Plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2005
plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2005 | |
---|---|
Země | Kanada |
Pořadatel | World Aquatics |
Datum | 2005 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání v olympijském 50 m bazénu na mistrovství světa v plaveckých sportech za rok 2005 proběhly v Montréalu, Kanada ve dnech 24. až 31. července 2005.
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství světa v plaveckých sportech 2005.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m volný způsob | Roland Schoeman (RSA) | 21,69 | Duje Draganja (CRO) | 21,89 | Bartosz Kizierowski (POL) | 21,94 |
100 m volný způsob | Filippo Magnini (ITA) | 48,12 | Roland Schoeman (RSA) | 48,28 | Ryk Neethling (RSA) | 48,34 |
200 m volný způsob | Michael Phelps (USA) | 1:45,20 | Grant Hackett (AUS) | 1:46,14 | Ryk Neethling (RSA) | 1:46,63 |
400 m volný způsob | Grant Hackett (AUS) | 3:42,91 | Jurij Prilukov (RUS) | 3:44,44 | Usáma Mellúlí (TUN) | 3:46,08 |
800 m volný způsob | Grant Hackett (AUS) | 7:38,65 | Larsen Jensen (USA) | 7:45,63 | Jurij Prilukov (RUS) | 7:46,64 |
1500 m volný způsob | Grant Hackett (AUS) | 14:42,58 | Larsen Jensen (USA) | 14:47,58 | David Davies (GBR) | 14:48,11 |
50 m znak | Aristidis Grigoriadis (GRE) | 24,95 | Matthew Welsh (AUS) | 24,99 | Liam Tancock (GBR) | 25,02 |
100 m znak | Aaron Peirsol (USA) | 53,62 | Randall Bal (USA) | 54,02 | László Cseh (HUN) | 54,27 |
200 m znak | Aaron Peirsol (USA) | 1:54,66 | Markus Rogan (AUT) | 1:56,63 | Ryan Lochte (USA) | 1:57,00 |
50 m motýlek | Roland Schoeman (RSA) | 22,96 | Ian Crocker (USA) | 23,12 | Serhij Breus (UKR) | 23,38 |
100 m motýlek | Ian Crocker (USA) | 50,40 | Michael Phelps (USA) | 51,65 | Andrij Serdinov (UKR) | 52,08 |
200 m motýlek | Paweł Korzeniowski (POL) | 1:55,02 | Takeši Macuda (JPN) | 1:55,62 | Wu Pcheng (CHN) | 1:56,50 |
50 m prsa | Mark Warnecke (GER) | 27,63 | Mark Gangloff (USA) | 27,71 | Kósuke Kitadžima (JPN) | 27,78 |
100 m prsa | Brendan Hansen (USA) | 59,37 | Kósuke Kitadžima (JPN) | 59,53 | Hugues Duboscq (FRA) | 1:00,20 |
200 m prsa | Brendan Hansen (USA) | 2:09,85 | Michael Brown (CAN) | 2:11,22 | Genki Imamura (JPN) | 2:11,54 |
200 m polohový závod | Michael Phelps (USA) | 1:56,68 | László Cseh (HUN) | 1:57,61 | Ryan Lochte (USA) | 1:57,79 |
400 m polohový závod | László Cseh (HUN) | 4:09,63 | Luca Marin (ITA) | 4:11,67 | Usáma Mellúlí (TUN) | 4:13,47 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
50 m volný způsob | Lisbeth Lentonová (AUS) | 24,59 | Marleen Veldhuisová (NED) | 24,83 | Ču Jing-wen (CHN) | 24,91 |
100 m volný způsob | Jodie Henryová (AUS) | 54,18 | Malia Metellaová (FRA) Natalie Coughlinová (USA) | 57,74 | — | — |
200 m volný způsob | Solenne Figuèsová (FRA) | 1:58,60 | Federica Pellegriniová (ITA) | 1:58,73 | Jang Jü (CHN) Josefin Lillhageová (SWE) | 1:59,08 |
400 m volný způsob | Laure Manaudouová (FRA) | 4:06,44 | Ai Šibataová (JPN) | 4:06,74 | Caitlin McClatcheyová (GBR) | 4:07,25 |
800 m volný způsob | Kate Zieglerová (USA) | 8:25,31 | Brittany Reimerová (CAN) | 8:27,59 | Ai Šibataová (JPN) | 8:27,86 |
1500 m volný způsob | Kate Zieglerová (USA) | 16:00,41 | Flavia Rigamontiová (SUI) | 16:04,34 | Brittany Reimerová (CAN) | 16:07,73 |
50 m znak | Giaan Rooneyová (AUS) | 28,63 | Kao Čchang (CHN) | 28,69 | Antje Buschschulteová (GER) | 28,72 |
100 m znak | Kirsty Coventryová (ZIM) | 1:00,24 | Antje Buschschulteová (GER) | 1:00,84 | Natalie Coughlinová (USA) | 1:00,88 |
200 m znak | Kirsty Coventryová (ZIM) | 2:08,52 | Margaret Hoelzerová (USA) | 2:09,94 | Reiko Nakamuraová (JPN) | 2:10,41 |
50 m motýlek | Danni Miatkeová (AUS) | 26,11 | Anna-Karin Kammerlingová (SWE) | 26,36 | Therese Alshammarová (SWE) | 26,39 |
100 m motýlek | Jessicah Schipperová (AUS) | 57,23 | Lisbeth Lentonová (AUS) | 57,37 | Otylia Jędrzejczaková (POL) | 58,57 |
200 m motýlek | Otylia Jędrzejczaková (POL) | 2:05,61 | Jessicah Schipperová (AUS) | 2:05,65 | Juko Nakanišiová (JPN) | 2:09,40 |
50 m prsa | Jade Edmistoneová (AUS) | 30,45 | Jessica Hardyová (USA) | 30,85 | Brooke Hansonová (AUS) | 30,89 |
100 m prsa | Leisel Jonesová (AUS) | 1:06,25 | Jessica Hardyová (USA) | 1:06,62 | Tara Kirková (USA) | 1:07,43 |
200 m prsa | Leisel Jonesová (AUS) | 2:21,72 | Anne Poleská (GER) | 2:25,84 | Mirna Jukićová (AUT) | 2:27,11 |
200 m polohový závod | Katherine Hoffová (USA) | 2:10,41 | Kirsty Coventryová (ZIM) | 2:11,13 | Lara Carrollová (AUS) | 2:13,32 |
400 m polohový závod | Katherine Hoffová (USA) | 4:36,07 | Kirsty Coventryová (ZIM) | 4:39,72 | Kaitlin Sandenová (USA) | 4:40,85 |
Štafety
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×100 m volný způsob | USA USA (USA) (Michael Phelps, Neil Walker, Nate Dusing, Jason Lezak, (r)Benjamin Wildman-Tobriner, (r)Garrett Weber-Gale) | 3:13,77 | Kanada Kanada (CAN) (Yannick Lupien, Richard Say, Michael Mintenko, Brent Hayden) | 3:16,44 | Austrálie Austrálie (AUS) (Michael Klim, Andrew Mewing, Leith Brodie, Patrick Murphy) | 3:17,56 |
4×200 m volný způsob | USA USA (USA) (Michael Phelps, Ryan Lochte, Peter Vanderkaay, Klete Keller, (r)Jayme Cramer, (r)Matthew McGinnis) | 7:06,58 | Kanada Kanada (CAN) (Brent Hayden, Colin Russell, Richard Say, Andrew Hurd) | 7:09,73 | Austrálie Austrálie (AUS) (Nicholas Sprenger, Patrick Murphy, Andrew Mewing, Grant Hackett, (r)Brendon Hughes, (r)Adam Lucas) | 7:10,59 |
4×100 m polohový závod | USA USA (USA) (Aaron Peirsol, Brendan Hansen, Ian Crocker, Jason Lezak, (r)Randall Bal, (r)Mark Gangloff, (r)Michael Phelps, (r)Neil Walker) | 3:31,85 | Rusko Rusko (RUS) (Arkadij Vjatčanin, Dmitrij Komornikov, Igor Marčenko, Andrej Kapralov, (r)Grigorij Falko, (r)Jevgenij Korotyškin, (r)Jevgenij Lagunov) | 3:35,08 | Japonsko Japonsko (JPN) (Tomomi Morita, Kósuke Kitadžima, Rjó Takajasu, Daisuke Hosokawa) | 3:35,40 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Austrálie Austrálie (AUS) (Alice Millsová, Jodie Henryová, Shayne Reeseová, Lisbeth Lentonová, (r)Sophie Edingtonová) | 3:37,32 | Německo Německo (GER) (Petra Dallmannová, Antje Buschschulteová, Annika Lurzová, Daniela Götzová, (r)Meike Freitagová) | 3:38,24 | USA USA (USA) (Natalie Coughlinová, Kara-Lynn Joyceová, Lacey Nymeyerová, Amanda Weirová, (r)Emily Silverová, (r)Mary DeScenzaová) | 3:38,31 |
4×200 m volný způsob | USA USA (USA) (Natalie Coughlinová, Katherine Hoffová, Whitney Myersová, Kaitlin Sandenová, (r)Mary DeScenzaová, (r)Caroline Burckleová, (r)Rachel Komisarzová) | 7:53,70 | Austrálie Austrálie (AUS) (Lisbeth Lentonová, Shayne Reeseová, Bronte Barrattová, Linda MacKenzieová, (r)Melissa Mitchellová, (r)Lara Davenportová) | 7:54,06 | Čína Čína (CHN) (Ču Jing-wen, Pchang Ťia-jing, Čou Ja-fej, Jang Jü, (r)Tchang Ťing-č') | 7:57,29 |
4×100 m polohový závod | Austrálie Austrálie (AUS) (Sophie Edingtonová, Leisel Jonesová, Jessicah Schipperová, Lisbeth Lentonová, (r)Giaan Rooneyová, (r)Brooke Hansonová, (r)Felicity Galvezová, (r)Jodie Henryová) | 3:57,47 | USA USA (USA) (Natalie Coughlinová, Jessica Hardyová, Rachel Komisarzová, Amanda Weirová, (r)Jeri Mossová, (r)Tara Kirková, (r)Mary DeScenzaová, (r)Lacey Nymeyerová) | 3:59,92 | Německo Německo (GER) (Antje Buschschulteová, Sarah Poeweová, Annika Mehlhornová, Daniela Götzová) | 4:02,51 |
Medailová bilance
V plavání se rozdělilo celkem 40 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Muži + Ženy | Celkem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||
1. | USA USA (USA) | 10 | 6 | 2 | 5 | 5 | 4 | 15 | 11 | 6 | 32 | |||
2. | Austrálie Austrálie (AUS) | 3 | 2 | 2 | 10 | 3 | 2 | 13 | 5 | 4 | 22 | |||
3. | Zimbabwe Zimbabwe (ZIM) | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 4 | |||
4. | Jižní Afrika Jižní Afrika (RSA) | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 5 | |||
5. | Francie Francie (FRA) | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 4 | |||
6. | Polsko Polsko (POL) | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 4 | |||
7. | Německo Německo (GER) | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 1 | 3 | 2 | 6 | |||
8. | Itálie Itálie (ITA) | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | |||
9. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | |||
10. | Řecko Řecko (GRE) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | |||
11. | Kanada Kanada (CAN) | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | 5 | |||
12. | Japonsko Japonsko (JPN) | 0 | 2 | 3 | 0 | 1 | 3 | 0 | 3 | 6 | 9 | |||
13. | Rusko Rusko (RUS) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | |||
14. | Čína Čína (CHN) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 4 | 5 | |||
15. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 3 | |||
16. | Rakousko Rakousko (AUT) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | |||
17. | Chorvatsko Chorvatsko (CRO) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |||
17. | Švýcarsko Švýcarsko (SUI) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |||
17. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |||
20. | Spojené království Spojené království (GBR) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | |||
21. | Tunisko Tunisko (TUN) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | |||
21. | Ukrajina Ukrajina (UKR) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | |||
Celkem | 20 | 20 | 20 | 20 | 21 | 20 | 40 | 41 | 40 | 121 |
Odkazy
Reference
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Portály: Kanada | Sport