2004-es junior atlétikai világbajnokság
A 2004-es junior atlétikai világbajnokság volt a tizedik junior vb. 2004. július 12-től július 18-ig rendezték az olaszországi Grossetóban.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Ivory Williams USA | 10.29 SB | Abidemi Omole USA | 10.31 | Remaldo Rose JAM | 10.34 |
200 m | Andrew Howe ITA | 20.28 CR | Leigh Julius RSA | 20.88 | Jamil James TRI | 21.00 |
400 m | LaShawn Merritt USA | 45.25 WLJ | Nagmeldin Ali Abubakr SUD | 45.97 | Obakeng Ngwigwa BOT | 45.97 NJR |
800 m | Majed Saeed Sultan QAT | 1:47.33 PB | Alfred Kirwa Yego KEN | 1:47.39 PB | Selahattin Çobanoglu TUR | 1:47.71 NJR |
1500 m | Abdelati Iguider MAR | 3:35.53 CR | Benson Marrianyi Esho KEN | 3:35.80 PB | Brimin Kipruto KEN | 3:35.96 PB |
5000 m | Augustine Kiprono Choge KEN | 13:28.93 SB | Bado Worku ETH | 13:30.45 PB | Tariku Bekele ETH | 13:30.86 |
10 000 m | Boniface Kiprop Toroitich UGA | 28:03.77 CR | Fabiano Joseph Naasi TAN | 28:04.45 SB | Ryuji Ono JPN | 28:30.45 |
110 m gát | Aries Merritt USA | 13.56 | Dayron Robles CUB | 13.77 | Kevin Craddock USA | 13.77 |
400 m gát | Kerron Clement USA | 48.51 CR | Brandon Johnson USA | 48.62 PB | Ibrahim Al-Hamaidi KSA | 48.94 AJR |
3000 m akadály | Ronald Kipchumba Rutto KEN | 8:23.32 PB | Musa Amer Obaid QAT | 8:23.38 AJR | Moustafa Ahmed Shebto QAT | 8:26.04 PB |
10 000 m gyaloglás | Andrey Ruzavin RUS | 40:58.15 | Vladimir Kanaykin RUS | 40:58.48 SB | Kim Hyun-Sub KOR | 40:59.24 SB |
4 × 100 m váltó | USA Trell Kimmons Abidemi Omole Ivory Williams LaShawn Merritt | 38.66 WJR | JAM Kawayne Fisher Kevin Stewart Andre Wellington Remaldo Rose | 39.27 SB | JPN Naohiro Shinada Hiroyuki Noda Yuichi Shokawa Naoki Tsukahara | 39.43 SB |
4 × 400 m váltó | USA Brandon Johnson LaShawn Merritt Jason Craig Kerron Clement | 3:01.09 WJR | RSA Wouter le Roux Chris Gebhardt Leigh Julius Louis Jacob van Zy | 3:04.50 AJR | JPN Kazunori Ota Hiroyuki Noda Teppei Suzuki Yudai Sasaki | 3:05.33 AJR |
magasugrás | Michael Mason CAN | 2.21 PB | Marius Hanniske GER | 2.21 | Hu Tong CHN | 2.21 |
rúdugrás | Dmitry Starodubtsev RUS | 5.50 PB | Germán Chiaraviglio ARG | 5.45 | Liu Feiliang CHN | 5.40 |
távolugrás | Andrew Howe ITA | 8.11 WJL | Godfrey Khotso Mokoena RSA | 8.09 NJR | John Thornell AUS | 7.89 |
hármasugrás | Godfrey Khotso Mokoena RSA | 16.77 | Zhu Shujing CHN | 16.64 | Viktor Kuznyetsov UKR | 16.58 NJR |
súlylökés | Georgi Ivanov BUL | 20.70 | Jakub Giza POL | 20.05 PB | Aleksander Grekov RUS | 19.98 |
diszkoszvetés | Ehszán Haddádi IRN | 62.14 | Oleg Pirog RUS | 60.28 PB | Luka Rujevic SCG | 59.82 |
gerelyhajítás | Aleksey Tovarnov RUS | 79.38 WLJ | Lohan Rautenbach RSA | 74.42 PB | Júlio César de Oliveira BRA | 73.86 |
kalapácsvetés | Andrey Azarenkov RUS | 74.11 | Mohsen El Anany EGY | 72.98 | Kamilius Bethke GER | 71.91 |
tízpróba | Andrei Krauchanka BLR | 8126 CR | Aleksey Sysoyev RUS | 8047 NJR | Norman Müller GER | 7942 NJR |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Ashley Owens USA | 11.13 WJL | Jasmen Baldwin-Foss USA | 11.34 | Sally McLellan AUS | 11.40 PB |
200 m | Shalonda Solomon USA | 22.82 CR | Anneisha McLaughlin JAM | 23.21 SB | Nickesha Anderson JAM | 23.46 |
400 m | Natasha Hastings USA | 52.04 PB | Sonita Sutherland JAM | 52.41 | Ashlee Kidd USA | 52.45 |
800 m | Natalya Koreyvo BLR | 2:01.47 NJR | Simona Barcău ROM | 2:02.23 PB | Kay-Ann Thompson JAM | 2:02.67 NJR |
1500 m | Nelya Neporadna UKR | 4:15.90 | Anna Alminova RUS | 4:16.32 PB | Siham Hilali MAR | 4:17.39 |
3000 m | Jebichi Yator KEN | 8:59.80 PB | Safa Aissaoui TUN | 9:02.47 NJR | Siham Hilali MAR | 9:03.16 PB |
5000 m | Meselech Melkamu ETH | 15:21.52 CR | Catherine Chikwakwa MWI | 15:36.22 NJR | Chiaki Iwamoto JPN | 15:39.59 |
100 m gát | Ronetta Alexander USA | 13.28 | Sabrina Altermatt SUI | 13.39 NJR | Stephanie Lichtl GER | 13.40 |
400 m gát | Ekaterina Kostetskaya RUS | 55.55 WJL | Zuzana Hejnová CZE | 57.44 NJR | Sherene Pinnock JAM | 57.54 PB |
3000 m akadály | Gladys Jerotich Kipkemoi KEN | 9:47.26 CR | Ancuţa Bobocel ROM | 9:49.03 AJR | Cătălina Oprea ROM | 9:50.04 PB |
10 000 m gyaloglás | Irina Petrova RUS | 45:50.39 PB | Zhang Nan CHN | 45:58.54 SB | Vera Sokolova RUS | 46:53.02 SB |
4 × 100 m váltó | USA Ashley Owens Juanita Broaddus Jasmen Baldwin-Foss Shalonda Solomon | 43.49 WJL | JAM Nickesha Anderson Tracy-Ann Rowe Anneisha McLaughlin Schillonie Calvert | 43.63 SB | FRA Natacha Vouaux Lina Jacques-Sébastien Aurélie Kamga Nelly Banco | 43.68 NJR |
4 × 400 m váltó | USA Alexandria Anderson Ashlee Kidd Stephanie Smith Natasha Hastings | 3:27.60 WJR | RUS Victoriya Talko Mariya Shapaeva Olga Soldatova Ekaterina Kostetskaya | 3:30.03 NJR | JAM Nyoka Cole Maris Wisdom Sherene Pinnock Sonita Sutherland | 3:30.37 SB |
magasugrás | Iryna Kovalenko UKR | 1.93 WLJ | Svetlana Shkolina RUS | 1.91 PB | Sharon Day USA | 1.91 PB |
rúdugrás | Elizaveta Ryzih GER | 4.30 PB | Anna Schultze GER | 4.25 PB | Zhao Yingying CHN | 4.25 |
távolugrás | Denisa Ščerbová CZE | 6.61 | Sophie Krauel GER | 6.47 | Veronika Shutkova BLR | 6.22 PB |
hármasugrás | Anastasiya Taranova RUS | 13.94 WJL | Xie Limei CHN | 13.77 | Tatyana Yakovleva RUS | 13.67 |
súlylökés | Michelle Carter USA | 17.55 PB | Anna Avdeyeva RUS | 17.13 PB | Christina Schwanitz GER | 16.52 |
diszkoszvetés | Ma Xuejun CHN | 57.85 SB | Darya Pishchalnikova RUS | 57.37 | Nadine Müller GER | 57.13 |
gerelyhajítás | Vivian Zimmer GER | 58.50 CR | Annika Suthe GER | 57.15 | Annabel Thomson AUS | 56.01 AJR |
kalapácsvetés | Mariya Smolyachkova BLR | 66.81 CR | Yang Qiaoyu CHN | 61.67 | Laura Gibilisco ITA | 60.95 |
hétpróba | Justine Robbeson RSA | 5868 WJL | Viktorija Zemaityté LTU | 5810 PB | Julia Mächtig GER | 5679 PB |
További információk
- Eredmények a GBRathletics.com-ról
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap