Olimpiai érmesek listája atlétikában (férfiak)
Atlétika a nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||
Sportág | Atlétika | |||||||||||||||
Sportág szövetsége | IAAF | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Olimpiai játékok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Ez a lap a férfi olimpiai érmesek listája atlétikában 1896-tól 2020-ig.
Éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A nyári olimpiai játékok éremtáblázata férfi atlétikában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Egyesült Államok (USA) | 270 | 215 | 169 | 654 |
2. | Finnország (FIN) | 47 | 34 | 30 | 111 |
3. | Nagy-Britannia (GBR) | 43 | 58 | 45 | 146 |
4. | Szovjetunió (URS) | 34 | 35 | 40 | 109 |
5. | Kenya (KEN) | 22 | 23 | 22 | 67 |
6. | Svédország (SWE) | 17 | 22 | 36 | 75 |
7. | Lengyelország (POL) | 16 | 9 | 5 | 30 |
8. | Olaszország (ITA) | 16 | 8 | 22 | 46 |
9. | NDK (GDR) | 14 | 14 | 14 | 42 |
10. | Etiópia (ETH) | 12 | 5 | 10 | 27 |
11. | Kanada (CAN) | 11 | 9 | 18 | 38 |
12. | Jamaica (JAM) | 9 | 15 | 6 | 30 |
13. | Franciaország (FRA) | 8 | 21 | 21 | 50 |
14. | Németország (GER) | 8 | 15 | 22 | 45 |
15. | Csehszlovákia (TCH) | 8 | 6 | 3 | 17 |
16. | Ausztrália (AUS) | 7 | 14 | 12 | 33 |
17. | Magyarország (HUN) | 7 | 12 | 15 | 34 |
18. | Új-Zéland (NZL) | 7 | 2 | 6 | 15 |
19. | Kuba (CUB) | 6 | 8 | 9 | 23 |
20. | Oroszország (RUS) | 6 | 5 | 9 | 20 |
21. | Norvégia (NOR) | 6 | 2 | 7 | 15 |
22. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 5 | 7 | 5 | 17 |
23. | Japán (JPN) | 5 | 6 | 8 | 19 |
24. | Marokkó (MAR) | 5 | 4 | 6 | 15 |
25. | NSZK (FRG) | 4 | 8 | 12 | 24 |
26. | Írország (IRL) | 4 | 1 | 0 | 5 |
27. | Egyesült Német Csapat (EUA) | 3 | 10 | 4 | 17 |
28. | Görögország (GRE) | 3 | 6 | 9 | 18 |
29. | Trinidad és Tobago (TRI) | 3 | 4 | 8 | 15 |
30. | Mexikó (MEX) | 3 | 4 | 2 | 9 |
31. | Brazília (BRA) | 3 | 3 | 8 | 14 |
32. | Egyesített Csapat (EUN) | 3 | 2 | 2 | 7 |
33. | Csehország (CZE) | 3 | 1 | 3 | 7 |
34. | Litvánia (LTU) | 3 | 0 | 1 | 4 |
35. | Belgium (BEL) | 2 | 5 | 2 | 9 |
36. | Spanyolország (ESP) | 2 | 4 | 5 | 11 |
37. | Portugália (POR) | 2 | 2 | 2 | 6 |
38. | Argentína (ARG) | 2 | 2 | 0 | 4 |
39. | Észtország (EST) | 2 | 1 | 3 | 6 |
40. | Algéria (ALG) | 2 | 1 | 2 | 5 |
41. | Dominikai Köztársaság (DOM) | 2 | 1 | 0 | 3 |
42. | Kína (CHN) | 2 | 0 | 3 | 5 |
43. | Uganda (UGA) | 2 | 0 | 1 | 3 |
44. | Tunézia (TUN) | 1 | 2 | 1 | 4 |
45. | Bahama-szigetek (BAH) | 1 | 1 | 3 | 5 |
Nigéria (NGR) | 1 | 1 | 3 | 5 | |
47. | Dél-Korea (KOR) | 1 | 1 | 0 | 2 |
Ecuador (ECU) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Nemzetközi Csapat (ZZX) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Szlovénia (SLO) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
51. | Panama (PAN) | 1 | 0 | 2 | 3 |
52. | Bulgária (BUL) | 1 | 0 | 1 | 2 |
53. | Burundi (BDI) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Grenada (GRN) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Luxemburg (LUX) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
56. | Svájc (SUI) | 0 | 6 | 2 | 8 |
57. | Lettország (LAT) | 0 | 4 | 1 | 5 |
58. | Namíbia (NAM) | 0 | 4 | 0 | 4 |
59. | Fehéroroszország (BLR) | 0 | 3 | 3 | 6 |
60. | Dánia (DEN) | 0 | 3 | 2 | 5 |
61. | India (IND) | 0 | 2 | 0 | 2 |
Jugoszlávia (YUG) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
Tanzánia (TAN) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
64. | Hollandia (NED) | 0 | 1 | 5 | 6 |
65. | Románia (ROU) | 0 | 1 | 1 | 2 |
66. | Cseh Királyság (BOH) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Botswana (BOT) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Chile (CHI) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Elefántcsontpart (CIV) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Guatemala (GUA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Haiti (HAI) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Irán (IRI) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Izland (ISL) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Kínai Köztársaság (ROC) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Sri Lanka (SRI) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szaúd-Arábia (KSA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szenegál (SEN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szudán (SUD) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Zambia (ZAM) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
80. | Ukrajna (UKR) | 0 | 0 | 4 | 4 |
81. | Brit Nyugat-India (BWI) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Fülöp-szigetek (PHI) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Katar (QAT) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Törökország (TUR) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
85. | Ausztrálázsia (ANZ) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Barbados (BAR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dzsibuti (DJI) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Eritrea (ERI) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kazahsztán (KAZ) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Puerto Rico (PUR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Venezuela (VEN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 650 | 654 | 649 | 1953 |
Aktuális versenyszámok
Futó- és gyaloglószámok
100 méter
200 méter
400 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén részletek | Thomas Burke Egyesült Államok (USA) | Herbert Jamison Egyesült Államok (USA) | Charles Gmelin Nagy-Britannia (GBR) |
1900, Párizs részletek | Maxey Long Egyesült Államok (USA) | William Holland Egyesült Államok (USA) | Ernst Schultz Dánia (DEN) |
1904, St. Louis részletek | Harry Hillman Egyesült Államok (USA) | Frank Waller Egyesült Államok (USA) | Herman Groman Egyesült Államok (USA) |
1908, London részletek | Wyndham Halswelle Nagy-Britannia (GBR) | Nem adták ki | Nem adták ki |
1912, Stockholm részletek | Charles Reidpath Egyesült Államok (USA) | Hanns Braun Németország (GER) | Edward Lindberg Egyesült Államok (USA) |
1920, Antwerpen részletek | Bevil Rudd Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Guy Butler Nagy-Britannia (GBR) | Nils Engdahl Svédország (SWE) |
1924, Párizs részletek | Eric Liddell Nagy-Britannia (GBR) | Horatio Fitch Egyesült Államok (USA) | Guy Butler Nagy-Britannia (GBR) |
1928, Amszterdam részletek | Ray Barbuti Egyesült Államok (USA) | James Ball Kanada (CAN) | Joachim Büchner Németország (GER) |
1932, Los Angeles részletek | Bill Carr Egyesült Államok (USA) | Ben Eastman Egyesült Államok (USA) | Alex Wilson Kanada (CAN) |
1936, Berlin részletek | Archie Williams Egyesült Államok (USA) | Godfrey Brown Nagy-Britannia (GBR) | James LuValle Egyesült Államok (USA) |
1948, London részletek | Arthur Wint Jamaica (JAM) | Herb McKenley Jamaica (JAM) | Mal Whitfield Egyesült Államok (USA) |
1952, Helsinki részletek | George Rhoden Jamaica (JAM) | Herb McKenley Jamaica (JAM) | Ollie Matson Egyesült Államok (USA) |
1956, Melbourne részletek | Charlie Jenkins Egyesült Államok (USA) | Karl-Friedrich Haas Egyesült Német Csapat (EUA) | Voitto Hellstén Finnország (FIN) |
Ardalion Ignatyjev Szovjetunió (URS) | |||
1960, Róma részletek | Otis Davis Egyesült Államok (USA) | Carl Kaufmann Egyesült Német Csapat (EUA) | Malcolm Spence Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
1964, Tokió részletek | Michael Larrabee Egyesült Államok (USA) | Wendell Mottley Trinidad és Tobago (TRI) | Andrzej Badeński Lengyelország (POL) |
1968, Mexikóváros részletek | Lee Evans Egyesült Államok (USA) | Larry James Egyesült Államok (USA) | Ron Freeman Egyesült Államok (USA) |
1972, München részletek | Vincent Matthews Egyesült Államok (USA) | Wayne Collett Egyesült Államok (USA) | Julius Sang Kenya (KEN) |
1976, Montréal részletek | Alberto Juantorena Kuba (CUB) | Fred Newhouse Egyesült Államok (USA) | Herman Frazier Egyesült Államok (USA) |
1980, Moszkva részletek | Viktor Markin Szovjetunió (URS) | Rick Mitchell Ausztrália (AUS) | Frank Schaffer NDK (GDR) |
1984, Los Angeles részletek | Alonzo Babers Egyesült Államok (USA) | Gabriel Tiacoh Elefántcsontpart (CIV) | Antonio McKay Egyesült Államok (USA) |
1988, Szöul részletek | Steve Lewis Egyesült Államok (USA) | Butch Reynolds Egyesült Államok (USA) | Danny Everett Egyesült Államok (USA) |
1992, Barcelona részletek | Quincy Watts Egyesült Államok (USA) | Steve Lewis Egyesült Államok (USA) | Samson Kitur Kenya (KEN) |
1996, Atlanta részletek | Michael Johnson Egyesült Államok (USA) | Roger Black Nagy-Britannia (GBR) | Davis Kamoga Uganda (UGA) |
2000, Sydney részletek | Michael Johnson Egyesült Államok (USA) | Alvin Harrison Egyesült Államok (USA) | Greg Haughton Jamaica (JAM) |
2004, Athén részletek | Jeremy Wariner Egyesült Államok (USA) | Otis Harris Egyesült Államok (USA) | Derrick Brew Egyesült Államok (USA) |
2008, Peking részletek | LaShawn Merritt Egyesült Államok (USA) | Jeremy Wariner Egyesült Államok (USA) | David Neville Egyesült Államok (USA) |
2012, London részletek | Kirani James Grenada (GRN) | Luguelin Santos Dominikai Köztársaság (DOM) | Lalonde Gordon Trinidad és Tobago (TRI) |
2016, Rio de Janeiro részletek | Wayde van Niekerk Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Kirani James Grenada (GRN) | LaShawn Merritt Egyesült Államok (USA) |
2020, Tokió részletek | Steven Gardiner Bahama-szigetek (BAH) | Anthony Zambrano Kolumbia (COL) | Kirani James Grenada (GRN) |
800 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén részletek | Edwin Flack Ausztrália (AUS) | Dáni Nándor Magyarország (HUN) | Dimítriosz Golémisz Görögország (GRE) |
1900, Párizs részletek | Alfred Tysoe Nagy-Britannia (GBR) | John Cregan Egyesült Államok (USA) | David Hall Egyesült Államok (USA) |
1904, St. Louis részletek | James Lightbody Egyesült Államok (USA) | Howard Valentine Egyesült Államok (USA) | Emil Breitkreutz Egyesült Államok (USA) |
1908, London részletek | Mel Sheppard Egyesült Államok (USA) | Emilio Lunghi Olaszország (ITA) | Hanns Braun Németország (GER) |
1912, Stockholm részletek | Ted Meredith Egyesült Államok (USA) | Mel Sheppard Egyesült Államok (USA) | Ira Davenport Egyesült Államok (USA) |
1920, Antwerpen részletek | Albert Hill Nagy-Britannia (GBR) | Earl Eby Egyesült Államok (USA) | Bevil Rudd Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
1924, Párizs részletek | Douglas Lowe Nagy-Britannia (GBR) | Paul Martin Svájc (SUI) | Schuyler Enck Egyesült Államok (USA) |
1928, Amszterdam részletek | Douglas Lowe Nagy-Britannia (GBR) | Erik Byléhn Svédország (SWE) | Hermann Engelhard Németország (GER) |
1932, Los Angeles részletek | Tommy Hampson Nagy-Britannia (GBR) | Alex Wilson Kanada (CAN) | Phil Edwards Kanada (CAN) |
1936, Berlin részletek | John Woodruff Egyesült Államok (USA) | Mario Lanzi Olaszország (ITA) | Phil Edwards Kanada (CAN) |
1948, London részletek | Mal Whitfield Egyesült Államok (USA) | Arthur Wint Jamaica (JAM) | Marcel Hansenne Franciaország (FRA) |
1952, Helsinki részletek | Mal Whitfield Egyesült Államok (USA) | Arthur Wint Jamaica (JAM) | Heinz Ulzheimer Németország (GER) |
1956, Melbourne részletek | Tom Courtney Egyesült Államok (USA) | Derek Johnson Nagy-Britannia (GBR) | Audun Boysen Norvégia (NOR) |
1960, Róma részletek | Peter Snell Új-Zéland (NZL) | Roger Moens Belgium (BEL) | George Kerr Brit Nyugat-India (BWI) |
1964, Tokió részletek | Peter Snell Új-Zéland (NZL) | William Crothers Kanada (CAN) | Wilson Kiprugut Kenya (KEN) |
1968, Mexikóváros részletek | Ralph Doubell Ausztrália (AUS) | Wilson Kiprugut Kenya (KEN) | Tom Farrell Egyesült Államok (USA) |
1972, München részletek | Dave Wottle Egyesült Államok (USA) | Jevhen Arzsanov Szovjetunió (URS) | Mike Boit Kenya (KEN) |
1976, Montréal részletek | Alberto Juantorena Kuba (CUB) | Ivo Van Damme Belgium (BEL) | Richard Wohlhuter Egyesült Államok (USA) |
1980, Moszkva részletek | Steve Ovett Nagy-Britannia (GBR) | Sebastian Coe Nagy-Britannia (GBR) | Nyikolaj Kirov Szovjetunió (URS) |
1984, Los Angeles részletek | Joaquim Cruz Brazília (BRA) | Sebastian Coe Nagy-Britannia (GBR) | Earl Jones Egyesült Államok (USA) |
1988, Szöul részletek | Paul Ereng Kenya (KEN) | Joaquim Cruz Brazília (BRA) | Szaíd Avíta Marokkó (MAR) |
1992, Barcelona részletek | William Tanui Kenya (KEN) | Nixon Kiprotich Kenya (KEN) | Johnny Gray Egyesült Államok (USA) |
1996, Atlanta részletek | Vebjørn Rodal Norvégia (NOR) | Hezekiél Sepeng Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Fred Onyancha Kenya (KEN) |
2000, Sydney részletek | Nils Schumann Németország (GER) | Wilson Kipketer Dánia (DEN) | Dzsabír Szaíd-Gerni Algéria (ALG) |
2004, Athén részletek | Jurij Borzakovszkij Oroszország (RUS) | Mbulaeni Mulaudzi Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Wilson Kipketer Dánia (DEN) |
2008, Peking részletek | Wilfred Bungei Kenya (KEN) | Iszmáíl Ahmed Iszmáíl Szudán (SUD) | Alfred Kirwa Yego Kenya (KEN) |
2012, London részletek | David Rudisha Kenya (KEN) | Nijel Amos Botswana (BOT) | Timothy Kitum Kenya (KEN) |
2016, Rio de Janeiro részletek | David Rudisha Kenya (KEN) | Taoufik Makhloufi Algéria (ALG) | Clayton Murphy Egyesült Államok (USA) |
2020, Tokió részletek | Emmanuel Korir Kenya (KEN) | Ferguson Rotich Kenya (KEN) | Patryk Dobek Lengyelország (POL) |
1500 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén részletek | Edwin Flack Ausztrália (AUS) | Arthur Blake Egyesült Államok (USA) | Albin Lermusiaux Franciaország (FRA) |
1900, Párizs | Charles Bennett Nagy-Britannia (GBR) | Henri Deloge Franciaország (FRA) | John Bray Egyesült Államok (USA) |
1904, St. Louis | James Lightbody Egyesült Államok (USA) | Frank Verner Egyesült Államok (USA) | Lacey Hearn Egyesült Államok (USA) |
1908, London | Mel Sheppard Egyesült Államok (USA) | Harold Wilson Nagy-Britannia (GBR) | Norman Hallows Nagy-Britannia (GBR) |
1912, Stockholm | Arnold Jackson Nagy-Britannia (GBR) | Abel Kiviat Egyesült Államok (USA) | Norman Taber Egyesült Államok (USA) |
1920, Antwerpen | Albert Hill Nagy-Britannia (GBR) | Philip Noel-Baker Nagy-Britannia (GBR) | Lawrence Shields Egyesült Államok (USA) |
1924, Párizs | Paavo Nurmi Finnország (FIN) | Willy Schärer Svájc (SUI) | Henry Stallard Nagy-Britannia (GBR) |
1928, Amszterdam | Harry Larva Finnország (FIN) | Jules Ladoumègue Franciaország (FRA) | Eino Purje Finnország (FIN) |
1932, Los Angeles | Luigi Beccali Olaszország (ITA) | Jerry Cornes Nagy-Britannia (GBR) | Phil Edwards Kanada (CAN) |
1936, Berlin | Jack Lovelock Új-Zéland (NZL) | Glenn Cunningham Egyesült Államok (USA) | Luigi Beccali Olaszország (ITA) |
1948, London | Henry Eriksson Svédország (SWE) | Lennart Strand Svédország (SWE) | Willem Slijkhuis Hollandia (NED) |
1952, Helsinki | Josy Barthel Luxemburg (LUX) | Bob McMillen Egyesült Államok (USA) | Werner Lueg Németország (GER) |
1956, Melbourne | Ron Delany Írország (IRL) | Klaus Richtzenhain Egyesült Német Csapat (EUA) | John Landy Ausztrália (AUS) |
1960, Róma | Herb Elliott Ausztrália (AUS) | Michel Jazy Franciaország (FRA) | Rózsavölgyi István Magyarország (HUN) |
1964, Tokió | Peter Snell Új-Zéland (NZL) | Josef Odložil Csehszlovákia (TCH) | John Davies Új-Zéland (NZL) |
1968, Mexikóváros | Kipchoge Keino Kenya (KEN) | James Ryun Egyesült Államok (USA) | Bodo Tümmler NSZK (FRG) |
1972, München | Pekka Vasala Finnország (FIN) | Kipchoge Keino Kenya (KEN) | Rod Dixon Új-Zéland (NZL) |
1976, Montréal | John Walker Új-Zéland (NZL) | Ivo Van Damme Belgium (BEL) | Paul-Heinz Wellmann NSZK (FRG) |
1980, Moszkva | Sebastian Coe Nagy-Britannia (GBR) | Jürgen Straub NDK (GDR) | Steve Ovett Nagy-Britannia (GBR) |
1984, Los Angeles | Sebastian Coe Nagy-Britannia (GBR) | Steve Cram Nagy-Britannia (GBR) | José Manuel Abascal Spanyolország (ESP) |
1988, Szöul | Peter Rono Kenya (KEN) | Peter Elliott Nagy-Britannia (GBR) | Jens-Peter Herold NDK (GDR) |
1992, Barcelona | Fermín Cacho Spanyolország (ESP) | Rachid El Basir Marokkó (MAR) | Mohammed Szulajmán Katar (QAT) |
1996, Atlanta | Noureddine Morceli Algéria (ALG) | Fermín Cacho Spanyolország (ESP) | Stephen Kipkorir Kenya (KEN) |
2000, Sydney | Noah Ngeny Kenya (KEN) | Hisám el-Gerúzs Marokkó (MAR) | Bernard Lagat Kenya (KEN) |
2004, Athén | Hisám el-Gerúzs Marokkó (MAR) | Bernard Lagat Kenya (KEN) | Rui Silva Portugália (POR) |
2008, Peking részletek | Asbel Kiprop Kenya (KEN) | Nick Willis Új-Zéland (NZL) | Mehdi Baala Franciaország (FRA) |
2012, London részletek | Taoufik Makhloufi Algéria (ALG) | Leonel Manzano Egyesült Államok (USA) | Abdalaati Iguider Marokkó (MAR) |
2016, Rio de Janeiro részletek | Matthew Centrowitz Egyesült Államok (USA) | Taoufik Makhloufi Algéria (ALG) | Nicholas Willis Új-Zéland (NZL) |
2020, Tokió részletek | Jakob Ingebrigtsen Norvégia (NOR) | Timothy Cheruiyot Kenya (KEN) | Josh Kerr Nagy-Britannia (GBR) |
5000 méter
10 000 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | Hannes Kolehmainen Finnország (FIN) | Lewis Tewanima Egyesült Államok (USA) | Albin Stenroos Finnország (FIN) |
1920, Antwerpen | Paavo Nurmi Finnország (FIN) | Joseph Guillemot Franciaország (FRA) | James Wilson Nagy-Britannia (GBR) |
1924, Párizs | Ville Ritola Finnország (FIN) | Edvin Wide Svédország (SWE) | Eero Berg Finnország (FIN) |
1928, Amszterdam | Paavo Nurmi Finnország (FIN) | Ville Ritola Finnország (FIN) | Edvin Wide Svédország (SWE) |
1932, Los Angeles | Janusz Kusociński Lengyelország (POL) | Volmari Iso-Hollo Finnország (FIN) | Lauri Virtinen Finnország (FIN) |
1936, Berlin | Ilmari Salminen Finnország (FIN) | Arvo Askola Finnország (FIN) | Volmari Iso-Hollo Finnország (FIN) |
1948, London | Emil Zátopek Csehszlovákia (TCH) | Alain Mimoun Franciaország (FRA) | Bertil Albertsson Svédország (SWE) |
1952, Helsinki | Emil Zátopek Csehszlovákia (TCH) | Alain Mimoun Franciaország (FRA) | Alekszandr Anufrijev Szovjetunió (URS) |
1956, Melbourne | Vlagyimir Kuc Szovjetunió (URS) | Kovács József Magyarország (HUN) | Allan Lawrence Ausztrália (AUS) |
1960, Róma | Pjotr Bolotnyikov Szovjetunió (URS) | Hans Grodotzki Egyesült Német Csapat (EUA) | David Power Ausztrália (AUS) |
1964, Tokió | William Mills Egyesült Államok (USA) | Mohamed Gammudi Tunézia (TUN) | Ronald Clarke Ausztrália (AUS) |
1968, Mexikóváros | Naftali Temu Kenya (KEN) | Mamo Wolde Etiópia (ETH) | Mohamed Gammudi Tunézia (TUN) |
1972, München | Lasse Virén Finnország (FIN) | Emiel Puttemans Belgium (BEL) | Miruts Yifter Etiópia (ETH) |
1976, Montréal | Lasse Virén Finnország (FIN) | Carlos Lopes Portugália (POR) | Brendan Foster Nagy-Britannia (GBR) |
1980, Moszkva | Miruts Yifter Etiópia (ETH) | Kaarlo Maaninka Finnország (FIN) | Mohamed Kedir Etiópia (ETH) |
1984, Los Angeles | Alberto Cova Olaszország (ITA) | Mike McLeod Nagy-Britannia (GBR) | Michael Musyoki Kenya (KEN) |
1988, Szöul | Brahim Boutayeb Marokkó (MAR) | Salvatore Antibo Olaszország (ITA) | Kipkemboi Kimeli Kenya (KEN) |
1992, Barcelona | Khalid Skah Marokkó (MAR) | Richard Chelimo Kenya (KEN) | Addis Abebe Etiópia (ETH) |
1996, Atlanta | Haile Gebrselassie Etiópia (ETH) | Paul Tergat Kenya (KEN) | Saleh Hissou Marokkó (MAR) |
2000, Sydney | Haile Gebrselassie Etiópia (ETH) | Paul Tergat Kenya (KEN) | Assefa Mezgebu Etiópia (ETH) |
2004, Athén | Kenenisa Bekele Etiópia (ETH) | Sileshi Sihine Etiópia (ETH) | Zersenay Tadese Eritrea (ERI) |
2008, Peking részletek | Kenenisa Bekele Etiópia (ETH) | Sileshi Sihine Etiópia (ETH) | Micah Kogo Kenya (KEN) |
2012, London részletek | Mo Farah Nagy-Britannia (GBR) | Galen Rupp Egyesült Államok (USA) | Tariku Bekele Etiópia (ETH) |
2016, Rio de Janeiro részletek | Mo Farah Nagy-Britannia (GBR) | Paul Tanui Kenya (KEN) | Tamirat Tola Etiópia (ETH) |
2020, Tokió részletek | Selemon Barega Etiópia (ETH) | Joshua Cheptegei Uganda (UGA) | Jacob Kiplimo Uganda (UGA) |
Maraton
Kezdetben különböző távokon rendezték a maratoni versenyeket.
- 1896: 40 000 m
- 1900: 40 260 m
- 1904: 40 000 m
- 1908: 42 195 m
- 1912: 40 200 m
- 1920: 42 750 m
- 1924-től: 42 195 m
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén részletek | Szpirídon Lúisz Görögország (GRE) | Harílaosz Vaszilákosz Görögország (GRE) | Kellner Gyula Magyarország (HUN) |
1900, Párizs | Michel Théato Franciaország (FRA) | Émile Champion Franciaország (FRA) | Ernst Fast Svédország (SWE) |
1904, St. Louis | Thomas J. Hicks Egyesült Államok (USA) | Albert Coray Egyesült Államok (USA) | Arthur Newton Egyesült Államok (USA) |
1908, London | Johnny Hayes Egyesült Államok (USA) | Charles Hefferon Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Joseph Forshaw Egyesült Államok (USA) |
1912, Stockholm | Kenneth McArthur Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Christian Gitsham Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Gaston Strobino Egyesült Államok (USA) |
1920, Antwerpen | Hannes Kolehmainen Finnország (FIN) | Jüri Lossmann Észtország (EST) | Valerio Arri Olaszország (ITA) |
1924, Párizs | Albin Stenroos Finnország (FIN) | Romeo Bertini Olaszország (ITA) | Clarence DeMar Egyesült Államok (USA) |
1928, Amszterdam | Boughera El Ouafi Franciaország (FRA) | Manuel Plaza Reyes Chile (CHI) | Martti Marttelin Finnország (FIN) |
1932, Los Angeles | Juan Carlos Zabala Argentína (ARG) | Samuel Ferris Nagy-Britannia (GBR) | Armas Toivonen Finnország (FIN) |
1936, Berlin | Szon Gidzsong Japán (JPN) [koreai] | Ernest Harper Nagy-Britannia (GBR) | Nam Szung Jong Japán (JPN) [koreai] |
1948, London | Delfo Cabrera Argentína (ARG) | Tom Richards Nagy-Britannia (GBR) | Etienne Gailly Belgium (BEL) |
1952, Helsinki | Emil Zátopek Csehszlovákia (TCH) | Reinaldo Gorno Argentína (ARG) | Gustaf Jansson Svédország (SWE) |
1956, Melbourne | Alain Mimoun Franciaország (FRA) | Franjo Mihalić Jugoszlávia (YUG) | Veikko Karvonen Finnország (FIN) |
1960, Róma | Abebe Bikila Etiópia (ETH) | Rhadi Ben Abdesselam Marokkó (MAR) | Barry Magee Új-Zéland (NZL) |
1964, Tokió | Abebe Bikila Etiópia (ETH) | Basil Heatley Nagy-Britannia (GBR) | Cuburaja Kókicsi Japán (JPN) |
1968, Mexikóváros | Mamo Wolde Etiópia (ETH) | Kendzsi Kimihara Japán (JPN) | Michael Ryan Új-Zéland (NZL) |
1972, München | Frank Shorter Egyesült Államok (USA) | Karel Lismont Belgium (BEL) | Mamo Wolde Etiópia (ETH) |
1976, Montréal | Waldemar Cierpinski NDK (GDR) | Frank Shorter Egyesült Államok (USA) | Karel Lismont Belgium (BEL) |
1980, Moszkva | Waldemar Cierpinski NDK (GDR) | Gerard Nijboer Hollandia (NED) | Szetimkul Dzsumanazarov Szovjetunió (URS) |
1984, Los Angeles | Carlos Lopes Portugália (POR) | John Treacy Írország (IRL) | Charlie Spedding Nagy-Britannia (GBR) |
1988, Szöul | Gelindo Bordin Olaszország (ITA) | Douglas Wakiihuri Kenya (KEN) | Ahmed Salah Dzsibuti (DJI) |
1992, Barcelona | Hvang Jongdzso (Hwang Young-cho) Dél-Korea (KOR) | Morisita Kóicsi Japán (JPN) | Stephan Freigang Németország (GER) |
1996, Atlanta | Josia Thugwane Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | I Bongdzsu Dél-Korea (KOR) | Erick Wainaina Kenya (KEN) |
2000, Sydney | Gezahegne Abera Etiópia (ETH) | Erick Wainaina Kenya (KEN) | Tesfaye Tola Etiópia (ETH) |
2004, Athén | Stefano Baldini Olaszország (ITA) | Mebrahtom Keflezighi Egyesült Államok (USA) | Vanderlei de Lima Brazília (BRA) |
2008, Peking részletek | Samuel Wanjiru Kenya (KEN) | Zsavád Garíb Marokkó (MAR) | Tsegay Kebede Etiópia (ETH) |
2012, London részletek | Stephen Kiprotich Uganda (UGA) | Abel Kirui Kenya (KEN) | Wilson Kipsang Kiprotich Kenya (KEN) |
2016, Rio de Janeiro részletek | Eliud Kipchoge Kenya (KEN) | Feyisa Lilesa Etiópia (ETH) | Galen Rupp Egyesült Államok (USA) |
2020, Tokió részletek | Eliud Kipchoge Kenya (KEN) | Abdi Nageeye Hollandia (NED) | Bashir Abdi Belgium (BEL) |
110 méter gát
400 méter gát
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1900, Párizs | Walter Tewksbury Egyesült Államok (USA) | Henri Tauzin Franciaország (FRA) | George Orton Kanada (CAN) |
1904, St. Louis | Harry Hillman Egyesült Államok (USA) | Frank Waller Egyesült Államok (USA) | George Poage Egyesült Államok (USA) |
1908, London | Charles Bacon Egyesült Államok (USA) | Harry Hillman Egyesült Államok (USA) | Jimmy Tremeer Nagy-Britannia (GBR) |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen | Frank Loomis Egyesült Államok (USA) | John Norton Egyesült Államok (USA) | August Desch Egyesült Államok (USA) |
1924, Párizs | Morgan Taylor Egyesült Államok (USA) | Erik Wilén Finnország (FIN) | Ivan Riley Egyesült Államok (USA) |
1928, Amszterdam | David Burghley Nagy-Britannia (GBR) | Frank Cuhel Egyesült Államok (USA) | Morgan Taylor Egyesült Államok (USA) |
1932, Los Angeles | Bob Tisdall Írország (IRL) | Glenn Hardin Egyesült Államok (USA) | Morgan Taylor Egyesült Államok (USA) |
1936, Berlin | Glenn Hardin Egyesült Államok (USA) | John Loaring Kanada (CAN) | Miguel White Fülöp-szigetek (PHI) |
1948, London | Roy Cochran Egyesült Államok (USA) | Duncan White Ceylon (CEY) | Rune Larsson Svédország (SWE) |
1952, Helsinki | Charles Moore Egyesült Államok (USA) | Jurij Litujev Szovjetunió (URS) | John Holland Új-Zéland (NZL) |
1956, Melbourne | Glenn Davis Egyesült Államok (USA) | Eddie Southern Egyesült Államok (USA) | Josh Culbreath Egyesült Államok (USA) |
1960, Róma | Glenn Davis Egyesült Államok (USA) | Clifton Cushman Egyesült Államok (USA) | Richard Howard Egyesült Államok (USA) |
1964, Tokió | Rex Cawley Egyesült Államok (USA) | John Cooper Nagy-Britannia (GBR) | Salvatore Morale Olaszország (ITA) |
1968, Mexikóváros | David Hemery Nagy-Britannia (GBR) | Gerhard Hennige NSZK (FRG) | John Sherwood Nagy-Britannia (GBR) |
1972, München | John Akii-Bua Uganda (UGA) | Ralph Mann Egyesült Államok (USA) | David Hemery Nagy-Britannia (GBR) |
1976, Montréal | Edwin Moses Egyesült Államok (USA) | Michael Shine Egyesült Államok (USA) | Jevgenyij Gavrilenko Szovjetunió (URS) |
1980, Moszkva | Volker Beck NDK (GDR) | Vaszil Arhipenko Szovjetunió (URS) | Gary Oakes Nagy-Britannia (GBR) |
1984, Los Angeles | Edwin Moses Egyesült Államok (USA) | Danny Harris Egyesült Államok (USA) | Harald Schmid NSZK (FRG) |
1988, Szöul | André Phillips Egyesült Államok (USA) | Amadou Dia Bâ Szenegál (SEN) | Edwin Moses Egyesült Államok (USA) |
1992, Barcelona | Kevin Young Egyesült Államok (USA) | Winthrop Graham Jamaica (JAM) | Kriss Akabusi Nagy-Britannia (GBR) |
1996, Atlanta | Derrick Adkins Egyesült Államok (USA) | Samuel Matete Zambia (ZAM) | Calvin Davis Egyesült Államok (USA) |
2000, Sydney | Angelo Taylor Egyesült Államok (USA) | Hádi Szúán esz-Szomajli Szaúd-Arábia (KSA) | Llewellyn Herbert Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
2004, Athén | Félix Sánchez Dominikai Köztársaság (DOM) | Danny McFarlane Jamaica (JAM) | Naman Keïta Franciaország (FRA) |
2008, Peking részletek | Angelo Taylor Egyesült Államok (USA) | Kerron Clement Egyesült Államok (USA) | Bershawn Jackson Egyesült Államok (USA) |
2012, London részletek | Félix Sánchez Dominikai Köztársaság (DOM) | Michael Tinsley Egyesült Államok (USA) | Javier Culson Puerto Rico (PUR) |
2016, Rio de Janeiro részletek | Kerron Clement Egyesült Államok (USA) | Boniface Mucheru Kenya (KEN) | Yasmani Copello Törökország (TUR) |
2020, Tokió részletek | Karsten Warholm Norvégia (NOR) | Rai Benjamin Egyesült Államok (USA) | Alison dos Santos Brazília (BRA) |
3000 méter akadály
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1920, Antwerpen | Percy Hodge Nagy-Britannia (GBR) | Patrick Flynn Egyesült Államok (USA) | Ernesto Ambrosini Olaszország (ITA) |
1924, Párizs | Ville Ritola Finnország (FIN) | Elias Katz Finnország (FIN) | Paul Bontemps Franciaország (FRA) |
1928, Amszterdam | Toivo Loukola Finnország (FIN) | Paavo Nurmi Finnország (FIN) | Ove Andersen Finnország (FIN) |
1932, Los Angeles | Volmari Iso-Hollo Finnország (FIN) | Thomas Evenson Nagy-Britannia (GBR) | Joe McCluskey Egyesült Államok (USA) |
1936, Berlin | Volmari Iso-Hollo Finnország (FIN) | Kalle Tuominen Finnország (FIN) | Alfred Dompert Németország (GER) |
1948, London | Tore Sjöstrand Svédország (SWE) | Erik Elmsäter Svédország (SWE) | Göte Hagström Svédország (SWE) |
1952, Helsinki | Horace Ashenfelter Egyesült Államok (USA) | Vlagyimir Kazancev Szovjetunió (URS) | John Disley Nagy-Britannia (GBR) |
1956, Melbourne | Chris Brasher Nagy-Britannia (GBR) | Rozsnyói Sándor Magyarország (HUN) | Ernst Larsen Norvégia (NOR) |
1960, Róma | Zdzisław Krzyszkowiak Lengyelország (POL) | Nyikolaj Szokolov Szovjetunió (URS) | Szemjon Rzsiscsin Szovjetunió (URS) |
1964, Tokió | Gaston Roelants Belgium (BEL) | Maurice Herriott Nagy-Britannia (GBR) | Ivan Beljaev Szovjetunió (URS) |
1968, Mexikóváros | Amos Biwott Kenya (KEN) | Benjamin Kogo Kenya (KEN) | George Young Egyesült Államok (USA) |
1972, München | Kipchoge Keino Kenya (KEN) | Ben Jipcho Kenya (KEN) | Tapio Kantanen Finnország (FIN) |
1976, Montréal | Anders Gärderud Svédország (SWE) | Bronisław Malinowski Lengyelország (POL) | Frank Baumgartl NDK (GDR) |
1980, Moszkva | Bronisław Malinowski Lengyelország (POL) | Filbert Bayi Tanzánia (TAN) | Eshetu Tura Etiópia (ETH) |
1984, Los Angeles | Julius Korir Kenya (KEN) | Joseph Mahmoud Franciaország (FRA) | Brian Diemer Egyesült Államok (USA) |
1988, Szöul | Julius Kariuki Kenya (KEN) | Peter Koech Kenya (KEN) | Mark Rowland Nagy-Britannia (GBR) |
1992, Barcelona | Matthew Birir Kenya (KEN) | Patrick Sang Kenya (KEN) | William Mutwol Kenya (KEN) |
1996, Atlanta | Joseph Keter Kenya (KEN) | Moses Kiptanui Kenya (KEN) | Alessandro Lambruschini Olaszország (ITA) |
2000, Sydney | Reuben Kosgei Kenya (KEN) | Wilson Boit Kipketer Kenya (KEN) | Ali Ezzine Marokkó (MAR) |
2004, Athén | Ezekiel Kemboi Kenya (KEN) | Brimin Kipruto Kenya (KEN) | Paul Kipsiele Koech Kenya (KEN) |
2008, Peking részletek | Brimin Kipruto Kenya (KEN) | Mahiedine Mekhissi-Benabbad Franciaország (FRA) | Richard Kipkemboi Mateelong Kenya (KEN) |
2012, London részletek | Ezekiel Kemboi Kenya (KEN) | Mahiedine Mekhissi-Benabbad Franciaország (FRA) | Abel Mutai Kenya (KEN) |
2016, Rio de Janeiro részletek | Conseslus Kipruto Kenya (KEN) | Evan Jager Egyesült Államok (USA) | Mahiedine Mekhissi-Benabbad Franciaország (FRA) |
2020, Tokió részletek | Soufiane El Bakkali Marokkó (MAR) | Lamecha Girma Etiópia (ETH) | Benjamin Kigen Kenya (KEN) |
4 × 100 méter váltó
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | Nagy-Britannia (GBR) David Jacobs Henry Macintosh Victor d’Arcy William Applegarth | Svédország (SWE) Ivan Möller Charles Luther Ture Person Knut Lindberg | Nem adták ki |
1920, Antwerpen | Egyesült Államok (USA) Charley Paddock Jackson Scholz Loren Murchison Morris Kirksey | Franciaország (FRA) René Lorain René Tirard René Mourlon Émile Ali-Khan | Svédország (SWE) Agne Holmström William Petersson Sven Malm Nils Sandström |
1924, Párizs | Egyesült Államok (USA) Loren Murchison Louis Clarke Frank Hussey Alfred LeConey | Nagy-Britannia (GBR) Harold Abrahams Walter Rangeley William Nichol Lancelot Royle | Hollandia (NED) Jan de Vries Jaap Boot Harry Broos Rinus van den Berge |
1928, Amszterdam | Egyesült Államok (USA) Frank Wykoff James Quinn Charles Borah Henry Russell | Németország (GER) Georg Lammers Richard Corts Hubert Houben Helmut Körnig | Nagy-Britannia (GBR) Cyril Gill Teddy Smouha Walter Rangeley Jack London |
1932, Los Angeles | Egyesült Államok (USA) Robert Kiesel Emmett Toppino Hector Dyer Frank Wykoff | Németország (GER) Helmut Körnig Friedrich Hendrix Erich Borchmeyer Arthur Jonath | Olaszország (ITA) Giuseppe Castelli Ruggero Maregatti Gabriele Salviati Edgardo Toetti |
1936, Berlin | Egyesült Államok (USA) Jesse Owens Ralph Metcalfe Foy Draper Frank Wykoff | Olaszország (ITA) Orazio Mariani Gianni Caldana Elio Ragni Tullio Gonnelli | Németország (GER) Wilhelm Leichum Erich Borchmeyer Erwin Gillmeister Gerd Hornberger |
1948, London | Egyesült Államok (USA) Barney Ewell Lorenzo Wright Harrison Dillard Mel Patton | Nagy-Britannia (GBR) Jack Archer Jack Gregory Alastair McCorquodale Kenneth Jones | Olaszország (ITA) Michele Tito Enrico Perucconi Antonio Siddi Carlo Monti |
1952, Helsinki | Egyesült Államok (USA) Dean Smith Harrison Dillard Lindy Remigino Andy Stanfield | Szovjetunió (URS) Borisz Tokarev Lev Kaljajev Levan Szanadze Vlagyimir Szuharev | Magyarország (HUN) Zarándi László Varasdi Géza Csányi György Goldoványi Béla |
1956, Melbourne | Egyesült Államok (USA) Ira Murchison Leamon King Thane Baker Bobby Morrow | Szovjetunió (URS) Leonyid Bartenyev Borisz Tokarev Jurij Konovalov Vlagyimir Szuharev | Egyesült Német Csapat (EUA) Lothar Knörzer Leonhard Pohl Heinz Fütterer Manfred Germar |
1960, Róma | Egyesült Német Csapat (EUA) Bernd Cullmann Armin Hary Walter Mahlendorf Martin Lauer | Szovjetunió (URS) Guszman Koszanov Leonyid Bartenyev Jurij Konovalov Edvīns Ozoliņš | Nagy-Britannia (GBR) Peter Radford David Jones David Segal Nick Whitehead |
1964, Tokió | Egyesült Államok (USA) Paul Drayton Gerald Ashworth Richard Stebbins Bob Hayes | Lengyelország (POL) Andrzej Zieliński Wiesław Maniak Marian Foik Marian Dudziak | Franciaország (FRA) Paul Genevay Bernard Laidebeur Claude Piquemal Jocelyn Delecour |
1968, Mexikóváros | Egyesült Államok (USA) Charles Greene Melvin Pender Ronnie Ray Smith Jim Hines | Kuba (CUB) Hermes Ramírez Juan Morales Pablo Montes Enrique Figuerola | Franciaország (FRA) Gérard Fenouil Jocelyn Delecour Claude Piquemal Roger Bambuck |
1972, München | Egyesült Államok (USA) Larry Black Robert Taylor Gerald Tinker Eddie Hart | Szovjetunió (URS) Alekszandr Kornyeljuk Uladzimir Loveckij Juris Silovs Valerij Borzov | NSZK (FRG) Jobst Hirscht Karlheinz Klotz Gerhard Wucherer Klaus Ehl |
1976, Montréal | Egyesült Államok (USA) Harvey Glance Lam Jones Millard Hampton Steve Riddick | NDK (GDR) Manfred Kokot Jörg Pfeifer Klaus-Dieter Kurrat Alexander Thieme | Szovjetunió (URS) Alekszandr Akszinyin Nyikolaj Kolesznyikov Juris Silovs Valerij Borzov |
1980, Moszkva | Szovjetunió (URS) Vlagyimir Muravjov Nyikolaj Szidorov Alekszandr Akszinyin Andrej Prokofjev | Lengyelország (POL) Krzysztof Zwoliński Zenon Licznerski Leszek Dunecki Marian Woronin | Franciaország (FRA) Antoine Richard Pascal Barré Patrick Barré Hermann Panzo |
1984, Los Angeles | Egyesült Államok (USA) Sam Graddy Ron Brown Calvin Smith Carl Lewis | Jamaica (JAM) Albert Lawrence Greg Meghoo Donald Quarrie Ray Stewart Norman Edwards* | Kanada (CAN) Ben Johnson Tony Sharpe Desai Williams Sterling Hinds |
1988, Szöul | Szovjetunió (URS) Viktor Brizhin Vlagyimir Krilov Vlagyimir Muravjov Vitalij Szavin | Nagy-Britannia (GBR) Elliot Bunney John Regis Mike McFarlane Linford Christie Clarence Callender* | Franciaország (FRA) Bruno Marie-Rose Daniel Sangouma Gilles Quénéhervé Max Morinière |
1992, Barcelona | Egyesült Államok (USA) Mike Marsh Leroy Burrell Dennis Mitchell Carl Lewis James Jett* | Nigéria (NGR) Oluyemi Kayode Chidi Imoh Olapade Adeniken Davidson Ezinwa Osmond Ezinwa* | Kuba (CUB) Andrés Simón Joel Lamela Joel Isasi Jorge Aguilera |
1996, Atlanta | Kanada (CAN) Robert Esmie Glenroy Gilbert Bruny Surin Donovan Bailey Carlton Chambers* | Egyesült Államok (USA) Jon Drummond Tim Harden Mike Marsh Dennis Mitchell Tim Montgomery* | Brazília (BRA) Arnaldo da Silva Robson da Silva Édson Ribeiro André da Silva |
2000, Sydney | Egyesült Államok (USA) Jon Drummond Bernard Williams Brian Lewis Maurice Greene Tim Montgomery* Kenny Brokenburr* | Brazília (BRA) Vicente de Lima Édson Ribeiro André da Silva Claudinei da Silva Cláudio Souza* | Kuba (CUB) José Ángel César Luis Alberto Pérez Iván García Freddy Mayola |
2004, Athén | Nagy-Britannia (GBR) Jason Gardener Darren Campbell Marlon Devonish Mark Lewis-Francis | Egyesült Államok (USA) Shawn Crawford Justin Gatlin Coby Miller Maurice Greene Darvis Patton* | Nigéria (NGR) Olusoji Fasuba Uchenna Emedolu Aaron Egbele Deji Aliu |
2008, Peking részletek | Trinidad és Tobago (TRI) Emmanuel Callender Richard Thompson Marc Burns Keston Bledman Aaron Armstrong* | Japán (JPN) Cukahara Naoki Szuecugu Singo Takahira Sindzsi Aszahara Nobuharu | Brazília (BRA) Vicente Lima Sandro Viana Bruno de Barros José Carlos Moreira |
2012, London részletek | Jamaica (JAM) Nesta Carter Michael Frater Yohan Blake Usain Bolt Kemar Bailey-Cole* | Trinidad és Tobago (TRI) Keston Bledman Marc Burns Emmanuel Callender Richard Thompson | Franciaország (FRA) Jimmy Vicaut Christophe Lemaitre Pierre-Alexis Pessonneaux Ronald Pognon |
2016, Rio de Janeiro részletek | Jamaica (JAM) Asafa Powell Yohan Blake Nickel Ashmeade Usain Bolt Jevaughn Minzie* Kemar Bailey-Cole* | Japán (JPN) Cambridge Aszuka Kirjú Josihide Jamagata Rjóta Iizuka Sóta | Kanada (CAN) Akeem Haynes Aaron Brown Brendon Rodney Andre De Grasse Mobolade Ajomale* |
2020, Tokió részletek | Olaszország (ITA) Lorenzo Patta Marcell Jacobs Fausto Desalu Filippo Tortu | Nagy-Britannia (GBR) Chijindu Ujah Zharnel Hughes Richard Kilty Nethaneel Mitchell-Blake | Kanada (CAN) Aaron Brown Jerome Blake Brendon Rodney Andre De Grasse |
* – a versenyző az előfutamok során szerepelt, de a döntőben nem
4 × 400 méter váltó
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | Egyesült Államok (USA) Mel Sheppard Edward Lindberg Ted Meredith Charles Reidpath | Franciaország (FRA) Charles Lelong Robert Schurrer Pierre Failliot Charles Poulenard | Nagy-Britannia (GBR) George Nicol Ernest Henley James Soutter Cyril Seedhouse |
1920, Antwerpen | Nagy-Britannia (GBR) Cecil Griffiths Robert Lindsay John Ainsworth-Davies Guy Butler | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Henry Dafel Clarence Oldfield Jack Oosterlaak Bevil Rudd | Franciaország (FRA) Georges André Gaston Féry Maurice Delvart André Devaux |
1924, Párizs | Egyesült Államok (USA) Commodore Cochran Alan Helffrich Oliver MacDonald William Stevenson | Svédország (SWE) Artur Svensson Erik Byléhn Gustaf Wejnarth Nils Engdahl | Nagy-Britannia (GBR) Edward Toms George Renwick Richard Ripley Guy Butler |
1928, Amszterdam | Egyesült Államok (USA) George Baird Emerson Spencer Fred Alderman Ray Barbuti | Németország (GER) Otto Neumann Harry Storz Richard Krebs Hermann Engelhard | Kanada (CAN) Alex Wilson Phil Edwards Stanley Glover James Ball |
1932, Los Angeles | Egyesült Államok (USA) Ivan Fuqua Edgar Ablowich Karl Warner Bill Carr | Nagy-Britannia (GBR) Crew Stoneley Tommy Hampson David Burghley Godfrey Rampling | Kanada (CAN) Ray Lewis James Ball Phil Edwards Alex Wilson |
1936, Berlin | Nagy-Britannia (GBR) Freddie Wolff Godfrey Rampling William Roberts Godfrey Brown | Egyesült Államok (USA) Harold Cagle Robert Young Edward O’Brien Alfred Fitch | Németország (GER) Helmut Hamann Friedrich von Stülpnagel Harry Voigt Rudolf Harbig |
1948, London | Egyesült Államok (USA) Arthur Harnden Clifford Bourland Roy Cochran Mal Whitfield | Franciaország (FRA) Jean Kérébel Francis Schewetta Robert Chef d’Hôtel Jacques Lunis | Svédország (SWE) Kurt Lundquist Lars-Erik Wolfbrandt Folke Alnevik Rune Larsson |
1952, Helsinki | Jamaica (JAM) Arthur Wint Leslie Laing Herb McKenley George Rhoden | Egyesült Államok (USA) Ollie Matson Gene Cole Charles Moore Mal Whitfield | Németország (GER) Hans Geister Günther Steines Heinz Ulzheimer Karl-Friedrich Haas |
1956, Melbourne | Egyesült Államok (USA) Charlie Jenkins Louis Jones Jesse Mashburn Tom Courtney | Ausztrália (AUS) Graham Gipson Leon Gregory David Lean Kevan Gosper | Nagy-Britannia (GBR) Peter Higgins Michael Wheeler John Salisbury Derek Johnson |
1960, Róma | Egyesült Államok (USA) Jack Yerman Earl Young Glenn Davis Otis Davis | Egyesült Német Csapat (EUA) Hans-Joachim Reske Manfred Kinder Johannes Kaiser Carl Kaufmann | Brit Nyugat-India (BWI) Malcolm Spence James Wedderburn Keith Gardner George Kerr |
1964, Tokió | Egyesült Államok (USA) Ollan Cassell Michael Larrabee Ulis Williams Henry Carr | Nagy-Britannia (GBR) Tim Graham Adrian Metcalfe John Cooper Robbie Brightwell | Trinidad és Tobago (TRI) Edwin Skinner Kent Bernard Edwin Roberts Wendell Mottley |
1968, Mexikóváros | Egyesült Államok (USA) Vincent Matthews Ron Freeman Larry James Lee Evans | Kenya (KEN) Daniel Rudisha Munyoro Nyamau Naftali Bon Charles Asati | NSZK (FRG) Helmar Müller Manfred Kinder Gerhard Hennige Martin Jellinghaus |
1972, München | Kenya (KEN) Charles Asati Munyoro Nyamau Robert Ouko Julius Sang | Nagy-Britannia (GBR) Martin Reynolds Alan Pascoe David Hemery David Jenkins | Franciaország (FRA) Gilles Bertould Daniel Vélasquez Francis Kerbiriou Jacques Carette |
1976, Montréal | Egyesült Államok (USA) Herman Frazier Benny Brown Fred Newhouse Maxie Parks | Lengyelország (POL) Ryszard Podlas Jan Werner Zbigniew Jaremski Jerzy Pietrzyk | NSZK (FRG) Franz-Peter Hofmeister Lothar Krieg Harald Schmid Bernd Herrmann |
1980, Moszkva | Szovjetunió (URS) Remigijus Valiulis Mihail Linge Nyikolaj Csernyeckij Viktor Markin Viktor Burakov* | NDK (GDR) Klaus Thiele Andreas Knebel Frank Schaffer Volker Beck | Olaszország (ITA) Stefano Malinverni Mauro Zuliani Roberto Tozzi Pietro Mennea |
1984, Los Angeles | Egyesült Államok (USA) Sunder Nix Ray Armstead Alonzo Babers Antonio McKay Walter McCoy* Willie Smith* | Nagy-Britannia (GBR) Kriss Akabusi Garry Cook Todd Bennett Phil Brown | Nigéria (NGR) Sunday Uti Moses Ugbisien Rotimi Peters Innocent Egbunike |
1988, Szöul | Egyesült Államok (USA) Danny Everett Steve Lewis Kevin Robinzine Butch Reynolds Antonio McKay* Andrew Valmon* | Jamaica (JAM) Howard Davis Devon Morris Winthrop Graham Bert Cameron Trevor Graham* Howard Burnett* | NSZK (FRG) Norbert Dobeleit Edgar Itt Jörg Vaihinger Ralf Lübke Mark Henrich* Bodo Kuhn* |
1992, Barcelona | Egyesült Államok (USA) Andrew Valmon Quincy Watts Michael Johnson Steve Lewis Darnell Hall* Chip Jenkins* | Kuba (CUB) Lázaro Martínez Héctor Herrera Norberto Téllez Roberto Hernández | Nagy-Britannia (GBR) Roger Black David Grindley Kriss Akabusi John Regis Du’aine Ladejo* Mark Richardson* |
1996, Atlanta | Egyesült Államok (USA) LaMont Smith Alvin Harrison Derek Mills Anthuan Maybank Jason Rouser* | Nagy-Britannia (GBR) Iwan Thomas Jamie Baulch Mark Richardson Roger Black Mark Hylton* Du’aine Ladejo* | Jamaica (JAM) Michael McDonald Roxbert Martin Greg Haughton Davian Clarke Dennis Blake* Garth Robinson* |
2000, Sydney[1] | Nigéria (NGR) Clement Chukwu Jude Monye Sunday Bada Enefiok Udo-Obong Nduka Awazie* Fidelis Gadzama* | Jamaica (JAM) Michael Blackwood Greg Haughton Christopher Williams Danny McFarlane Michael McDonald* Sanjay Ayre* | Bahama-szigetek (BAH) Avard Moncur Troy McIntosh Carl Oliver Chris Brown Timothy Munnings* |
2004, Athén | Egyesült Államok (USA) Otis Harris Derrick Brew Jeremy Wariner Darold Williamson Kelly Willie* Andrew Rock* | Ausztrália (AUS) John Steffensen Mark Ormrod Patrick Dwyer Clinton Hill | Nigéria (NGR) James Godday Musa Audu Saul Weigopwa Enefiok Udo-Obong |
2008, Peking részletek | Egyesült Államok (USA) LaShawn Merritt Angelo Taylor David Neville Jeremy Wariner Kerron Clement* Regi Witherspoon* | Bahama-szigetek (BAH) Andretti Bain Michael Mathieu Andrae Williams Chris Brown Avard Moncur* Ramon Miller* | Nagy-Britannia (GBR) Andrew Steele Rob Tobin Michael Bingham Martyn Rooney |
2012, London részletek | Bahama-szigetek (BAH) Chris Brown Demetrius Pinder Michael Mathieu Ramon Miller | Egyesült Államok (USA) Bryshon Nellum Joshua Mance Tony McQuay Angelo Taylor Manteo Mitchell* | Trinidad és Tobago (TRI) Lalonde Gordon Jarrin Solomon Ade Alleyne-Forte Deon Lendore |
2016, Rio de Janeiro részletek | Egyesült Államok (USA) Arman Hall Tony McQuay Gil Roberts LaShawn Merritt Kyle Clemons* David Verburg* | Jamaica (JAM) Peter Matthews Nathon Allen Fitzroy Dunkley Javon Francis Rusheen McDonald* | Bahama-szigetek (BAH) Alonzo Russell Michael Mathieu Steven Gardiner Chris Brown Stephen Newbold* |
2020, Tokió részletek | Egyesült Államok (USA) Michael Cherry Michael Norman Bryce Deadmon Rai Benjamin Trevor Stewart* Randolph Ross* Vernon Norwood* | Hollandia (NED) Liemarvin Bonevacia Terrence Agard Tony van Diepen Ramsey Angela Jochem Dobber* | Botswana (BOT) Isaac Makwala Baboloki Thebe Zibane Ngozi Bayapo Ndori |
* – a versenyző az előfutamok során szerepelt, de a döntőben nem
20 km gyaloglás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1956, Melbourne | Leonyid Szpirin Szovjetunió (URS) | Antanas Mikėnas Szovjetunió (URS) | Bruno Junk Szovjetunió (URS) |
1960, Róma | Vlagyimir Golubnyicsij Szovjetunió (URS) | Noel Freeman Ausztrália (AUS) | Stan Vickers Nagy-Britannia (GBR) |
1964, Tokió | Ken Matthews Nagy-Britannia (GBR) | Dieter Lindner Egyesült Német Csapat (EUA) | Vlagyimir Golubnyicsij Szovjetunió (URS) |
1968, Mexikóváros | Vlagyimir Golubnyicsij Szovjetunió (URS) | José Pedraza Mexikó (MEX) | Nyikolaj Szmaga Szovjetunió (URS) |
1972, München | Peter Frenkel NDK (GDR) | Vlagyimir Golubnyicsij Szovjetunió (URS) | Hans-Georg Reimann NDK (GDR) |
1976, Montréal | Daniel Bautista Mexikó (MEX) | Hans-Georg Reimann NDK (GDR) | Peter Frenkel NDK (GDR) |
1980, Moszkva | Maurizio Damilano Olaszország (ITA) | Pjotr Pocsincsuk Szovjetunió (URS) | Roland Wieser NDK (GDR) |
1984, Los Angeles | Ernesto Canto Mexikó (MEX) | Raúl González Rodríguez Mexikó (MEX) | Maurizio Damilano Olaszország (ITA) |
1988, Szöul | Jozef Pribilinec Csehszlovákia (TCH) | Ronald Weigel NDK (GDR) | Maurizio Damilano Olaszország (ITA) |
1992, Barcelona | Daniel Plaza Spanyolország (ESP) | Guillaume LeBlanc Kanada (CAN) | Giovanni De Benedictis Olaszország (ITA) |
1996, Atlanta | Jefferson Pérez Ecuador (ECU) | Ilja Markov Oroszország (RUS) | Bernardo Segura Mexikó (MEX) |
2000, Sydney | Robert Korzeniowski Lengyelország (POL) | Noé Hernández Mexikó (MEX) | Vlagyimir Andrejev Oroszország (RUS) |
2004, Athén | Ivano Brugnetti Olaszország (ITA) | Francisco Javier Fernández Spanyolország (ESP) | Nathan Deakes Ausztrália (AUS) |
2008, Peking részletek | Valerij Borcsin Oroszország (RUS) | Jefferson Pérez Ecuador (ECU) | Jared Tallent Ausztrália (AUS) |
2012, London részletek | Csen Ting (Chen Ding) Kína (CHN) | Erick Barrondo Guatemala (GUA) | Vang Csen (Wang Zhen) Kína (CHN) |
2016, Rio de Janeiro részletek | Vang Csen (Wang Zhen) Kína (CHN) | Caj Cölin (Cai Zelin) Kína (CHN) | Dane Bird-Smith Ausztrália (AUS) |
2020, Tokió részletek | Massimo Stano Olaszország (ITA) | Ikeda Kóki Japán (JPN) | Jamanisi Tosikazu Japán (JPN) |
50 km gyaloglás
Ugró- és dobószámok
Magasugrás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén részletek | Ellery Harding Clark Egyesült Államok (USA) | James B. Connolly Egyesült Államok (USA) | Nem adták ki |
Robert Garrett Egyesült Államok (USA) | |||
1900, Párizs | Irving Baxter Egyesült Államok (USA) | Patrick Leahy Nagy-Britannia (GBR) | Gönczy Lajos Magyarország (HUN) |
1904, St. Louis | Samuel Jones Egyesült Államok (USA) | Garrett Serviss Egyesült Államok (USA) | Paul Weinstein Németország (GER) |
1908, London | Harry Porter Egyesült Államok (USA) | Georges André Franciaország (FRA) | Nem adták ki |
Cornelius Leahy Nagy-Britannia (GBR) | |||
Somodi István Magyarország (HUN) | |||
1912, Stockholm | Alma Richards Egyesült Államok (USA) | Hans Liesche Németország (GER) | George Horine Egyesült Államok (USA) |
1920, Antwerpen | Richmond Landon Egyesült Államok (USA) | Harold Muller Egyesült Államok (USA) | Bo Ekelund Svédország (SWE) |
1924, Párizs | Harold Osborn Egyesült Államok (USA) | Leroy Brown Egyesült Államok (USA) | Pierre Lewden Franciaország (FRA) |
1928, Amszterdam | Robert Wade King Egyesült Államok (USA) | Benjamin Hedges Egyesült Államok (USA) | Claude Ménard Franciaország (FRA) |
1932, Los Angeles | Duncan McNaughton Kanada (CAN) | Robert van Osdel Egyesült Államok (USA) | Simeon Toribio Fülöp-szigetek (PHI) |
1936, Berlin | Cornelius Johnson Egyesült Államok (USA) | Dave Albritton Egyesült Államok (USA) | Delos Thurber Egyesült Államok (USA) |
1948, London | John Winter Ausztrália (AUS) | Bjørn Paulson Norvégia (NOR) | George Stanich Egyesült Államok (USA) |
1952, Helsinki | Walter Davis Egyesült Államok (USA) | Kenneth Wiesner Egyesült Államok (USA) | José da Conceição Brazília (BRA) |
1956, Melbourne | Charles Dumas Egyesült Államok (USA) | Charles Porter Ausztrália (AUS) | Igor Kaszkarov Szovjetunió (URS) |
1960, Róma | Robert Savlakadze Szovjetunió (URS) | Valerij Brumel Szovjetunió (URS) | John Thomas Egyesült Államok (USA) |
1964, Tokió | Valerij Brumel Szovjetunió (URS) | John Thomas Egyesült Államok (USA) | John Rambo Egyesült Államok (USA) |
1968, Mexikóváros | Dick Fosbury Egyesült Államok (USA) | Edward Caruthers Egyesült Államok (USA) | Valentyin Gavrilov Szovjetunió (URS) |
1972, München | Jüri Tarmak Szovjetunió (URS) | Stefan Junge NDK (GDR) | Dwight Stones Egyesült Államok (USA) |
1976, Montréal | Jacek Wszoła Lengyelország (POL) | Greg Joy Kanada (CAN) | Dwight Stones Egyesült Államok (USA) |
1980, Moszkva | Gerd Wessig NDK (GDR) | Jacek Wszoła Lengyelország (POL) | Jörg Freimuth NDK (GDR) |
1984, Los Angeles | Dietmar Mögenburg NSZK (FRG) | Patrik Sjöberg Svédország (SWE) | Zhu Jianhua Kína (CHN) |
1988, Szöul | Hennagyij Avgyejenko Szovjetunió (URS) | Hollis Conway Egyesült Államok (USA) | Rudolf Povarnyicin Szovjetunió (URS) |
Patrik Sjöberg Svédország (SWE) | |||
1992, Barcelona | Javier Sotomayor Kuba (CUB) | Patrik Sjöberg Svédország (SWE) | Hollis Conway Egyesült Államok (USA) |
Tim Forsyth Ausztrália (AUS) | |||
Artur Partyka Lengyelország (POL) | |||
1996, Atlanta | Charles Austin Egyesült Államok (USA) | Artur Partyka Lengyelország (POL) | Steve Smith Nagy-Britannia (GBR) |
2000, Sydney | Szergej Kljugin Oroszország (RUS) | Javier Sotomayor Kuba (CUB) | Abderahmane Hammad Algéria (ALG) |
2004, Athén | Stefan Holm Svédország (SWE) | Matt Hemingway Egyesült Államok (USA) | Jaroslav Bába Csehország (CZE) |
2008, Peking részletek | Andrej Szilnov Oroszország (RUS) | Germaine Mason Nagy-Britannia (GBR) | Jaroszlav Ribakov Oroszország (RUS) |
2012, London részletek | Erik Kynard Egyesült Államok (USA) | Mutazz Ísza Barsim Katar (QAT) | Nem adták ki |
Derek Drouin Kanada (CAN) | |||
Robert Grabarz Nagy-Britannia (GBR) | |||
2016, Rio de Janeiro részletek | Derek Drouin Kanada (CAN) | Mutazz Ísza Barsim Katar (QAT) | Bohdan Bondarenko Ukrajna (UKR) |
2020, Tokió részletek | Gianmarco Tamberi Olaszország (ITA) | Nem adták ki | Makszim Nyedaszekav Fehéroroszország (BLR) |
Mutazz Ísza Barsim Katar (QAT) |
Rúdugrás
Távolugrás
Hármasugrás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén | James B. Connolly Egyesült Államok (USA) | Alexandre Tuffèri Franciaország (FRA) | Joánisz Perszákisz Görögország (GRE) |
1900, Párizs | Myer Prinstein Egyesült Államok (USA) | James B. Connolly Egyesült Államok (USA) | Lewis Sheldon Egyesült Államok (USA) |
1904, St. Louis | Myer Prinstein Egyesült Államok (USA) | Frederick Engelhardt Egyesült Államok (USA) | Robert Stangland Egyesült Államok (USA) |
1908, London | Tim Ahearne Nagy-Britannia (GBR) | Garfield MacDonald Kanada (CAN) | Edvard Larsen Norvégia (NOR) |
1912, Stockholm | Gustaf Lindblom Svédország (SWE) | Georg Åberg Svédország (SWE) | Erik Almlöf Svédország (SWE) |
1920, Antwerpen | Vilho Tuulos Finnország (FIN) | Folke Jansson Svédország (SWE) | Erik Almlöf Svédország (SWE) |
1924, Párizs | Nick Winter Ausztrália (AUS) | Luis Brunetto Argentína (ARG) | Vilho Tuulos Finnország (FIN) |
1928, Amszterdam | Mikio Oda Japán (JPN) | Levi Casey Egyesült Államok (USA) | Vilho Tuulos Finnország (FIN) |
1932, Los Angeles | Csuhei Nambu Japán (JPN) | Erik Svensson Svédország (SWE) | Kenkicsi Osima Japán (JPN) |
1936, Berlin | Naoto Tadzsima Japán (JPN) | Maszao Harada Japán (JPN) | Jack Metcalfe Ausztrália (AUS) |
1948, London | Arne Åhman Svédország (SWE) | George Avery Ausztrália (AUS) | Ruhi Sarialp Törökország (TUR) |
1952, Helsinki | Adhemar da Silva Brazília (BRA) | Leonyid Scserbakov Szovjetunió (URS) | Arnoldo Devonish Venezuela (VEN) |
1956, Melbourne | Adhemar da Silva Brazília (BRA) | Vilhjálmur Einarsson Izland (ISL) | Vitold Krejer Szovjetunió (URS) |
1960, Róma | Józef Szmidt Lengyelország (POL) | Vlagyimir Gorjajev Szovjetunió (URS) | Vitold Krejer Szovjetunió (URS) |
1964, Tokió | Józef Szmidt Lengyelország (POL) | Oleg Fjodoszejev Szovjetunió (URS) | Viktor Kravcsenko Szovjetunió (URS) |
1968, Mexikóváros | Viktor Szanyejev Szovjetunió (URS) | Nelson Prudêncio Brazília (BRA) | Giuseppe Gentile Olaszország (ITA) |
1972, München | Viktor Szanyejev Szovjetunió (URS) | Jörg Drehmel NDK (GDR) | Nelson Prudêncio Brazília (BRA) |
1976, Montréal | Viktor Szanyejev Szovjetunió (URS) | James Butts Egyesült Államok (USA) | João Carlos de Oliveira Brazília (BRA) |
1980, Moszkva | Jaak Uudmäe Szovjetunió (URS) | Viktor Szanyejev Szovjetunió (URS) | João Carlos de Oliveira Brazília (BRA) |
1984, Los Angeles | Al Joyner Egyesült Államok (USA) | Mike Conley Sr. Egyesült Államok (USA) | Keith Connor Nagy-Britannia (GBR) |
1988, Szöul | Hriszto Markov Bulgária (BUL) | Ihar Lapsin Szovjetunió (URS) | Alekszandr Kovalenko Szovjetunió (URS) |
1992, Barcelona | Mike Conley Sr. Egyesült Államok (USA) | Charles Simpkins Egyesült Államok (USA) | Frank Rutherford Bahama-szigetek (BAH) |
1996, Atlanta | Kenny Harrison Egyesült Államok (USA) | Jonathan Edwards Nagy-Britannia (GBR) | Yoelbi Quesada Kuba (CUB) |
2000, Sydney | Jonathan Edwards Nagy-Britannia (GBR) | Yoel García Kuba (CUB) | Gyenyisz Kapusztyin Oroszország (RUS) |
2004, Athén | Christian Olsson Svédország (SWE) | Marian Oprea Románia (ROU) | Danyil Burkenya Oroszország (RUS) |
2008, Peking részletek | Nelson Évora Portugália (POR) | Phillips Idowu Nagy-Britannia (GBR) | Leevan Sands Bahama-szigetek (BAH) |
2012, London részletek | Christian Taylor Egyesült Államok (USA) | Will Claye Egyesült Államok (USA) | Fabrizio Donato Olaszország (ITA) |
2016, Rio de Janeiro részletek | Christian Taylor Egyesült Államok (USA) | Will Claye Egyesült Államok (USA) | Tung Pin (Dong Bin) Kína (CHN) |
2020, Tokió részletek | Pedro Pichardo Portugália (POR) | Csu Ja-ming Kína (CHN) | Hugues Fabrice Zango Burkina Faso (BUR) |
Súlylökés
Diszkoszvetés
Kalapácsvetés
Gerelyhajítás
Kombinált szám
Tízpróba
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Tom Kiely Nagy-Britannia (GBR) | Adam Gunn Egyesült Államok (USA) | Truxton Hare Egyesült Államok (USA) |
1908 London | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1912, Stockholm | Jim Thorpe Egyesült Államok (USA)[2] | Charles Lomberg Svédország (SWE) | Gösta Holmér Svédország (SWE) |
Hugo Wieslander Svédország (SWE) | |||
1920, Antwerpen | Helge Løvland Norvégia (NOR) | Brutus Hamilton Egyesült Államok (USA) | Bertil Ohlson Svédország (SWE) |
1924, Párizs | Harold Osborn Egyesült Államok (USA) | Emerson Norton Egyesült Államok (USA) | Aleksander Klumberg Észtország (EST) |
1928, Amszterdam | Paavo Yrjölä Finnország (FIN) | Akilles Järvinen Finnország (FIN) | John Doherty Egyesült Államok (USA) |
1932, Los Angeles | James Bausch Egyesült Államok (USA) | Akilles Järvinen Finnország (FIN) | Wolrad Eberle Németország (GER) |
1936, Berlin | Glenn Morris Egyesült Államok (USA) | Robert Clark Egyesült Államok (USA) | Jack Parker Egyesült Államok (USA) |
1948, London | Bob Mathias Egyesült Államok (USA) | Ignace Heinrich Franciaország (FRA) | Floyd Simmons Egyesült Államok (USA) |
1952, Helsinki | Bob Mathias Egyesült Államok (USA) | Milt Campbell Egyesült Államok (USA) | Floyd Simmons Egyesült Államok (USA) |
1956, Melbourne | Milt Campbell Egyesült Államok (USA) | Rafer Johnson Egyesült Államok (USA) | Vaszilij Kuznyecov Szovjetunió (URS) |
1960, Róma | Rafer Johnson Egyesült Államok (USA) | Jang Csuan-kuang (Yang Chuan-kwang) Kínai Köztársaság (ROC) | Vaszilij Kuznyecov Szovjetunió (URS) |
1964, Tokió | Willi Holdorf Egyesült Német Csapat (EUA) | Rein Aun Szovjetunió (URS) | Hans-Joachim Walde Egyesült Német Csapat (EUA) |
1968, Mexikóváros | William Toomey Egyesült Államok (USA) | Hans-Joachim Walde NSZK (FRG) | Kurt Bendlin NSZK (FRG) |
1972, München | Mikola Avilov Szovjetunió (URS) | Leonyid Litvinyenko Szovjetunió (URS) | Ryszard Katus Lengyelország (POL) |
1976, Montréal | Bruce Jenner Egyesült Államok (USA) | Guido Kratschmer NSZK (FRG) | Mikola Avilov Szovjetunió (URS) |
1980, Moszkva | Daley Thompson Nagy-Britannia (GBR) | Jurij Kucenko Szovjetunió (URS) | Szergej Zselanov Szovjetunió (URS) |
1984, Los Angeles | Daley Thompson Nagy-Britannia (GBR) | Jürgen Hingsen NSZK (FRG) | Siegfried Wentz NSZK (FRG) |
1988, Szöul | Christian Schenk NDK (GDR) | Torsten Voss NDK (GDR) | David Steen Kanada (CAN) |
1992, Barcelona | Robert Změlík Csehszlovákia (TCH) | Antonio Peñalver Spanyolország (ESP) | Dave Johnson Egyesült Államok (USA) |
1996, Atlanta | Dan O'Brien Egyesült Államok (USA) | Frank Busemann Németország (GER) | Tomáš Dvořák Csehország (CZE) |
2000, Sydney | Erki Nool Észtország (EST) | Roman Šebrle Csehország (CZE) | Chris Huffins Egyesült Államok (USA) |
2004, Athén | Roman Šebrle Csehország (CZE) | Bryan Clay Egyesült Államok (USA) | Dmitrij Karpov Kazahsztán (KAZ) |
2008, Peking részletek | Bryan Clay Egyesült Államok (USA) | Andrej Kravcsanka Fehéroroszország (BLR) | Leonel Suárez Kuba (CUB) |
2012, London részletek | Ashton Eaton Egyesült Államok (USA) | Trey Hardee Egyesült Államok (USA) | Leonel Suárez Kuba (CUB) |
2016, Rio de Janeiro részletek | Ashton Eaton Egyesült Államok (USA) | Kévin Mayer Franciaország (FRA) | Damian Warner Kanada (CAN) |
2020, Tokió részletek | Damian Warner Kanada (CAN) | Kévin Mayer Franciaország (FRA) | Ashley Moloney Ausztrália (AUS) |
Megszűnt versenyszámok
Futó- és gyaloglószámok
60 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1900, Párizs | Alvin Kraenzlein Egyesült Államok (USA) | Walter Tewksbury Egyesült Államok (USA) | Stanley Rowley Ausztrália (AUS) |
1904, St. Louis | Archie Hahn Egyesült Államok (USA) | William Hogenson Egyesült Államok (USA) | Fay Moulton Egyesült Államok (USA) |
5 mérföld
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1908, London | Emil Voigt Nagy-Britannia (GBR) | Edward Owen Nagy-Britannia (GBR) | Johan Svanberg Svédország (SWE) |
200 méter gát
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1900, Párizs | Alvin Kraenzlein Egyesült Államok (USA) | Norman Pritchard India (IND) | Walter Tewksbury Egyesült Államok (USA) |
1904, St. Louis | Harry Hillman Egyesült Államok (USA) | Frank Castleman Egyesült Államok (USA) | George Poage Egyesült Államok (USA) |
2500 méter akadály
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1900, Párizs | George Orton Kanada (CAN) | Sidney Robinson Nagy-Britannia (GBR) | Jacques Chastanié Franciaország (FRA) |
2590 méter akadály
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | James Lightbody Egyesült Államok (USA) | John Daly Nagy-Britannia (GBR) | Arthur Newton Egyesült Államok (USA) |
3200 méter akadály
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1908, London | Arthur Russell Nagy-Britannia (GBR) | Archie Robertson Nagy-Britannia (GBR) | John Eisele Egyesült Államok (USA) |
4000 méter akadály
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1900, Párizs | John Rimmer Nagy-Britannia (GBR) | Charles Bennett Nagy-Britannia (GBR) | Sidney Robinson Nagy-Britannia (GBR) |
Olimpiai váltó (1600 méter)
- Távja 200, 200, 400, 800 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1908, London | Egyesült Államok (USA) William Hamilton Nathaniel Cartmell John Taylor Mel Sheppard | Németország (GER) Arthur Hoffmann Hans Eicke Otto Trieloff Hanns Braun | Magyarország (HUN) Simon Pál Wiesner Frigyes Nagy József Bodor Ödön |
3000 méter csapat
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | Egyesült Államok (USA) Tell Berna George Bonhag Abel Kiviat Louis Scott Norman Taber | Svédország (SWE) Bror Fock Nils Frykberg Thorild Olsson Ernst Wide John Zander | Nagy-Britannia (GBR) William Cottrill George Hutson William Moore Edward Owen Cyril Porter |
1920, Antwerpen | Egyesült Államok (USA) Horace Brown Ivan Dresser Arlie Schardt | Nagy-Britannia (GBR) Charles Blewitt Albert Hill William Seagrove | Svédország (SWE) Eric Backman Sven Lundgren Edvin Wide |
1924, Párizs | Finnország (FIN) Elias Katz Paavo Nurmi Ville Ritola | Nagy-Britannia (GBR) Herbert Johnston Bertram Macdonald(wd) George Webber | Egyesült Államok (USA) William Cox Edward Kirby Willard Tibbetts |
5000 méter csapat
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1900, Párizs | Nemzetközi Csapat (ZZX) Charles Bennett Nagy-Britannia (GBR) John Rimmer Nagy-Britannia (GBR) Sidney Robinson Nagy-Britannia (GBR) Alfred Tysoe Nagy-Britannia (GBR) Stanley Rowley Ausztrália (AUS) | Franciaország (FRA) Henri Deloge Gaston Ragueneau Jacques Chastanié André Castanet Michel Champoudry | Nem adták ki |
3 mérföld csapat
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1908, London | Nagy-Britannia (GBR) Joseph Deakin Archie Robertson William Coales | Egyesült Államok (USA) John Eisele George Bonhag Herbert Trube | Franciaország (FRA) Louis de Fleurac Joseph Dreher Paul Lizandier |
4 mérföld csapat
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Egyesült Államok (USA) Arthur Newton George Underwood Paul Pilgrim Howard Valentine David Munson | Nemzetközi Csapat (ZZX) James Lightbody (USA) Frank Verner (USA) Lacey Hearn (USA) Albert Corey (FRA) Sidney Hatch (USA) | Nem adták ki |
Mezei futás, egyéni
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | Hannes Kolehmainen Finnország (FIN) | Hjalmar Andersson Svédország (SWE) | John Eke Svédország (SWE) |
1920, Antwerpen | Paavo Nurmi Finnország (FIN) | Eric Backman Svédország (SWE) | Heikki Liimatainen Finnország (FIN) |
1924, Párizs | Paavo Nurmi Finnország (FIN) | Ville Ritola Finnország (FIN) | Earl Johnson Egyesült Államok (USA) |
Mezei futás, csapat
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | Svédország (SWE) Hjalmar Andersson John Eke Josef Ternström | Finnország (FIN) Hannes Kolehmainen Jalmari Eskola Albin Stenroos | Nagy-Britannia (GBR) Frederick Hibbins Ernest Glover Thomas Humphreys |
1920, Antwerpen | Finnország (FIN) Paavo Nurmi Heikki Liimatainen Teodor Koskenniemi | Nagy-Britannia (GBR) James Wilson Frank Hegarty Alfred Nichols | Svédország (SWE) Eric Backman Gustaf Mattsson Hilding Ekman |
1924, Párizs | Finnország (FIN) Paavo Nurmi Ville Ritola Heikki Liimatainen | Egyesült Államok (USA) Earl Johnson Arthur Studenroth August Fager | Franciaország (FRA) Henri Lauvaux Gaston Heuet Maurice Norland |
3000 méter gyaloglás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1920, Antwerpen | Ugo Frigerio Olaszország (ITA) | George Parker Ausztrália (AUS) | Richard Remer Egyesült Államok (USA) |
3500 méter gyaloglás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1908, London | George Larner Nagy-Britannia (GBR) | Ernest Webb Nagy-Britannia (GBR) | Harry Kerr Ausztrálázsia (ANZ) |
10 kilométer gyaloglás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | George Goulding Kanada (CAN) | Ernest Webb Nagy-Britannia (GBR) | Fernando Altimani Olaszország (ITA) |
1920, Antwerpen | Ugo Frigerio Olaszország (ITA) | Joseph Pearman Egyesült Államok (USA) | Charles Gunn Nagy-Britannia (GBR) |
1924, Párizs | Ugo Frigerio Olaszország (ITA) | Gordon Goodwin Nagy-Britannia (GBR) | Cecil McMaster Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
1928–1936 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1948, London | John Mikaelsson Svédország (SWE) | Ingemar Johansson Svédország (SWE) | Fritz Schwab Svájc (SUI) |
1952, Helsinki | John Mikaelsson Svédország (SWE) | Fritz Schwab Svájc (SUI) | Bruno Junk Szovjetunió (URS) |
10 mérföld gyaloglás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1908, London | George Larner Nagy-Britannia (GBR) | Ernest Webb Nagy-Britannia (GBR) | Edward Spencer Nagy-Britannia (GBR) |
Ugró- és dobószámok
Helyből magasugrás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1900, Párizs | Ray Ewry Egyesült Államok (USA) | Irving Baxter Egyesült Államok (USA) | Lewis Sheldon Egyesült Államok (USA) |
1904, St. Louis | Ray Ewry Egyesült Államok (USA) | Joseph Stadler Egyesült Államok (USA) | Lawson Robertson Egyesült Államok (USA) |
1908, London | Ray Ewry Egyesült Államok (USA) | John Biller Egyesült Államok (USA) | Nem adták ki |
Konsztandínosz Ciklitírasz Görögország (GRE) | |||
1912, Stockholm | Platt Adams Egyesült Államok (USA) | Benjamin Adams Egyesült Államok (USA) | Konsztandínosz Ciklitírasz Görögország (GRE) |
Helyből távolugrás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1900, Párizs | Ray Ewry Egyesült Államok (USA) | Irving Baxter Egyesült Államok (USA) | Emile Torcheboeuf Franciaország (FRA) |
1904, St. Louis | Ray Ewry Egyesült Államok (USA) | Charles King Egyesült Államok (USA) | John Biller Egyesült Államok (USA) |
1908, London | Ray Ewry Egyesült Államok (USA) | Konsztandínosz Ciklitírasz Görögország (GRE) | Martin Sheridan Egyesült Államok (USA) |
1912, Stockholm | Konsztandínosz Ciklitírasz Görögország (GRE) | Platt Adams Egyesült Államok (USA) | Benjamin Adams Egyesült Államok (USA) |
Helyből hármasugrás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1900, Párizs | Ray Ewry Egyesült Államok (USA) | Irving Baxter Egyesült Államok (USA) | Robert Garrett Egyesült Államok (USA) |
1904, St. Louis | Ray Ewry Egyesült Államok (USA) | Charles King Egyesült Államok (USA) | Joseph Stadler Egyesült Államok (USA) |
Kétkezes súlylökés
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | Ralph Rose Egyesült Államok (USA) | Patrick McDonald Egyesült Államok (USA) | Elmer Niklander Finnország (FIN) |
Görög stílusú diszkoszvetés
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1908, London | Martin Sheridan Egyesült Államok (USA) | Marquis Horr Egyesült Államok (USA) | Verner Järvinen Finnország (FIN) |
Kétkezes diszkoszvetés
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | Armas Taipale Finnország (FIN) | Elmer Niklander Finnország (FIN) | Emil Magnusson Svédország (SWE) |
56 fontos súlylökés
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Étienne Desmarteau Kanada (CAN) | John Flanagan Egyesült Államok (USA) | James Mitchel Egyesült Államok (USA) |
1920, Antwerpen | Patrick McDonald Egyesült Államok (USA) | Patrick Ryan Egyesült Államok (USA) | Carl Johan Lind Svédország (SWE) |
Szabadstílusú gerelyhajítás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1908, London | Eric Lemming Svédország (SWE) | Michalis Dorizas Görögország (GRE) | Arne Halse Norvégia (NOR) |
Kétkezes gerelyhajítás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | Julius Saaristo Finnország (FIN) | Väinö Siikaniemi Finnország (FIN) | Urho Peltonen Finnország (FIN) |
Kombinált számok
Hárompróba
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Max Emmerich Egyesült Államok (USA) | John Grieb Egyesült Államok (USA) | William Merz Egyesült Államok (USA) |
Ötpróba
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1912, Stockholm | Jim Thorpe Egyesült Államok (USA)[2] | James Donahue Egyesült Államok (USA) | Frank Lukeman Kanada (CAN) |
Ferdinand Bie Norvégia (NOR) | |||
1920, Antwerpen | Eero Lehtonen Finnország (FIN) | Everett Bradley Egyesült Államok (USA) | Hugo Lahtinen Finnország (FIN) |
1924, Párizs | Eero Lehtonen Finnország (FIN) | Somfay Elemér Magyarország (HUN) | Robert LeGendre Egyesült Államok (USA) |
Jegyzetek
- ↑ Antonio Pettigrew doppingja miatt 2008-ban a NOB visszavonta az Egyesült Államok váltójától az aranyérmet.
- ↑ a b Jim Thorpe-ot a verseny után profinak minősítették és kizárták, így a mögötte végzők 1-1 hellyel előrébb léptek. 1982-ben a NOB rehabilitálta, aranyérmét posztumusz megítélte, azonban a korábbi dobogósok is megmaradtak eredményükben, így ezen versenyszámoknak 2-2 aranyérmese van.
Források
- Athletics (angol nyelven). sports-reference.com. [2012. november 26-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. október 3.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap