur Partyka POL | 2.28 | Lambros Papakostas GRE | 2.25 | Park Jae-Hong KOR Jaroslaw Kotewicz POL | 2.22 |
rúdugrás | Bagyula István HUN | 5.65 | Makszim Taraszov URS | 5.60 | Andrey Grudinin URS | 5.30 |
távolugrás | Luis Bueno CUB | 7.99 | Saúl Isalgué CUB | 7.78 | Nai Hui-Fang TPE | 7.77 |
hármasugrás | Vladimir Melikhov URS | 16.69 | Galin Georgiev BUL | 16.18 | Eugene Greene BAH | 16.16 |
súlylökés | Aleksandr Klimenko URS | 18.92 | Mike Stulce USA | 18.47 | Aleksandr Klimov URS | 18.06 |
diszkoszvetés | Andreas Seelig GDR | 58.60 | Kamy Keshmiri USA | 54.68 | Yuriy Nesteryets URS | 53.70 |
gerelyhajítás | Vladimir Ovchinnikov URS | 77.08 | Steve Backley GBR | 75.40 | Jens Reimann GDR | 71.64 |
kalapácsvetés | Vadim Kolesnik URS | 69.52 | Oleg Polyushik URS | 69.00 | Thomas Hommel GDR | 66.06 |
tízpróba | Michael Kohnle FRG | 7729 | Robert Zmelík TCH | 7659 | Eduard Hämäläinen URS | 7596 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Diana Dietz GDR | 11.18 | Katrin Krabbe GDR | 11.23 | Liliana Allen CUB | 11.36 |
200 m | Katrin Krabbe GDR | 22.34 | Diana Dietz GDR | 22.88 | Liliana Allen CUB | 22.97 |
400 m | Grit Breuer GDR | 51.24 | Maicel Malone USA | 52.23 | Olga Moroz URS | 53.20 |
800 m | Birte Bruhns GDR | 2:00.67 | Catalina Gheorghiu ROM | 2:01.96 | Dorota Buczkowska POL | 2:02.94 |
1500 m | Doina Homneac ROM | 4:12.94 | Snežana Pajkic YUG | 4:16.19 | Yvonne van der Kolk NED | 4:16.35 |
3000 m | Ann Mwangi KEN | 9:13.99 | Fernanda Ribeiro POR | 9:15.33 | Yvonne Lichtenfeld GDR | 9:16.02 |
10 000 m | Jane Ngotho KEN | 33:49.45 | Olga Nazarkina URS | 33:50.03 | Mónica Gama POR | 34:16.13 |
100 m gát | Aliuska López CUB | 13.23 | Birgit Wolf FRG | 13.51 | Zhanna Gurbanova URS | 13.64 |
400 m gát | Antje Axmann GDR | 57.47 | Ann Maenhout BEL | 57.58 | Silvia Rieger FRG | 57.88 |
5000 m gyaloglás | Marí Cruz Díaz ESP | 21:51.31 | Olga Sánchez ESP | 21:58.17 | Maria Grazia Orsani ITA | 22:04.74 |
4 × 100 m | GDR | 43.48 | CUB | 44.04 | USA | 44.27 |
4 × 400 m | GDR | 3:28.39 | USA | 3:31.48 | URS | 3:31.89 |
magasugrás | Galina Astafei ROM | 2.00 | Yelena Yelesina URS | 1.96 | Karen Scholz GDR | 1.92 |
távolugrás | Fiona May GBR | 6.88 | Anu Kaljurand URS | 6.78 | Jo Wise GBR | 6.69 |
súlylökés | Ines Wittich GDR | 18.54 | Heike Rohrmann GDR | 17.84 | Elvira Polyakova URS | 17.10 |
diszkoszvetés | Ilke Wyludda GDR | 68.24 | Astrid Kumbernuss GDR | 64.08 | Proletka Voycheva BUL | 58.94 |
gerelyhajítás | Karen Forkel GDR | 61.44 | Isel López CUB | 57.86 | Malgorzata Kielczewska POL | 57.04 |
hétpróba | Svetla Dimitrova BUL | 6289 | Yelena Petushkova URS | 6102 | Peggy Beer GDR | 6067 |
Éremtáblázat
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | NDK | 11 | 5 | 5 | 21 |
2. | Kenya | 6 | 2 | 2 | 10 |
3. | Egyesült Államok | 5 | 5 | 2 | 12 |
4. | Szovjetunió | 4 | 6 | 12 | 22 |
5. | Kuba | 3 | 3 | 2 | 8 |
6. | Románia | 2 | 2 | 0 | 4 |
7. | Etiópia | 2 | 1 | 1 | 4 |
8. | Lengyelország | 2 | 0 | 2 | 4 |
9. | Egyesült Királyság | 1 | 2 | 2 | 5 |
10. | Spanyolország | 1 | 2 | 1 | 4 |
11. | Bulgária | 1 | 1 | 1 | 3 |
= | NSZK | 1 | 1 | 1 | 3 |
13. | Magyarország | 1 | 0 | 0 | 1 |
= | Mexikó | 1 | 0 | 0 | 1 |
15. | Nigéria | 0 | 2 | 1 | 3 |
16. | Ausztrália | 0 | 2 | 0 | 2 |
17. | Portugália | 0 | 1 | 1 | 2 |
18. | Algéria | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Belgium | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Csehszlovákia | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Görögország | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Jugoszlávia | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Marokkó | 0 | 1 | 0 | 1 |
24. | Bahama-szigetek | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Dél-Korea | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Finnország | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Hollandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Jamaica | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Olaszország | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Tajvan | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Zimbabwe | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 41 | 41 | 41 |
További információk
- Eredmények a GBRathletics.com-ról
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap