1990-es junior atlétikai világbajnokság
Az 1990-es junior atlétikai világbajnokság volt a harmadik junior vb. 1990. augusztus 8-tól augusztus 12-ig rendezték a bulgáriai Plovdivban.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Davidson Ezinwa NGR | 10.17 | Jason Livingston GBR | 10.25 | Rodney Bridges USA | 10.37 |
200 m | Aleksandr Goremykin URS | 20.47 | Davidson Ezinwa NGR | 20.75 | James Stallworth USA | 20.81 |
400 m | Chris Nelloms USA | 45.43 | Rico Lieder GDR | 46.83 | Mark Richardson GBR | 46.33 |
800 m | Desta Asgedom ETH | 1:46.35 | Jonah Birir KEN | 1:46.61 | Norberto Téllez CUB | 1:47.33 |
1500 m | Moses Kiptanui KEN | 3:38.32 | Alemayehu Roba ETH | 3:41.71 | Desta Asgedom ETH | 3:43.38 |
5000 m | Fita Bayissa ETH | 13:42.59 | Abreham Assefa ETH | 13:44.63 | Francesco Bennici ITA | 13:47.10 |
10 000 m | Richard Chelimo KEN | 28:18.57 | Ismael Kirui KEN | 28:40.77 | Juma Ninga TAN | 28:41.90 |
20 km utcai futás | Cosmas Ndeti KEN | 59:42 | Juma Ninga TAN | 1:00:30 | Dagane Dabela ETH | 1:01:02 |
110 m gát | Antti Haapakoski FIN | 13.74 | Alexis Sánchez CUB | 13.75 | Kyle Vander-Kuyp AUS | 13.85 |
400 m gát | Rohan Robinson AUS | 49.73 | Yoshihiko Saito JPN | 49.99 | Aleksandr Belikov URS | 50.22 |
3000 m akadály | Matthew Birir KEN | 8:31.02 | Francisco Munuera ESP | 8:41.03 | Simeon Rono KEN | 8:42:05 |
10000 m gyaloglás | Ilya Markov URS | 39:55.52 | Alberto Cruz MEX | 39:56.49 | Jefferson Pérez ECU | 40:08.23 |
4 × 100 m | USA | 39.13 | URS | 39.58 | NGR | 39.68 |
4 × 400 m | USA | 3:02.26 | GBR | 3:03.80 | AUS | 3:05.51 |
magasugrás | Dragutin Topic YUG | 2.37 | Tim Forsyth AUS | 2.29 | Stevan Zoric YUG | 2.26 |
rúdugrás | Jean Galfione FRA | 5.45 | Dmitriy Kurkulin URS | 5.40 | Miroslav Dukov BUL | 5.40 |
távolugrás | James Stallworth USA | 8.12 | Dion Bentley USA | 8.05 | Kareem Streete-Thompson CAY | 7.94 |
hármasugrás | Sergey Bykov URS | 16.98 | Yoelbi Quesada CUB | 16.62 | Nikolai Raev BUL | 16.22 |
súlylökés | Viktor Bulat URS | 19.21 | Xie Shengying CHN | 18.57 | Yuriy Ivanov URS | 18.13 |
diszkoszvetés | Ilian Iliev BUL | 58.28 | Frank Bicet CUB | 57.10 | Jan Engelmann GDR | 56.82 |
gerelyhajítás | Tommi Viskari FIN | 73.88 | Dariusz Trafas POL | 72.76 | Jarkko Heimonen FIN | 72.30 |
kalapácsvetés | Andrey Debeliy URS | 70.60 | Savvas Saritzoglou GRE | 70.32 | Andrey Budykin URS | 69.36 |
tízpróba | Eric Kaiser FRG | 7762 | Jarkko Finni FIN | 7698 | David Bigham GBR | 7488 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Andrea Philipp GDR | 11.36 | Nikole Mitchell JAM | 11.47 | Lucrécia Jardim POR | 11.52 |
200 m | Diane Smith GBR | 23.10 | Zundra Feagin USA | 23.13 | Lucrécia Jardim POR | 23.26 |
400 m | Fatima Yusuf NGR | 50.62 | Charity Opara NGR | 51.28 | Manuela Derr GDR | 51.95 |
800 m | Liu Li CHN | 2:03.65 | Magdalena Nedelcu ROM | 2:04.52 | Aurica Rautu ROM | 2:04.78 |
1500 m | Qu Yunxia CHN | 4:13.67 | Claudia Mirela Bortoi ROM | 4:14.19 | Malin Ewerlöf SWE | 4:14.61 |
3000 m | Simona Staicu ROM | 9:09.57 | Liu Shixiang CHN | 9:10.54 | Hatsumi Matsumoto JPN | 9:11.92 |
10 000 m | Derartu Tulu ETH | 32:56.26 | Rika Ota JPN | 33:06.85 | Lydia Cheromei KEN | 33:20.83 |
100 m gát | Gillian Russell JAM | 13.31 | Keri Maddox GBR | 13.38 | Ilka Rönisch GDR | 13.41 |
400 m gát | Nelli Voronkova URS | 55.84 | Marjana Lužar YUG | 56.74 | Omolade Akinremi NGR | 56.97 |
5000 m gyaloglás | Susana Feitor POR | 21:44.30 | Tatyana Shchastnaya URS | 22:28.74 | Simone Thust GDR | 22:44.65 |
4 × 100 m | JAM | 43.82 | GBR | 44.16 | USA | 44.50 |
4 × 400 m | AUS | 3:30.38 | JAM | 3:31.09 | CUB | 3:31.81 |
magasugrás | Svetlana Lavrova URS | 1.91 | Katja Kilpi FIN | 1.88 | Lea Haggett GBR | 1.88 |
távolugrás | Iva Prandzheva BUL | 6.53 | Erica Johansson SWE | 6.50 | Sandrine Hennart BEL | 6.49 |
súlylökés | Qiu Qiaoping CHN | 18.20 | Li Xiaoyun CHN | 17.74 | Heike Hopfer GDR | 17.27 |
diszkoszvetés | Natalya Kaptyukh URS | 61.44 | Lisa-Marie Vizaniari AUS | 60.44 | Anja Gündler GDR | 59.30 |
gerelyhajítás | Tanja Damaske GDR | 61.06 | Oksana Ovchinnikova URS | 57.26 | Mandy Liverton GBR | 56.98 |
hétpróba | Beatrice Mau GDR | 6166 | Ináncsi Rita HUN | 5940 | Joanne Henry NZL | 5728 |
Éremtáblázat
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Szovjetunió | 8 | 4 | 3 | 15 |
2. | USA | 4 | 2 | 3 | 9 |
3. | Kenya | 4 | 2 | 2 | 8 |
4. | Kína | 3 | 3 | 0 | 6 |
5. | Etiópia | 3 | 2 | 2 | 7 |
6. | NDK | 3 | 1 | 6 | 10 |
7. | Ausztrália | 2 | 2 | 2 | 6 |
= | Nigéria | 2 | 2 | 2 | 6 |
9. | Finnország | 2 | 2 | 1 | 5 |
10. | Jamaica | 2 | 2 | 0 | 4 |
11. | Bulgária | 2 | 0 | 2 | 4 |
12. | Egyesült Királyság | 1 | 4 | 4 | 9 |
13. | Románia | 1 | 2 | 1 | 4 |
14. | Jugoszlávia | 1 | 1 | 1 | 3 |
15. | Portugália | 1 | 0 | 3 | 4 |
16. | Franciaország | 1 | 0 | 0 | 1 |
= | NSZK | 1 | 0 | 0 | 1 |
18. | Kuba | 0 | 3 | 2 | 5 |
19. | Japán | 0 | 2 | 1 | 3 |
20. | Svédország | 0 | 1 | 1 | 2 |
= | Tanzánia | 0 | 1 | 1 | 2 |
22. | Görögország | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Lengyelország | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Magyarország | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Mexikó | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Spanyolország | 0 | 1 | 0 | 1 |
27. | Belgium | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Ecuador | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Kajmán-szigetek | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Új-Zéland | 0 | 0 | 1 | 1 |
= | Olaszország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 41 | 41 | 41 |
További információk
- Eredmények a GBRathletics.com-ról
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap