1998-as junior atlétikai világbajnokság
Az 1998-as junior atlétikai világbajnokság volt a hetedik junior vb. 1998. július 28-tól augusztus 2-ig rendezték az franciaországi Annecy-ben.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Christian Malcolm GBR | 10.12 WJL | Amar Johnson USA | 10.34 PB | Dwight Thomas JAM | 10.40 |
200 m | Christian Malcolm GBR | 20.44 WJL | Jairo Duzant AHO | 20.92 NJR | Russell Frye USA | 20.94 |
400 m | Nduka Awazie NGR | 45.54 PB | Casey Vincent AUS | 45.55 PB | Fawzi Al Shammari KUW | 45.89 NJR |
800 m | William Chirchir KEN | 1:47.23 | Wilfred Bungei KEN | 1:47.53 | Paskar Owor UGA | 1:48.20 PB |
1500 m | Adil Kaouch MAR | 3:42.43 | Benjamin Kipkurui KEN | 3:42.67 | Robert Witt POL | 3:43.47 |
5000 m | Million Wolde ETH | 13:47.49 | Kipchumba Mitei KEN | 13:49.60 | Ahmed Baday MAR | 13:49.86 |
10 000 m | Benson Barus KEN | 29:24.28 | Salim Kipsang KEN | 29:36.80 | Alene Emere ETH | 29:47.60 |
110 m gát | Stanislav Olijar LAT | 13.51 | Sharif Paxton USA | 14.10 | Florian Seibold GER | 14.21 |
400 m gát | Periklis Iakovakis GRE | 49.82 WJL | Osiris Martínez CUB | 50.17 PB | Peter Bate AUS | 50.83 |
3000 m akadály | Reuben Kosgei KEN | 8:23.76 WJL | Abraham Cherono KEN | 8:32.24 | El Moustapha Mellour MAR | 8:34.91 PB |
10 000 m gyaloglás | Roman Rasskazov RUS | 41:55.95 | Liu Yunfeng CHN | 42:01.11 | Mario Iván Flores MEX | 42:04.55 |
4 × 100 m váltó | JAM Steve Slowly Thomas Collin Paul Thompson Roy Bailey | 39.70 WJL | USA Casey Combest Dashaun McCullough Amar Johnson Russell Frye | 39.71 | GER Tobias Unger Stefan Holz Zapletal Jirka Kevin Kuske | 39.99 |
4 × 400 m váltó | AUS Daniel McFarlane Daniel Batman Aaron Russell Casey Vincent | 3:04.74 WJL | USA Tony Berrian Kevin Baker Brian Swarn Andrew Pierce | 3:05.06 | JAM Sanjay Ayre Leroy Colquhoun Omar Henry Dwayne Miller | 3:05.31 |
magasugrás | Alfredo Deza PER | 2.21 | Yin Xueli CHN | 2.21 PB | Aleksandr Veryutin BLR | 2.21 PB |
rúdugrás | Pavel Gerasimov RUS | 5.55 PB | Lars Börgeling GER | 5.50 | Paul Burgess AUS Adam Ptacek CZE Giuseppe Gibilisco ITA | 5.20 |
távolugrás | Petar Datchev BUL | 8.14 NJR | Abdel Rahmane Al-Nubi QAT | 8.11 AJR | Felipe Melis CUB | 7.91 |
hármasugrás | Ionut Punga ROM | 16.94 WJL | Ivaylo Russinov BUL | 16.65 PB | Gregory Yeldell USA | 16.44 PB |
súlylökés | Mikulas Konopka SVK | 18.50 | Janus Robberts RSA | 18.15 | Carl Myerscough GBR | 18.12 |
diszkoszvetés | Kővágó Zoltán HUN | 59.36 | Emeka Udechuku GBR | 57.99 | Máté Gábor HUN | 56.96 |
gerelyhajítás | David Parker GBR | 72.85 | Gerhardus Pienaar RSA | 71.16 PB | Yukifumi Murakami JPN | 70.72 |
kalapácsvetés | Olli-Pekka Karjalainen FIN | 72.40 CR | Yuriy Voronkin RUS | 69.66 | Wojciech Kondratowicz POL | 68.93 |
tízpróba | Aki Heikkinen FIN | 7476 | Thomas Poge GER | 7332 PB | Jaakko Ojaniemi FIN | 7246 PB |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Shakedia Jones USA | 11.19 | Angela Williams USA | 11.27 | Joan Uduak Ekah NGR | 11.50 |
200 m | Muriel Hurtis FRA | 23.22 | Shakedia Jones USA | 23.39 | Sarah Wilhelmy GBR | 23.56 |
400 m | Natalia Nazarova RUS | 52.02 | Nakiya Johnson USA | 52.09 PB | Yupalis Díaz CUB | 52.39 NJR |
800 m | Olga Mikayeva RUS | 2:05.34 | Jebet Langat KEN | 2:05.43 | Naomi Misoi KEN | 2:05.77 |
1500 m | Lan Lixin CHN | 4:10.05 | Yimenashu Taye ETH | 4:11.97 PB | Bouchra Benthami MAR | 4:12.76 |
3000 m | Yin Lili CHN | 8:57.09 PB | Yimenashu Taye ETH | 9:01.70 | Edna Kiplagat KEN | 9:05.46 |
5000 m | Yin Lili CHN | 15:29.65 CR | Faith Jemutai KEN | 15:34.48 PB | Meryma Hashim KEN | 15:39.57 PB |
100 m gát | Julie Pratt GBR | 13.75 | Sun Hong Wei CHN | 13.75 | Susanna Kallur SWE | 13.77 |
400 m gát | Li Yu Lian CHN | 55.93 | Allison Beckford JAM | 57.19 NJR | Sun Hong Wei CHN | 57.43 |
5000 m gyaloglás | Sabine Zimmer GER | 21:14.39 | Jolanta Dukure LAT | 21:17.89 NJR | Xue Ailing CHN | 21:28.57 PB |
4 × 100 m váltó | USA Angela Williams Keyon Soley Myra Combs Shakedia Jones | 43.52 WJL | FRA Celine Thelamon Muriel Hurtis Nadia Imalouan Anne Carole Rapp | 44.07 NJR | JAM Tulia Robinson Aleen Bailey Melanie Walker Lisa Sharpe | 44.61 |
4 × 400 m váltó | JAM Patricia Hall Peta Gaye Gayle Keasha Downer Allison Beckford | 3:32.29 WJL | RUS Svetlana Pospelova Olga Mikayeva Olesya Zykina Natalia Nazarova | 3:32.35 | USA Mikele Barber Myra Combs Demetria Washington Nakiya Johnson | 3:32.85 |
magasugrás | Marina Kuptsova RUS | 1.88 | Marie Norrman SWE | 1.88 PB | Tatyana Efimenko KGZ Nevena Lendjel CRO | 1.84 |
rúdugrás | Monika Gotz GER | 4.20 | María Mar Sánchez ESP Monika Pyrek POL | 4.10 NJR 4.10 NJR | ||
távolugrás | Peng Fengmei CHN | 6.59 | Lu Xin CHN | 6.57 | Maria Chiara Baccini ITA | 6.55 NJR |
hármasugrás | Baya Rahouli ALG | 14.04 AJR | Maria Solomon RUS | 13.75 PB | Marija Martinovic YUG | 13.47 |
súlylökés | Nadzeya Astapchuk BLR | 18.23 WJL | Du Xianhui CHN | 17.69 PB | Nadine Banse GER | 16.94 |
diszkoszvetés | Liu Fengying CHN | 60.66 | Milina Robert Michon FRA | 55.01 | Lacramioara Ionescu ROM | 54.64 |
gerelyhajítás | Osleidys Menendez CUB | 68.17 WJL | Liang Lili CHN | 61.72 PB | Wei Jianhua CHN | 59.10 |
kalapácsvetés | Bianca Achilles GER | 62.22 CR | Sini Poyry FIN | 61.76 NJR | Maureen Griffin USA | 60.14 |
hétpróba | Shen Shengfei CHN | 5815 | Susanna Rajamaki FIN | 5721 | Viorica Tigau ROM | 5720 PB |
Éremtáblázat
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Kína | 7 | 6 | 3 | 16 |
2. | Oroszország | 5 | 2 | 0 | 7 |
3. | Egyesült Királyság | 4 | 1 | 2 | 7 |
4. | Kenya | 3 | 7 | 2 | 12 |
5. | Németország | 3 | 2 | 3 | 8 |
6. | Egyesült Államok | 2 | 7 | 4 | 13 |
7. | Finnország | 2 | 2 | 1 | 5 |
8. | Jamaica | 2 | 1 | 3 | 6 |
9. | Etiópia | 1 | 2 | 2 | 5 |
10. | Franciaország | 2 | 1 | 0 | 3 |
11. | Ausztrália | 1 | 1 | 2 | 4 |
= | Kuba | 1 | 1 | 2 | 4 |
= | Románia | 1 | 1 | 2 | 4 |
14. | Bulgária | 1 | 1 | 0 | 2 |
= | Lettország | 1 | 1 | 0 | 2 |
16. | Marokkó | 1 | 0 | 3 | 4 |
17. | Fehéroroszország | 1 | 0 | 1 | 2 |
= | Magyarország | 1 | 0 | 1 | 2 |
= | Nigéria | 1 | 0 | 1 | 2 |
20. | Algéria | 1 | 0 | 0 | 1 |
= | Görögország | 1 | 0 | 0 | 1 |
= | Peru | 1 | 0 | 0 | 1 |
= | Szlovákia | 1 | 0 | 0 | 1 |
24. | Dél-afrikai Köztársaság | 0 | 2 | 0 | 2 |
25. | Lengyelország | 0 | 1 | 2 | 3 |
26. | Svédország | 0 | 1 | 1 | 2 |
27. | Holland Antillák | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Katar | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Spanyolország | 0 | 1 | 0 | 1 |
30. | Olaszország | 0 | 0 | 2 | 2 |
31. | Csehország | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Horvátország | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Japán | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Jugoszlávia | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Kirgizisztán | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Kuvait | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Mexikó | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Uganda | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 43 | 44 | 45 |
További információk
- Eredmények a GBRathletics.com-ról
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap